-->
Football Tasmania

Aurora 5

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 6     Fearless   def.   Tottenham Hotchicks
18/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 7     The Strikers   def.   Fearless
18/09/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls) The Shooting Stars   def. by   Little Champs
18/09/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls) 3     Soccer Sistas   def.   Fearless
18/09/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls) Squad Goals   def. by   Rising Stars
18/09/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys) 2     IDK   def. by   MSB Strikers 10 
18/09/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 9     Clone Troopers   def.   Lightning Strikers
18/09/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) 2     2 Goals 1 Cup   def.   Pasta La Pala
20/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 1     BCast Blue   def. by   Fearless 21 
25/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) Lightning   def. by   The Strikers
25/09/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls) Fearless   def. by   Rising Stars
25/09/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls) Soccer Sistas   def. by   Little Champs
25/09/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls) The Shooting Stars   def. by   Squad Goals
25/09/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys) 2     IDK   def. by   Master Noah FC
25/09/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 1     Clone Troopers   def. by   MSB Strikers
25/09/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) 8     Pasta La Pala   def.   Expected Toulouse
27/09/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men F) Go Crom   def. by   Special K
27/09/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men C) 7     Apricot Delights   def.   BBC
27/09/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G) 1     Frogs   def. by   Swagfellas
27/09/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 6     Yumis   def.   Josh & The Fill Ins
27/09/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed C) 5     Fifa Foes   def.   BG's
27/09/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 9     Space Cadets   def.   Just Here For The Beers Afterwards
27/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A) 2     Fearless   def. by   The Strokers
27/09/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men B) 5     Dirty Mike & The Boys   def. by   South Australian Slop
27/09/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E) 8     Man United   def.   Bangas & Mash
04/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men A) 7     George & Co   def.   The Strokers
04/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men E) 6     La Seleccion   def.   Rona Bucket Boys
04/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men C) 5     Lil J's Whizzkids   def. by   Stats A Stat 11 
04/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed A) 5     B.A.C.E.M   def.   Fearless
04/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women) 5     Ajax 2.0   def.   Fearless
04/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 4     Char-Grilled   def. by   Space Cadets
04/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A) 13     Los Criollos   def.   Fearless
04/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men F) 6     Go Crom   def. by   Mixes
04/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E) 2     The Beach Boys   def. by   Man United
11/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men E) 5     La Seleccion   def.   Brick Factory
11/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D) 11     Touk's Millers   def.   Spatula Boy: Next Gen
11/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men E) 6     The Beach Boys   vs   Bangas & Mash
11/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Men A) 6     The Strokers   def. by   Dutchies
11/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A) 2     Fearless   def. by   Purple Haze
11/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 3     Fearless   def. by   The Pirates 12 
11/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A) 12     Hobart Crusaders   def.   Fearless
11/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A) 8     Los Criollos   def. by   Ex A-League All Stars
11/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E) 1     Real Sosobad   def. by   Man United
16/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 2     The Strikers   def.   Blue Dragons
16/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls) 7     Little Champs   def.   Squad Goals
16/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls) 3     Fearless   def. by   The Shooting Stars
16/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls) 1     Soccer Sistas   def.   Rising Stars
16/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys) 4     Lightning Strikers   vs   IDK
16/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 10     Clone Troopers   def.   Mont Boys
16/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) Expected Toulouse   def. by   Bobs Builders
18/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 4     il Cartellino Rosso   vs   Apricot Delights
18/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G) 5     Legends of all Legends   vs   Frogs
18/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A) 2     Hobart Crusaders   def. by   Ex A-League All Stars
18/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed A) 1     Fearless   def. by   Crusaders 12 
18/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women) 12     Fearless   def.   Net Six and Chill
18/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 4     Just Here For The Beers Afterwards   def. by   Char-Grilled
18/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A) 7     Fearless   def. by   Dutchies 13 
18/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men E) 8     La Seleccion   def.   We Are As Bad As We Look
18/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E) 1     Rona Bucket Boys   def. by   Man United
23/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 2     Lightning   def. by   Blue Dragons
23/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls) 3     Rising Stars   def.   The Shooting Stars
23/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls) 3     Soccer Sistas   def.   Squad Goals
23/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls) 15     Little Champs   def.   Fearless
23/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     Mont Boys   def.   IDK
23/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 11     Clone Troopers   def.   Master Noah FC
23/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) 2     Expected Toulouse   def. by   2 Goals 1 Cup
25/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men B) 3     It's Strawberry Blonde   def.   South Australian Slop
25/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F) 9     Mixes   def.   3 Metre Flatty
25/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D) 7     Hardly Athletic   def.   Touk's Millers
25/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed B) 12     All Sorts   def.   Char-Grilled
25/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women) Bits n Pieces   def. by   Fearless 18 
25/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 17     The Pirates   def.   Net Six and Chill
25/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 3     Fearless Y   def. by   Spatula Boy: Next Gen
25/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A) 6     Los Criollos   def.   The Strokers
25/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E) 6     Brick Factory   def.   Man United
30/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   The Strikers   vs   Lightning  
30/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls)   Rising Stars   vs   Little Champs  
30/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls)   Squad Goals   vs   Fearless  
30/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls)   Soccer Sistas   vs   The Shooting Stars  
30/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys)   Mont Boys   vs   MSB Strikers  
30/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Clone Troopers   vs   IDK  
30/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Bobs Builders   vs   Pasta La Pala  
01/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C)   il Cartellino Rosso   vs   Soft Boys  
01/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men E)   Brick Factory   vs   The Beach Boys  
01/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G)   Legal Eagles   vs   The Best Pals  
01/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Women)   Ajax 2.0   vs   Net Six and Chill  
01/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Fearless   vs   Asterix  
01/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Tottenham Hotchicks   vs   Fearless  
01/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A)   Cardinal Pele   vs   Fearless  
01/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A)   Ex A-League All Stars   vs   George & Co  
01/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Dirty Mike & The Boys   vs   Tekashi 6ix Nil  
06/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Blue Dragons   vs   The Strikers  
06/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls)   Soccer Sistas   vs   Fearless  
06/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls)   Squad Goals   vs   Rising Stars  
06/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls)   The Shooting Stars   vs   Little Champs  
06/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys)   IDK   vs   MSB Strikers  
06/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Clone Troopers   vs   Lightning Strikers  
06/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Pasta La Pala   vs   2 Goals 1 Cup  
08/11/20 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Men B)   Tekashi 6ix Nil   vs   Saigon District Kitchen & Bar  
08/11/20 (Sun) 16:50 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Fearless   vs   B.A.C.E.M  
08/11/20 (Sun) 17:40 (Futsal HBT - Social Women)   Ajax 2.0   vs   Fearless  
08/11/20 (Sun) 18:30 (Futsal HBT - Social Men F)   3 Metre Flatty   vs   Flaming Marshmallows  
08/11/20 (Sun) 19:20 (Futsal HBT - Social Men D)   Fearless Y   vs   Hardly Athletic  
08/11/20 (Sun) 20:10 (Futsal HBT - Social Men G)   Swagfellas   vs   Wet Rain  
08/11/20 (Sun) 21:00 (Futsal HBT - Social Men E)   Man United   vs   Snake Eyes  
13/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   The Strikers   vs   Fearless  
13/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls)   Soccer Sistas   vs   Little Champs  
13/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls)   The Shooting Stars   vs   Squad Goals  
13/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls)   Fearless   vs   Rising Stars  
13/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys)   IDK   vs   Master Noah FC  
13/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Clone Troopers   vs   MSB Strikers  
13/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Expected Toulouse   vs   Pasta La Pala  
15/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men B)   South Australian Slop   vs   Bantalona  
15/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F)   Unreal Madrid   vs   Special K  
15/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D)   Big Kicks FC   vs   Hardly Athletic  
15/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Goalie Run   vs   Space Cadets  
15/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Purple Haze   vs   Fearless  
15/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Fearless   vs   The Pirates  
15/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A)   Fearless   vs   The Strokers  
15/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C)   Apricot Delights   vs   Tekkers Slovakia  
15/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E)   Man United   vs   La Seleccion  
20/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Lightning   vs   The Strikers  
20/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls)   Fearless   vs   The Shooting Stars  
20/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls)   Soccer Sistas   vs   Rising Stars  
20/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls)   Little Champs   vs   Squad Goals  
20/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys)   Lightning Strikers   vs   IDK  
20/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Clone Troopers   vs   Mont Boys  
20/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Beached As   vs   Pasta La Pala  
22/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Touk's Millers   vs   Newtown Elite  
22/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men B)   Tekashi 6ix Nil   vs   Disputatious Zucchinis  
22/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A)   Hobart Crusaders   vs   Cardinal Pele  
22/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Crusaders   vs   Fearless  
22/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women)   Fearless   vs   Net Six and Chill  
22/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Men A)   George & Co   vs   The Strokers  
22/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A)   Los Criollos   vs   Fearless  
22/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C)   Pugnacious Cucumbers   vs   Tekkers Slovakia  
22/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E)   Man United   vs   Wacky Zacky & The Blowfish  
27/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   The Strikers   vs   Blue Dragons  
27/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls)   Soccer Sistas   vs   Squad Goals  
27/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls)   Little Champs   vs   Fearless  
27/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls)   Rising Stars   vs   The Shooting Stars  
27/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys)   Mont Boys   vs   IDK  
27/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Clone Troopers   vs   Master Noah FC  
27/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   2 Goals 1 Cup   vs   Expected Toulouse  
29/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C)   il Cartellino Rosso   vs   Lil J's Whizzkids  
29/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G)   Legal Eagles   vs   Crog FC  
29/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men E)   Real Sosobad   vs   La Seleccion  
29/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Space Cadets   vs   Beachside  
29/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B)   All Sorts   vs   Char-Grilled  
29/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Bits n Pieces   vs   Fearless  
29/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A)   Hobart Crusaders   vs   Fearless  
29/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men B)   Dirty Mike & The Boys   vs   South Australian Slop  
29/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C)   The Titans   vs   Pugnacious Cucumbers  
04/12/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Lightning   vs   Blue Dragons  
04/12/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U9 Girls)   Rising Stars   vs   Little Champs  
04/12/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U9 Girls)   Soccer Sistas   vs   The Shooting Stars  
04/12/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U9 Girls)   Squad Goals   vs   Fearless  
04/12/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U15 Boys)   Master Noah FC   vs   Lightning Strikers  
04/12/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Clone Troopers   vs   IDK  
04/12/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   2 Goals 1 Cup   vs   Beached As