Flinders College Crt #2

Venue Address
100 Ballarto Road

Carrum Downs
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
12/10/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 2) 10     Rowellyn Rockets Bullets   def.   Overport Devils
12/10/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 24     Storm Sapphires   def.   Derinya Dashers
12/10/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 5) 18     Overport Stars   def.   Bayside Raiders Knoop-Griffin
12/10/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Boys U08 - Div 6) St Anne's Avengers Blue   def. by   Mt Eliza Meteors - King 25 
12/10/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 5) 12     Lazer Storm   def.   Woodlands Warriors Ninjas
12/10/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) Derinya Gems   def. by   Mt Eliza Meteors - Margerison 21 
12/10/19 (Sat) 13:00 (S19/20 - Girls U10 - B) 31     Mt Eliza Meteors - Muccignat   def.   Derinya Dragonflies
12/10/19 (Sat) 13:45 (S19/20 - Girls U12 - D2) 8     Derinya Magic   def. by   PBC Wizards 13 
12/10/19 (Sat) 14:30 (S19/20 - Boys U12 - D1) 11     Langwarrin Wildcats Ninjas   def. by   St Anne's Avengers Red 29 
19/10/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 23     Bobcats U08.4   def.   Derinya Smashers
19/10/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 10     Rowellyn Rockets Launchers   def.   Storm Sapphires
19/10/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 6) 33     Storm Hurricanes   def.   Derinya Dukes 10 
19/10/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Boys U08 - Div 3) 6     Woodlands Warriors Raptors   def. by   Lazer Demons 16 
19/10/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 2     Skye Sonics - McCann   def. by   Mt Eliza Meteors - Margerison 20 
19/10/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U10 - B1) 25     Rowellyn Rockets Rookies   def. by   Woodlands Warriors Pacers 30 
19/10/19 (Sat) 13:00 (S19/20 - Boys U10 - C1) 12     Mt Eliza Meteors - Prendergast/Woodford   def. by   Bobcats U10.4B 13 
19/10/19 (Sat) 13:45 (S19/20 - Boys U12 - C3) 2     FB Cavaliers   def. by   St Jude's Flames Green 55 
19/10/19 (Sat) 14:30 (S19/20 - Boys U12 - D1) 40     St Anne's Avengers Quinn   def.   Mt Eliza Meteors - Gallaher 29 
26/10/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 4     Skye Sonics - McCann   def. by   Bayside Raiders Williamson
26/10/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 4     Overport Stars   def. by   Mt Eliza Meteors - Bignell
26/10/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 6) 16     Bobcats U08.6   def.   Storm Tigers 12 
26/10/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 1) 18     Woodlands Warriors Cubs   def.   Lazer Gems
26/10/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 2) 8     St Jude's Flames   def. by   Langwarrin Wildcats Panthers 29 
26/10/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 3) Woodlands Warriors Unicorns   def. by   Derinya Smurfettes 18 
26/10/19 (Sat) 13:00 (S19/20 - Boys U10 - C2) 24     Lazer Flyers   def.   Derinya Dodgers 11 
26/10/19 (Sat) 13:45 (S19/20 - Boys U10 - C1) 13     PBBC U10B Lakers   def. by   Woodlands Warriors Cobras 21 
26/10/19 (Sat) 14:30 (S19/20 - Boys U12 - D3) 14     Derinya Daredevils   def. by   St Anne's Avengers Budge 27 
26/10/19 (Sat) 15:15 (S19/20 - Boys U14 - D2) 32     Langwarrin Wildcats Rebounders   def. by   Lazer Bolts 44 
26/10/19 (Sat) 16:00 (S19/20 - Girls U14 - C1) 14     Bayside Raiders Dave   def. by   PBC Pumas 28 
09/11/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 7     Belvedere Breakers - Vallerant   def. by   Langwarrin Wildcats Jaguars 10 
09/11/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 6     Storm Sapphires   def.   St John's Jaguars U/8 Girls
09/11/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 20     Woodlands Warriors Wasps   def.   Bobcats U08.2B
09/11/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Boys U08 - Div 5) 7     Woodlands Warriors Storm   def. by   Lazer Storm 20 
09/11/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 6) Rowellyn Rockets Bolt   def. by   Mt Eliza Meteors - King 30 
09/11/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 3) 4     St Anne's Avengers Tenner   vs   Woodlands Warriors Unicorns
23/11/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 8) 5     Derinya Giants   def.   KP Giants - U8.1
23/11/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 19     Lazer Dreams   def.   Derinya Ladybirds
23/11/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 4     Skye Sonics - Caruso   def. by   Woodlands Warriors Wasps 15 
23/11/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 4) 12     Rowellyn Rockets Angels   def.   FB Opals
23/11/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 5) 12     Rowellyn Rockets Dragons   vs   Mt Eliza Meteors - King 12 
23/11/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U08 - Div 6) 11     Mt Eliza Meteors - Stinson   def.   Rowellyn Rockets Bolt
23/11/19 (Sat) 13:00 (S19/20 - Girls U12 - D1) 15     FB Phoenix   def. by   Bayside Raiders Holbrook 22 
30/11/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 2) 37     Rowellyn Rockets Bullets   def.   St John's Jaguars U/8 Boys Gold 16 
30/11/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 3) 12     Bobcats U08G   def.   Rowellyn Rockets Rainbows
30/11/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 8     Langwarrin Wildcats U8 Pumas   def. by   Mt Eliza Meteors - Grey 15 
30/11/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 12     Langwarrin Wildcats Jaguars   def.   Derinya Smashers
30/11/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 6) 4     Storm Tigers   def. by   Bobcats U08.6
30/11/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U08 - Div 5) 15     Lazer Storm   def.   Woodlands Warriors Thunder 12 
30/11/19 (Sat) 13:00 (S19/20 - Girls U12 - D1) 17     Bayside Raiders Holbrook   def.   Lazer Angels
07/12/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 6     St John's Jaguars U/8 Girls   def.   Derinya Gems
07/12/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 16     FB Warriors   def.   Belvedere Breakers - Vallerant 11 
07/12/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 7     Rowellyn Rockets Bolt   def. by   Derinya Dangers
07/12/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 4) 22     Rowellyn Rockets Angels   def.   St Anne's Avengers Tenner
07/12/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U10 - B1) 34     Woodlands Warriors Wildcats   def.   Lazer Boyz
07/12/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U10 - D1) 4     Bobcats U10.5B   def. by   Rowellyn Rockets Rangers 10 
07/12/19 (Sat) 13:00 (S19/20 - Boys U10 - C2) 25     Bobcats U10B Howden   def.   Overport Bullets
07/12/19 (Sat) 13:45 (S19/20 - Boys U12 - D1) 31     Bobcats U12B Tyler   def.   Lazer Sharks 29 
07/12/19 (Sat) 14:30 (S19/20 - Girls U12 - C1) 20     Bayside Raiders Troy   def.   Ballam Park Boomers (Bailey/Ridgway) 10 
07/12/19 (Sat) 15:15 (S19/20 - Girls U12 - B) 19     Lazer Hearts   def.   KP Giants G12's
07/12/19 (Sat) 16:00 (S19/20 - Boys U14 - D2) 40     Lazer Bolts   def.   St John's Jaguars U/14 Boys Blue 18 
07/12/19 (Sat) 16:45 (S19/20 - Boys U14 - B2) 24     Woodlands Warriors Klein   def. by   Woodleigh Wookiees 26 
14/12/19 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 2) 12     Rowellyn Rockets Bullets   def.   Mt Eliza Meteors - Reid
14/12/19 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 8     Derinya Ladybirds   def.   Rowellyn Rockets Launchers
14/12/19 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 9     St Anne's Avengers Red   def.   Rowellyn Rockets Bolt
14/12/19 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 4) 6     FB Opals   def. by   Mt Eliza Meteors - Margerison 18 
14/12/19 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U10 - B1) 16     Minimbah Mavericks   def. by   Woodlands Warriors Pacers 41 
14/12/19 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U10 - D1) 8     KP Giants - Benson Boys   def.   Mt Eliza Meteors - D Hill
14/12/19 (Sat) 13:00 (S19/20 - Girls U12 - D1) 3     Rowellyn Rockets Stardust   def. by   St John's Jaguars U/12 Girls Purple 33 
01/02/20 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) Overport Stars   vs   Derinya Smashers
01/02/20 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) Derinya Dashers   vs   Skye Sonics - McCann
01/02/20 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 8     Derinya Giants   def. by   Woodlands Warriors Wasps 14 
01/02/20 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 4) 15     Mt Eliza Meteors - Margerison   def.   St Anne's Avengers Tenner
01/02/20 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U10 - B1) 34     Woodlands Warriors Wildcats   def.   Ballam Park Boomers (Rapana)
01/02/20 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U10 - D2) 5     Storm Rangers   def. by   Bobcats U10.5B 16 
01/02/20 (Sat) 13:00 (S19/20 - Boys U10 - C3) 10     Rowellyn Rockets Stars   def.   Woodlands Warriors Hornets
08/02/20 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 27     Storm Hurricanes   def.   Derinya Smashers
08/02/20 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 15     Storm Sapphires   def.   Derinya Gems
08/02/20 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 2     Derinya Giants   def. by   Derinya Dangers 10 
08/02/20 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 4) 4     St Anne's Avengers Tenner   def. by   Mt Eliza Meteors - Clerk 19 
08/02/20 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U10 - B1) 8     Minimbah Mavericks   def. by   Rowellyn Rockets Rookies 33 
08/02/20 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U10 - D1) 23     Derinya Hurricanes   def.   Rowellyn Rockets Rangers 14 
08/02/20 (Sat) 13:00 (S19/20 - Girls U12 - D1) 12     Woodlands Warriors Jewels   def. by   Skye Sonics - Smith 26 
15/02/20 (Sat) 08:30 (S19/20 - Girls U08 - Div 4) 6     Woodlands Warriors Unicorns   def. by   Mt Eliza Meteors - Clerk 26 
15/02/20 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 3     Lazer Dreams   def. by   Rowellyn Rockets Launchers 16 
15/02/20 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 4     Derinya Giants   def. by   Mt Eliza Meteors - Grey 14 
15/02/20 (Sat) 10:45 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 11     Mt Eliza Meteors - Bignell   def. by   Storm Hurricanes 14 
15/02/20 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U10 - B1) 15     Langwarrin Wildcats United   def. by   Woodlands Warriors Wildcats 36 
15/02/20 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U10 - C1) 18     Overport Taipans   def. by   PBBC U10B Lakers 22 
15/02/20 (Sat) 13:00 (S19/20 - Girls U12 - D1) 16     PBC Wizards   def.   Woodlands Warriors Jewels
22/02/20 (Sat) 08:30 (S19/20 - Girls U08 - Div 5) 12     Bayside Raiders Williamson   def.   Skye Sonics - McCann 11 
22/02/20 (Sat) 09:15 (S19/20 - Boys U08 - Div 4) 6     Mt Eliza Meteors - Van Leeuwen   def. by   Mt Eliza Meteors - Bignell 17 
22/02/20 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7) 5     Langwarrin Wildcats U8 Pumas   def. by   Lazer Jets 11 
22/02/20 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 4) 27     Rowellyn Rockets Angels   def.   St Anne's Avengers Tenner
22/02/20 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U10 - B1) 26     Langwarrin Wildcats United   def.   Woodlands Warriors Pacers 16 
22/02/20 (Sat) 12:15 (S19/20 - Girls U12 - D1) 20     Mt Eliza Meteors - Drummond   def.   PBC Wizards 16 
22/02/20 (Sat) 13:00 (S19/20 - Boys U12 - D3) 24     Langwarrin Wildcats Sabres   def.   Mt Eliza Meteors - Robinson 11 
29/02/20 (Sat) 08:30 (S19/20 - Girls U08 - Div 4)   FB Opals   vs   Mt Eliza Meteors - Margerison  
29/02/20 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5)   St John's Jaguars U/8 Girls   vs   Storm Sapphires  
29/02/20 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7)   Derinya Dangers   vs   St Anne's Avengers Red  
29/02/20 (Sat) 10:45 (S19/20 - Boys U08 - Div 4)   Bobcats U08.4   vs   Mt Eliza Meteors - Van Leeuwen  
29/02/20 (Sat) 11:30 (S19/20 - Boys U10 - B1)   Rowellyn Rockets Rookies   vs   Woodlands Warriors Pacers  
29/02/20 (Sat) 12:15 (S19/20 - Girls U12 - C2)   Derinya Diamonds   vs   Overport Magic  
29/02/20 (Sat) 13:00 (S19/20 - Girls U12 - D1)   FB Phoenix   vs   Mt Eliza Meteors - Drummond  
14/03/20 (Sat) 08:30 (S19/20 - Boys U08 - Div 4)   Overport Stars   vs   Storm Hurricanes  
14/03/20 (Sat) 09:15 (S19/20 - Girls U08 - Div 5)   Derinya Ladybirds   vs   Lazer Dreams  
14/03/20 (Sat) 10:00 (S19/20 - Boys U08 - Div 7)   Derinya Giants   vs   Lazer Jets  
14/03/20 (Sat) 10:45 (S19/20 - Girls U08 - Div 4)   Rowellyn Rockets Angels   vs   Woodlands Warriors Unicorns  
14/03/20 (Sat) 11:30 (S19/20 - Girls U08 - Div 2)   Mt Eliza Meteors - Johnstone   vs   Mt Eliza Meteors - Bell  
14/03/20 (Sat) 12:15 (S19/20 - Boys U10 - C1)   Bobcats U10.4B   vs   Bayside Raiders Kidney  
14/03/20 (Sat) 13:00 (S19/20 - Boys U10 - D2)   Bobcats U10.5B   vs   Mt Eliza Meteors - Craig  
14/03/20 (Sat) 13:45 (S19/20 - Boys U12 - D3)   Bayside Raiders McLaren   vs   Rowellyn Rockets Fire  
14/03/20 (Sat) 14:30 (S19/20 - Girls U12 - D1)   St John's Jaguars U/12 Girls Purple   vs   Woodlands Warriors Jewels  
14/03/20 (Sat) 15:15 (S19/20 - Boys U12 - D2)   Rowellyn Rockets Bardin   vs   Skye Sonics - Smith