Fixtures/Results

2019 Under 15 Red

Round 10
FINAL
Mernda
21.15-141
Sun 4 Aug 11:30 AM at J.C. Donath Reserve (Map)

  Q1 Q2 Q3 Q4
Keon Park JFC 2.0-12 2.1-13 5.5-35 6.5-41
Mernda 8.3-51 12.6-78 16.9-105 21.15-141
Keon Park JFC
Goal Kickers: N. Lucin 5, K. Shaw
Best Players: N. Lucin, S. Atkinson, B. Halliday, D. Ingle, B. Dawson, C. Camilleri
Mernda
Goal Kickers: K. Craven 5, D. Cabral 3, A. Black 3, J. Brokov 2, S. Zivkovic 2, W. Fordham, J. Cross, J. Lyons, K. Reece, L. Barber, L. Barber
Best Players: K. Craven, J. Cross, D. Cabral, L. Barber, W. Fordham, R. Wilson
FINAL
Whittlesea
24.12-156
Sun 4 Aug 12:00 PM at Crispe Park (Map)

  Q1 Q2 Q3 Q4
Northcote/Reservoir 0.1-1 4.2-26 6.2-38 6.4-40
Whittlesea 6.3-39 13.6-84 18.9-117 24.12-156
Northcote/Reservoir
Goal Kickers: A. Rider 2, O. Davey 2, C. Mhaya, S. Everett
Best Players: R. Dugan, M. Sureda, B. Wallace, J. Carroll, R. El-Diab, R. Clements
Whittlesea
Goal Kickers: R. Powell 15, T. McErlain 2, R. Whitcher 2, N. Martin, J. Tyrrell, P. D''Angelo, L. Prest, H. Karvellas, C. Tulloch
Best Players: R. Powell, J. Dwyer, R. Somers, T. McErlain, H. Karvellas, P. D''Angelo
Mill Park FC
15.17-107
FINAL
Sun 4 Aug 1:00 PM at Redleap Reserve (Map)

  Q1 Q2 Q3 Q4
Mill Park FC 2.8-20 6.10-46 10.14-74 15.17-107
South Morang Gold 3.0-18 5.4-34 5.5-35 6.7-43
Mill Park FC
Goal Kickers: P. Vavlitis 3, M. Mammoliti 2, J. Sevas 2, E. Whitnall, K. Goodrich
Best Players: J. Tatter, P. Vavlitis, J. Sevas, K. Theodoropoulos, E. Whitnall
South Morang Gold
Goal Kickers: S. Uruththiran 3, R. Mann 2, J. Ragona
Best Players: S. Uruththiran, R. Mann, L. Prewett, J. Thompson, J. Ragona, N. Nithus
FINAL
Sun 4 Aug 1:15 PM at Coventry Oval (Map)

  Q1 Q2 Q3 Q4
Diamond Creek 0.3-3 6.6-42 6.6-42 10.12-72
Greensborough 0.0 0.1-1 2.5-17 2.5-17
Diamond Creek
Goal Kickers: C. Pike 4, B. Ferris 2, J. Sheales, T. Logan, J. Polito, B. Hoenger
Best Players: N. Classon, H. Logan, B. Ferris, C. Pike, L. Homewood, J. Sheales
Greensborough
Goal Kickers: J. Worsfield-Tanner 2

Kilmore have a BYE