Broadmeadows Basketball Stadium 1

Venue Address
1 Tanderrum Way

Broadmeadows
Phone
9309 5655
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
14/10/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 53     A L I E N S   def.   Rip City 50 
14/10/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 57     Been A While   def.   Killaz 29 
14/10/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 46     Dynasty   def. by   Northside Stags 50 
14/10/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 39     Jorge and Friends   def.   Team Efnik 37 
16/10/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 94     Northern Silverbacks   def.   Cookies and Kareem 78 
16/10/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 35     World Peace   def. by   Qutta DELETE 38 
16/10/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 42     Big Girls Don't Kawhi   def.   Cereal Squad 38 
21/10/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 27     Rip City   def. by   Killaz 57 
21/10/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 49     A L I E N S   def. by   Fifty Shades Of Klay 65 
21/10/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 51     Dynasty   def.   Monstars 46 
21/10/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 40     Globo Gym   def. by   Roly Poly 43 
23/10/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 38     World Peace   def. by   Tune Squad 46 
23/10/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 66     Cookies and Kareem   def. by   Qutta DELETE 81 
23/10/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 50     Past Our Prime   def.   Pippen Ain't Easy 48 
28/10/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 63     Rip City   def.   Been A While 41 
28/10/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 55     Killaz   def. by   Fifty Shades Of Klay 65 
28/10/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 47     Monstars   def. by   Northside Stags 77 
28/10/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 27     Eagles   def. by   Mix Kebabs 31 
30/10/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 41     Tune Squad   def. by   Qutta DELETE 55 
30/10/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 56     World Peace   def. by   Northern Silverbacks 78 
30/10/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 49     The Bug Zappers   def.   Pippen Ain't Easy 38 
06/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 36     Qutta DELETE   def. by   Northern Silverbacks 47 
06/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 70     Tune Squad   def.   Cookies and Kareem 59 
06/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 73     Big Girls Don't Kawhi   def.   Harlem Heat 52 
09/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 32     Strathmore-G102   def.   Greenvale Angels
09/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 15     Greenvale Colts   def. by   TLS HAWKS 21 
09/11/19 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 4     St Fidelis   def. by   Strathmore-G123 31 
09/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 42     Gladstone Park Raiders   def.   TLS CUBS 27 
09/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 22     Strathmore-G144   def.   St Fidelis 13 
09/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 23     TLS TIGERS   def. by   Strathmore-B1401 60 
09/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 49     TLS SPIRIT   def.   Craigieburn South Jets 20 
09/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 63     Greenvale Eagles   def.   St Fidelis Red 35 
09/11/19 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 20     OPS 1   def. by   Greenvale Diamonds 36 
09/11/19 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 44     Greenvale Lions   def. by   Greenvale Scorpions 52 
09/11/19 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 35     Strathmore-B195   def. by   Titans 51 
11/11/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 69     Killaz   def.   A L I E N S 43 
11/11/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 44     Fifty Shades Of Klay   vs   Been A While 44 
11/11/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 51     Northern Silverbacks   def.   Monstars 41 
11/11/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 24     Wideload   vs   Kings 24 
13/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 35     The Brodies   def.   World Peace 20 
13/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) Strathmore Boys   def. by   Cookies and Kareem 20 
13/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 74     Northern Silverbacks   def.   Tune Squad 39 
13/11/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) Pippen Ain't Easy   def. by   The Who 20 
16/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 4     TLS MERCURY   def. by   TLS WINGS 24 
16/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 33     TLS HAWKS   def.   Greenvale Dragons
16/11/19 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 21     Strathmore-G123   def.   TLS VIXENS 18 
16/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 15     Greenvale Celtics   def. by   Gladstone Park Raiders 43 
16/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 3     Roxburgh Magpies (1)   def. by   Gladstone Park Panthers 27 
16/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 62     OPS 1   def.   TLS TIGERS 21 
16/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 32     Strathmore-G161   def.   Greenvale Flames 29 
16/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 44     TLS JETS   def.   TLS SHARKS 39 
16/11/19 (Sat) 15:10 (19 B Boys Mantello Motor Group) 40     Roxburgh Magpies (1)   def. by   Titans 66 
16/11/19 (Sat) 16:00 (19 A Girls Mantello Motor Group) 31     TLS STARS   def.   Roxburgh Magpies (2) 27 
16/11/19 (Sat) 16:50 (19 A Boys Mantello Motor Group) 36     Gladstone Park Lightning   def. by   Gladstone Park Jets 53 
18/11/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 63     Killaz   def.   Fifty Shades Of Klay 50 
18/11/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 84     Rip City   def.   Been A While 52 
18/11/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 55     Team Efnik   def.   Monstars 50 
18/11/19 (Mon) 21:00 (Monday A Grade) 71     Northside Stags   def.   A L I E N S 58 
18/11/19 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 37     Globo Gym   def. by   Jorge and Friends 52 
20/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 69     Northern Silverbacks   def.   The Brodies 43 
20/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 47     Cookies and Kareem   def. by   World Peace 65 
20/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 55     Qutta DELETE   def.   Strathmore Boys 50 
20/11/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 27     Cereal Squad   def. by   Fuglies 44 
23/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) Strathmore-G101   def. by   TLS WINGS 35 
23/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 6     Strathmore-B103   def. by   TLS HAWKS 25 
23/11/19 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 26     Strathmore-G121   def. by   Strathmore-G123 32 
23/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 14     Greenvale Celtics   def. by   TLS CUBS 42 
23/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 36     Gladstone Park Eagles   def.   Gladstone Park Panthers 25 
23/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 48     OPS 1   def.   Strathmore-B1401 36 
23/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 39     Strathmore-G161   def.   OPS 1 35 
23/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 37     Titans 1   def.   TLS SHARKS 27 
23/11/19 (Sat) 15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group) 65     TLS CELTICS   def.   Gladstone Park Jets 51 
23/11/19 (Sat) 16:00 (19 B Boys Mantello Motor Group) 32     Greenvale Hawks   def.   Strathmore-B195 28 
23/11/19 (Sat) 16:50 (19 A Girls Mantello Motor Group) 46     Rebels   def.   Roxburgh Magpies (2) 20 
25/11/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 54     Fifty Shades Of Klay   def.   Been A While 52 
25/11/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 56     Killaz   def.   A L I E N S 43 
25/11/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 39     Globo Gym   def.   Dynasty 38 
25/11/19 (Mon) 21:00 (Monday A Grade) 71     Rip City   def.   Northern Silverbacks 54 
25/11/19 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 43     Jorge and Friends   def. by   Monstars 53 
27/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 40     Cookies and Kareem   def. by   Northern Silverbacks 86 
27/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 54     Tune Squad   def.   World Peace 51 
27/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 46     Big Girls Don't Kawhi   def.   The Bug Zappers 38 
27/11/19 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 40     Qutta DELETE   vs   The Brodies 40 
30/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 11     Strathmore-G102   def.   OPS 1
30/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 13     Greenvale Dragons   def.   Strathmore-B103 12 
30/11/19 (Sat) 10:10 (12 A Boys Mantello Motor Group) 10     Titans   def.   OPS 2
30/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 49     Strathmore-B126   def.   Greenvale Celtics 13 
30/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 15     Strathmore-G144   def. by   OPS 1 20 
30/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 10     Strathmore-B1405   def. by   OPS 1 20 
30/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 10     Strathmore-G163   def. by   OPS 1 20 
30/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 20     Greenvale Eagles   def.   Roxburgh Magpies (1) 10 
30/11/19 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 14     Strathmore-G191   def. by   OPS 1 18 
30/11/19 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 26     Greenvale Lions   def. by   Strathmore-B191 32 
30/11/19 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 20     All Saints   def. by   Roxburgh Magpies (1) 21 
02/12/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 46     Been A While   def.   A L I E N S 20 
02/12/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 50     Fifty Shades Of Klay   def.   Northern Silverbacks 47 
02/12/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 12     Jorge and Friends   def. by   Bank Shot 31 
02/12/19 (Mon) 21:00 (Monday A Grade) 64     Killaz   def.   Northside Stags 51 
02/12/19 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 34     Monstars   def.   Dynasty 29 
04/12/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 66     Qutta DELETE   def.   World Peace 41 
04/12/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 60     Strathmore Boys   def. by   Tune Squad 62 
04/12/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 63     Green Street Hooligans   def.   Step dads 57 
04/12/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 37     41ers   def.   The Who 35 
07/12/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 1     Greenvale Rubies   def. by   Strathmore-G101 10 
07/12/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 17     Strathmore-B104   def. by   Strathmore-B103 25 
07/12/19 (Sat) 10:10 (12 A Boys Mantello Motor Group) 13     Greenvale Celtics   def. by   Titans 48 
07/12/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 39     Strathmore-B126   def.   TLS CUBS 22 
07/12/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 28     Greenvale Starlights   def.   Gladstone Park Eagles 11 
07/12/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 26     Strathmore-B1405   def. by   Strathmore-B1401 28 
07/12/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 21     Greenvale Slammers   def. by   Craigieburn South Jets 33 
07/12/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 38     St Fidelis Black   def.   Titans 1 36 
07/12/19 (Sat) 15:10 (19 B Boys Mantello Motor Group) 27     Greenvale Hawks   def. by   Titans 43 
07/12/19 (Sat) 16:00 (19 A Girls Mantello Motor Group) 43     All Saints   def. by   Rebels 56 
07/12/19 (Sat) 16:50 (19 A Boys Mantello Motor Group) 44     Strathmore-B193   def. by   TLS CELTICS 54 
09/12/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 70     Northern Silverbacks   def.   A L I E N S 39 
09/12/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 46     Northside Stags   def. by   Been A While 73 
09/12/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 77     Air Jesus   def.   Monstars 28 
09/12/19 (Mon) 21:00 (Monday A Grade) 73     Rip City   def.   Fifty Shades Of Klay 54 
09/12/19 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 43     Bank Shot   def. by   Dynasty 45 
11/12/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 75     Qutta DELETE   def.   Cookies and Kareem 64 
11/12/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 45     Harlem Heat   def.   Fuglies 34 
11/12/19 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 62     Northern Silverbacks   def.   Strathmore Boys 54 
11/12/19 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 45     Tune Squad   def.   The Brodies 37 
14/12/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 16     OPS 1   def.   TLS MERCURY
14/12/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 10     Gladstone Park Thunder   def. by   Greenvale Colts 26 
14/12/19 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 24     Strathmore-G123   def.   St Fidelis 10 
14/12/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 32     Roxburgh Magpies (1)   def.   Greenvale Celtics 26 
14/12/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 11     OPS 1   def. by   Roxburgh Magpies (1) 35 
14/12/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 27     Greenvale Sharks   def. by   OPS 1 35 
14/12/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 17     Strathmore-G163   def. by   TLS ANGELS 39 
14/12/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 16     Roxburgh Magpies (1)   def. by   TLS JETS 49 
14/12/19 (Sat) 15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group) 52     Strathmore-B191   def. by   Gladstone Park Lightning 54 
14/12/19 (Sat) 16:00 (19 B Boys Mantello Motor Group) 40     Strathmore-B196   vs   Greenvale Hawks 40 
14/12/19 (Sat) 16:50 (19 A Girls Mantello Motor Group) 21     OPS 1   def. by   TLS STARS 34 
16/12/19 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 53     Northside Stags   def. by   Northern Silverbacks 54 
16/12/19 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 65     Rip City   def.   A L I E N S 54 
16/12/19 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 53     Team Efnik   vs   Dynasty 53 
16/12/19 (Mon) 21:00 (Monday A Grade) 44     Killaz   def.   Been A While 25 
16/12/19 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 45     Air Jesus   def.   Bank Shot 25 
18/12/19 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 49     Northern Silverbacks   def.   Qutta DELETE 46 
18/12/19 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 53     Strathmore Boys   def.   World Peace 34 
18/12/19 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 37     Cookies and Kareem   def. by   Tune Squad 52 
18/12/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 36     Past Our Prime   def. by   Fuglies 47 
13/01/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 75     Rip City   def.   Northside Stags 44 
13/01/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 82     Killaz   def.   Northern Silverbacks 51 
13/01/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 60     Globo Gym   def.   Bank Shot 55 
13/01/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 54     James Hardon   def.   Roly Poly 33 
13/01/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 41     Team Efnik   vs   Air Jesus 41 
15/01/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) Northern Silverbacks   vs   World Peace
15/01/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) Qutta DELETE   vs   Tune Squad
15/01/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) Fuglies   vs   Step dads
15/01/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) Strathmore Boys   vs   The Brodies
20/01/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 46     Killaz   def. by   Rip City 64 
20/01/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 62     Fifty Shades Of Klay   def.   Northside Stags 60 
20/01/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 43     Jorge and Friends   def. by   Air Jesus 50 
20/01/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 52     James Hardon   def.   Fighting Mongooses 26 
20/01/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 45     Globo Gym   def. by   Team Efnik 52 
22/01/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 52     Cookies and Kareem   def. by   Strathmore Boys 54 
22/01/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 60     Tune Squad   def. by   Northern Silverbacks 66 
22/01/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 44     Cereal Squad   def. by   Big Girls Don't Kawhi 51 
22/01/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 32     World Peace   vs   The Brodies 32 
29/01/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 30     Cereal Squad   def. by   Past Our Prime 51 
29/01/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 29     World Peace   def. by   Cookies and Kareem 49 
29/01/20 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 53     Strathmore Boys   def. by   Qutta DELETE 56 
29/01/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 48     The Brodies   vs   Northern Silverbacks 48 
01/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 10     OPS 1   def. by   TLS WINGS 24 
01/02/20 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 21     TLS HAWKS   def.   Gladstone Park Thunder 10 
01/02/20 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 19     TLS VIXENS   def.   Strathmore-G123 13 
01/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 12     Gladstone Park Raiders   def. by   Strathmore-B126 30 
01/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 19     OPS 1   def. by   Gladstone Park Panthers 41 
01/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 19     TLS TIGERS   def. by   Strathmore-B1405 61 
01/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 27     OPS 1   def. by   TLS ANGELS 54 
01/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 34     Roxburgh Magpies (1)   def. by   TLS SHARKS 45 
01/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 29     OPS 1   def.   Roxburgh Magpies (2) 26 
01/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 53     Strathmore-B191   def.   Gladstone Park Jets 52 
01/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 19     Roxburgh Magpies (1)   def. by   TLS WARRIORS 36 
03/02/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 60     Fifty Shades Of Klay   def.   Killaz 42 
03/02/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 42     Been A While   def. by   Rip City 46 
03/02/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 53     Monstars   def. by   Team Efnik 63 
03/02/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 59     iPack BigBalls   def.   Fighting Mongooses 44 
03/02/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 59     Jorge and Friends   def.   Globo Gym 39 
05/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 39     World Peace   def.   Tune Squad 36 
05/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 67     Northern Silverbacks   def.   Cookies and Kareem 36 
05/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 41     The Brodies   def.   Qutta DELETE 35 
05/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 75     Past Our Prime   def.   Harlem Heat 56 
08/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 51     TLS WINGS   def.   Greenvale Ladybirds
08/02/20 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 21     Strathmore-B104   def.   OPS 1 18 
08/02/20 (Sat) 10:10 (10 A Boys Mantello Motor Group) 22     TLS HAWKS   def.   Greenvale Colts 16 
08/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 29     TLS CUBS   def.   Gladstone Park Raiders 21 
08/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 12     Gladstone Park Panthers   def. by   Greenvale Renegades 34 
08/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 58     Strathmore-B1401   def.   TLS TIGERS 12 
08/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 33     TLS ANGELS   def. by   Greenvale Flames 35 
08/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 28     TLS SHARKS   def. by   OPS 1 73 
08/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group) 66     Gladstone Park Jets   def.   OPS 1 33 
08/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Girls Mantello Motor Group) 28     Roxburgh Magpies (2)   def. by   Greenvale Diamonds 37 
08/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 61     Titans   def.   Strathmore-B195 35 
09/02/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 35     Slime Season   def. by   The Who 49 
09/02/20 (Sun) 19:30 (Sunday Open Mens) 51     824   def.   Smitherens 50 
10/02/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 96     Been A While   def.   Fifty Shades Of Klay 55 
10/02/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 49     A L I E N S   def. by   Killaz 53 
10/02/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 54     Dynasty   def.   Globo Gym 48 
10/02/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 53     Dun Diddlers   def.   The Dream Team 32 
10/02/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 23     Monstars   def. by   Jorge and Friends 28 
12/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 51     Tune Squad   def. by   Strathmore Boys 53 
12/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 32     Big Girls Don't Kawhi   def. by   Step dads 72 
12/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 43     World Peace   def. by   Qutta DELETE 46 
12/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 39     Cookies and Kareem   def. by   The Brodies 47 
15/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 2     Strathmore-G101   def. by   OPS 1 26 
15/02/20 (Sat) 09:20 (12 A Boys Mantello Motor Group) 47     Titans   def.   Roxburgh Magpies (1) 22 
15/02/20 (Sat) 10:10 (10 A Boys Mantello Motor Group) 33     Greenvale Colts   def.   Strathmore-B104 24 
15/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 56     Gladstone Park Raiders   def.   Greenvale Celtics 18 
15/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 26     Gladstone Park Eagles   def. by   OPS 1 39 
15/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 23     TLS TIGERS   def. by   OPS 1 58 
15/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Boys Mantello Motor Group) 55     Titans 1   def.   Roxburgh Magpies (1) 12 
15/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Girls Mantello Motor Group) 15     Craigieburn South Jets   def. by   OPS 1 30 
15/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 40     Rebels   def.   OPS 1 21 
15/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 54     TLS CELTICS   def. by   Strathmore-B191 55 
15/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 56     Titans   def.   Roxburgh Magpies (1) 39 
16/02/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 33     The Who   def.   Raiders 23 
16/02/20 (Sun) 19:30 (Sunday Open Mens) 62     Cereal Squad   def.   824 55 
17/02/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 57     A L I E N S   def.   Been A While 50 
17/02/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 37     Northern Silverbacks   def. by   Fifty Shades Of Klay 69 
17/02/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 39     Bank Shot   def.   Jorge and Friends 31 
17/02/20 (Mon) 21:00 (Monday A Grade) 60     Northside Stags   def.   Killaz 57 
17/02/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 42     Dynasty   vs   Monstars 42 
19/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 61     Strathmore Boys   def.   Northern Silverbacks 52 
19/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 65     Past Our Prime   def.   The Who 53 
19/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 64     Cookies and Kareem   def.   Qutta DELETE 58 
19/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 37     The Brodies   def. by   Tune Squad 42 
22/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 2     Greenvale Ladybirds   def. by   Strathmore-G102 42 
22/02/20 (Sat) 09:20 (12 A Boys Mantello Motor Group) 45     Titans   def.   Greenvale Cubs 10 
22/02/20 (Sat) 10:10 (10 A Boys Mantello Motor Group) 24     TLS HAWKS   def.   Strathmore-B103 12 
22/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 21     TLS CUBS   def.   Greenvale Celtics 18 
22/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 41     Greenvale Renegades   def.   Strathmore-G144 11 
22/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 53     Strathmore-B1401   def.   OPS 1 27 
22/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 33     Greenvale Flames   def.   Strathmore-G163 17 
22/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 41     OPS 1   def. by   Greenvale Eagles 62 
22/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 33     Greenvale Diamonds   def.   Strathmore-G191 17 
22/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 35     OPS 1   vs   Greenvale Lions 35 
22/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 48     Strathmore-B196   def.   All Saints 17 
23/02/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 35     Smitherens   def. by   Cereal Squad 39 
23/02/20 (Sun) 19:30 (Sunday Open Mens) 57     The Who   def.   824 43 
24/02/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 59     Northern Silverbacks   def.   A L I E N S 48 
24/02/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 50     Northside Stags   def. by   Been A While 56 
24/02/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 42     Air Jesus   def.   Monstars 38 
24/02/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 43     James Hardon   def. by   iPack BigBalls 48 
24/02/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 50     Bank Shot   def.   Dynasty 34 
26/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 50     World Peace   def. by   Strathmore Boys 80 
26/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 39     Tune Squad   def. by   Cookies and Kareem 54 
26/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) Qutta DELETE   def. by   Northern Silverbacks 20 
26/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 47     41ers   def.   Cereal Squad 33 
29/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 16     Greenvale Angels   def.   TLS MERCURY
29/02/20 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 7     OPS 1   def. by   TLS HAWKS 28 
29/02/20 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 25     St Fidelis   def.   Strathmore-G123
29/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 11     Greenvale Celtics   def. by   Strathmore-B126 53 
29/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 22     St Fidelis   def. by   Roxburgh Magpies (1) 28 
29/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 63     OPS 1   def.   Strathmore-B1405 39 
29/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 22     Strathmore-G161   def. by   TLS SPIRIT 29 
29/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 42     St Fidelis Red   def. by   TLS JETS 45 
29/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 26     Roxburgh Magpies (2)   vs   All Saints 26 
29/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 35     Greenvale Scorpions   def. by   Gladstone Park Lightning 55 
29/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 27     Greenvale Gunners   def. by   Strathmore-B195 63 
01/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 33     Smitherens   def. by   The Who 40 
01/03/20 (Sun) 19:30 (Sunday Open Mens) 60     824   def.   Raiders 50 
02/03/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade) 39     Northside Stags   def. by   Northern Silverbacks 48 
02/03/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade) 61     Rip City   def.   A L I E N S 33 
02/03/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade) 35     Team Efnik   def. by   Dynasty 42 
02/03/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 37     Mix Kebabs   def. by   Kings 47 
02/03/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade) 57     Air Jesus   def.   Bank Shot 36 
04/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade) 41     World Peace   def. by   Northern Silverbacks 52 
04/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 20     Tune Squad   def.   Qutta DELETE
04/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 80     Past Our Prime   def.   The Bug Zappers 57 
04/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 65     The Brodies   def.   Strathmore Boys 53 
11/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 45     The Bug Zappers   def. by   Big Girls Don't Kawhi 54 
11/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade) 54     Northern Silverbacks   def.   Tune Squad 43 
11/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade) 47     Strathmore Boys   def.   Cookies and Kareem 38 
11/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade) 62     The Brodies   def.   World Peace 48 
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 2)
08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group )   Strathmore-G101   vs   Greenvale Rubies  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
09:20 (10 A Girls Mantello Motor Group )   Strathmore-G102   vs   TLS WINGS  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 2)
10:10 (12 A Boys Mantello Motor Group)   OPS 2   vs   Greenvale Celtics  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
11:00 (12 A Girls Mantello Motor Group)   Greenvale Timberwolves   vs   OPS 1  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 2)
11:50 (14 B Boys Mantello Motor Group)   Strathmore-B1413   vs   OPS 6  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
12:40 (14 A Girls Mantello Motor Group)   St Fidelis   vs   Roxburgh Magpies (1)  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
13:30 (14 A Boys Mantello Motor Group)   Titans 1   vs   OPS 1  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
14:20 (16 A Girls Mantello Motor Group)   Greenvale Flames   vs   TLS SPIRIT  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
15:10 (16 A Boys Mantello Motor Group)   Greenvale Eagles   vs   St Fidelis Black  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group)   Gladstone Park Jets   vs   Gladstone Park Lightning  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
16:50 (19 A Girls Mantello Motor Group)   Strathmore-G192   vs   TLS STARS  
15/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens)   Raiders   vs   Smitherens  
15/03/20 (Sun) 19:30 (Sunday Open Mens)   Slime Season   vs   824  
16/03/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade)   Rip City   vs   Northside Stags  
16/03/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade)   Killaz   vs   Northern Silverbacks  
16/03/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade)   Globo Gym   vs   Bank Shot  
16/03/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade )   Roly Poly   vs   Wideload  
16/03/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade)   Team Efnik   vs   Air Jesus  
18/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade)   Cereal Squad   vs   The Who  
18/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade)   Cookies and Kareem   vs   World Peace  
18/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday A Grade)   Tune Squad   vs   Strathmore Boys  
18/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade)   Northern Silverbacks   vs   The Brodies  
21/03/20 (Sat) 08:30 (U8 Mixed Mantello Motor Group)   Greenvale Badgers   vs   Greenvale Dunkers  
21/03/20 (Sat) 09:20 (U8 Mixed Mantello Motor Group)   TLS ROCKETS   vs   SUBC-M82  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
10:10 (12 B Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
11:00 (12 A Girls Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
11:50 (14 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
12:40 (14 B Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 2)
15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
22/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens)   The Who   vs   Slime Season  
22/03/20 (Sun) 19:30 (Sunday Open Mens)   Smitherens   vs   824  
23/03/20 (Mon) 18:45 (Monday A Grade)   Killaz   vs   Rip City  
23/03/20 (Mon) 19:30 (Monday A Grade)   Fifty Shades Of Klay   vs   Northside Stags  
23/03/20 (Mon) 20:15 (Monday B Grade)   Jorge and Friends   vs   Air Jesus  
23/03/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade )   James Hardon   vs   Eagles  
23/03/20 (Mon) 21:45 (Monday B Grade)   Globo Gym   vs   Team Efnik  
25/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday A Grade)   Tune Squad   vs   World Peace  
25/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday A Grade)   Cookies and Kareem   vs   Northern Silverbacks  
25/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade)   Fuglies   vs   Harlem Heat  
25/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday A Grade)   Strathmore Boys   vs   The Brodies  
28/03/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group )   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 09:30 (10 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 10:30 (12 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 11:30 (14 A Girls Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 12:30 (14 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 14:30 (16 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 15:30 (19 A Girls Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 16:30 (19 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 17:30 (16 B Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
28/03/20 (Sat) 18:30 (19 D Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
29/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens)   Raiders   vs   The Who  
29/03/20 (Sun) 19:30 (Sunday Open Mens)   824   vs   Cereal Squad  

Club Links - Navbar

Broncos Sponsors