Broadmeadows Basketball Stadium 2

Venue Address
1 Tanderrum Way

Broadmeadows
Phone
9309 5655
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
14/10/19 (Mon) 18:45 (Monday B Grade) 36     Monstars   def. by   Northern Silverbacks 58 
14/10/19 (Mon) 19:30 (Monday C Grade ) 37     Eagles   def.   Wideload 33 
14/10/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 46     Globo Gym   def.   The Dream Team 41 
14/10/19 (Mon) 21:00 (Monday E Grade) 19     77ers   def. by   Back Door Cuts 9 29 
16/10/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 88     Green Street Hooligans   def.   Pippen Ain't Easy 46 
16/10/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 46     Past Our Prime   def.   The Bug Zappers 35 
16/10/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 34     Fuglies   def. by   Harlem Heat 41 
21/10/19 (Mon) 18:45 (Monday B Grade) 58     Northside Stags   def.   Northern Silverbacks 53 
21/10/19 (Mon) 19:30 (Monday C Grade ) 43     Wideload   def.   The Dream Team 33 
21/10/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 42     Eagles   def. by   Team Efnik 54 
21/10/19 (Mon) 21:00 (Monday E Grade) 29     Open Space   def. by   Power 31 
23/10/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 44     Harlem Heat   def.   The Bug Zappers 37 
23/10/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 38     Fuglies   def.   Big Girls Don't Kawhi 32 
23/10/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 60     Cereal Squad   def. by   Green Street Hooligans 62 
28/10/19 (Mon) 18:45 (Monday B Grade) 62     Northern Silverbacks   def.   Dynasty 34 
28/10/19 (Mon) 19:30 (Monday C Grade ) 30     The Dream Team   def. by   Team Efnik 40 
28/10/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 24     Wideload   def. by   Roly Poly 42 
28/10/19 (Mon) 21:00 (Monday E Grade) 32     Silly Saints   def.   Power 23 
30/10/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 20     Fuglies   def. by   Past Our Prime 21 
30/10/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 46     Cereal Squad   def.   Harlem Heat 38 
30/10/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 65     Big Girls Don't Kawhi   def.   Green Street Hooligans 62 
06/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 51     Green Street Hooligans   def. by   The Bug Zappers 54 
06/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 37     Fuglies   def. by   Pippen Ain't Easy 48 
06/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 36     Past Our Prime   def. by   Cereal Squad 55 
09/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 2     Greenvale Rubies   def. by   OPS 1 34 
09/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 16     Gladstone Park Thunder   def. by   Strathmore-B103 30 
09/11/19 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) TLS VIXENS   vs   OPS 1
09/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 18     OPS 2   def.   Greenvale Celtics 16 
09/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 41     Greenvale Starlights   def.   OPS 1 25 
09/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 35     Strathmore-B1412   def. by   OPS 1 38 
09/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 26     Greenvale Slammers   def. by   OPS 1 34 
09/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 35     St Fidelis Black   def.   Roxburgh Magpies (1) 31 
09/11/19 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 20     Strathmore-G191   def. by   TLS STARS 40 
09/11/19 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 64     Strathmore-B193   def. by   Strathmore-B191 66 
09/11/19 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 55     Greenvale Hawks   def.   Roxburgh Magpies (1) 33 
11/11/19 (Mon) 18:45 (Monday B Grade) 64     Northside Stags   def.   Dynasty 43 
11/11/19 (Mon) 19:30 (Monday C Grade ) 62     Team Efnik   def.   Roly Poly 40 
11/11/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 30     The Dream Team   def. by   Mix Kebabs 35 
11/11/19 (Mon) 21:00 (Monday E Grade) 20     77ers   def. by   Fresh Food Ballers 36 
13/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 59     Harlem Heat   def.   Past Our Prime 37 
13/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 21     The Bug Zappers   def. by   Cereal Squad 45 
13/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 50     Step dads   def.   Big Girls Don't Kawhi 44 
13/11/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 45     Green Street Hooligans   def.   Fuglies 40 
16/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 38     Greenvale Angels   def.   Greenvale Ladybirds
16/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 16     Strathmore-B104   def. by   Greenvale Colts 19 
16/11/19 (Sat) 10:10 (12 B Girls Mantello Motor Group) 24     OPS 3   def.   Greenvale Emeralds
16/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 20     Roxburgh Magpies (1)   def. by   Titans 37 
16/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 22     OPS 1   def. by   Gladstone Park Eagles 42 
16/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 21     Greenvale Sharks   def. by   Titans 1 32 
16/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 20     OPS 1   def.   Craigieburn South Jets
16/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 38     St Fidelis Red   def. by   OPS 1 76 
16/11/19 (Sat) 15:10 (19 B Boys Mantello Motor Group) 29     Greenvale Gunners   def. by   Strathmore-B196 54 
16/11/19 (Sat) 16:00 (19 A Girls Mantello Motor Group) 36     Strathmore-G192   def.   Greenvale Diamonds 21 
16/11/19 (Sat) 16:50 (19 A Boys Mantello Motor Group) 32     Greenvale Scorpions   def. by   OPS 1 44 
18/11/19 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 28     Eagles   def. by   James Hardon 57 
18/11/19 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 48     Air Jesus   def.   Dynasty 38 
18/11/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 52     Dun Diddlers   def. by   iPack BigBalls 53 
18/11/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 34     Fighting Mongooses   def.   Roly Poly 28 
18/11/19 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 42     Mix Kebabs   def.   The Dream Team 21 
20/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 59     The Who   def. by   Past Our Prime 63 
20/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 34     Pippen Ain't Easy   def. by   Big Girls Don't Kawhi 50 
20/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 26     The Bug Zappers   def. by   Step dads 34 
20/11/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 65     Harlem Heat   def.   Green Street Hooligans 58 
23/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 28     Strathmore-G102   def.   Greenvale Ladybirds
23/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 7     Gladstone Park Thunder   def. by   Greenvale Dragons 23 
23/11/19 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 3     St Fidelis   def. by   OPS 1 41 
23/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 21     Roxburgh Magpies (1)   def. by   Strathmore-B126 42 
23/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 12     Strathmore-G144   def. by   Greenvale Renegades 27 
23/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 42     Greenvale Sharks   def.   Strathmore-B1405 38 
23/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 18     Strathmore-G163   def. by   Greenvale Flames 28 
23/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 60     Greenvale Eagles   def.   OPS 1 29 
23/11/19 (Sat) 15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group) 43     Greenvale Lions   def. by   OPS 1 47 
23/11/19 (Sat) 16:00 (19 B Boys Mantello Motor Group) 40     Titans   def. by   TLS WARRIORS 44 
23/11/19 (Sat) 16:50 (19 A Girls Mantello Motor Group) 20     Strathmore-G191   def. by   Greenvale Diamonds 31 
25/11/19 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 30     Mix Kebabs   def. by   Fighting Mongooses 40 
25/11/19 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 62     Team Efnik   def.   Bank Shot 38 
25/11/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 28     The Dream Team   def. by   Kings 30 
25/11/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 41     Dun Diddlers   def.   Wideload 24 
25/11/19 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 35     iPack BigBalls   def. by   James Hardon 51 
27/11/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 63     Step dads   def.   Cereal Squad 38 
27/11/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) Pippen Ain't Easy   def. by   Harlem Heat 20 
27/11/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 38     The Who   def.   Fuglies 35 
27/11/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 50     Green Street Hooligans   def. by   Past Our Prime 62 
30/11/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 12     TLS MERCURY   def. by   Greenvale Angels 20 
30/11/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 10     Gladstone Park Thunder   def. by   Strathmore-B104 18 
30/11/19 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 15     TLS VIXENS   def.   St Fidelis
30/11/19 (Sat) 11:00 (12 A Girls Mantello Motor Group) 26     OPS 1   def.   Strathmore-G121
30/11/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 10     Roxburgh Magpies (1)   def. by   St Fidelis 20 
30/11/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 30     Titans 1   vs   Strathmore-B1412 30 
30/11/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 17     TLS SPIRIT   vs   Strathmore-G161 17 
30/11/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 3     TLS JETS   def. by   St Fidelis Red 63 
30/11/19 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 25     TLS STARS   def. by   Strathmore-G192 35 
30/11/19 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 52     Gladstone Park Lightning   def.   Greenvale Scorpions 15 
30/11/19 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 27     Strathmore-B195   def.   Greenvale Gunners 24 
02/12/19 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 26     Kings   def. by   Mix Kebabs 46 
02/12/19 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 36     Globo Gym   def. by   Air Jesus 57 
02/12/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 44     Roly Poly   def. by   iPack BigBalls 58 
02/12/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 43     James Hardon   def. by   The Dream Team 45 
02/12/19 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 42     Wideload   def.   Eagles 29 
04/12/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 34     Past Our Prime   def. by   Big Girls Don't Kawhi 46 
04/12/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 20     Cereal Squad   def.   Pippen Ain't Easy
04/12/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 44     The Bug Zappers   def.   Fuglies 41 
04/12/19 (Wed) 21:00 (Wednesday C Grade) 49     Thunder Dads   def.   Melbourne Mustangs 21 
07/12/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 24     Strathmore-G102   def.   TLS MERCURY
07/12/19 (Sat) 09:20 (12 A Girls Mantello Motor Group) 11     Strathmore-G121   def. by   TLS VIXENS 35 
07/12/19 (Sat) 10:10 (10 A Boys Mantello Motor Group) 26     Greenvale Colts   def.   Greenvale Dragons
07/12/19 (Sat) 11:00 (12 A Girls Mantello Motor Group) 20     OPS 1   vs   Strathmore-G123 20 
07/12/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 19     Strathmore-G144   def. by   Roxburgh Magpies (1) 41 
07/12/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 29     OPS 1   def. by   Titans 1 38 
07/12/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 19     Strathmore-G163   def. by   TLS SPIRIT 28 
07/12/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 67     Greenvale Eagles   def.   TLS JETS 33 
07/12/19 (Sat) 15:10 (19 B Boys Mantello Motor Group) 20     Roxburgh Magpies (1)   def. by   Strathmore-B196 30 
07/12/19 (Sat) 16:00 (19 A Girls Mantello Motor Group) 14     Strathmore-G191   def. by   TLS STARS 34 
07/12/19 (Sat) 16:50 (19 A Boys Mantello Motor Group) 61     Greenvale Lions   def.   Gladstone Park Lightning 54 
09/12/19 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 44     Wideload   def. by   Roly Poly 47 
09/12/19 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 39     Team Efnik   def.   Jorge and Friends 29 
09/12/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 36     Mix Kebabs   def.   James Hardon 31 
09/12/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 37     Eagles   def. by   Fighting Mongooses 51 
09/12/19 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 32     The Dream Team   def. by   iPack BigBalls 49 
11/12/19 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 50     The Bug Zappers   def. by   Past Our Prime 57 
11/12/19 (Wed) 19:30 (Wednesday C Grade) 41     The MVPs   def. by   James HarDons 43 
11/12/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) Pippen Ain't Easy   vs   Step dads
11/12/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 63     The Who   def. by   Green Street Hooligans 70 
14/12/19 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 17     Greenvale Ladybirds   def.   Greenvale Rubies
14/12/19 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 30     TLS HAWKS   def.   Strathmore-B104 21 
14/12/19 (Sat) 10:10 (12 A Boys Mantello Motor Group) 29     Titans   def.   Gladstone Park Raiders 22 
14/12/19 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 6     OPS 2   def. by   Strathmore-B126 58 
14/12/19 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 15     Greenvale Renegades   def. by   Greenvale Starlights 24 
14/12/19 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 34     Strathmore-B1412   def.   Strathmore-B1405 29 
14/12/19 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 28     Greenvale Flames   def.   Greenvale Slammers 20 
14/12/19 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 28     OPS 1   def. by   St Fidelis Black 49 
14/12/19 (Sat) 15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group) 37     OPS 1   def.   Strathmore-B193 31 
14/12/19 (Sat) 16:00 (19 B Boys Mantello Motor Group) 33     Roxburgh Magpies (1)   def. by   Strathmore-B195 54 
14/12/19 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 29     All Saints   def. by   TLS WARRIORS 46 
16/12/19 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 41     James Hardon   def.   Dun Diddlers 33 
16/12/19 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 45     Globo Gym   def.   Monstars 38 
16/12/19 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 33     Roly Poly   def.   The Dream Team 27 
16/12/19 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 58     iPack BigBalls   def.   Mix Kebabs 42 
16/12/19 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 70     Fighting Mongooses   def.   Wideload 26 
18/12/19 (Wed) 18:45 (Wednesday C Grade) MQL   vs   Melbourne Mustangs
18/12/19 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 24     The Bug Zappers   def. by   The Who 28 
18/12/19 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 51     Step dads   def.   Harlem Heat 47 
18/12/19 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) Pippen Ain't Easy   vs   41ers
13/01/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 37     Fighting Mongooses   def.   The Dream Team 28 
13/01/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 35     Jorge and Friends   def. by   Dynasty 45 
13/01/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 36     Mix Kebabs   def. by   Wideload 39 
13/01/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 46     iPack BigBalls   def.   Kings 35 
13/01/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 51     Dun Diddlers   def.   Eagles 35 
15/01/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) The Who   vs   Cereal Squad
15/01/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) The Bug Zappers   vs   Past Our Prime
15/01/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) Harlem Heat   vs   Big Girls Don't Kawhi
15/01/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 41ers   vs   Green Street Hooligans
20/01/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 41     Wideload   def. by   iPack BigBalls 44 
20/01/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 36     Monstars   def. by   Bank Shot 49 
20/01/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 33     Kings   def. by   Roly Poly 36 
20/01/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 39     The Dream Team   def.   Eagles 32 
20/01/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 34     Dun Diddlers   def. by   Mix Kebabs 38 
22/01/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 34     Fuglies   def.   Step dads 28 
22/01/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 34     Past Our Prime   def. by   Green Street Hooligans 48 
22/01/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 42     Harlem Heat   def. by   The Who 63 
22/01/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 51     41ers   def.   The Bug Zappers 31 
29/01/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 49     The Bug Zappers   def. by   Green Street Hooligans 71 
29/01/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 65     Step dads   def.   The Who 45 
29/01/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 67     Harlem Heat   def.   Big Girls Don't Kawhi 41 
29/01/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 27     Fuglies   def. by   41ers 30 
01/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 27     Strathmore-G102   def.   Strathmore-G101
01/02/20 (Sat) 09:20 (12 A Girls Mantello Motor Group) 29     St Fidelis   def.   Strathmore-G121
01/02/20 (Sat) 10:10 (10 A Boys Mantello Motor Group) 15     Greenvale Colts   def.   Strathmore-B103
01/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 35     Titans   def.   TLS CUBS 16 
01/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 18     Strathmore-G144   def. by   Gladstone Park Eagles 34 
01/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 33     Titans 1   def.   Strathmore-B1401 18 
01/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 41     Strathmore-G163   def.   Craigieburn South Jets 18 
01/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 40     Greenvale Eagles   def.   Titans 1 25 
01/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 22     Strathmore-G191   vs   Rebels 22 
01/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 33     Greenvale Lions   def. by   TLS CELTICS 67 
01/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 35     All Saints   def. by   Titans 63 
03/02/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 31     Eagles   def.   Mix Kebabs 29 
03/02/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 41     Dynasty   vs   Air Jesus 41 
03/02/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 25     Kings   def. by   James Hardon 51 
03/02/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 57     The Dream Team   def.   Wideload 23 
03/02/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 28     Roly Poly   def. by   Dun Diddlers 37 
05/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 47     Step dads   def.   41ers 36 
05/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 46     Fuglies   def. by   Green Street Hooligans 48 
05/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 52     Cereal Squad   def.   The Bug Zappers 48 
05/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 55     The Who   def.   Big Girls Don't Kawhi 54 
08/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 2     Greenvale Angels   def. by   Strathmore-G102 42 
08/02/20 (Sat) 09:20 (12 A Boys Mantello Motor Group) 14     Strathmore-B126   def. by   Titans 31 
08/02/20 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 34     OPS 1   def.   St Fidelis 15 
08/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 9     Greenvale Celtics   vs   OPS 2
08/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 23     St Fidelis   def.   Strathmore-G144
08/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 25     OPS 1   def.   Strathmore-B1412 19 
08/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Boys Mantello Motor Group) 34     Titans 1   def. by   TLS JETS 46 
08/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 43     St Fidelis Red   def. by   Greenvale Eagles 51 
08/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group) 37     Greenvale Scorpions   def. by   Greenvale Lions 42 
08/02/20 (Sat) 16:00 (19 B Boys Mantello Motor Group) 34     Roxburgh Magpies (1)   def. by   Greenvale Hawks 46 
08/02/20 (Sat) 16:50 (19 A Girls Mantello Motor Group) 30     Strathmore-G192   def.   Strathmore-G191
09/02/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 46     Raiders   def. by   Cereal Squad 56 
10/02/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade )   Eagles   vs   iPack BigBalls  
10/02/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 51     Bank Shot   def. by   Team Efnik 54 
10/02/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 28     Wideload   def. by   James Hardon 49 
10/02/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 43     Mix Kebabs   def.   Roly Poly 30 
10/02/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 28     Fighting Mongooses   def. by   Kings 51 
12/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 28     Fuglies   def. by   Cereal Squad 42 
12/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 37     The Who   def.   The Bug Zappers 36 
12/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 53     Green Street Hooligans   def.   Harlem Heat 46 
12/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 42     41ers   def. by   Past Our Prime 52 
15/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 20     TLS WINGS   def.   TLS MERCURY
15/02/20 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 22     OPS 1   def. by   Strathmore-B103 25 
15/02/20 (Sat) 10:10 (12 A Girls Mantello Motor Group) 19     St Fidelis   def. by   TLS VIXENS 27 
15/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Girls Mantello Motor Group) 9     Strathmore-G121   def. by   OPS 1 31 
15/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 31     Gladstone Park Panthers   def.   Roxburgh Magpies (1) 20 
15/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 23     Strathmore-B1412   def. by   Strathmore-B1401 36 
15/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 23     TLS ANGELS   def. by   TLS SPIRIT 48 
15/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 45     TLS SHARKS   def. by   TLS JETS 49 
15/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 17     Roxburgh Magpies (2)   def. by   TLS STARS 49 
15/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 64     Gladstone Park Jets   def.   Gladstone Park Lightning 49 
15/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 43     TLS WARRIORS   def.   Strathmore-B195 27 
16/02/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 43     Smitherens   def.   Slime Season 41 
17/02/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 31     Dun Diddlers   def.   James Hardon 30 
17/02/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 65     Air Jesus   def.   Globo Gym 33 
17/02/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 31     Eagles   def. by   Kings 36 
17/02/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 54     Mix Kebabs   def. by   iPack BigBalls 69 
17/02/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 31     Wideload   def.   Fighting Mongooses 29 
19/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 44     Fuglies   def.   The Bug Zappers 40 
19/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 23     Cereal Squad   def. by   Step dads 64 
19/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 62     Green Street Hooligans   def. by   Big Girls Don't Kawhi 69 
19/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 27     Harlem Heat   def. by   41ers 65 
22/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 37     TLS WINGS   def.   Strathmore-G101
22/02/20 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 45     Greenvale Colts   def.   OPS 1 12 
22/02/20 (Sat) 10:10 (10 A Boys Mantello Motor Group) 10     Greenvale Dragons   def.   Gladstone Park Thunder
22/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group) 41     Strathmore-B126   def.   Roxburgh Magpies (1) 25 
22/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 19     Gladstone Park Panthers   def. by   Gladstone Park Eagles 25 
22/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 44     Strathmore-B1405   def.   Greenvale Sharks 35 
22/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 35     TLS ANGELS   def.   Craigieburn South Jets 17 
22/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Girls Mantello Motor Group) 23     OPS 1   def. by   Strathmore-G161 40 
22/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 9     Roxburgh Magpies (2)   def. by   Rebels 36 
22/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 33     Gladstone Park Jets   def. by   TLS CELTICS 48 
22/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 34     TLS WARRIORS   def. by   Titans 38 
23/02/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 33     Slime Season   def. by   Raiders 40 
24/02/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 40     Kings   def.   The Dream Team 27 
24/02/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 44     Team Efnik   def.   Jorge and Friends 34 
24/02/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade )   Fighting Mongooses   vs   Mix Kebabs  
24/02/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 40     Wideload   def. by   Dun Diddlers 69 
24/02/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 31     Roly Poly   def. by   Eagles 33 
26/02/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 29     Harlem Heat   def. by   The Bug Zappers 32 
26/02/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 61     Big Girls Don't Kawhi   def. by   Past Our Prime 76 
26/02/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 41     Fuglies   def.   The Who 33 
26/02/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade)   Step dads   vs   Green Street Hooligans  
29/02/20 (Sat) 08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group ) 44     TLS WINGS   def.   Greenvale Rubies 10 
29/02/20 (Sat) 09:20 (10 A Boys Mantello Motor Group) 15     Strathmore-B104   def.   Gladstone Park Thunder
29/02/20 (Sat) 10:10 (12 B Girls Mantello Motor Group) 4     All Saints   def. by   Greenvale Storm 18 
29/02/20 (Sat) 11:00 (12 A Girls Mantello Motor Group) 14     TLS VIXENS   def. by   OPS 1 18 
29/02/20 (Sat) 11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group) 8     Gladstone Park Panthers   def. by   Greenvale Starlights 31 
29/02/20 (Sat) 12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group) 30     Strathmore-B1412   def. by   Titans 1 43 
29/02/20 (Sat) 13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group) 46     TLS ANGELS   def.   Greenvale Slammers 30 
29/02/20 (Sat) 14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group) 31     TLS SHARKS   def. by   St Fidelis Black 51 
29/02/20 (Sat) 15:10 (19 A Girls Mantello Motor Group) 32     OPS 1   def.   Strathmore-G191 31 
29/02/20 (Sat) 16:00 (19 A Boys Mantello Motor Group) 48     Gladstone Park Jets   def. by   Strathmore-B193 49 
29/02/20 (Sat) 16:50 (19 B Boys Mantello Motor Group) 47     TLS WARRIORS   def.   Greenvale Hawks 26 
01/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens) 60     Cereal Squad   def.   Slime Season 36 
02/03/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade ) 51     iPack BigBalls   def.   Roly Poly 49 
02/03/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade) 49     Globo Gym   def.   Monstars 38 
02/03/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade ) 54     Dun Diddlers   def.   Fighting Mongooses 37 
02/03/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade ) 21     The Dream Team   def. by   James Hardon 57 
02/03/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade ) 31     Eagles   def.   Wideload 28 
04/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 50     Harlem Heat   def.   Cereal Squad 42 
04/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade)   Step dads   vs   Fuglies  
04/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 59     41ers   def.   Big Girls Don't Kawhi 57 
04/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday B Grade) 65     Green Street Hooligans   def.   The Who 52 
11/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade) 37     The Who   def.   41ers 36 
11/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade) 39     Fuglies   def. by   Past Our Prime 63 
11/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade) 51     Green Street Hooligans   def.   Cereal Squad 48 
11/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday C Grade) 53     King Cobras   def.   Northside Stags 52 
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
08:30 (10 A Girls Mantello Motor Group )   OPS 1   vs   Greenvale Angels  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 2)
09:20 (10 A Girls Mantello Motor Group )   TLS MERCURY   vs   Greenvale Ladybirds  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
10:10 (12 A Boys Mantello Motor Group)   Strathmore-B126   vs   Titans  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
11:00 (12 A Girls Mantello Motor Group)   TLS VIXENS   vs   Strathmore-G123  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
11:50 (14 A Girls Mantello Motor Group)   Greenvale Starlights   vs   Greenvale Renegades  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
12:40 (14 A Boys Mantello Motor Group)   Strathmore-B1401   vs   Strathmore-B1412  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group)   TLS ANGELS   vs   Strathmore-G161  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group)   Titans 1   vs   OPS 1  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 2)
15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group)   OPS 1   vs   Strathmore-B193  
14/03/20 (Sat)
(Elimination Final 1)
16:00 (19 A Girls Mantello Motor Group)   Greenvale Diamonds   vs   Rebels  
14/03/20 (Sat)
(Qualifying Final 1)
16:50 (19 B Girls Mantello Motor Group)   Gladstone Park Power   vs   Roxburgh Magpies (1)  
15/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens)   The Who   vs   Cereal Squad  
16/03/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade )   Kings   vs   Dun Diddlers  
16/03/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade)   Jorge and Friends   vs   Dynasty  
16/03/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade )   James Hardon   vs   Mix Kebabs  
16/03/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade )   Fighting Mongooses   vs   Eagles  
16/03/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade )   iPack BigBalls   vs   The Dream Team  
18/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade)   Harlem Heat   vs   Past Our Prime  
18/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade)   Fuglies   vs   Big Girls Don't Kawhi  
18/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade)   Green Street Hooligans   vs   41ers  
18/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday C Grade)   King Cobras   vs   MQL  
21/03/20 (Sat) 08:30 (U8 Mixed Mantello Motor Group)   Greenvale Crocs   vs   Greenvale Falcons  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
09:20 (10 A Girls Mantello Motor Group )   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 2)
10:10 (12 B Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
11:00 (12 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 2)
11:50 (14 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
12:40 (14 B Girls Mantello Motor Group )   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 2)
13:30 (16 A Girls Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 2)
14:20 (16 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
21/03/20 (Sat)
(Preliminary 1)
15:10 (19 A Boys Mantello Motor Group)   Undecided   vs   Undecided  
22/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens)   Cereal Squad   vs   Raiders  
23/03/20 (Mon) 18:45 (Monday C Grade )   Roly Poly   vs   Fighting Mongooses  
23/03/20 (Mon) 19:30 (Monday B Grade)   Monstars   vs   Bank Shot  
23/03/20 (Mon) 20:15 (Monday C Grade )   iPack BigBalls   vs   Dun Diddlers  
23/03/20 (Mon) 21:00 (Monday C Grade )   Kings   vs   Wideload  
23/03/20 (Mon) 21:45 (Monday C Grade )   The Dream Team   vs   Mix Kebabs  
25/03/20 (Wed) 18:45 (Wednesday B Grade)   Big Girls Don't Kawhi   vs   Cereal Squad  
25/03/20 (Wed) 19:30 (Wednesday B Grade)   The Bug Zappers   vs   41ers  
25/03/20 (Wed) 20:15 (Wednesday B Grade)   Green Street Hooligans   vs   Past Our Prime  
25/03/20 (Wed) 21:00 (Wednesday D Grade )   James HarDons   vs   Melbourne Mustangs  
29/03/20 (Sun) 18:45 (Sunday Open Mens)   Slime Season   vs   Smitherens  

Club Links - Navbar

Broncos Sponsors