Football West

Football West Game Forfeit

Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
21/06/20 (Sun) (10s Yellow - Emus)   Noranda City FC   vs   Swan United FC  
21/06/20 (Sun) (12s Purple - Wombats)   Balga SC   vs   Alexander Florina FC  
21/06/20 (Sun) (14s - North Div 3) Subiaco AFC (Maroon)   def.   Swan United FC
28/06/20 (Sun) (16s - Div 1)   Alexander Florina FC   vs   Curtin University FC  
28/06/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Floreat Athena FC   def. by   AFC Joondalup
05/07/20 (Sun) (12s Green (Metro))   Curtin University FC   vs   Quinns FC Inc  
05/07/20 (Sun) (9s Purple - Emus)   Wembley Downs SC   vs   North Beach SC  
12/07/20 (Sun) (10s Purple - Wombats)   Cracovia SC   vs   UWA Nedlands FC  
12/07/20 (Sun) (11s Purple - Wombats)   Bayswater City SC   vs   UWA Nedlands FC (Green)  
12/07/20 (Sun) (11s White - Emus)   UWA Nedlands FC   vs   Hamersley Rovers Junior FC (White)  
12/07/20 (Sun) (12s Green (Metro))   Floreat Athena FC   vs   Fremantle City FC  
12/07/20 (Sun) (12s Grey (Metro))   Forrestfield United FC   vs   Carramar Shamrock Rovers FC  
12/07/20 (Sun) (12s Orange (Metro))   Gwelup Croatia SC   vs   Wembley Downs SC  
12/07/20 (Sun) (13s - Div 2) Hamersley Rovers JFC   def.   Swan United FC
12/07/20 (Sun) (13s - North Div 4) Wembley Downs SC   def. by   Morley-Windmills SC
12/07/20 (Sun) (18s Girls - Div 1) Northern Redbacks Womens Soccer Club   def.   Western Knights Soccer Club
12/07/20 (Sun) (9s Blue - Emus)   UWA Nedlands FC   vs   Subiaco AFC (Maroon)  
12/07/20 (Sun) (9s Purple - Emus)   Tuart Hill Junior SC   vs   Wembley Downs SC  
12/07/20 (Sun) (9s Yellow - Emus)   Western Knights SC   vs   Subiaco AFC (Maroon)  
12/07/20 (Sun) (Belt Up Metro South Division 1) Western Border SC   def. by   Leeming Strikers SC
19/07/20 (Sun) (10s Orange (Metro))   Curtin University FC   vs   Subiaco AFC  
19/07/20 (Sun) (10s Purple - Parrots)   Baldivis SC   vs   Aubin Grove United FC (Black)  
19/07/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Dianella White Eagles SC   def. by   Olympic Kingsway SC
19/07/20 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Joondalup City FC   def. by   Bayswater City SC
19/07/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) Wanneroo City SC   def.   Stirling Lions SC
26/07/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) Yanchep United FC   def.   Perth City SC
26/07/20 (Sun) (Belt Up Metro South Premier) Perth Saints FC   def.   Rockingham United FC
26/07/20 (Sun) (Women Metro North Division 2) Woodvale FC   def.   Swan Valley SC
02/08/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) 3     Hamersley Rovers SC   def.   AFC Gortankaku
02/08/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) Mindarie FC   def.   Swan United FC
02/08/20 (Sun) 09:15 (14s - North Div 2) Wembley Downs SC   def. by   UWA Nedlands FC
09/08/20 (Sun) (Belt Up Masters South Premier) Forrestfield United FC   def.   Baldivis SC
16/08/20 (Sun) (11s Yellow - Wombats)   Balcatta FC   vs   Western Knights SC  
16/08/20 (Sun) (13s - North Div 4) Subiaco AFC   def.   Joondalup United FC
16/08/20 (Sun) (14s - Girls Div 3) Rockingham United FC   def.   Subiaco AFC
16/08/20 (Sun) (9s Purple - Bandicoots)   Olympic Kingsway SC   vs   Balga SC  
16/08/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) Swan United FC   def.   Stirling Lions SC
16/08/20 (Sun) (Belt Up Metro North Premier) Joondalup City FC   def.   CAFC Perth Lions
23/08/20 (Sun) (9s Blue - Dingoes)   Fremantle City FC   vs   Gosnells City FC  
23/08/20 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North B) Whitford City SC   def.   Noranda City FC
23/08/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) Wembley Downs SC   def.   Quinns FC
23/08/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) Stirling Lions SC   def. by   Whitford City SC
23/08/20 (Sun) (Women Metro North Division 1) Floreat Athena FC   def. by   Ellenbrook United FC
30/08/20 (Sun) (14s - Girls Div 2) North Beach SC   def.   Kalamunda United FC
30/08/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) AFC Joondalup   def.   Dianella White Eagles SC
30/08/20 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Woodvale FC   def.   Chindits United SC
30/08/20 (Sun) (Belt Up Masters South Premier) Perth Saints FC   def.   Spearwood Dalmatinac SC
06/09/20 (Sun) (13s - North Div 1/2) Carramar Shamrock Rovers FC   def.   Noranda City FC
06/09/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Joondalup City FC   def.   Floreat Athena FC
06/09/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Dianella White Eagles SC   def. by   North Beach SC
06/09/20 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Kwinana United SC   def. by   Fremantle City FC
06/09/20 (Sun) (Belt Up Masters South Premier) Forrestfield United FC   def.   Armadale SC
06/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) AFC Gortankaku   def.   Mindarie FC
06/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 2) Swan Valley SC   def.   Ishtar United FC
06/09/20 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Curtin University FC   def.   Murray District Rangers SC
13/09/20 (Sun) (12s Yellow - Wombats)   Bassendean Caledonian FC   vs   Hamersley Rovers Junior FC (White)  
13/09/20 (Sun) (13s - North Div 1/2) Noranda City FC   def. by   Wembley Downs SC (Red)
13/09/20 (Sun) (14s - South Div 1) Rockingham City FC   def. by   Warnbro Strikers SC
13/09/20 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Belmont Villa SC   def.   Kwinana United SC
13/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) North Beach SC   def.   CAFC Perth Lions
13/09/20 (Sun) (Belt Up Metro South Premier) South Perth United SC   def.   Southern Spirit FC
13/09/20 (Sun) (Women State League Division 1) ECU Joondalup SC   def.   Port Kennedy SC
13/09/20 (Sun) 09:00 (18s - Div 1) Rockingham City FC   def.   Western Knights SC
13/09/20 (Sun) 09:45 (16s - Div 3) Perth Saints FC   def.   Gwelup Croatia SC
20/09/20 (Sun) (14s - South Div 1) Warnbro Strikers SC   def.   Canning City FC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Subiaco AFC   def.   Dianella White Eagles SC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Woodvale FC   def. by   Hillarys FC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Bayswater City SC   def.   Joondalup City FC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Leeming Strikers SC   def.   Kwinana United SC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) AFC Gortankaku   def. by   Hamersley Rovers SC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 2) Westnam United FC   def. by   Curtin University FC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Armadale SC   def.   Murray District Rangers SC
20/09/20 (Sun) (Belt Up Metro South Premier) Southern Spirit FC   def. by   Leeming Strikers SC
20/09/20 (Sun) (Women Metro North Division 1) 3     Hamersley Rovers SC   def.   Floreat Athena FC
20/09/20 (Sun) (Women Metro North Division 1) Ballajura AFC   def.   Ellenbrook United FC
20/09/20 (Sun) (Women Metro South Division 2) South Perth United SC   def. by   Canning City SC
25/09/20 (Fri) (Belt Up Masters South Division 1) UWA Nedlands FC   def. by   Lynwood United FC
27/09/20 (Sun) (10s Grey (Metro))   Kingsley Westside FC   vs   Cockburn City SC (Blue)  
27/09/20 (Sun) (11s Grey (Metro))   Port Kennedy SC   vs   Whitford City SC  
27/09/20 (Sun) (11s Grey (Metro))   Gosnells City FC   vs   UWA Nedlands FC  
27/09/20 (Sun) (11s White - Emus)   Ballajura AFC   vs   Noranda City FC  
27/09/20 (Sun) (12s - Girls Bilbies)   Yanchep United FC   vs   Whitford City (Maroon)  
27/09/20 (Sun) (12s Orange (Metro))   Dianella Junior SC Inc   vs   Curtin University FC  
27/09/20 (Sun) (12s Orange (Metro))   Mandurah City FC   vs   UWA Nedlands FC  
27/09/20 (Sun) (12s Yellow - Bandicoots)   Whitford City SC   vs   Mindarie FC  
27/09/20 (Sun) (12s Yellow - Parrots)   Sutherlands Park FC   vs   Warnbro Strikers SC  
27/09/20 (Sun) (13s - North Div 4) Morley-Windmills SC   def.   Western Knights SC
27/09/20 (Sun) (13s - South Div 2 ) Canning City FC (White)   def.   Perth Saints FC
27/09/20 (Sun) (14s - Girls Div 2) Woodvale FC   def.   Kalamunda United FC
27/09/20 (Sun) (14s - Girls Div 2) Quinns FC Inc   def.   North Beach SC
27/09/20 (Sun) (14s - South Div 2) Belmont JSC   def.   MUM FC (Lightning)
27/09/20 (Sun) (15s - Div 2) Ellenbrook United FC   def.   Floreat Athena FC
27/09/20 (Sun) (15s - Div 2) Wanneroo City SC   def.   Bassendean Caledonia FC
27/09/20 (Sun) (15s - North Div 2) Woodvale FC (Blue)   def. by   Subiaco AFC
27/09/20 (Sun) (15s - North Div 2) Whitford City SC   def.   Western Knights SC
27/09/20 (Sun) (16s - Div 2) Canning City FC   def.   Wanneroo City SC
27/09/20 (Sun) (8s Yellow - Emus)   Bayswater City SC   vs   UWA Nedlands FC  
27/09/20 (Sun) (8s Yellow - Wombats)   Subiaco AFC (Maroon)   vs   Morley-Windmills SC  
27/09/20 (Sun) (9s Blue - Emus)   Perth SC Inc   vs   Wembley Downs SC  
27/09/20 (Sun) (9s Purple - Emus)   UWA Nedlands FC   vs   Cracovia SC  
27/09/20 (Sun) (9s Purple - Wombats)   Subiaco AFC   vs   Swan United FC  
27/09/20 (Sun) (9s Yellow - Dolphins)   Perth Saints FC   vs   Canning City FC  
27/09/20 (Sun) (9s Yellow - Wombats)   Tuart Hill Junior SC   vs   Infant Jesus SC  
27/09/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Dianella White Eagles SC   def. by   Woodvale FC
27/09/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Hamersley Rovers SC   def. by   AFC Joondalup
27/09/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) Joondanna Blues FC   def.   Perth City SC
27/09/20 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Kwinana United SC   def. by   Manning United FC
27/09/20 (Sun) (Belt Up Masters South Premier) Mandurah City FC   def. by   Forrestfield United FC
27/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 2) Ishtar United FC   def.   Sorrento Vikings
27/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) Joondalup City FC   def.   Stirling Lions SC
27/09/20 (Sun) (Belt Up Metro North Premier) Perth SC   def.   CAFC Perth Lions
27/09/20 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Victoria Park SC   def.   Murray District Rangers SC
27/09/20 (Sun) (Women State League Division 1) Mandurah City FC   def. by   South West Phoenix FC
27/09/20 (Sun) 10:00 (11s White - Emus)   Western Knights SC   vs   North Beach SC  
30/09/20 (Wed) (13s - Div 1) Gwelup Croatia SC   def. by   Ashfield SC
04/10/20 (Sun) (10s Orange (Metro))   Dianella Junior SC Inc   vs   Murdoch University Melville FC  
04/10/20 (Sun) (10s Yellow - Emus)   UWA Nedlands FC   vs   Hamersley Rovers Junior FC (White)  
04/10/20 (Sun) (10s Yellow - Wombats)   Floreat Athena FC   vs   Subiaco AFC  
04/10/20 (Sun) (11s Orange (Metro))   Rockingham City FC   vs   Floreat Athena FC  
04/10/20 (Sun) (11s Purple - Emus)   Noranda City FC   vs   Western Knights SC  
04/10/20 (Sun) (11s Purple - Wombats)   Subiaco AFC   vs   UWA Nedlands FC (Green)  
04/10/20 (Sun) (11s Yellow - Dolphins)   Lynwood United FC   vs   Perth Hills United FC (Yellow)  
04/10/20 (Sun) (11s Yellow - Wombats)   Western Knights SC   vs   Dianella Junior SC Inc  
04/10/20 (Sun) (12s Purple - Parrots)   Western Knights SC   vs   Fremantle City FC  
04/10/20 (Sun) (12s Purple - Wombats)   Carramar Shamrock Rovers FC   vs   Quinns FC Inc  
04/10/20 (Sun) (12s Yellow - Bandicoots)   Stirling Lions SC   vs   Whitford City SC  
04/10/20 (Sun) (12s Yellow - Dolphins)   South Perth United SC   vs   Canning City FC  
04/10/20 (Sun) (13s - North Div 5) Olympic Kingsway SC   def.   Subiaco AFC
04/10/20 (Sun) (13s - South Div 2 ) Perth Saints FC   def. by   Baldivis SC (Green)
04/10/20 (Sun) (14s - North Div 1) North Beach SC   def. by   Balcatta FC
04/10/20 (Sun) (14s - North Div 2) Wanneroo City SC   def.   UWA Nedlands FC
04/10/20 (Sun) (14s - North Div 2)   Wembley Downs SC   vs   Joondalup City FC (Blue)  
04/10/20 (Sun) (14s - North Div 3) 3     Kingsley Westside FC   def.   Whitford City FC (Maroon)
04/10/20 (Sun) (14s - South Div 1) Swan Districts SC   def. by   Warnbro Strikers SC
04/10/20 (Sun) (15s - North Div 2) Western Knights SC   def. by   Yanchep United FC
04/10/20 (Sun) (16s - Div 2) Wanneroo City SC   def. by   Wembley Downs SC
04/10/20 (Sun) (16s - Girls Div 2) Ellenbrook United FC   def.   MUM FC
04/10/20 (Sun) (18s - Div 3)   MUM FC   vs   Tuart Hill Junior SC  
04/10/20 (Sun) (18s Girls - Div 1) Northern Redbacks Womens Soccer Club   def.   Perth Saints FC
04/10/20 (Sun) (9s Purple - Emus)   Floreat Athena FC   vs   Wembley Downs SC  
04/10/20 (Sun) (9s Purple - Emus)   Tuart Hill Junior SC   vs   UWA Nedlands FC  
04/10/20 (Sun) (9s Yellow - Wombats)   Bassendean Caledonian FC   vs   Tuart Hill Junior SC  
04/10/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Dianella White Eagles SC   def. by   Wanneroo City SC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Quinns FC   def. by   AFC Joondalup
04/10/20 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Kingsley Westside FC   def.   Floreat Athena FC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Bayswater City SC   def.   Chindits United SC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Baldivis SC   def.   Kwinana United SC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Masters South Premier) Forrestfield United FC   def.   FC Shoalwater
04/10/20 (Sun) (Belt Up Masters South Premier) Armadale SC   def.   Mandurah City FC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) Alexander Florina FC   def.   AFC Gortankaku
04/10/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) Hamersley Rovers SC   def.   Quinns FC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 2) Inglewood City FC   def.   Westnam United FC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) North Beach SC   def. by   Noranda City FC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Metro South Premier) South Perth United SC   def.   Marsh FC
04/10/20 (Sun) (Belt Up Metro South Premier) Southern Spirit FC   def. by   Perth Saints FC
04/10/20 (Sun) (Women Metro North Division 1) Ballajura AFC   def.   Floreat Athena FC
04/10/20 (Sun) (Women State League Division 1) South West Phoenix FC   def.   Gwelup Croatia SC
04/10/20 (Sun) 08:30 (13s - South Div 3) Port Kennedy SC   def.   Lynwood United FC
04/10/20 (Sun) 09:20 (18s - Div 3) Wanneroo City SC   def.   Baldivis SC
04/10/20 (Sun) 10:00 (16s - Div 4) Hamersley Rovers Junior FC   def.   Bassendean Caledonia FC
04/10/20 (Sun) 10:10 (11s White - Emus)   Subiaco AFC (Maroon)   vs   Western Knights SC  
04/10/20 (Sun) 11:00 (18s Girls - Div 1) Fremantle City FC   def.   Kalamunda United FC
04/10/20 (Sun) 12:00 (15s - North Div 1) Joondalup United FC   def. by   Carramar Shamrock Rovers FC
04/10/20 (Sun) 13:00 (Belt Up Masters North Division 2) Yanchep United FC   def.   Balcatta FC
04/10/20 (Sun) 13:00 (Belt Up Metro North Division 1) Wembley Downs SC   def.   Mindarie FC