KALANGADOO NETBALL CLUB - TROPHIES 2006 SEASON
A GRADE COACH - FIONA DIXON
Won Grand Final 41 - 26 Against Pt MacDonnell at Robe
BEST & FAIREST
DONATED BY: JENNY WAUGH & IN MEMORY OF ROGER WAUGH
WON BY: KYLIE McMANUS
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MR R. DOWDELL
WON BY: NARELLE RYAN
A RESERVE COACH - LEAH OUSEY
Lost Grand Final 29 – 34 Against Nangwarry at Robe
BEST & FAIREST
DONATED BY: MRS WENDY LOWE
WON BY: ANTHEA PATERSON
MOST CONSISTENT
DONATED BY: JEAN CHUCK & IN MEMORY OF REG CHUCK
WON BY: AMIE LEIGH
B GRADE COACH - JENINE BOTT
Finished 5th
BEST & FAIREST
DONATED BY: THE MULRANEY FAMILY
WON BY: MARISKA HAWKE
BEST & FAIREST
DONATED BY: MRS MARION HAWKE
WON BY: MANDY BARTLETT
B RESERVE COACH - AMY HAWKE
Finished 5th
BEST & FAIREST
DONATED BY: KAREN McMANUS
WON BY: HELEN CARLSON
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MARY & JOHN WILLIAMS
WON BY: LYNNE DOYLE
LIFE MEMBERSHIP AWARDED TO NARELLE RYAN ON 22nd SEPTEMBER 2006 FOR OUTSTANDING SERVICE TO THE KALANGADOO NETBALL CLUB
17 & UNDER COACH - KIRSTY EGAN
Won Grand Final 68 – 39 against Mt Burr at Robe
BEST & FAIREST
DONATED BY: NECIA & PETER EVANS
WON BY: CANDICE JUNE
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MARY LITTLE MEMORIAL TROPHY
WON BY: JENNA PITT
MOST IMPROVED
DONATED BY: REX WILKINS MEMORIAL AWARD
WON BY: CRYSTAL DOYLE
15 & UNDER COACH - JUDY HILL
Won Grand Final 46 – 33 against Hatherleigh at Robe
BEST & FAIREST
DONATED BY: MRS KATH MULES MEMORIAL TROPHY
WON BY: LAUREN DUNCAN
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MARGARET CASEY MEMORIAL TROPHY
WON BY: ABBEY DUNCAN
MOST IMPROVED
DONATED BY: MR & MRS B. YOUNG
WON BY: MEAGAN ROWE
13 & UNDER COACH - PAULINE MULRANEY
Finished 5th
BEST & FAIREST
DONATED BY: KALANGADOO LADIES COMMITTEE
WON BY: COURTNEY SMITH
MOST CONSISTENT
DONATED BY: NARELLE & MARK RYAN
WON BY: SARAH DIXON
MOST IMPROVED
DONATED BY: LYNNE & BRIAN DOYLE
WON BY: KIRSTY BOWDEN
JUNIORS COACH - NECIA EVANS & KATIE CROSER
Unofficial – No Finals
MOST CONSISTENT JUNIOR 1 PLAYER
DONATED BY: JUDY & FRED HILL
WON BY: MADDISON DUNCAN
MOST CONSISTENT JUNIOR 2 PLAYER
DONATED BY: FIONA DIXON
WON BY: SARAH CROSER
KALANGADOO NETBALL CLUB JUNIOR PARTICIPATION AWARD
DONATED BY: (5 by NECIA & PETER EVANS
3 by TREEHOUSE PLAY CAFE
2 by DEBBIE & RICHARD STAPLES-HILL)
AWARDED TO: MADDISON DUNCAN
JAYDE TRANTER
MEGAN LOCK
STEPHANIE BROOKE
MONIQUE BOWDEN
SARAH CROSER
EMMA GREENFIELD
LANA WRIGHT
JORDY JONES
JASMINE CROSER
McDonald’s Participation Awards & Junior Participation Trophies Presented to:
As Above plus
Arana Hills
Indiana Chambers
Erin Widdison