VFL Teams - Round 11

Casey Scorpions vs. Collingwood (ABC TV)
Saturday 11th June
Casey Fields at 1:10 PM

Casey Scorpions

B

Garland

Warnock

Davis

HB

Blease

Mohr

McDonald

C

J. Wall

Collins

Bate

HF

Jetta

Cook

Maric

F

Dunn

Petterd

Fevola

R

Gawn

Jones

Evans

Int

Petropoulos

Baumgartner

McNamara

 

Stockdale

Lees

Panozza

 

Johnston

Gent

Riseley

 

Lawrence

McGough

Campbell

Collingwood                                                                                                                                   

B

K. Pendlebury

Hayes

Sundberg

HB

McCarthy

Reed

Young

C

Buckley

Blair

Dick

HF

Rounds

Eddy

Fasolo

F

Reilly

Perham

Ceglar

R

McNamara

Keeffe

Bolton

Int

Walsh

Post*

Folino

 

Bull

Farmer

Hunt

 

Boshevski

Gordon

Tran

 

Hine

Liston

Condy

 

Couch

   

Williamstown vs. North Ballarat
Saturday 11th June
Keilor Football Ground at 2:00 PM

Williamstown

 

B

Stretton

Mulligan

Addison

HB

Davies

Markovic

Schofield

C

Tutt

Johnson

Gilbee

HF

Hahn

Grant

Veszpremi

F

Hooper

Skinner

J. Hill

R

Roughead

Jolley

Wallis

Int

Reid

Grossman

Johannisen

 

Woods

Charleston*

Rampe

 

Goodes

Fogarty

Panos

North Ballarat 

B

Greig

C. Delaney

Hoy

HB

Tate

Sharkey

Richardson

C

Norris

McKenzie

White

HF

Linke

Driscoll

Tyler

F

George

Black

Micallef

R

Stephenson

Garlett

Sewell

Int

Couch

Darmody

Hughes

 

Mullett

Watchorn*

Slabbert

 

Walker

Lynch

Giampaolo

Coburg Tigers vs. Port Melbourne
Saturday 11th June
Coburg City Oval at 2:00 PM

Coburg Tigers

B

Post

Tanner

Astbury

HB

Hislop

Griffiths

Edwards

C

Helbig

Tuck

Power

HF

Nason

Miller

Webberley

F

Carnell

Graham

Wheeler

R

Derickx

Batchelor

Clifton

Int

Jordan

Morris

Lynch

 

Gourdis

McErlain

D. Murphy*

 

Daniels

Saville

O'Rielly

 

Grgic

Fahey

Rayson

 

Cartelli

   

Port Melbourne

B

Sandilands

Dalton

Dillon

HB

M. Johnston

Pleming

Pitt

C

Bentick

Pinwill

Baird

HF

Batsanis

Edwards

McMahon

F

Lynch

Galea

Rose

R

Skipper

Cain

Dwyer

Int

Burstin

Keely

Francis

 

Woods

Sinclair

McGrath

 

Brewer

Mascitti*

 

Werribee Tigers vs. Geelong
Sunday 12th June
Avalon Airport Oval at 2:00 PM 

Werribee Tigers

B

O'Dwyer

Tarrant

Harding

HB

Wormald

Hartigan

Urquhart

C

Wright

Tuck

Harper

HF

Castello

Daw

Ross

F

Sullivan

Warren

McKinley

R

Dickson

Sharp

Gleeson

Int

Keras*

Chisholm

Tighe

 

Martiniello

Mangan

Saker

 

Rockefeller

Mather

Scott

Geelong 

B

Barham

Bathie

Firman

HB

Corrigan

McLean

Gillies

C

T. Selwood

Byrnes

Motlop

HF

Simpkin

Brown

Cowan

F

Mooney

Hawkins

Christensen

R

Simpson

Guthrie

Raidme

Int

Schroder

Hollmer

Walker

 

Sheringham

Burbury

Horlin-Smith

 

Tutungi

   

Box Hill Hawks vs. Frankston
Sunday 12th June
Box Hill City Oval at 2:00 PM 

Box Hill Hawks

B

Morton

Boumann

Duryea

HB

Ladson

Mirra

Kiel

C

Williams

S. Gibson

Sierakowski

HF

Smith

Lisle

Wanganeen

F

Northe

Hale

Lowden

R

Renouf

Cheney

Schneider

Int

Thompson

Andrews

Van Unen

 

Cass

Kitchin

Hoegel

 

Jackson

Neil

 

Frankston 

B

Bosward

Campisano

Marusic

HB

Baguley

Thoolen

M. Clark

C

Doria

Potts

W. Miller

HF

Bitters

McCallum

Hockey

F

Uzarevic

L. Clark

Simpson

R

Gabriel

Mitchem

Kennedy

Int

Douglas

Bateman

Appleford

 

Haretuku

Boland

Wells*

 

Ongarello

Clements

Collison

Sandringham vs. Bendigo Bombers
Sunday 12th June
Trevor Barker Beach Oval at 2:00 PM

Sandringham

B

Andreoli

Walsh

Smith

HB

Ferguson

Dore

Lynch

C

Eddy

Magner

Winmar

HF

Siposs

Johnson

Irving

F

Ferraro

Lourey

Archer

R

Koschitzke

Polo

McQualter

Int

Crocker

Heyne

Cathcart

 

Hallahan

Curren

Waller

 

Fleming

Michaliades

 

Bendigo Bombers 

B

Hibberd

Pears

T. Slattery

HB

Davis

Shinners

Browne

C

Dyson

Reimers

Maddern

HF

Davey

Carlisle

Steinberg

F

Dickson

Little

Neagle

R

Bellchambers

Howlett

Prismall

Int

Ladson

Williams

Jenkins

 

Quinn

Liddle

Webster

 

Taylor*

Ross

Freezer

 

Silverlock

Colyer

Stanton

Casey Scorpions vs. Werribee Tigers (Reserve Grade)
Saturday 11th June
Casey Fields at 10:10 AM 

Casey Scorpions

B 

Riseley

Salton

Tynan

HB

Pollard

Patti

Lees

C

Weekes

Gent

Johnston

HF

Baumgartner

Hill

Lawrence

F

McShane

Waite

Purves

R

Cleven

Bell

Petropoulos

Int

Corry

T. Costigan

Minahan

 

Dearaugo

Allen

Bolton

 

Carew

Lindsay

McKenna

 

Purdy

Fieldsend

Clay

Werribee Tigers 

B

Chisholm

Saker

Priest

HB

Prismall

Caldow

S. Kennedy

C

Scott

Rockefeller

Moloney

HF

Ruggles

Still

Mangan

F

Martiniello

Perkins

Treloar

R

Tighe

Mather

Harrison

Int

McCormack

Laracy

Davis

 

Allwright

Bryce

Schroder

 

Robbins

Schibeci

Simpson

 

James

Risol

Stephens

Williamstown vs. North Ballarat (Reserve Grade)
Saturday 11th June
Keilor Football Ground at 11:00 AM 

Williamstown

B

McCallum

Frost

Sing

HB

Grossman

Witkowski

Rampe

C

Carr

Fogarty

Johannisen

HF

Cravino

Panos

Conway

F

Purton-Smith

Smith

McHarg

R

Prato

Reid

Woods

Int

Knight

Wilson

Coles

 

Hevern

Griffiths

Caruso

 

Walters

Kefford

J. Morris

 

Spiteri

Gray

 

 

North Ballarat 

B

Suban

Brayshaw

Currie

HB

Jones

Anderson

Keeble

C

Lynch

Couch

Towers

HF

Slabbert

Bell

Nicholls

F

Walker

Dare

Orr

R

Conroy

Struth

Peters

Int

Kelly

Ross

Barber

 

Dillon

Giampaolo

Lenehan

 

Curnow

Jewell

Dobson

Coburg Tigers vs. Port Melbourne (Reserve Grade)
Saturday 11th June
Coburg City Oval at 11:00 AM 

Coburg Tigers

B

Saville

Fahey

O'Rielly

HB

McErlain

Gourdis

Morris

C

Barrack

K. Murphy

Masters

HF

Jordan

Hore

Grgic

F

Hicks

Stephens

Lynch

R

Dahl

M. Ambrose

Cartelli

Int

Price

Lirosi

MacDonald

 

Groves

McLeod

P. Ambrose

 

Collins

Lucin

Jakobi

 

Pound

Garland

Madden

 

Linton

   

Port Melbourne 

B

Brewer

Lello

Wall

HB

Dermott

Castricum

Burge

C

Free

Valenti

Francis

HF

Keely

Langford

Scipione

F

Sinclair

Deluca

Nixon

R

Fanning

Martin

Woods

Int

North

Smith

Thornton

 

Gordon

O'Sullivan

Muling

 

Noonan

Oakley

Allan

 

Furey

O'Farrell

C. Johnston

Box Hill Hawks vs. Frankston (Reserve Grade)
Sunday 12th June
Box Hill City Oval at 11:00 AM 

Box Hill Hawks

B

Allen

Cass

Cust

HB

Gilchrist

Fagan

Fagan

C

Kickett

Kennedy

Johns

HF

Mahony

Langford

Kitchin

F

Pollard

Nye

Menegola

R

Van Unen

Purcell

Thompson

Int

A. Ellis

R. Wilson

Sketcher

 

Tobin

Monkhorst

Ralph

 

X. Murphy

Wallace

 

Frankston 

B

Lean

Beech

Bleeker

HB

Pearce

Rogasch

Barton

C

Douglas

Collison

Sienkiewicz

HF

Schepis

Appleford

Cole

F

Greeley

Haretuku

Boland

R

Elton

Bateman

Clements

Int

Hayes

Greenway

Bennett

 

Mitchell

Anwyl

Marotta

 

Jaroszczuk

Hancock

Bywater

 




Comments

Comment Guidelines: The SportsTG Network is made up of players, families and passionate sports followers like you who have a strong opinion about sport. That's great - we want you to have your say and share your thoughts with the world. However, we have a few rules that you must follow to keep it fun for all. Please don't be rude, abusive, swear or vilify others. Apart from some pretty serious sport sanctions, we also can ban you and report you if things get out of hand. So play fair and have fun, and thanks for your contribution.