Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Williamstown SC |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:15 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williamstown SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Kings Domain FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 13D) |
Darebin Falcons WSC Red |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:30 |
Waratah Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Doveton SC |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 White |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Alma Park East |
(Metropolitan League 2 South-East) |
St Kilda Soccer Club Metro |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Alma Park East |
(Women's State League 4 East) |
St Kilda Soccer Club |
Boroondara Eagles FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:00 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12D) |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Yellow |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
11:15 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
East Bentleigh SC U12 Thunder |
Western Port FC u12 Green |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Yellow |
Malvern City FC 12B Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Maccabi FC Caulfield |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 12A) |
Oakleigh Cannons FC Migs |
Ashburton USC (DU) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 13B) |
Oakleigh Cannons FC F Statho |
DRSC U13B - SK |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Davies Reserve |
(Boys' South 14B Red) |
Oakleigh Cannons FC Con Papa |
Glen Eira FC (Wolves) |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Bell Park SC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Metropolitan 17D) |
Mount Martha SC U17 Captains |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Albion Rovers FC U21 |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
Williams Landing Soccer Club |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
Skye United FC 12 Meteors |
Aspendale SC Titans |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:30 |
Duffy Street Reserve |
(Women's State League 3 North) |
Epping City SC |
Keon Park SC |
Appt |
Assistant |
12/06/24 (Wed) |
19:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Nike FC Cup) |
Keilor Park SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South 18A) |
South Springvale FC |
Berwick City SC U18 LIONS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
GH Mott Reserve |
(Women's State League 4 North) |
Darebin Falcons WSC |
FC Birrarung Senior Women's Blue |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Saturday East 12C) |
Ringwood City FC (RP) |
NCFC Boys' Saturday South-East 12C |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Glen Waverley SC - U12 Stormers |
Glen Waverley SC - U12 Thunder |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Pascoe Vale FC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Pascoe Vale FC Andrew |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 14C) |
Pascoe Vale FC |
Yarra Jets FC Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
FC Strathmore |
Eltham Redbacks FC - Joe |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Frankston Pines SC |
Elwood City SC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Elwood City SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Maccabi FC Caulfield |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:30 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Mount Waverley City SC |
Boroondara Eagles FC (FR) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 3 |
(VCON) |
Brazil - Men |
Libya - Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:15 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 16A) |
Manningham United FC - U16A |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Parkmore Soccer Club |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Keysborough District FC |
Baxter SC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Northcote City FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Wyndham FC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
03/07/24 (Wed) |
19:30 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Women's State League 4 North) |
Docklands Athletic FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
12/06/24 (Wed) |
19:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Nike FC Cup) |
Keilor Park SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:45 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' East 16B) |
Watsonia Heights FC |
Manningham United FC - U16B |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Monbulk Rangers SC Dynamites |
Boronia SC Under 12 Red (E) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday East 13B) |
Monbulk Rangers SC Bullets |
Manningham United FC - U13 EK Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Girls' East 14D) |
Monbulk Rangers SC Diamonds |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:15 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Girls' South-East 13D) |
Monbulk Rangers SC Emeralds |
Chelsea FC U13 Rebels |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Lawson Poole Reserve - Right Pitch |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Westside Strikers FC - U13B Nick |
Caroline Springs George Cross FC_RED |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 15D) |
Glen Eira FC (Jets) |
Pakenham United FC U15s Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Girls' South-East 13B) |
Maccabi FC Caulfield U13 Foord |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Waverley SC - U18 Stormers |
Mount Martha Soccer Club U18 Mariners |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Waverley SC - U18 Phoenix |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Olympic Village - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 12B) |
Heidelberg United FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Upfield SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Assistant |
12/06/24 (Wed) |
20:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Nike FC Cup) |
Ringwood City FC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' West 18A) |
Essendon Royals SC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 2 North-West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 3 West |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Endeavour Hills Fire SC |
Aspendale SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Malvern City SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Women's State League 4 South) |
Boronia SC Womens |
Ringwood City FC (DS) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Serbian Sports Centre - Pitch 1 - (NPL) |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Springvale White Eagles FC |
East Bentleigh SC Metro 3 |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Lyndale Secondary College |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Lyndale United FC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Fairfield Park - Junior |
(Girls' North 12C Red) |
Yarra Jets FC Red |
Darebin Falcons WSC Purple |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Darebin United SC |
Eltham Redbacks FC - Domenic |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Darebin United SC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15D) |
Darebin United SC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
Ryder Oval |
(Boys' North 14C Red) |
Brunswick Zebras FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
12:30 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Uni Hill Eagles FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Mitchell Rangers SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
17:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Mitchell Rangers SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee Coach |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
More Park |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
North Sunshine Eagles SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Baxter SC |
St Kilda Soccer Club Youth |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 16C ) |
Maccabi FC Caulfield U16 Orange |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Maccabi FC Caulfield |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
South Springvale FC_101433 |
Casey Panthers SC_101580 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Olympic Village - Pitch 2 West |
(Boys' Sunday East 13A) |
Heidelberg United FC |
Port Melbourne Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Pascoe Vale FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16C) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U16 Red |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South-East 16A) |
Beaumaris SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' East 14C) |
Croydon City Soccer Club |
DRSC U14C - XP |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
South Springvale FC_101431 |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
South Springvale FC |
Peninsula Strikers JFC - 13E Red Rattlers |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South-East 16A) |
South Springvale FC |
Brighton SC Raiders |
Appt |
Referee |
03/06/24 (Mon) |
19:30 |
Club Italia Sporting Club - SSF (U11) |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
Brimbank Stallions FC |
Brimbank Stallions FC Red |
Appt |
Referee |
05/06/24 (Wed) |
18:30 |
Scovell Reserve |
(Boys' West 14D) |
Maidstone United SC |
Sunshine Heights Junior SC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
19:30 |
Langama Park - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Sunbury United |
Albion Rovers FC Masters |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
17:15 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Barwon SC |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Elcho Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
North Geelong Warriors SC U17/18A Girls |
Darebin Falcons WSC Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors FC Women's Reserves |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Brunswick Zebras FC |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Glen Waverley SC - U13 United |
Whitehorse United SC (Jason) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Prospect Hill Reserve |
(Boys' South 15C Red) |
Casey Panthers SC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 15C) |
East Bentleigh SC U15 Strikers |
Hampton East Brighton FC Red Howlers |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16B) |
East Bentleigh SC U16 Strikers |
Mount Martha Soccer Club U16 Mariners |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Old Melburnians SC |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 4 |
(VCON) |
Europe - Women |
Colombia - Women |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
16:00 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 16C) |
Meadow Park SC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
19:30 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Point Cook FC |
St Albans Gospic Bears |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Bell Park SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
FC Strathmore |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee Mentor |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 3 |
(VCON) |
Brazil - Men |
Libya - Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:15 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Melton Phoenix FC |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Women's State League 5 West) |
Melton Phoenix FC |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Redbacks |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 14C) |
Hampton East Brighton FC Red Midnight Strikers |
Chelsea FC U14 Flames |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 15D) |
Hampton East Brighton FC |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Endeavour Hills Fire SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Albion Rovers FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
16:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Truganina Soccer Club Inc |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 15D) |
Westvale Olympic FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 16C) |
Westvale Olympic FC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Dendy Park - White |
(Boys' South 14B Red) |
Brighton SC Power |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 2 South-East) |
South Yarra SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Terrara Park |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Whitehorse United SC |
Old Trinity Grammarians SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Terrara Park |
(Men's State League 5 East) |
Whitehorse United SC |
Old Trinity Grammarians SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 5 North) |
Brunswick Juventus FC |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Women's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Blue |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Barton United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Roxburgh Park United SC Red |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
09:00 |
Emil Madsen Reserve - MiniRoos Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Red |
Endeavour United SC Paulo 12B |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Mitchell Oval |
(Girls' South-East 12A) |
Monash City Villarreal FC |
Box Hill United Pythagoras FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Sandringham SC Bullits |
Berwick City SC U12 EAGLES |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
More Park |
(Boys' North-West 18B) |
North Sunshine Eagles SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Boys' North-West 18B) |
Melton Phoenix FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Ryder Oval |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Brunswick Zebras FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 5 West) |
Altona East Phoenix SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14A) |
Monash City Villarreal FC |
Dandenong City SC- U14 Academy |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' South-East 16A) |
Monash City Villarreal FC |
Berwick City SC U16 LIONS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Boys |
Ashburton USC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Bunyip Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Bunyip District SC |
Cleeland United SC Senior Team |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Boys' South 14D Blue) |
Aspendale SC Spitfires |
Hampton East Brighton FC Red Vipers |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
09:00 |
Civic Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Mount Martha Soccer Club U12 Pirates |
Skye United FC 12 Suns |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
19:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Ringwood City FC (PQ) |
Knox United SC Boys Sandro |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Roxburgh Park United SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 16C) |
Pascoe Vale FC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
19:00 |
Ross Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Sandown Lions FC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Knox City FC Reserves |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Barton United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Women's State League 3 East) |
Alphington FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Heidelberg Stars SC |
FC Birrarung |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Heidelberg Stars SC |
FC Birrarung |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 13C) |
Skye United FC Girls 13 |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Women's State League 3 East) |
Malvern City FC |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 3 |
(Girls' South 12C Blue) |
Mornington SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Upfield SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Upfield SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Poplar Oval |
(Metropolitan League 8 North-West) |
RMIT FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
South Springvale FC |
Malvern City SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:00 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Endeavour United SC Michael 12C |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 13D) |
Endeavour United SC Under 13Girls |
Glen Eira FC (Ibinis) |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Ballarat SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Moonee Valley Knights FC |
PEGS SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Glenroy Lions FC_101374 |
Glenroy Lions FC_101373 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' Sunday West 12D) |
Wyndham FC |
Sunbury United FC Black |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' Sunday West 13D) |
Wyndham FC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee Mentor |
08/06/24 (Sat) |
12:30 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Glen Eira FC (Hornets) |
Sandringham SC Eagles |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Mazenod Football Club |
Wonga Wizards FC - Under 13s Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 14D) |
Mazenod Football Club |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 15D) |
Mazenod Football Club |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
White Star Dandenong SC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15A) |
Geelong Rangers SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12D) |
Banyule City SC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 16B ) |
Hoppers Crossing SC -U16B- Faik |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Women's State League 3 East) |
Alphington FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
17:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Upfield SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Mayfield Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Waverley Wanderers FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Sandringham SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Girls' South 12C Blue) |
Seaford United SC |
Aspendale SC Diamonds |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Girls' South 13D) |
Seaford United SC |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Power Reserve |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Endeavour Hills Fire SC Metro |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
11/06/24 (Tue) |
18:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Yellow |
Seaford United SC - Black |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 15D) |
East Bentleigh SC U15 Stingers |
Knox United SC Boys James |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Girls' South 12C Red) |
Glen Eira FC (Carpenters) |
Berwick City SC U12 GAZELLES |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:30 |
Emil Madsen Reserve - MiniRoos Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Blue |
Mount Martha Soccer Club U12 Captains |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
09:00 |
George Andrews Reserve - Junior/Miniroos |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Dandenong South SC |
Hampton East Brighton FC Red Bulls |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:30 |
George Andrews Reserve - Junior/Miniroos |
(Boys' Saturday South 12A) |
Dandenong Thunder SC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Endeavour United SC Under 13C |
Casey Comets Demons |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 5 East) |
Maccabi FC Caulfield |
Wonga Wizards FC - Seniors Women |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Boys' South-East 18B) |
Maccabi FC Caulfield U18 Colts |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Baxter Park (Warragul) |
(Girls' South 15D) |
Gippsland United Football Club |
Endeavour United SC Under 15Girls |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Anthony |
Glen Waverley SC - U12 Strikers |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:00 |
Esther Park Reserve - Pitch 2 (Synthetic) |
(Girls' East 16C) |
Mooroolbark SC - Girls U16s - Daniel Karsai |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Werribee City FC |
Westside Strikers FC - U13C Jordan |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' North 14B Red) |
Keilor Park SC U14 Boys Hawks |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 16A) |
Keilor Park SC U16 Boys Eagles |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
FC Strathmore |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Endeavour United SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
17:15 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Barwon SC |
Westside Strikers FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Bell Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Boys' East 16C ) |
Middle Park FC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
17:00 |
Churchill Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Metropolitan League 2 North-West) |
St Albans Gospic Bears |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Manningham United FC - U12K Red |
Brunswick Juventus FC Alex |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 12C Red) |
La Trobe University SC U12 Girls Red |
Northcote City FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Avondale FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Mackie Road Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Eira FC (Knights) |
Whitehorse United SC (Finn) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 13D) |
Bayside Argonauts FC |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 White |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:30 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Girls' South 12C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Markham Reserve |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Ashburton United SC |
Swinburne FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Markham Reserve |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Ashburton United SC |
Aspendale SC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Kyneton District SC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 15C) |
Greenvale United SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
19:00 |
Ross Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Sandown Lions FC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
KM Reedy Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Boys' East 14D) |
Monbulk Rangers SC Ghosts |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
12/06/24 (Wed) |
20:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Nike FC Cup) |
Ringwood City FC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
Keilor Park SC U12 Eagles |
Westside Strikers FC - U12A Stivan |
Appt |
Referee |
06/06/24 (Thu) |
19:00 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Upfield SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
09:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' Saturday East 12A) |
Collingwood City FC |
Hampton East Brighton FC Red Kangaroos |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Norman Luth Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Noble Park SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
18:30 |
Esther Park Reserve - Pitch 1 (Grass) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Mooroolbark SC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee Mentor |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
19:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Spring Hills FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Mill Park SC |
Whittlesea Ranges FC - Matt |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 14C) |
Mill Park SC |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Park Ridge Reserve |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Rowville Eagles SC |
Manningham United FC - U13A Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Park Ridge Reserve |
(Boys' Sunday East 13A) |
Rowville Eagles SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Johnson Reserve |
(Girls' North-West 16C) |
Maribyrnong Swifts FC Silver |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Milpera Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14C) |
Knox City FC U14 Blue |
Malvern City FC 14C |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Knox United SC Blue Sam |
AUSC Lions |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Knox United SC Orange Dony |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Collingwood City FC Golds |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Melbourne Rovers Soccer Club |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Monash University SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Boys' South-East 21A) |
Bentleigh United Cobras FC |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
18:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Ringwood City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Whitehorse United SC (Tim) |
Maccabi FC Caulfield U13 Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 14D) |
Whitehorse United SC (Dougie) |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
12:30 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Glen Eira FC (Hornets) |
Sandringham SC Eagles |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
FC Bulleen Lions |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Berwick City SC Reserves |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Coomoora Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Keysborough SC |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' North 15B) |
Essendon Royals SC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Whitehorse United SC (Mark) |
DRSC U12C - CC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 14C) |
Whitehorse United SC (Peter/George) |
East Bentleigh SC U14 Strikers |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:00 |
JW Manson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 14D) |
Ringwood City FC (JL) |
Knox City FC U14 Green |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 2 |
(Girls' East 12C) |
Collingwood City FC |
South Melbourne Womens FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Albert Park Field 19 |
(Girls' East 16C Blue) |
South Melbourne Womens FC |
Knox United SC Girls Matt |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
19:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Spring Hills FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:30 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Manningham United FC - U13 EK Green |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Manningham United FC - U13 White |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 18A) |
Keilor Park SC U18 Boys Eagles |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:45 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14B) |
Hoppers Crossing SC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Gibb Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Upfield SC |
Westside Strikers FC - U18A |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
19:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Manningham United FC - U12 Grey |
Croydon City Soccer Club - Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
Manningham United FC - U13A Blue |
Malvern City FC 13A |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 15C) |
Manningham United FC - U15C Girls |
Berwick City SC U15 WILDCATS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
South Springvale FC |
Beaumaris SC JETS |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
Mill Park SC |
Essendon Royals SC RED |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Boys' South-East 16A) |
Middle Park FC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
FC Strathmore |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15D) |
Greenvale United SC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Glen Waverley SC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Metropolitan League 1) |
Old Melburnians SC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 2 |
(VCON) |
All Nations - Men |
India - Men |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 4 |
(VCON) |
Hakha Chin - Men |
Colombia - Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Webster Street Reserve |
(Boys' West 14B) |
WPSC Under 14 Boys CD |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:30 |
Webster Street Reserve |
(Boys' West 17B) |
WPSC Under 17 Boys MM |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Point Cook FC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Sydenham Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Junior |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Altona East Phoenix SC |
Albion Rovers FC U13 Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Paisley Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Altona Magic SC U12A |
Brimbank Stallions FC White |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Campbell Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Moreland City SC |
Brunswick Juventus FC U112 ADAM |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
19:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 10 Joeys Green) |
Werribee City FC |
Melbourne City FC HAWKS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Werribee City FC |
Westside Strikers FC - U13C Jordan |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Elwood City SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 13D) |
Reservoir United Tess |
Broadmeadows Stars SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Diamond Valley United SC |
Epping City SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
Manningham United FC - U17B |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 18A) |
Manningham United FC - U18A |
Boroondara Eagles FC (JA) |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
19:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Caroline Springs George Cross FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Boys' North 14B Red) |
Westside Strikers FC - U14B Joe |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
19:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Spring Hills FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Endeavour United SC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Bunyip Recreation Reserve |
(Women's State League 5 South) |
Bunyip District SC |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Red) |
Doreen United Soccer Club |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 10 Joeys Green) |
Werribee City FC |
Melbourne City FC HAWKS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' South 14D Red) |
Pakenham United FC U14s Yellow |
Elwood City U14B Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Boys' South 14C) |
Pakenham United FC U14 Blue |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:30 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' Saturday East 12B) |
FC Bulleen Lions |
Boroondara Eagles FC (NLS) |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
17:15 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Barwon SC |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Geelong SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Geelong SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Girls' Metropolitan 16A) |
Barwon SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
06/06/24 (Thu) |
19:30 |
Spring St Oval - SSF5a (U10/11) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Sandringham SC Galaxy |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 North) |
Old Scotch SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Churchill Reserve - Pitch 3 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
St Albans Gospic Bears |
Altona Magic SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
11:15 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' Saturday South 12E) |
Rosebud HEART SC U12 White |
Endeavour United SC Chris 12E |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Girls' South 14D) |
Rosebud HEART SC U14 White |
Pakenham United FC U14s Girls |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Princes Park Oval #5 |
(Girls' North-West 17/18C) |
FC Birrarung U18 Girls |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 3 (S) - (NPL) |
(Boys' North 14B Red) |
Caroline Springs George Cross FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:30 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hume United FC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 2 North-West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Maccabi FC Caulfield U12 Orange |
Boroondara Eagles FC (DA) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 12C) |
WPSC Under 12 Girls KH |
Werribee City FC_100977 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 14C) |
WPSC Under 14 Girls CS |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Wyndham FC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:45 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Spring Hills FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
19:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Brunswick City SC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Upfield SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Girls' South 12C Blue) |
Langwarrin SC |
Brighton SC Athenas |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Girls' South 14D) |
FC Noble Hurricanes |
Casey Comets 14 girls |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14A) |
Williams Landing Soccer Club |
Altona Magic SC U14A |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:15 |
Edithvale Common - SSF Pitch 2A |
(Boys' Saturday South 12A) |
Chelsea FC U12 Raiders BFA |
Chelsea FC U12 Knights BFA |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:30 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Girls' South 14D) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Women's State League 4 South) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Nunawading City FC SL4 Women |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Berwick City SC U13 SHARKS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 4 North) |
Brunswick Zebras FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Westside Strikers Masters |
FC Strathmore Old Boys |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 15A) |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Westside Strikers FC - U15A |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
Preston Lions FC |
Keilor Park SC U14 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 15A) |
Preston Lions FC |
Keilor Park SC U15 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:00 |
Silcock Reserve |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Croydon Ranges FC U12 |
Elwood City Thunderbolts |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Melrose Drive Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
FC Tullamarine |
WPSC Under 13 Boys SA |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Boys' North-West 18B) |
U18 Eltham Redbacks FC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Darebin Falcons WSC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:15 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Darebin Falcons WSC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Progress Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Broadmeadows Stars SC RWC |
Altona City SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
South Springvale FC_101433 |
Casey Panthers SC_101580 |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Monash University SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Monash University SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
George Andrews Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Dandenong Thunder SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:45 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 15D) |
Glen Eira FC (Mindys) |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Girls' East 15D) |
Glen Eira FC (KKs) |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:00 |
MacPherson Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 12C Red) |
Melton Phoenix FC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:45 |
JW Manson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 13C) |
Ringwood City FC (DC) |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
JW Manson Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 14B) |
Ringwood City FC (BQ) |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Malvern City FC 15A |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 2 North-West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
12/06/24 (Wed) |
20:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Nike FC Cup) |
Ringwood City FC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Sandringham SC Snakes |
Oakleigh Cannons FC Kokki 1 |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Casey Comets FC |
Gippsland United FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Ballarat SC |
Appt |
Assistant |
12/06/24 (Wed) |
19:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Nike FC Cup) |
Keilor Park SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Bentleigh Greens SC |
Berwick City SC U13 LIONS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:45 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Williams Landing Soccer Club |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Frontier Recreation Reserve |
(Boys' Sunday West 12C Red) |
Aintree Soccer Club |
Albion Rovers FC U12 Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Spring Hills FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Dendy Park - Red |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Brighton SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
FC Noble Hurricanes |
Brighton SC Vampires |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Spring Hills FC Rushi |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Sandringham SC Jaguars |
East Bentleigh SC U13 Scorpions |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Malvern City FC 15A |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Blue |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee Mentor |
08/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 2 |
(VCON) |
All Nations - Men |
India - Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Avondale FC |
Manningham United FC - U17 CPL Girls |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
12:45 |
JH Allan Reserve |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Moonee Ponds United SC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Footscray Rangers FC 3 |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
11:00 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Glen Eira FC (Sharks) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Cleeland United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Whitehorse United SC (eduardo/Swapnil) |
Knox United SC Green Marco |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Metropolitan League 4 North-West) |
La Trobe University SC - M3 |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
17:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Eltham Redbacks FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
11:20 |
Dendy Park - Y |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Tornadoes |
East Bentleigh SC U12 Sharks |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Castley Reserve |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
Sunshine Heights Junior SC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
Castley Reserve |
(Girls' West 12B) |
Sunshine Heights Junior SC |
Altona City SC -KK |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Red |
(Boys' South 16B) |
Brighton SC Vikings |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Sandringham SC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
26/06/24 (Wed) |
19:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Aspendale SC |
Knox City FC Metro Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Williams Landing Soccer Club_101620 |
Moonee Valley Knights FC_102254 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Williams Landing SC Traore |
NGWSC 13A Blue Boys' West |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Scovell Reserve |
(Boys' West 15C) |
Maidstone United SC |
Spring Hills FC Lucas |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Melbourne City FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |