Club Fixture for Manurewa AFC

DATE TIME VENUE/COURT   HOME TEAM   AWAY TEAM  
26/02/17 10:00 McLennan Park 1  (2017 AFF Boys Preseason Cup) 1  Onehunga Sports   Vs   Manurewa SAE 0 
26/02/17 13:00 McLennan Park 4  (2017 AFF Boys Preseason Cup) 3  Ellerslie AFC   Vs   Manurewa SAE 3 
26/02/17 16:00 McLennan Park 4  (2017 AFF Boys Preseason Cup) 6  Manurewa SAE   Vs   Central United FC 2 
05/03/17 10:30 McLennan Park 2  (2017 AFF Boys Preseason Cup) 2  Manurewa SAE   Vs   Bucklands Beach AFC 0 
05/03/17 14:00 McLennan Park 3  (2017 AFF Boys Preseason Cup) 3  Melville United U15   Vs   Manurewa SAE 3 
25/03/17 12:30 Olympic Park  (NRFL Premier Reserves League) 0  Bay Olympic (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 1 
25/03/17 15:00 Olympic Park  (NRFL Premier League) 4  Bay Olympic (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 2 
26/03/17
(Quarter Final 1)
09:00 McLennan Park 1  (2017 AFF Boys Preseason Cup) 2  Western Springs   Vs   Manurewa SAE 0 
01/04/17 10:00 Seaside Park 4  (Grading 11th Navy) 4  Otahuhu Utd AFC 11/3A Panda Squad   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers 4 
01/04/17
(Sub Field BE 2)
10:00 Michaels Ave 1FT (Football Turf, see rules for use)  (Grading 11th Green) 10  Ellerslie AFC 11/P Red   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 1 
01/04/17 10:00 Seddon Fields 4  (Grading 11th White) 2  Western Springs 11/4A Real Madrid   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings 3 
01/04/17 10:00 Murdoch Park 1  (Grading 11th Red) 1  Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Papatoetoe AFC 11/4A Hurricanes 1 
01/04/17 10:00 Barry Curtis Park 1  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 7  Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Fencibles 13/2A Winchester 0 
01/04/17 11:00 Dr John Lightbody Reserve 2  (Grading 13th Grade Division 3 South) 2  Tuakau Soccer Club 13/3B   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 3 
01/04/17 11:00 Walter Massey Park 3  (Grading 12th Grey) 5  Manurewa AFC 12/2A Sharks   Vs   Manukau City AFC 12/2A 4 
01/04/17 11:00 Rosa Birch Park 2  (Grading 12th Brown) 1  Pukekohe AFC 12/3S Red   Vs   Manurewa AFC 12/3S Storm 2 
01/04/17 BYE BYE (Grading 14th Grade Division 2 South)   Manurewa AFC 14/4 Cougars   BYE  
01/04/17 11:30 Cox Bay Reserve  (Grading 15th Grade Division 3) 1  Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Western Springs 15/3 Corinthians 5 
01/04/17
(Default win to Manurewa AFC)
11:30 Default win to HOME team  (Girls Grading 16th Division 2) 3  Manurewa AFC G16/2 Diamonds   Vs   Onehunga Mangere Utd AFC G16/2 Phoenix 0 
01/04/17 12:00 McLennan Park 5  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 4  Papakura City FC 13/2A Celtic   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers 2 
01/04/17 12:30 Memorial Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 1  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Birkenhead Utd (NRFLPR) 6 
01/04/17
(POSTPONED)
13:00 POSTPONED  (AFF Mens Division 2)   Manurewa AFC (M2)   Vs   Bucklands Beach AFC (M2) Jefferson FC  
01/04/17 13:00 Barry Curtis Park 1  (Grading 14th Division 1) 4  Fencibles Utd 14/1 Walters   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth 3 
01/04/17 13:00 William Green Domain 3 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Grading 11th Blue) 0  Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Bucklands Beach AFC 11/P Yellow 4 
01/04/17 BYE BYE (Grading 17th Grade Division 1)   Manurewa AFC 17/2 Vipers   BYE  
01/04/17 13:00 Crossfield Reserve 4  (Grading 15th Grade Division 3) 3  Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 2 
01/04/17
(Default Win to Manurewa)
14:45 Default win to HOME team  (AFF Mens Division 5) 3  Manurewa AFC (M5)   Vs   Waiheke Utd AFC (M5) 0 
01/04/17 14:45 McLennan Park 6  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 1  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Papakura City FC (M40/3S) Wanderers 1 
01/04/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 1  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Birkenhead Utd (NRFLP) 3 
02/04/17 14:15 St Peters College(Football Turf, see rules for use))  (15th Grade Metro 1st Round) 2  Central Utd 15M   Vs   Manurewa AFC 15M 5 
02/04/17
(Default win to Manurewa AFC)
14:45 Default win to AWAY Team  (19th Grade Sunday Division 1) 0  Ellerslie AFC 19/S1 Black   Vs   Manurewa AFC 19S2 3 
08/04/17 09:00 Seymour Park 1  (Grading 12th Grey) 0  Central Utd 12/2B Pumas   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks 4 
08/04/17 10:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Navy) 13  Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Tuakau Soccer Club 11/4B 0 
08/04/17 10:00 Crum Park 2 FT (see rules for Use)  (Grading 11th Blue) 0  Bay Olympic 11/1A Bulldogs   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue 2 
08/04/17 10:00 Memorial Park 5  (Grading 11th White) 7  Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Ellerslie AFC 11/4B Yellow 3 
08/04/17 10:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Grading 11th Red) 5  Fencibles 11/4B Collie   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 2 
08/04/17 11:00 Memorial Park 3  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 1  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Eastern Suburbs AFC 13/2A Green 7 
08/04/17 11:00 Memorial Park 5  (Grading 11th Green) 0  Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Central Utd 11/P Crocodiles 12 
08/04/17 11:00 Memorial Park 2  (Grading 13th Grade Division 3 South) 3  Manurewa AFC 13/3B Fusion   Vs   Drury Utd 13/4 Missiles 1 
08/04/17 11:00 Memorial Park 4  (Grading 12th Brown) 5  Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Papatoetoe United FC 12/3S Dynamos 1 
08/04/17 11:00 Crum Park 2 FT (see rules for Use)  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 1  Bay Olympic 13/2A Falcons   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 3 
08/04/17 11:00 Drury Sports Complex 2  (Girls Grading 16th Division 2) 6  Drury Utd G16/2 Wolverines   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds 0 
08/04/17 12:00 Memorial Park 2  (Grading 14th Division 1) 3  Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   Fencibles Utd 14/3 Watt 0 
08/04/17 12:00 Memorial Park 3  (Grading 14th Grade Division 2 South) 0  Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Ellerslie AFC Boys 14/4 Black 3 
08/04/17 12:30 Madills Farm 4  (NRFL Premier Reserves League) 1  Eastern Suburbs AFC (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 4 
08/04/17 13:00 Bledisloe Park 1  (AFF Mens Division 5) 1  Pukekohe AFC (M5) Reserves   Vs   Manurewa AFC (M5) 5 
08/04/17 13:00 Riverhills Park 3  (Grading 17th Grade Division 1) 9  Fencibles 17/1 Haynes   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 0 
08/04/17 13:00 Memorial Park 3  (Grading 15th Grade Division 3) 7  Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Fencibles Utd 15/3 1 
08/04/17 13:00 Seymour Park 1  (Grading 15th Grade Division 3) 2  Three Kings Utd 15/3 Blue   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves 1 
08/04/17 14:45 Keith Hay Park 13  (AFF Mens Division 2) 6  Three Kings Utd (M2) Rangers   Vs   Manurewa AFC (M2) 1 
08/04/17 14:45 James Watson Reserve 1  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 1  SAR AFC (M40/3S) Levuka   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs 5 
08/04/17 15:00 Madills Farm 1  (NRFL Premier League) 4  Eastern Suburbs AFC (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 0 
09/04/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 1st Round) 3  Manurewa AFC 15M   Vs   Three Kings Utd 15M 4 
09/04/17 14:45 Memorial Park 2  (19th Grade Sunday Division 1) 0  Manurewa AFC 19S2   Vs   Waitakere City 19S 8 
14/04/17 12:30 Memorial Park 2  (NRFL Premier Reserves League) 7  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Hamilton Wanderers AFC (NRFLPR) 1 
14/04/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 0  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Hamilton Wanderers AFC (NRFLP) 2 
17/04/17 12:30 Memorial Park 2  (NRFL Premier Reserves League) 1  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   East Coast Bays (NRFLPR) 0 
17/04/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 2  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   East Coast Bays (NRFLP) 4 
22/04/17 12:30 Becroft Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 3  Forrest Hill Milford (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 3 
22/04/17 13:00 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 2) 4  Manurewa AFC (M2)   Vs   Ellerslie AFC (M2) KFCFC 1 
22/04/17 14:45 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 5) 8  Manurewa AFC (M5)   Vs   Drury Utd (M5) Bellancas 2 
22/04/17 14:45 Memorial Park 2  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 2  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Bay Olympic (M40/3S) Misfits 2 
22/04/17 15:00 Becroft Park 1  (NRFL Premier League) 2  Forrest Hill Milford (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 3 
23/04/17 13:00 Keith Hay Park 10  (19th Grade Sunday Division 1) 5  Three Kings Utd 19S   Vs   Manurewa AFC 19S2 1 
25/04/17 12:30 Memorial Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 2  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Onehunga Sports (NRFLPR) 3 
25/04/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 0  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Onehunga Sports (NRFLP) 3 
29/04/17 10:00 Papatoetoe Rec 2  (Grading 11th Navy) 1  Papatoetoe United FC 11/3B Cyclones   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers 9 
29/04/17 10:00 Drury Sports Complex 5  (Grading 11th White) 0  Drury Utd 11/5 Magpies   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings 6 
29/04/17 10:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Red) 7  Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Western Springs 11/5 Barcelona 0 
29/04/17 11:00 William Green Domain 2 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Grading 11th Green) 10  Bucklands Beach AFC 11/1A Blue   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 0 
29/04/17 11:00 Memorial Park 5  (Grading 11th Blue) 4  Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Papatoetoe United FC 11/1A Giants 1 
29/04/17 11:00 Lloyd Elsmore Park 2Snr  (Grading 13th Grade Division 3 South) 8  Bucklands Beach AFC 13/3A Navy   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 2 
29/04/17 11:00 Memorial Park 4  (Grading 12th Grey) 2  Manurewa AFC 12/2A Sharks   Vs   Western Springs 12/1A Verde 10 
29/04/17 11:00 Drury Sports Complex 5  (Grading 12th Brown) 1  Drury Utd 12/4S Vipers   Vs   Manurewa AFC 12/3S Storm 4 
29/04/17 11:00 Memorial Park 3  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 5  Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Eastern Suburbs AFC 13/1 Yellow 1 
29/04/17 11:00 Memorial Park 2  (Girls Grading 16th Division 2) 2  Manurewa AFC G16/2 Diamonds   Vs   Papakura City FC G16/2 4 
29/04/17 12:00 Murdoch Park 2  (Grading 14th Division 1) 3  Papatoetoe AFC 14/1 Pumas   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth 1 
29/04/17 12:00 Memorial Park 3  (Grading 14th Grade Division 2 South) 0  Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Waiuku AFC 14/2 Blue 1 
29/04/17 12:30 Croatian Cultural Club  (NRFL Premier Reserves League) 1  Central Utd (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 3 
29/04/17 13:00 Memorial Park 3  (Grading 17th Grade Division 1) 1  Manurewa AFC 17/2 Vipers   Vs   Manukau City AFC 17/1 9 
29/04/17 13:00 Memorial Park 2  (Grading 15th Grade Division 3) 3  Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Pukekohe AFC 15/3 Red 2 
29/04/17 13:00 Valonia Field 2  (Grading 15th Grade Division 3) 4  Metro FC 15/3 Storm   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 4 
29/04/17 BYE BYE (AFF Mens Division 5)   Manurewa AFC (M5)   BYE  
29/04/17 14:45 Ngahue Reserve 1 FT  (AFF Mens Division 2) 2  Ellerslie AFC (M2) Diamonds   Vs   Manurewa AFC (M2) 0 
29/04/17 14:45 Centre Park 3  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 3  Mangere United (M40/3S) Nadroga   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs 3 
29/04/17 15:00 Croatian Cultural Club  (NRFL Premier League) 2  Central Utd (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 2 
30/04/17 BYE BYE (19th Grade Sunday Division 1)   Manurewa AFC 19S2   BYE  
06/05/17 10:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Navy) 3  Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Beachlands Maraetai AFC 11/3B Fusion 0 
06/05/17 10:00 Crossfield Reserve 5 A  (Grading 11th Blue) 4  Eastern Suburbs AFC 11/P White   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue 6 
06/05/17 10:00 Memorial Park 5  (Grading 11th White) 9  Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Pukekohe AFC 11/5 Green 1 
06/05/17 10:15 Avondale Racecourse 13  (Grading 11th Red) 9  Bay Olympic 11/4A Supersonics   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 0 
06/05/17 11:00 Memorial Park 3  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 1  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Three Kings Utd 13/2A Rigg 4 
06/05/17 11:00 Memorial Park 5  (Grading 11th Green) 1  Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Eastern Suburbs AFC 11/P Gold 7 
06/05/17 11:00 Memorial Park 2  (Grading 13th Grade Division 3 South) 15  Manurewa AFC 13/3B Fusion   Vs   Pukekohe AFC 13/4 Red 0 
06/05/17 11:00 Memorial Park 4  (Grading 12th Brown) 5  Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Beachlands Maraetai AFC 12/3S Goonies 1 
06/05/17 11:00 Te Puru 2  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 0  Beachlands Maraetai AFC 13/2A Gunners   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 8 
06/05/17 12:00 Crossfield Reserve 4  (Grading 14th Division 1) 5  Eastern Suburbs AFC 14/C White   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth 1 
06/05/17 12:00 Clevedon A&P Grounds 3 (9v9)  (Grading 12th Grey) 1  Clevedon FC 12/3S Clashers   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks 8 
06/05/17 12:00 Massey Park 2 (Waiuku)  (Grading 15th Grade Division 3) 6  Waiuku AFC 15/3 Blue   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves 2 
06/05/17 12:00 Memorial Park 2  (Grading 15th Grade Division 3) 10  Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Western Springs 15/3 West Ham 3 
06/05/17 12:30 Memorial Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 3  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Waitakere City FC (NRFLPR) 2 
06/05/17 13:00 Te Puru 2  (Grading 14th Grade Division 2 South) 2  Beachlands Maraetai AFC 14/3   Vs   Manurewa AFC 14/4 Cougars 1 
06/05/17 13:00 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 2) 3  Manurewa AFC (M2)   Vs   Ellerslie AFC (M2) Deceptively Slow 3 
06/05/17 13:15 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Girls Grading 16th Division 2) 2  Fencibles G16/2 Red   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds 1 
06/05/17 14:45 Omana Park  (Grading 17th Grade Division 1) 3  Papatoetoe United FC 17/2 Predators   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 2 
06/05/17 14:45 Lloyd Elsmore Park 2Snr  (AFF Mens Division 5) 3  Bucklands Beach AFC (M5) Muss FC   Vs   Manurewa AFC (M5) 4 
06/05/17 14:45 Te Puru 2  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 6  Beachlands Maraetai AFC (M40/3S) Lions   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs 1 
06/05/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 0  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Waitakere City FC (NRFLP) 2 
07/05/17 12:00 Memorial Park 2  (15th Grade Metro 1st Round) 6  Manurewa AFC 15M   Vs   Ellerslie AFC 15M Red 1 
07/05/17 13:00 Michaels Ave 1FT (Football Turf, see rules for use)  (19th Grade Sunday Division 1) 2  Ellerslie AFC 19/S1 Red   Vs   Manurewa AFC 19S2 1 
13/05/17 09:00 Crossfield Reserve 5 B  (Grading 12th Grey) 7  Eastern Suburbs AFC 12/2B Blue   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks 1 
13/05/17 10:00 Greenmount Reserve 1  (Grading 11th White) 2  Fencibles 11/5 Liverpool   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings 4 
13/05/17 10:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Red) 9  Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Otahuhu Utd AFC 11/5 0 
13/05/17 11:00 Greenmount Reserve 2  (Grading 11th Navy) 2  Fencibles 11/3A Everton   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers 6 
13/05/17 11:00 Massey Park 2 (Waiuku)  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 6  Waiuku AFC 13/2B Blue   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers 2 
13/05/17 11:00 Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use)  (Grading 11th Green) 15  Western Springs 11/P Vitesse   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 0 
13/05/17 11:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Blue) 3  Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Papakura City FC 11/1A storm 1 
13/05/17 11:00 Seaside Park 1  (Grading 13th Grade Division 3 South) 2  Otahuhu Utd AFC 13/4   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 3 
13/05/17 11:00 Memorial Park 5  (Grading 12th Brown) 0  Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Papatoetoe United FC 12/3S Bula Boys 1 
13/05/17 11:00 Memorial Park 3  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 3  Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Fencibles 13/1 Nicol 3 
13/05/17
(Default win to Manurewa AFC)
11:00 Default win to AWAY Team  (Girls Grading 16th Division 2)   Clevedon FC G16/2 Crystals   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds  
13/05/17 12:00 Te Puke 0 Tara Reserve  (Grading 14th Division 1) 2  Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   SAR 14/1 BA JAGUARS 3 
13/05/17 12:00 Drury Sports Complex 1  (Grading 14th Grade Division 2 South) 1  Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Drury Utd 14/2 Torpedoes 6 
13/05/17 12:30 Keith Hay Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 3  Three Kings Utd (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 3 
13/05/17 13:00 Memorial Park 3  (Grading 17th Grade Division 1) 0  Manurewa AFC 17/2 Vipers   Vs   Western Springs 17/1 Cyclones 3 
13/05/17 13:00 Memorial Park 1  (Grading 15th Grade Division 3) 6  Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 6 
13/05/17 13:00 Madills Farm 4  (AFF Mens Division 2) 3  Eastern Suburbs AFC (M2) Muir   Vs   Manurewa AFC (M2) 1 
13/05/17 14:45 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 5) 7  Manurewa AFC (M5)   Vs   Papakura City FC (M5) Lami 1 
13/05/17 BYE BYE (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors)   Manurewa AFC (M40/3S) HACs   BYE  
13/05/17 15:00 Keith Hay Park 1  (NRFL Premier League) 3  Three Kings Utd (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 0 
14/05/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 1st Round) 7  Manurewa AFC 15M   Vs   East Coast Bays 15M Poore 3 
14/05/17 14:45 Memorial Park 2  (19th Grade Sunday Division 1) 3  Manurewa AFC 19S2   Vs   Glen Eden Rangers 19S2 4 
20/05/17 09:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 B) 0  Manurewa AFC 10/3B Griffins   Vs   Beachlands Maraetai AFC 10/3B Twisters 6 
20/05/17 09:00 Bledisloe Park 5  (09th Grade Division 4) 15  Pukekohe AFC 9/4 Blue   Vs   Manurewa AFC 9/4 Cyclones 0 
20/05/17 09:00 Dr John Lightbody Reserve 5  (09th Grade Division 7) 7  Tuakau Soccer Club 9/7   Vs   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes 4 
20/05/17 09:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Grading 11th Blue) 5  Fencibles 11/P Sha   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue 1 
20/05/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 5) 1  Manurewa AFC 10/5 Falcons   Vs   Lynn-Avon Utd AFC 10/5 Lions 2 
20/05/17 10:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Navy) 2  Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Pukekohe AFC 11/3B Red 2 
20/05/17 10:00 Papakura Army Camp 11  (Grading 11th White) 1  Papakura City FC 11/4B   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings 6 
20/05/17 10:00 Memorial Park 5  (Grading 11th Red) 2  Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Papakura City FC 11/5 1 
20/05/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 4 B) 2  Manurewa AFC 10/4B Leopards   Vs   Bay Olympic 10/4B Cyclones 8 
20/05/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 5) 2  Manurewa AFC 9/5 Hurricanes   Vs   Metro FC 9/5 Slammers 2 
20/05/17 11:00 William Green Domain 5 FT (Football Turf, See Rules for use).  (10th Grade Division 3 A) 10  Fencibles 10/2B All Stars   Vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars 1 
20/05/17 11:00 Memorial Park 3  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 6  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Ellerslie AFC 13/2B Gold 1 
20/05/17 11:00 Memorial Park 5  (Grading 11th Green) 0  Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Fencibles 11/P Brown 7 
20/05/17 11:00 Memorial Park 2  (Grading 13th Grade Division 3 South) 1  Manurewa AFC 13/3B Fusion   Vs   Papakura City FC 13/4 Warriors 1 
20/05/17 11:00 Memorial Park 4  (Grading 12th Grey) 3  Manurewa AFC 12/2A Sharks   Vs   Papakura City FC 12/2B Cavaliers 0 
20/05/17 11:00 Murdoch Park 1  (Grading 12th Brown) 0  Papatoetoe AFC 12/4S Pumas   Vs   Manurewa AFC 12/3S Storm 2 
20/05/17 12:00 Jellicoe Park 1  (Grading 14th Division 1) 2  Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   Fencibles Utd 14/1 Walters 1 
20/05/17 12:00 Michaels Ave 5  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 2  Ellerslie AFC 13/2A Black   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 7 
20/05/17 12:00 Crossfield Reserve 4  (Grading 15th Grade Division 3) 8  Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves 0 
20/05/17 12:00 Memorial Park 2  (Grading 15th Grade Division 3) 5  Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Three Kings Utd 15/3 Blue 1 
20/05/17 BYE BYE (Girls Grading 16th Division 2)   Manurewa AFC G16/2 Diamonds   BYE  
20/05/17 12:30 Memorial Park 3  (NRFL Premier Reserves League) 0  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Glenfield Rovers AFC (NRFLPR) 0 
20/05/17 13:00 Rosa Birch Park 1  (Grading 14th Grade Division 2 South) 4  Pukekohe AFC 14/1 Blue   Vs   Manurewa AFC 14/4 Cougars 0 
20/05/17 13:00 Eastdale Park 1  (AFF Mens Division 5) 5  Western Springs (M5) Hardly Athletic   Vs   Manurewa AFC (M5) 3 
20/05/17 13:00 Papatoetoe Rec 1  (AFF Mens Division 2) 1  Papatoetoe United FC (M2) Saanjh   Vs   Manurewa AFC (M2) 3 
20/05/17 14:45 Lloyd Elsmore Park 3Snr  (Grading 17th Grade Division 1) 4  Bucklands Beach AFC 17/1 Blue   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 5 
20/05/17 14:45 Barry Curtis Park 2  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 1  SAR AFC (M40/3S) ESS Lautoka Veterans   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs 4 
20/05/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 2  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Glenfield Rovers AFC (NRFLP) 3 
21/05/17 11:00 Madills Farm 4  (15th Grade Metro 1st Round) 2  Eastern Suburbs 15M   Vs   Manurewa AFC 15M 4 
21/05/17 11:00 Auckland Grammar School (Football Turf, see rules for use)  (19th Grade Sunday Division 1) 7  Central Utd 19S   Vs   Manurewa AFC 19S2 1 
27/05/17 09:00 Papakura Army Camp 1  (10th Grade Division 4 B) 3  Papakura City FC 10/4B Papakura Pythons   Vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards 11 
27/05/17 09:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 4) 0  Manurewa AFC 9/4 Cyclones   Vs   Drury Utd 9/4 Kingfishers 7 
27/05/17 10:00 Waikaraka Pk 8  (10th Grade Division 3 B) 4  Onehunga Sports 10/3B Lightning   Vs   Manurewa AFC 10/3B Griffins 1 
27/05/17 10:00 War Memorial Park 6 (Mt Roskill)  (09th Grade Division 5) 11  Central Utd 9/5 Eagles   Vs   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes 0 
27/05/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 A) 3  Manurewa AFC 10/3A Jaguars   Vs   Central Utd 10/3A Dolphins 0 
27/05/17 10:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 7) 5  Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   Vs   Drury Utd 9/7 Kestrels 5 
27/05/17 10:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Navy) 0  Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Drury Utd 11/3B Dragons 2 
27/05/17 10:00 Memorial Park 5  (Grading 11th White) 5  Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Western Springs 11/4A Phoenix 1 
27/05/17 10:00 Seddon Fields 4  (Grading 11th Red) 3  Western Springs 11/5 Flamencos   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 7 
27/05/17 10:20 Onetangi Sports Complex 2  (10th Grade Division 5) 5  Waiheke Utd AFC 10/5   Vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons 4 
27/05/17 10:30 Bill McKinlay Park FT (Football Turf, see rules for use)  (Grading 11th Green) 4  Unimount AFC 11/1B Inspire   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 3 
27/05/17 11:00 Memorial Park 3  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 0  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Papatoetoe United FC 13/2B Raiders 1 
27/05/17 11:00 Memorial Park 4  (Grading 11th Blue) 0  Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Onehunga Sports 11/P Gunners 2 
27/05/17 11:00 Lloyd Elsmore Park 2Snr  (Grading 13th Grade Division 3 South) 2  Bucklands Beach AFC 13/3B Royal   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 1 
27/05/17 11:00 Memorial Park 5  (Grading 12th Brown) 3  Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Fencibles 12/4S Arsenal 1 
27/05/17 BYE BYE (Grading 13th Grade Division 1 Town)   Manurewa AFC 13/1 Pumas   BYE  
27/05/17 11:30 Memorial Park 2  (Grading 15th Grade Division 3) 6  Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Fencibles Utd 15/3 1 
27/05/17 11:30 Walker Park 1  (Girls Grading 16th Division 2) 1  Western Springs G16/2 Lisbon Girls   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds 2 
27/05/17 12:00 Seddon Fields 4  (Grading 12th Grey) 7  Western Springs 12/2A Jedis   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks 5 
27/05/17 12:00 Memorial Park 3  (Grading 14th Grade Division 2 South) 0  Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Papakura City FC 14/1 Rangers 6 
27/05/17 12:30 Memorial Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 3  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Bay Olympic (NRFLPR) 0 
27/05/17 13:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Grading 14th Division 1) 1  Fencibles Utd 14/3 Watt   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth 7 
27/05/17 13:00 Memorial Park 3  (Grading 17th Grade Division 1) 0  Manurewa AFC 17/2 Vipers   Vs   Pukekohe AFC 17/1 Blue 3 
27/05/17 13:00 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 2) 1  Manurewa AFC (M2)   Vs   Bay Olympic (M2) Johnny Utahs 2 
27/05/17 13:30 Rosa Birch Park 1  (Grading 15th Grade Division 3) 4  Pukekohe AFC 15/3 Red   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 7 
27/05/17 14:45 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 5) 7  Manurewa AFC (M5)   Vs   Eastern Suburbs AFC (M5) Brazil 1 
27/05/17 14:45 Memorial Park 2  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 7  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Papatoetoe United FC (M40/3S) Ole Roosters 0 
27/05/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 1  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Bay Olympic (NRFLP) 2 
28/05/17 12:00 Memorial Park 2  (15th Grade Metro 1st Round) 2  Manurewa AFC 15M   Vs   Western Springs 15M 4 
28/05/17 14:45 Memorial Park 2  (19th Grade Sunday Division 1) 2  Manurewa AFC 19S2   Vs   Bucklands Beach AFC 19/S2 Yellow 5 
02/06/17 19:30 Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use)  (AFF Mens Division 2) 5  Western Springs (M2) Stingers   Vs   Manurewa AFC (M2) 0 
03/06/17 09:00 Massey Park 4 (Waiuku)  (10th Grade Division 4 B) 2  Waiuku AFC 10/4B Pegasus   Vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards 8 
03/06/17 09:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 5) 1  Manurewa AFC 10/5 Falcons   Vs   Ellerslie AFC 10/5 Green 1 
03/06/17 BYE BYE (09th Grade Division 7)   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   BYE  
03/06/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 B) 2  Manurewa AFC 10/3B Griffins   Vs   Central Utd 10/3B Marlins 10 
03/06/17 10:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 4) 3  Manurewa AFC 9/4 Cyclones   Vs   Papatoetoe United FC 9/4 Tigers 8 
03/06/17
(Sub Field B4)
11:00 Michaels Ave 1FT (Football Turf, see rules for use)  (09th Grade Division 5) 8  Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold   Vs   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes 0 
03/06/17 11:00 William Green Domain 3 FT (Football Turf, See Rules for use).  (10th Grade Division 3 A) 5  Bucklands Beach AFC 10/3A   Vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars 1 
03/06/17 11:00 Keith Hay Park 9  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 4  Three Kings Utd 13/2A Logie   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers 0 
03/06/17 11:00 Memorial Park 2  (Grading 13th Grade Division 3 South) 3  Manurewa AFC 13/3B Fusion   Vs   Tuakau Soccer Club 13/3B 3 
03/06/17 11:00 Memorial Park 3  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 8  Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Bucklands Beach AFC 13/1 White 0 
03/06/17 12:00 Memorial Park 2  (Grading 15th Grade Division 3) 6  Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Waiuku AFC 15/3 Blue 0 
03/06/17 12:00 Valonia Field 1  (Grading 15th Grade Division 3) 2  Metro FC 15/3 Storm   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves 6 
03/06/17 12:30 Shepherds Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 3  Birkenhead Utd (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 2 
03/06/17 13:00 Memorial Park 3  (Grading 17th Grade Division 1) 5  Manurewa AFC 17/2 Vipers   Vs   Three Kings Utd 17/1 Malone 0 
03/06/17 14:45 Memorial Park 2  (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) 4  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Fencibles Utd AFC (M40/2) Knaves 2 
03/06/17 14:45 Simson Reserve 1  (AFF Mens Division 5) 2  Ellerslie AFC (M5) Barons   Vs   Manurewa AFC (M5) 2 
03/06/17 15:00 Shepherds Park 1  (NRFL Premier League) 3  Birkenhead Utd (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 1 
04/06/17 13:00 Allen Hill Stadium  (15th Grade Metro 1st Round) 2  North Shore Utd 15M Jetts   Vs   Manurewa AFC 15M 5 
04/06/17 14:45 McFetridge Park 2  (19th Grade Sunday Division 1) 9  Glenfield Rovers 19S   Vs   Manurewa AFC 19S2 0 
05/06/17 12:00 Memorial Park 2  (NRFL Reserves Knock Out Cup) 2  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Central Utd (NRFLPR) 4 
05/06/17
(Default Win to Manurewa)
13:00 Default win to AWAY Team  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 0  Manukau City AFC 13/2B   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers 3 
05/06/17 14:00 Memorial Park 1  (2017 Chatham Cup) 0  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Hamilton Wanderers AFC (NRFLP) 1 
10/06/17 09:00 Mangere Domain 1  (09th Grade Division 4) 4  Onehunga Mangere Utd AFC 9/4 Avengers   Vs   Manurewa AFC 9/4 Cyclones 5 
10/06/17 09:00 Massey Park 5 (Waiuku)  (09th Grade Division 7) 2  Waiuku AFC 9/7 Leopards   Vs   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes 2 
10/06/17 10:00 Ken Maunder Park 1  (Championship 11th Grade Division 4B) 2  Lynn-Avon Utd AFC 11/4B Hawks   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 9 
10/06/17 10:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 4B) 2  Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Bay Olympic 11/4B Aces 1 
10/06/17 10:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Division 3A) 4  Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Fencibles 11/3A Everton 0 
10/06/17 10:00 William Green Domain 5 FT (Football Turf, See Rules for use).  (10th Grade Division 3 B) 10  Fencibles 10/3B Werthiem   Vs   Manurewa AFC 10/3B Griffins 0 
10/06/17 10:00 Bledisloe Park 5  (10th Grade Division 5) 5  Pukekohe AFC 10/5 Yellow   Vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons 3 
10/06/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 A) 1  Manurewa AFC 10/3A Jaguars   Vs   Papatoetoe AFC10/3A Pirates 4 
10/06/17 11:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Premier Division) 3  Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Fencibles 11/P Brown 1 
10/06/17 11:00 Memorial Park 5  (Championship 12th Grade Division 2A) 0  Manurewa AFC 12/2A Sharks   Vs   Eastern Suburbs AFC 12/2A Black 2 
10/06/17 11:00 Crum Park 2 FT (see rules for Use)  (Championship 11th Grade Division 1B) 0  Bay Olympic 11/1B 747s   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 1 
10/06/17 11:00 Memorial Park 3  (Girls Championship 16th Grade Division 2) 2  Manurewa AFC G16/2 Diamonds   Vs   Clevedon FC G16/2 Crystals 5 
10/06/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 4 B) 9  Manurewa AFC 10/4B Leopards   Vs   Papakura City FC 10/4B 2 
10/06/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 5) 0  Manurewa AFC 9/5 Hurricanes   Vs   Papatoetoe United FC 9/5 Kings 6 
10/06/17 11:00 Memorial Park 2  (Grading 13th Grade Division 2 Town) 0  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Pukekohe AFC 13/2B Blue 1 
10/06/17 11:00 Drury Sports Complex 2  (Grading 13th Grade Division 3 South) 1  Drury Utd 13/4 Missiles   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 5 
10/06/17 11:00 Papatoetoe Rec 1  (Grading 13th Grade Division 1 Town) 1  Papatoetoe United FC 13/1 Jaguars   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 0 
10/06/17 11:30 Walker Park 1  (Grading 15th Grade Division 3) 5  Western Springs 15/3 Corinthians   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 4 
10/06/17
(INELIGIBLE PLAYER - PAPATOETOE UNITED)
12:00 Papatoetoe Rec 2  (Championship 12th Grade Division 3S) 0  Papatoetoe United FC 12/3S Bula Boys   Vs   Manurewa AFC 12/3S Storm 3 
10/06/17 12:00 McLennan Park 5  (Championship 14th Grade Division 1) 1  Papakura City FC 14/1 Rangers   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth 4 
10/06/17 12:00 Onetangi Sports Complex 3  (Championship 14th Grade Division 4) 0  Waiheke Utd AFC 14/4 Grey Wolves   Vs   Manurewa AFC 14/4 Cougars 1 
10/06/17 12:30 Memorial Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 1  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Eastern Suburbs AFC (NRFLPR) 0 
10/06/17 13:00 Memorial Park 3  (Grading 15th Grade Division 3) 3  Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Western Springs 15/3 West Ham 4 
10/06/17 13:00 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 2) 0  Manurewa AFC (M2)   Vs   SAR AFC (M2) Waiyavi Blues 3 
10/06/17 14:45 Crum Park 1  (Grading 17th Grade Division 1) 2  Bay Olympic 17/2 Dynamites   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 7 
10/06/17 14:45 Waikaraka Pk 6  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 4  Onehunga Sports (M40/3S) Hunga   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs 2 
10/06/17 14:45 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 5) 2  Manurewa AFC (M5)   Vs   Three Kings Utd (M5) Seadogs 1 
10/06/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League) 1  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Eastern Suburbs AFC (NRFLP) 4 
11/06/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 1st Round) 4  Manurewa AFC 15M   Vs   Bay Olympic 15M 2 
11/06/17 14:00 Ashley Reserve 1 FT  (19th Grade Sunday Division 1) 1  East Coast Bays 19S2 Coley   Vs   Manurewa AFC 19S2 1 
17/06/17 09:00 Greenmount Reserve 1  (Championship 11th Grade Division 4B) 3  Fencibles 11/4B Collie   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings 3 
17/06/17 09:00 Crossfield Reserve 5 B  (Championship 11th Grade Premier Division) 3  Eastern Suburbs AFC 11/P Gold   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue 2 
17/06/17 09:00 Millhouse Reserve 1  (09th Grade Division 5) 13  Bucklands Beach AFC 9/5 White   Vs   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes 0 
17/06/17 10:00 Omana Park  (Championship 13th Grade Division 2B) 0  Papatoetoe United FC 13/2B Raiders   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers 4 
17/06/17 10:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Division 4B) 3  Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Papakura City FC 11/4B 2 
17/06/17 10:00 Glover Park 05  (Championship 11th Grade Division 3A) 1  Eastern Suburbs AFC 11/3A Green   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers 1 
17/06/17 10:00 Te Puru 5  (10th Grade Division 4 B) 1  Beachlands Maraetai AFC 10/4B White Knights   Vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards 1 
17/06/17 10:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 4) 3  Manurewa AFC 9/4 Cyclones   Vs   Drury Utd 9/4 Fury 2 
17/06/17 10:00 Bledisloe Park 4  (10th Grade Division 5) 0  Pukekohe AFC 10/5 Green   Vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons 1 
17/06/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 A) 2  Manurewa AFC 10/3A Jaguars   Vs   Western Springs 10/3A Experto 3 
17/06/17 11:00 Barry Curtis Park 1  (Championship 13th Grade Division 3B) 3  Fencibles 13/3B Chelsea   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 1 
17/06/17 11:00 Memorial Park 4  (Championship 12th Grade Division 3S) 5  Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Beachlands Maraetai AFC 12/3S Goonies 2 
17/06/17 11:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 1B) 1  Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Unimount AFC 11/1B Inspire 1 
17/06/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 B) 2  Manurewa AFC 10/3B Griffins   Vs   Central Utd 10/3B Orcas 6 
17/06/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 7) 3  Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   Vs   Drury Utd 9/7 Ravens 2 
17/06/17 11:30 Valonia Field 2  (Championship 15th Grade Division 4) 2  Metro FC 15/3 Storm   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves 2 
17/06/17 11:30 Cox Bay Reserve  (Girls Championship 16th Grade Division 2) 1  Western Springs G16/2 Lisbon Girls   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds 8 
17/06/17 12:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 1) 4  Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Eastern Suburbs AFC 13/1 Yellow 1 
17/06/17 12:00 Greenmount Reserve 1  (Championship 12th Grade Division 2A) 3  Fencibles 12/2A Maiava   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks 1 
17/06/17 12:00 Memorial Park 2  (Championship 14th Grade Division 1) 4  Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   Three Kings Utd 14/1 Teal 0 
17/06/17 13:00 Crossfield Reserve 3  (Championship 15th Grade Division 3) 8  Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 2 
17/06/17 13:00 Memorial Park 3  (Championship 17th Grade Division 2) 2  Manurewa AFC 17/2 Vipers   Vs   Fencibles 17/2 Little 3 
17/06/17 13:00 Michaels Ave 3  (Championship 14th Grade Division 4) 1  Ellerslie AFC Boys 14/4 Black   Vs   Manurewa AFC 14/4 Cougars 2 
17/06/17 13:00 Porritt Stadium 1  (NRFL Premier Reserves League) 1  Hamilton Wanderers AFC (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 1 
17/06/17 14:45 Clevedon A&P Grounds 1  (AFF Mens Division 5) 2  Clevedon FC (M5)   Vs   Manurewa AFC (M5) 3 
17/06/17 14:45 Crossfield Reserve 1  (AFF Mens Division 2) 1  Eastern Suburbs AFC (M2) Bish   Vs   Manurewa AFC (M2) 3 
17/06/17 14:45 Porritt Stadium 1  (NRFL Premier League) 5  Hamilton Wanderers AFC (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 0 
18/06/17 11:00 Waikaraka Pk 5  (15th Grade Metro 1st Round) 2  Onehunga Sports 15M   Vs   Manurewa AFC 15M 3 
18/06/17 14:45 Memorial Park 3  (19th Grade Sunday Division 1) 0  Manurewa AFC 19S2   Vs   Forrest Hill Milford 19S 3 
23/06/17 18:30 McLennan Pk 1 (FS8)  (Small Whites Fun Football 8th Grade)   Manurewa 8 Yellow Fever   Vs   Drury UFC 8th Anacondas  
24/06/17 09:00 Rongomai Reserve 1  (Championship 11th Grade Division 1B) 3  SAR 11/1B COUGARS   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 3 
24/06/17 09:00 Papakura Army Camp 3  (10th Grade Division 3 A) 4  Clevedon FC 10/3A Cobras   Vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars 2 
24/06/17 09:00 Papakura Army Camp 1  (09th Grade Division 7) 2  Papakura City FC 9/7 Burnley   Vs   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes 2 
24/06/17 10:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 3B) 1  Manurewa AFC 13/3B Fusion   Vs   Central Utd 13/3B (SPC) McMillan 2 
24/06/17 10:00 Greenmount Reserve 2  (Championship 12th Grade Division 3S) 0  Fencibles 12/3S Man City   Vs   Manurewa AFC 12/3S Storm 2 
24/06/17 10:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 4B) 13  Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Tuakau Soccer Club 11/4B 0 
24/06/17 10:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Division 3A) 2  Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Western Springs 11/3A Bocca Juniors 0 
24/06/17 10:00 Te Puru 6  (10th Grade Division 3 B) 4  Beachlands Maraetai AFC 10/3B Twisters   Vs   Manurewa AFC 10/3B Griffins 2 
24/06/17 10:00 Mountfort Park 4  (09th Grade Division 4) 4  Clendon Utd 9/4 Storm   Vs   Manurewa AFC 9/4 Cyclones 2 
24/06/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 5) 3  Manurewa AFC 10/5 Falcons   Vs   Drury Utd 10/5 Raptors 2 
24/06/17 10:15 Avondale Racecourse 12  (Championship 11th Grade Division 4B) 3  Bay Olympic 11/4B Aces   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 0 
24/06/17 11:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 2B) 2  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Waiuku AFC 13/2B Blue 4 
24/06/17 11:00 Lloyd Elsmore Park 1Snr  (Championship 13th Grade Division 1) 0  Bucklands Beach AFC 13/1 White   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 3 
24/06/17 11:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Premier Division) 3  Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Central Utd 11/P Crocodiles 2 
24/06/17 11:00 Memorial Park 5  (Championship 12th Grade Division 2A) 2  Manurewa AFC 12/2A Sharks   Vs   Manukau City AFC 12/2A 4 
24/06/17 11:00 Memorial Park 2  (Girls Championship 16th Grade Division 2) 1  Manurewa AFC G16/2 Diamonds   Vs   Ellerslie AFC Girls 16/2 White 2 
24/06/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 4 B) 8  Manurewa AFC 10/4B Leopards   Vs   Ellerslie AFC 10/4B Yellow 3 
24/06/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 5) 2  Manurewa AFC 9/5 Hurricanes   Vs   Papakura City FC 9/5 2 
24/06/17 12:00 Olympic Park  (NRFL Reserves Knock Out Plate) 3  Bay Olympic (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 7 
24/06/17 12:00 Massey Park 2 (Waiuku)  (Championship 15th Grade Division 4) 1  Waiuku AFC 15/3 Blue   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves 1 
24/06/17 12:00 Memorial Park 3  (Championship 14th Grade Division 4) 1  Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Western Springs 14/4 Deportivo 4 
24/06/17 13:00 Memorial Park 2  (Championship 15th Grade Division 3) 5  Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Clendon Utd 15/2 Lions 1 
24/06/17 13:00 Rosa Birch Park 1  (Championship 14th Grade Division 1) 2  Pukekohe AFC 14/1 Blue   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth 3 
24/06/17
(Default Win to Manurewa)
14:30 Default win to AWAY Team  (AFF Mens Division 5) 0  Waiheke Utd AFC (M5)   Vs   Manurewa AFC (M5) 3 
24/06/17 14:45 Memorial Park 3  (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) 0  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Pukekohe AFC (M40C) 1 
24/06/17 14:45 Crum Park 3  (Championship 17th Grade Division 2) 2  Bay Olympic 17/2 Dynamites   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 5 
24/06/17 14:45 Lloyd Elsmore Park 1Snr  (AFF Mens Division 2) 1  Bucklands Beach AFC (M2) Jefferson FC   Vs   Manurewa AFC (M2) 2 
25/06/17 12:00 Memorial Park 2  (15th Grade Metro 1st Round) 8  Manurewa AFC 15M   Vs   Fencibles Utd 15M 4 
25/06/17 14:45 Fred Taylor Park 2  (19th Grade Sunday KO Cup) 9  Waitakere City 19S   Vs   Manurewa AFC 19S2 0 
30/06/17 18:30 McLennan Pk 1 (FS8)  (Small Whites Fun Football 8th Grade)   Manurewa 8 Yellow Fever   Vs   Papakura City FC 8 Croatia  
01/07/17 09:00 Massey Park 4 (Waiuku)  (10th Grade Division 4 B) 2  Waiuku AFC 10/4B Centaurs   Vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards 5 
01/07/17 09:00 Te Puru 5  (09th Grade Division 5) 1  Beachlands Maraetai AFC 9/5 Falcons   Vs   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes 1 
01/07/17
(Default win to Ellerslie)
10:00 Default win to AWAY Team  (Championship 11th Grade Division 4B) 0  Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Ellerslie AFC 11/4B Yellow 3 
01/07/17 10:00 McLennan Park 6  (Championship 11th Grade Division 4B) 1  Papakura City FC 11/4B   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings 4 
01/07/17 10:00 Waikaraka Pk 7  (Championship 11th Grade Premier Division) 5  Onehunga Sports 11/P Gunners   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue 1 
01/07/17 10:00 Papakura Army Camp 11  (Championship 11th Grade Division 3A) 1  Clevedon FC 11/3A Cannons   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers 4 
01/07/17
(Sub Field 3B(ii))
10:00 Michaels Ave 3  (10th Grade Division 5) 3  Ellerslie AFC 10/5 Silver   Vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons 2 
01/07/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 A) 5  Manurewa AFC 10/3A Jaguars   Vs   Papatoetoe AFC 10/3A Pumas 0 
01/07/17 10:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 7) 3  Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   Vs   Waiuku AFC 9/7 Tigers 2 
01/07/17 11:00 Memorial Park 2  (Championship 13th Grade Division 2B) 0  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Ellerslie AFC 13/2B Gold 0 
01/07/17 11:00 Millhouse Reserve 2  (Championship 13th Grade Division 3B) 0  Bucklands Beach AFC 13/3B Royal   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 5 
01/07/17 11:00 Memorial Park 4  (Championship 12th Grade Division 3S) 4  Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Clevedon FC 12/3S Clashers 2 
01/07/17 11:00 Te Puru 3  (Championship 12th Grade Division 2A) 6  Beachlands Maraetai AFC 12/2A Raptors   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks 1 
01/07/17 11:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 1B) 3  Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Manukau City AFC 11/1B 1 
01/07/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 B) 2  Manurewa AFC 10/3B Griffins   Vs   Onehunga Sports 10/3B Lightning 4 
01/07/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 4) 16  Manurewa AFC 9/4 Cyclones   Vs   Beachlands Maraetai AFC 9/4 Hotshotz 0 
01/07/17 11:30 Memorial Park 3  (Championship 14th Grade Division 4) 0  Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Manukau City AFC 14/4 1 
01/07/17 12:00 Seddon Fields 3  (Championship 13th Grade Division 1) 0  Western Springs 13/1 Regulators   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 6 
01/07/17 12:00 Memorial Park 2  (Championship 14th Grade Division 1) 2  Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   SAR 14/1 BA JAGUARS 5 
01/07/17 12:30 Bay City Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 0  East Coast Bays (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 0 
01/07/17 13:00 Memorial Park 3  (Championship 15th Grade Division 4) 5  Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Fencibles Utd 15/3 3 
01/07/17 13:00 Memorial Park 2  (Championship 17th Grade Division 2) 3  Manurewa AFC 17/2 Vipers   Vs   Three Kings Utd 17/2 Holmes 0 
01/07/17 13:00 Crossfield Reserve 3  (Girls Championship 16th Grade Division 2)   Eastern Suburbs AFC G16/2 White   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds  
01/07/17 13:00 Memorial Park 1  (AFF Mens Division 2) 7  Manurewa AFC (M2)   Vs   Three Kings Utd (M2) Rangers 0 
01/07/17 14:00 Seymour Park 1  (Championship 15th Grade Division 3) 1  Three Kings Utd 15/3 Blue   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 3 
01/07/17 14:45 Memorial Park 2  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 1  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   SAR AFC (M40/3S) Levuka 1 
01/07/17 14:45 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 5) 2  Manurewa AFC (M5)   Vs   Pukekohe AFC (M5) Reserves 2 
01/07/17 15:00 Bay City Park 1  (NRFL Premier League) 1  East Coast Bays (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 0 
02/07/17
(Rescheduled)
11:00 Fred Taylor Park 1  (15th Grade Metro 1st Round) 3  Waitakere City 15M   Vs   Manurewa AFC 15M 1 
07/07/17
(Cancelled)
18:30 Cancelled  (Small Whites Fun Football 8th Grade)   Drury UFC 8th Pythons   Vs   Manurewa 8 Yellow Fever  
08/07/17
(Cancelled)
09:00 Cancelled  (09th Grade Division 5)   Metro FC 9/5 Slammers   Vs   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes  
08/07/17
(Cancelled)
10:00 Cancelled  (10th Grade Division 4 B)   Bay Olympic 10/4B Cyclones   Vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards  
08/07/17
(Cancelled)
10:00 Cancelled  (10th Grade Division 5)   Lynn-Avon Utd AFC 10/5 Lions   Vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons  
08/07/17
(Cancelled)
10:00 Cancelled  (10th Grade Division 3 A)   Manurewa AFC 10/3A Jaguars   Vs   Fencibles 10/2B All Stars  
08/07/17
(Cancelled)
10:00 Cancelled  (09th Grade Division 7)   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   Vs   Tuakau Soccer Club 9/7  
08/07/17
(Cancelled)
10:15 Cancelled  (10th Grade Division 3 B)   Central Utd 10/3B Marlins   Vs   Manurewa AFC 10/3B Griffins  
08/07/17
(Cancelled)
11:00 Cancelled  (09th Grade Division 4)   Manurewa AFC 9/4 Cyclones   Vs   Pukekohe AFC 9/4 Blue  
08/07/17
(POSTPONED)
13:00 Drury Sports Complex 2  (AFF Mens Division 5)   Drury Utd (M5) Bellancas   Vs   Manurewa AFC (M5)  
08/07/17
(POSTPONED)
14:45 Michaels Ave 2  (AFF Mens Division 2)   Ellerslie AFC (M2) KFCFC   Vs   Manurewa AFC (M2)  
09/07/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 2nd Round) 6  Manurewa AFC 15M   Vs   Central Utd 15M 3 
15/07/17 12:30 Jellicoe Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 1  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Forrest Hill Milford (NRFLPR) 1 
15/07/17 BYE BYE (AFF Mens Division 5)   Manurewa AFC (M5)   BYE  
15/07/17
(POSTPONED)
13:00 POSTPONED  (AFF Mens Division 2)   Manurewa AFC (M2)   Vs   Ellerslie AFC (M2) Diamonds  
15/07/17
(POSTPONED)
14:45 POSTPONED  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors)   Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Mangere United (M40/3S) Nadroga  
15/07/17 15:00 Jellicoe Park 1  (NRFL Premier League) 2  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Forrest Hill Milford (NRFLP) 4 
16/07/17
(POSTPONED)
12:00 POSTPONED  (15th Grade Metro 2nd Round)   Three Kings Utd 15M   Vs   Manurewa AFC 15M  
22/07/17 09:00 Drury Sports Complex 3A  (09th Grade Division 4) 10  Drury Utd 9/4 Kingfishers   Vs   Manurewa AFC 9/4 Cyclones 1 
22/07/17 09:00 Drury Sports Complex 3B  (09th Grade Division 7) 3  Drury Utd 9/7 Kestrels   Vs   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes 0 
22/07/17 10:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 4B) 9  Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 0 
22/07/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 B) 1  Manurewa AFC 10/3B Griffins   Vs   Fencibles 10/3B Werthiem 5 
22/07/17
(Cancelled)
10:00 Cancelled  (09th Grade Division 5)   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes   Vs   Central Utd 9/5 Eagles  
22/07/17 11:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 2B) 9  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Manukau City AFC 13/2B 0 
22/07/17 11:00 Dr John Lightbody Reserve 2  (Championship 13th Grade Division 3B) 2  Tuakau Soccer Club 13/3B   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 1 
22/07/17 11:00 Papatoetoe Rec 2  (Championship 12th Grade Division 3S) 2  Papatoetoe United FC 12/3S Dynamos   Vs   Manurewa AFC 12/3S Storm 2 
22/07/17 11:00 Memorial Park 4  (Championship 12th Grade Division 2A) 4  Manurewa AFC 12/2A Sharks   Vs   Ellerslie AFC 12/2A Gold 5 
22/07/17 11:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Championship 11th Grade Division 1B) 1  Fencibles 11/1B Storm   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 0 
22/07/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 4 B) 7  Manurewa AFC 10/4B Leopards   Vs   Papakura City FC 10/4B Papakura Pythons 7 
22/07/17 11:00 Memorial Park 7  (10th Grade Division 5)   Manurewa AFC 10/5 Falcons   Vs   Waiheke Utd AFC 10/5  
22/07/17
(Default Win to Manurewa)
11:00 Default win to AWAY Team  (10th Grade Division 3 A) 0  Central Utd 10/3A Dolphins   Vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars 3 
22/07/17 12:00 Rogers Park  (Championship 13th Grade Division 1) 3  Bucklands Beach AFC 13/1 Blue   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 7 
22/07/17 12:00 Jellicoe Park 1  (Championship 14th Grade Division 1) 5  Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   Western Springs 14/1 Venom 0 
22/07/17 12:00 Memorial Park 2  (Championship 14th Grade Division 4) 2  Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Waiheke Utd AFC 14/4 Grey Wolves 1 
22/07/17 13:00 Jellicoe Park 1  (Championship 15th Grade Division 3) 7  Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Western Springs 15/3 Corinthians 1 
22/07/17
(Cancelled)
13:00 Cancelled  (Championship 15th Grade Division 4)   Pukekohe AFC 15/3 Red   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves  
22/07/17 13:00 McLennan Park 2  (Championship 17th Grade Division 2) 1  Papakura City FC 17/2   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 3 
22/07/17 13:00 Michaels Ave 3  (AFF Mens Division 2) 1  Ellerslie AFC (M2) Deceptively Slow   Vs   Manurewa AFC (M2) 0 
22/07/17 14:45 Memorial Park 2  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 1  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Beachlands Maraetai AFC (M40/3S) Lions 0 
22/07/17 14:45 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 5) 7  Manurewa AFC (M5)   Vs   Bucklands Beach AFC (M5) Muss FC 2 
22/07/17 15:00 Waikaraka Pk 1  (NRFL Premier League) 5  Onehunga Sports (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 0 
23/07/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 2nd Round) 1  Manurewa AFC 15M   Vs   Waitakere City 15M 3 
23/07/17 14:45 Rogers Park  (19th Grade Championship Sunday Division 2) 4  Bucklands Beach AFC 19/S2 Yellow   Vs   Manurewa AFC 19S2 4 
27/07/17
(Rescheduled)
19:00 McLennan Park 1  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 0  Papakura City FC (M40/3S) Wanderers   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs 3 
28/07/17
(Cancelled)
18:30 Cancelled  (Small Whites Fun Football 8th Grade)   Manurewa 8 Yellow Fever   Vs   Papakura City FC 8 Greece  
29/07/17 09:00 Papatoetoe Rec 2  (09th Grade Division 4) 3  Papatoetoe United FC 9/4 Tigers   Vs   Manurewa AFC 9/4 Cyclones 4 
29/07/17 BYE BYE (09th Grade Division 7)   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   BYE  
29/07/17
(Venue Change)
10:00 Dr John Lightbody Reserve 4  (Championship 11th Grade Division 4B) 16  Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Tuakau Soccer Club 11/4B 0 
29/07/17 10:00 Crossfield Reserve 5 A  (Championship 11th Grade Premier Division) 3  Eastern Suburbs AFC 11/P White   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue 3 
29/07/17
(Sub Field 5A)
10:00 Michaels Ave 5  (Championship 11th Grade Division 3A) 0  Ellerslie AFC 11/3A White   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers 3 
29/07/17 10:00 War Memorial Park 6 (Mt Roskill)  (10th Grade Division 3 B) 7  Central Utd 10/3B Orcas   Vs   Manurewa AFC 10/3B Griffins 0 
29/07/17
(Sub Field 4B)
10:00 Michaels Ave 4  (10th Grade Division 5) 3  Ellerslie AFC 10/5 Green   Vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons 1 
29/07/17
(Cancelled)
10:00 Cancelled  (10th Grade Division 3 A)   Manurewa AFC 10/3A Jaguars   Vs   Bucklands Beach AFC 10/3A  
29/07/17 11:00 Rosa Birch Park 1  (Championship 13th Grade Division 2B) 3  Pukekohe AFC 13/2B Blue   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers 1 
29/07/17
(Cancelled)
11:00 Cancelled  (10th Grade Division 4 B)   Manurewa AFC 10/4B Leopards   Vs   Waiuku AFC 10/4B Pegasus  
29/07/17
(Cancelled)
11:00 Cancelled  (09th Grade Division 5)   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes   Vs   Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold  
29/07/17 11:30 Keith Hay Park 10  (Championship 13th Grade Division 3B) 2  Three Kings Utd 13/3B O'Cass   Vs   Manurewa AFC 13/3B Fusion 5 
29/07/17 12:30 Jellicoe Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 1  Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Central Utd (NRFLPR) 7 
29/07/17 13:00 Cox Bay Reserve  (Girls Championship 16th Grade Division 2) 15  Western Springs G16/1 Dragons   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds 0 
29/07/17 13:00 Memorial Park 1  (AFF Mens Division 2) 2  Manurewa AFC (M2)   Vs   Eastern Suburbs AFC (M2) Muir 5 
29/07/17 BYE BYE (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors)   Manurewa AFC (M40/3S) HACs   BYE  
29/07/17 14:45 McLennan Park 4  (AFF Mens Division 5) 0  Papakura City FC (M5) Lami   Vs   Manurewa AFC (M5) 10 
29/07/17 15:00 Jellicoe Park 1  (NRFL Premier League) 2  Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Central Utd (NRFLP) 3 
30/07/17 11:30 Ngahue Reserve 1 FT  (15th Grade Metro 2nd Round) 0  Ellerslie AFC 15M Red   Vs   Manurewa AFC 15M 1 
30/07/17 14:45 Jellicoe Park 1  (19th Grade Championship Sunday Division 2) 3  Manurewa AFC 19S2   Vs   Glen Eden Rangers 19S2 1 
04/08/17
(Cancelled)
18:30 Cancelled  (Small Whites Fun Football 8th Grade)   Papakura City FC 8 Blue Lightning   Vs   Manurewa 8 Yellow Fever  
05/08/17
(Rescheduled)
09:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Championship 11th Grade Division 4B) 3  Fencibles 11/4B Collie   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 0 
05/08/17 09:00 McLennan Park 7  (10th Grade Division 4 B) 5  Papakura City FC 10/4B   Vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards 8 
05/08/17 09:00 Murdoch Park 1  (10th Grade Division 3 A) 6  Papatoetoe AFC10/3A Pirates   Vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars 2 
05/08/17
(Rescheduled)
10:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 4B) 1  Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Ellerslie AFC 11/4B Yellow 4 
05/08/17 10:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Division 3A) 3  Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Western Springs 11/3A Nice 1 
05/08/17 10:00 Seddon Fields 4  (Championship 11th Grade Division 1B) 1  Western Springs 11/1B Equipe   Vs   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow 1 
05/08/17 10:00 Papatoetoe Rec 3  (09th Grade Division 5) 6  Papatoetoe United FC 9/5 Kings   Vs   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes 0 
05/08/17 10:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 4) 4  Manurewa AFC 9/4 Cyclones   Vs   Onehunga Mangere Utd AFC 9/4 Avengers 0 
05/08/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 5) 2  Manurewa AFC 10/5 Falcons   Vs   Pukekohe AFC 10/5 Yellow 3 
05/08/17 11:00 Memorial Park 2  (Championship 13th Grade Division 2B) 2  Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Central Utd 13/2B (SPC) Johnson 0 
05/08/17 11:00 Papatoetoe Rec 1  (Championship 13th Grade Division 1) 2  Papatoetoe United FC 13/1 Jaguars   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas 3 
05/08/17 11:00 Mountfort Park 2  (Championship 15th Grade Division 3) 2  Clendon Utd 15/2 Lions   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force 5 
05/08/17 11:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Premier Division) 1  Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Western Springs 11/P Vitesse 4 
05/08/17 11:00 Memorial Park 5  (Championship 12th Grade Division 2A) 2  Manurewa AFC 12/2A Sharks   Vs   Central Utd 12/2A Jaguars 2 
05/08/17 11:00 Memorial Park 3  (Girls Championship 16th Grade Division 2) 0  Manurewa AFC G16/2 Diamonds   Vs   Western Springs G16/1 Pink Panthers 6 
05/08/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 B) 0  Manurewa AFC 10/3B Griffins   Vs   Beachlands Maraetai AFC 10/3B Twisters 0 
05/08/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 7) 6  Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   Vs   Waiuku AFC 9/7 Leopards 0 
05/08/17 12:00 Memorial Park 2  (Championship 13th Grade Division 3B) 1  Manurewa AFC 13/3B Fusion   Vs   Bay Olympic 13/3B Bullets 0 
05/08/17 12:00 Mountfort Park 3  (Championship 12th Grade Division 3S) 0  Clendon Utd 12/3S All Stars   Vs   Manurewa AFC 12/3S Storm 0 
05/08/17 12:00 Barry Curtis Park 2  (Championship 14th Grade Division 1) 5  Fencibles Utd 14/1 Walters   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth 4 
05/08/17 12:00 Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use)  (Championship 14th Grade Division 4) 2  Western Springs 14/4 Deportivo   Vs   Manurewa AFC 14/4 Cougars 1 
05/08/17 12:30 Memorial Park 3  (Championship 15th Grade Division 4) 3  Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Waiuku AFC 15/3 Blue 4 
05/08/17
(Rescheduled)
12:30 Waikaraka Pk 2  (NRFL Premier Reserves League) 3  Onehunga Sports (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 1 
05/08/17 13:00 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 2) 7  Manurewa AFC (M2)   Vs   Papatoetoe United FC (M2) Saanjh 2 
05/08/17 14:45 Omana Park  (Championship 17th Grade Division 2) 3  Papatoetoe United FC 17/2 Predators   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 2 
05/08/17 14:45 Memorial Park 2  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 4  Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   SAR AFC (M40/3S) ESS Lautoka Veterans 0 
05/08/17 14:45 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 5) 3  Manurewa AFC (M5)   Vs   Western Springs (M5) Hardly Athletic 2 
06/08/17
(Default win to Manurewa AFC)
12:00 Default win to AWAY Team  (15th Grade Metro 2nd Round) 0  East Coast Bays 15M Poore   Vs   Manurewa AFC 15M 3 
06/08/17 14:45 Memorial Park 2  (19th Grade Championship Sunday Division 2) 1  Manurewa AFC 19S2   Vs   East Coast Bays 19S2 Coley 2 
11/08/17 18:30 McLennan Pk 1 (FS8)  (Small Whites Fun Football 8th Grade)   Manurewa 8 Yellow Fever   Vs   Papakura City FC 8 Columbia  
12/08/17 09:00 Drury Sports Complex 3A  (09th Grade Division 4)   Drury Utd 9/4 Fury   Vs   Manurewa AFC 9/4 Cyclones  
12/08/17 09:00 Seddon Fields 5 FT (Football Turf, see rules for use)  (10th Grade Division 3 A)   Western Springs 10/3A Experto   Vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars  
12/08/17 09:00 Drury Sports Complex 3B  (09th Grade Division 7)   Drury Utd 9/7 Ravens   Vs   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes  
12/08/17 10:00 Greenmount Reserve 1  (11th Grade Division 4B Subsidary) 4  Fencibles 11/4B Collie   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets 3 
12/08/17
(Rescheduled)
10:00 Ken Maunder Park 1  (Championship 11th Grade Division 4B) 1  Lynn-Avon Utd AFC 11/4B Hawks   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings 8 
12/08/17 10:00 Drury Sports Complex 2  (Girls Championship 16th Grade Division 2) 6  Drury Utd G16/2 Wolverines   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds 0 
12/08/17 10:00 Waikaraka Pk 7  (10th Grade Division 3 B)   Onehunga Sports 10/3B Lightning   Vs   Manurewa AFC 10/3B Griffins  
12/08/17 10:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 5)   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes   Vs   Bucklands Beach AFC 9/5 White  
12/08/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 5)   Manurewa AFC 10/5 Falcons   Vs   Pukekohe AFC 10/5 Green  
12/08/17
(Rescheduled)
11:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 3B) 7  Manurewa AFC 13/3B Fusion   Vs   Ellerslie AFC 13/3B White 2 
12/08/17 11:00 Waikaraka Pk 6  (Championship 13th Grade Division 2B) 5  Onehunga Sports 13/2B United   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers 3 
12/08/17 11:00 Memorial Park 4  (Championship 12th Grade Division 3S) 3  Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Pukekohe AFC 12/3S Red 0 
12/08/17 11:00 William Green Domain 2 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Championship 11th Grade Premier Division) 3  Bucklands Beach AFC 11/P Yellow   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue 0 
12/08/17 11:00 Seddon Fields 3  (Championship 12th Grade Division 2A) 3  Western Springs 12/2A Jedis   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks 0 
12/08/17 11:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 1B) 0  Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Three Kings Utd 11/1B Bolland 1 
12/08/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 4 B)   Manurewa AFC 10/4B Leopards   Vs   Beachlands Maraetai AFC 10/4B White Knights  
12/08/17 12:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 1) 4  Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Three Kings Utd 13/1 Johnson 0 
12/08/17 12:00 Barry Curtis Park 3  (Championship 15th Grade Division 4) 2  Fencibles Utd 15/3   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves 5 
12/08/17 12:00 Phyllis Street 2  (Championship 11th Grade Division 3A) 3  Metro FC 11/3A Comets   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers 1 
12/08/17 12:00 Memorial Park 2  (Championship 14th Grade Division 1) 3  Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   Papatoetoe AFC 14/1 Pumas 1 
12/08/17 12:00 Walter Massey Park 2  (Championship 14th Grade Division 4) 2  Manukau City AFC 14/4   Vs   Manurewa AFC 14/4 Cougars 2 
12/08/17 12:30 Fred Taylor Park 1  (NRFL Premier Reserves League) 2  Waitakere City FC (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR) 4 
12/08/17
(Rescheduled)
13:00 Walter Massey Park 1  (Championship 17th Grade Division 2) 1  Manukau City AFC 17/2   Vs   Manurewa AFC 17/2 Vipers 2 
12/08/17 13:00 Memorial Park 2  (Championship 15th Grade Division 3) 5  Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Three Kings Utd 15/3 Blue 1 
12/08/17 13:00 Te Puke 0 Tara Reserve  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) 0  Papatoetoe United FC (M40/3S) Ole Roosters   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs 6 
12/08/17 14:45 Crossfield Reserve 4  (AFF Mens Division 5)   Eastern Suburbs AFC (M5) Brazil   Vs   Manurewa AFC (M5)  
12/08/17 14:45 Crum Park 2 FT (see rules for Use)  (AFF Mens Division 2) 2  Bay Olympic (M2) Johnny Utahs   Vs   Manurewa AFC (M2) 3 
12/08/17 15:00 Fred Taylor Park 1  (NRFL Premier League) 2  Waitakere City FC (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP) 0 
13/08/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 2nd Round)   Manurewa AFC 15M   Vs   Eastern Suburbs 15M  
13/08/17
(POSTPONED)
14:45 POSTPONED  (19th Grade Championship Sunday Division 2)   Manurewa AFC 19S2   Vs   Bucklands Beach AFC 19/S2 Yellow  
18/08/17 18:30 McLennan Pk 1 (FS8)  (Small Whites Fun Football 8th Grade)   Manurewa 8 Yellow Fever   Vs   Papakura City FC 8 Keas  
19/08/17 09:00 McLennan Park 7  (09th Grade Division 5)   Papakura City FC 9/5   Vs   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes  
19/08/17 10:00 Memorial Park 5  (11th Grade Division 4B Subsidary)   Manurewa AFC 11/4B Vikings   Vs   Bay Olympic 11/4B Aces  
19/08/17
(Rescheduled)
10:00 Te Puru 3  (Championship 11th Grade Division 3A)   Beachlands Maraetai AFC 11/3A Real Madrid   Vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers  
19/08/17 10:00 Michaels Ave 3  (10th Grade Division 4 B)   Ellerslie AFC 10/4B Yellow   Vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards  
19/08/17 10:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 4)   Manurewa AFC 9/4 Cyclones   Vs   Clendon Utd 9/4 Storm  
19/08/17 10:00 Drury Sports Complex 3B  (10th Grade Division 5)   Drury Utd 10/5 Raptors   Vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons  
19/08/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 A)   Manurewa AFC 10/3A Jaguars   Vs   Clevedon FC 10/3A Cobras  
19/08/17 11:00 Michaels Ave 5  (11th Grade Division 4B Subsidary)   Ellerslie AFC 11/4B Yellow   Vs   Manurewa AFC 11/4B Hornets  
19/08/17
(Rescheduled)
11:00 Memorial Park 4  (Championship 12th Grade Division 3S)   Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Onehunga Mangere Utd AFC 12/3S Mustangs  
19/08/17
(Rescheduled)
11:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (Championship 11th Grade Premier Division)   Fencibles 11/P Sha   Vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue  
19/08/17
(Rescheduled)
11:00 Phyllis Street 1  (Championship 12th Grade Division 2A)   Metro FC 12/2A Falcons   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks  
19/08/17
(Rescheduled)
11:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Division 1B)   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Papatoetoe AFC 11/1B Cyclones  
19/08/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 3 B)   Manurewa AFC 10/3B Griffins   Vs   Central Utd 10/3B Marlins  
19/08/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 7)   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes   Vs   Papakura City FC 9/7 Burnley  
19/08/17 12:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 2B)   Manurewa AFC 13/2B Panthers   Vs   Fencibles 13/2B Bos  
19/08/17 12:00 Barry Curtis Park 1  (Championship 13th Grade Division 1)   Fencibles 13/1 Nicol   Vs   Manurewa AFC 13/1 Pumas  
19/08/17 12:00 Walker Park 1  (Championship 15th Grade Division 4)   Western Springs 15/3 West Ham   Vs   Manurewa AFC 15/3 Wolves  
19/08/17 12:00 Memorial Park 2  (Championship 14th Grade Division 4)   Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Three Kings Utd 14/4 Silver  
19/08/17 12:30 Becroft Park 1  (NRFL Reserves Knock Out Plate)   Forrest Hill Milford (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR)  
19/08/17
(Rescheduled)
13:00 Crossfield Reserve 3  (Championship 14th Grade Division 1)   Eastern Suburbs AFC 14/1 Yellow   Vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth  
19/08/17
(Rescheduled)
13:00 McLennan Park 6  (Girls Championship 16th Grade Division 2)   Papakura City FC G16/2   Vs   Manurewa AFC G16/2 Diamonds  
19/08/17 13:00 Memorial Park 3  (Championship 15th Grade Division 3)   Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Ellerslie AFC 15/2 Black  
19/08/17 13:00 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 2)   Manurewa AFC (M2)   Vs   Western Springs (M2) Stingers  
19/08/17
(Rescheduled)
14:45 Memorial Park 2  (Championship 17th Grade Division 2)   Manurewa AFC 17/2 Vipers   Vs   Bay Olympic 17/2 Firebirds  
19/08/17 14:45 Memorial Park 1  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors)   Manurewa AFC (M40/3S) HACs   Vs   Onehunga Sports (M40/3S) Hunga  
19/08/17 14:45 Memorial Park 3  (AFF Mens Division 5)   Manurewa AFC (M5)   Vs   Ellerslie AFC (M5) Barons  
20/08/17 13:00 Parrs Park 5  (19th Grade Championship Sunday Division 2)   Glen Eden Rangers 19S2   Vs   Manurewa AFC 19S2  
20/08/17 13:00 Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use)  (15th Grade Metro 2nd Round)   Western Springs 15M   Vs   Manurewa AFC 15M  
26/08/17
(Rescheduled)
09:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Division 3A)   Manurewa AFC 11/3A Stingers   Vs   Otahuhu Utd AFC 11/3A Panda Squad  
26/08/17 09:00 Te Puru 6  (09th Grade Division 4)   Beachlands Maraetai AFC 9/4 Hotshotz   Vs   Manurewa AFC 9/4 Cyclones  
26/08/17 09:00 Murdoch Park 1  (10th Grade Division 3 A)   Papatoetoe AFC 10/3A Pumas   Vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars  
26/08/17 09:00 Massey Park 5 (Waiuku)  (09th Grade Division 7)   Waiuku AFC 9/7 Tigers   Vs   Manurewa AFC 9/7 Tornadoes  
26/08/17 10:00 Memorial Park 4  (11th Grade Division 4B Subsidary)   Manurewa AFC 11/4B Hornets   Vs   Bay Olympic 11/4B Aces  
26/08/17
(Rescheduled)
10:00 Memorial Park 5  (Championship 11th Grade Premier Division)   Manurewa AFC 11/P SAE Blue   Vs   Ellerslie AFC 11/P Red  
26/08/17
(Rescheduled)
10:00 Three Kings Reserve 1  (Championship 12th Grade Division 2A)   Three Kings Utd 12/2A Raynor [Silver]   Vs   Manurewa AFC 12/2A Sharks  
26/08/17 10:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 5)   Manurewa AFC 10/5 Falcons   Vs   Ellerslie AFC 10/5 Silver  
26/08/17 11:00 Michaels Ave 4  (11th Grade Division 4B Subsidary)   Ellerslie AFC 11/4B Yellow   Vs   Manurewa AFC 11/4B Vikings  
26/08/17
(Rescheduled)
11:00 Seddon Fields 3  (Championship 13th Grade Division 2B)   Western Springs 13/2B Force   Vs   Manurewa AFC 13/2B Panthers  
26/08/17
(Rescheduled)
11:00 Memorial Park 5  (Championship 12th Grade Division 3S)   Manurewa AFC 12/3S Storm   Vs   Fencibles 12/3S Manchester Utd  
26/08/17
(Rescheduled)
11:00 Memorial Park 4  (Championship 11th Grade Division 1B)   Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow   Vs   Bucklands Beach AFC 11/1B White  
26/08/17 11:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (10th Grade Division 3 B)   Fencibles 10/3B Werthiem   Vs   Manurewa AFC 10/3B Griffins  
26/08/17 11:00 Memorial Park 6  (10th Grade Division 4 B)   Manurewa AFC 10/4B Leopards   Vs   Waiuku AFC 10/4B Centaurs  
26/08/17 11:00 Memorial Park 7  (09th Grade Division 5)   Manurewa AFC 9/5 Hurricanes   Vs   Beachlands Maraetai AFC 9/5 Falcons  
26/08/17 11:30 Seddon Fields 4  (Championship 15th Grade Division 3)   Western Springs 15/3 Corinthians   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force  
26/08/17
(Rescheduled)
12:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 1)   Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Fencibles 13/1 Ritesh  
26/08/17
(Rescheduled)
12:00 Keith Hay Park 9  (Championship 14th Grade Division 4)   Three Kings Utd 14/4 Silver   Vs   Manurewa AFC 14/4 Cougars  
26/08/17
(Rescheduled)
12:00 Memorial Park 2  (Championship 14th Grade Division 1)   Manurewa AFC 14/1 Stealth   Vs   SAR 14/1 PANTHERS  
26/08/17 12:30 Memorial Park 1  (NRFL Premier Reserves League)   Manurewa AFC (NRFLPR)   Vs   Three Kings Utd (NRFLPR)  
26/08/17
(Rescheduled)
13:00 Memorial Park 2  (Girls Championship 16th Grade Division 2)   Manurewa AFC G16/2 Diamonds   Vs   Onehunga Mangere Utd AFC G16/2 Phoenix  
26/08/17 13:00 Memorial Park 3  (Championship 15th Grade Division 4)   Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Pukekohe AFC 15/3 Red  
26/08/17 13:00 Keith Hay Park 10  (AFF Mens Division 5)   Three Kings Utd (M5) Seadogs   Vs   Manurewa AFC (M5)  
26/08/17
(Rescheduled)
14:45 Crum Park 2 FT (see rules for Use)  (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors)   Bay Olympic (M40/3S) Misfits   Vs   Manurewa AFC (M40/3S) HACs  
26/08/17 14:45 Barry Curtis Park 4  (AFF Mens Division 2)   SAR AFC (M2) Waiyavi Blues   Vs   Manurewa AFC (M2)  
26/08/17 15:00 Memorial Park 1  (NRFL Premier League)   Manurewa AFC (NRFLP)   Vs   Three Kings Utd (NRFLP)  
27/08/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 2nd Round)   Manurewa AFC 15M   Vs   North Shore Utd 15M Jetts  
02/09/17
(Rescheduled)
11:00 Memorial Park 3  (Championship 13th Grade Division 1)   Manurewa AFC 13/1 Pumas   Vs   Drury Utd 13/1 SAE  
02/09/17
(Rescheduled)
12:00 Memorial Park 3  (Championship 15th Grade Division 4)   Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Western Springs 15/3 West Ham  
02/09/17
(Rescheduled)
12:00 Memorial Park 2  (Championship 14th Grade Division 4)   Manurewa AFC 14/4 Cougars   Vs   Ellerslie AFC Boys 14/4 Black  
02/09/17 12:30 McFetridge Park 1  (NRFL Premier Reserves League)   Glenfield Rovers AFC (NRFLPR)   Vs   Manurewa AFC (NRFLPR)  
02/09/17 13:00 Ashley Reserve 2 FT  (19th Grade Championship Sunday Division 2)   East Coast Bays 19S2 Coley   Vs   Manurewa AFC 19S2  
02/09/17 13:00 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 2)   Manurewa AFC (M2)   Vs   Eastern Suburbs AFC (M2) Bish  
02/09/17
(Rescheduled)
13:30 Ngahue Reserve 1 FT  (Championship 15th Grade Division 3)   Ellerslie AFC 15/2 Black   Vs   Manurewa AFC 15/3 Force  
02/09/17 14:45 Memorial Park 2  (AFF Mens Division 5)   Manurewa AFC (M5)   Vs   Clevedon FC (M5)  
02/09/17 15:00 McFetridge Park 1  (NRFL Premier League)   Glenfield Rovers AFC (NRFLP)   Vs   Manurewa AFC (NRFLP)  
03/09/17 11:00 Crum Park 2 FT (see rules for Use)  (15th Grade Metro 2nd Round)   Bay Olympic 15M   Vs   Manurewa AFC 15M  
09/09/17
(Rescheduled)
13:00 Memorial Park 3  (Championship 15th Grade Division 4)   Manurewa AFC 15/3 Wolves   Vs   Metro FC 15/3 Storm  
09/09/17
(Rescheduled)
14:45 Memorial Park 3  (Championship 15th Grade Division 3)   Manurewa AFC 15/3 Force   Vs   Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow  
10/09/17 12:00 Memorial Park 3  (15th Grade Metro 2nd Round)   Manurewa AFC 15M   Vs   Onehunga Sports 15M  
17/09/17 12:00 William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use).  (15th Grade Metro 2nd Round)   Fencibles Utd 15M   Vs   Manurewa AFC 15M  

This fixture proudly brought to you by the Auckland Football Federation and
sportstg.com