Port Dalrymple Yacht Club
RIviera Points Series 2007-2008

Preliminary Results

Rank Fleet Boat Name Class Sail No Helm VY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Nett
                           
                           
NS 14 Fleet  -  Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: VY
1 NS 14 Alaska NS14 1971 Greg Rowsell 108 1.0 DNC DNC 1.0 1.0 1.0 10.0
2 NS 14 Tamarg NS14 1779 Claire Jackson 120 2.0 1.0 DNC DNC DNF DNC 21.0
3 NS 14 Cicada VI NS14 1626 Nick McElwee 108 DNC DNC DNC DNC DNC 2.0 26.0
4 NS 14 In The Red NS14 1922 Penelope Hextall 112 DNC DNC DNC 2.0 DNC DNC 26.0
5 NS 14 Knot A Clew NS14 1456 Margot Tidey 114 DNC DNC DNC DNC DNC DNC 30.0
District Dinghy Fleet  -  Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: VY
1 District Dinghy Cherub Cherub 1928 Simon Bennett 106 DNC 1.0 DNC DNC DNC DNC 9.0
Corsair Fleet  -  Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: VY
1 Corsair Canopus Corsair 807 Paul Bernal 119.5 1.0 2.0 DNC 1.0 2.0 2.0 8.0
2 Corsair Procyon Corsair 806 Anita Denholm 119.5 3.0 3.0 1.0 DNC 1.0 DNC 15.0
3 Corsair Bellatrix Corsair 809 Alan Livermore 121 2.0 4.0 DNC 2.0 DNC 1.0 16.0
4 Corsair Castor Corsair 819 Alistair Denholm 122 DNF 1.0 DNC DNC DNC DNC 29.0
5 Corsair Rigel Corsair 810 Penny Hextell 119.5 DNC DNC 2.0 DNC DNC DNC 30.0
6 Corsair Acrux Corsair 818 Mitchell Verhurst 125 4.0 DNC DNC DNC DNC DNC 32.0
B14 Fleet  -  Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: VY
1 B14 Just in Time B14 AUS 363 Richard Wells 102 1.0 DNC DNC DNC DNC 1.0 11.0
2 B14 Good Question B14 AUS 157 Mitch Lloyd 102 DNC DNC DNC DNC DNC DNC 15.0
Lasers Fleet  -  Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: VY
1 Lasers Lone Wolf Laser 188627 Matthew Connelley 122 DNC 2.0 1.0 2.0 DNC 1.0 17.0
2 Lasers Hitch Hiker Laser 184674 Angus Barton 122 DNC 1.0 2.0 DNC DNC DNC 36.0
3 Lasers Delirium Laser 169709 Peter Haworth 118 1.0 DNC DNC 4.0 DNC DNC 38.0
4 Lasers Nil Desperandum Laser 166803 Holly Ranson 116 2.0 3.0 DNC DNC DNC DNC 38.0
5 Lasers Zonda Laser 158857 Thomas Hextall 116 DNC DNC DNC 1.0 DNC DNC 45.0
6 Lasers Tiller Happy Laser 192268 Angus Barton 116 DNC DNC DNC 3.0 DNC DNC 47.0
7 Lasers Kupala Laser 9 Lauren Haworth 122 DNC DNC 3.0 DNC DNC DNC 47.0
8 Lasers Change of Pace Laser 163921 Art Shrimpton 114 DNC DNC DNF 5.0 DNC DNC 49.0
9 Lasers ???? Laser 184240 Briar Lemberg 116 DNC DNC DNC 6.0 DNC DNC 50.0
10 Lasers It'z All Good Laser 181728 John Lemberg 116 DNC DNC DNC 7.0 DNC DNC 51.0
Senior Sabot Fleet  -  Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: VY
1 Senior Sabot Butt-Out Senior Sabot 5546 James Erwin 160.50 1.0 1.0 1.0 DNC DNC DNC 13.0
2 Senior Sabot Kiah Senior Sabot 5363 Thomas Cooper 164 DNC DNC DNC 2.0 DNC 1.0 18.0
3 Senior Sabot Natural High Senior Sabot 5466 Brianna McElwee 162 DNC DNC DNC 1.0 DNC DNC 21.0
4 Senior Sabot Sea Chicks Senior Sabot 5467 Emma Barton 160.50 DNC DNC 2.0 DNC DNC DNC 22.0
Junior Sabot Fleet  -  Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: VY
1 Junior Sabot Jester Junior Sabot 5429 Nicole Erwin 167 DNF 1.0 1.0 DNC DNC DNC 8.0
Access 2.3 Fleet  -  Sailed: 0  Discards: 0  Ratings: VY

R1

Rank Fleet Boat Name Class Sail No Helm VY Start Finish Elapsed Corrected Nett
NS 14 Fleet  -  Start time: 13:56:00
1 NS 14 Alaska NS14 1971 Greg Rowsell 108 13:56:00 15:12:47 1:16:47 1:11:06 1.0
2 NS 14 Tamarg NS14 1779 Claire Jackson 120 13:56:00 15:33:00 1:37:00 1:20:50 2.0
3 NS 14 Cicada VI NS14 1626 Nick McElwee 108     DNC   6.0
3 NS 14 In The Red NS14 1922 Penelope Hextall 112     DNC   6.0
3 NS 14 Knot A Clew NS14 1456 Margot Tidey 114     DNC   6.0
District Dinghy Fleet
1 District Dinghy Cherub Cherub 1928 Simon Bennett 106     DNC   2.0
Corsair Fleet  -  Start time: 13:56:00
1 Corsair Canopus Corsair 807 Paul Bernal 119.5 13:56:00 15:17:07 1:21:07 1:07:53 1.0
2 Corsair Bellatrix Corsair 809 Alan Livermore 121 13:56:00 15:19:13 1:23:13 1:08:46 2.0
3 Corsair Procyon Corsair 806 Anita Denholm 119.5 13:56:00 15:25:00 1:29:00 1:14:29 3.0
4 Corsair Acrux Corsair 818 Mitchell Verhurst 125 13:56:00 15:29:13 1:33:13 1:14:34 4.0
5 Corsair Castor Corsair 819 Alistair Denholm 122     DNF   7.0
5 Corsair Rigel Corsair 810 Penny Hextell 119.5     DNC   7.0
B14 Fleet  -  Start time: 13:56:00
1 B14 Just in Time B14 AUS 363 Richard Wells 102 13:56:00 15:15:42 1:19:42 1:18:08 1.0
2 B14 Good Question B14 AUS 157 Mitch Lloyd 102     DNC   3.0
Lasers Fleet  -  Start time: 13:56:00
1 Lasers Delirium Laser 169709 Peter Haworth 118 13:56:00 15:18:10 1:22:10 1:09:38 1.0
2 Lasers Nil Desperandum Laser 166803 Holly Ranson 116 13:56:00 15:17:22 1:21:22 1:10:09 2.0
3 Lasers Lone Wolf Laser 188627 Matthew Connelley 122     DNC   11.0
3 Lasers Hitch Hiker Laser 184674 Angus Barton 122     DNC   11.0
3 Lasers Zonda Laser 158857 Thomas Hextall 116     DNC   11.0
3 Lasers Tiller Happy Laser 192268 Angus Barton 116     DNC   11.0
3 Lasers Kupala Laser 9 Lauren Haworth 122     DNC   11.0
3 Lasers Change of Pace Laser 163921 Art Shrimpton 114     DNC   11.0
3 Lasers ???? Laser 184240 Briar Lemberg 116     DNC   11.0
3 Lasers It'z All Good Laser 181728 John Lemberg 116     DNC   11.0
Senior Sabot Fleet  -  Start time: 13:56:00
1 Senior Sabot Butt-Out Senior Sabot 5546 James Erwin 160.50 13:56:00 15:37:01 1:41:01 1:02:56 1.0
2 Senior Sabot Kiah Senior Sabot 5363 Thomas Cooper 164     DNC   5.0
2 Senior Sabot Natural High Senior Sabot 5466 Brianna McElwee 162     DNC   5.0
2 Senior Sabot Sea Chicks Senior Sabot 5467 Emma Barton 160.50     DNC   5.0
Junior Sabot Fleet
1 Junior Sabot Jester Junior Sabot 5429 Nicole Erwin 167     DNF   2.0
Access 2.3 Fleet

R2

Rank Fleet Boat Name Class Sail No Helm VY Start Finish Elapsed Corrected Nett
NS 14 Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 NS 14 Tamarg NS14 1779 Claire Jackson 120 13.20.00 14.44.20 1.24.20 1.10.17 1.0
2 NS 14 Alaska NS14 1971 Greg Rowsell 108     DNC   6.0
2 NS 14 Cicada VI NS14 1626 Nick McElwee 108     DNC   6.0
2 NS 14 In The Red NS14 1922 Penelope Hextall 112     DNC   6.0
2 NS 14 Knot A Clew NS14 1456 Margot Tidey 114     DNC   6.0
District Dinghy Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 District Dinghy Cherub Cherub 1928 Simon Bennett 106 13.20.00 14.54.33 1.34.33 1.29.12 1.0
Corsair Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 Corsair Castor Corsair 819 Alistair Denholm 122 13.20.00 14.51.29 1.31.29 1.14.59 1.0
2 Corsair Canopus Corsair 807 Paul Bernal 119.5 13.20.00 14.51.45 1.31.45 1.16.47 2.0
3 Corsair Procyon Corsair 806 Anita Denholm 119.5 13.20.00 14.54.02 1.34.02 1.18.41 3.0
4 Corsair Bellatrix Corsair 809 Alan Livermore 121 13.20.00 14.59.00 1.39.00 1.21.49 4.0
5 Corsair Rigel Corsair 810 Penny Hextell 119.5     DNC   7.0
5 Corsair Acrux Corsair 818 Mitchell Verhurst 125     DNC   7.0
B14 Fleet
1 B14 Just in Time B14 AUS 363 Richard Wells 102     DNC   3.0
1 B14 Good Question B14 AUS 157 Mitch Lloyd 102     DNC   3.0
Lasers Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 Lasers Hitch Hiker Laser 184674 Angus Barton 122 13.20.00 14.47.58 1.27.58 1.12.06 1.0
2 Lasers Lone Wolf Laser 188627 Matthew Connelley 122 13.20.00 14.48.15 1.28.15 1.12.20 2.0
3 Lasers Nil Desperandum Laser 166803 Holly Ranson 116 13.20.00 14.49.12 1.29.12 1.16.54 3.0
4 Lasers Delirium Laser 169709 Peter Haworth 118     DNC   11.0
4 Lasers Zonda Laser 158857 Thomas Hextall 116     DNC   11.0
4 Lasers Tiller Happy Laser 192268 Angus Barton 116     DNC   11.0
4 Lasers Kupala Laser 9 Lauren Haworth 122     DNC   11.0
4 Lasers Change of Pace Laser 163921 Art Shrimpton 114     DNC   11.0
4 Lasers ???? Laser 184240 Briar Lemberg 116     DNC   11.0
4 Lasers It'z All Good Laser 181728 John Lemberg 116     DNC   11.0
Senior Sabot Fleet  -  Start time: 13.25.00
1 Senior Sabot Butt-Out Senior Sabot 5546 James Erwin 160.50 13.25.00 14.27.07 1.02.07 0.38.42 1.0
2 Senior Sabot Kiah Senior Sabot 5363 Thomas Cooper 164     DNC   5.0
2 Senior Sabot Natural High Senior Sabot 5466 Brianna McElwee 162     DNC   5.0
2 Senior Sabot Sea Chicks Senior Sabot 5467 Emma Barton 160.50     DNC   5.0
Junior Sabot Fleet  -  Start time: 13.25.00
1 Junior Sabot Jester Junior Sabot 5429 Nicole Erwin 167 13.25.00 14.00.00 0.35.00 0.20.57 1.0
Access 2.3 Fleet

R3

Rank Fleet Boat Name Class Sail No Helm VY Start Finish Elapsed Corrected Nett
NS 14 Fleet
1 NS 14 Alaska NS14 1971 Greg Rowsell 108     DNC   6.0
1 NS 14 Tamarg NS14 1779 Claire Jackson 120     DNC   6.0
1 NS 14 Cicada VI NS14 1626 Nick McElwee 108     DNC   6.0
1 NS 14 In The Red NS14 1922 Penelope Hextall 112     DNC   6.0
1 NS 14 Knot A Clew NS14 1456 Margot Tidey 114     DNC   6.0
District Dinghy Fleet
1 District Dinghy Cherub Cherub 1928 Simon Bennett 106     DNC   2.0
Corsair Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 Corsair Procyon Corsair 806 Anita Denholm 119.5 13.20.00 15.01.39 1.41.39 1.25.04 1.0
2 Corsair Rigel Corsair 810 Penny Hextell 119.5 13.20.00 15.05.11 1.45.11 1.28.01 2.0
3 Corsair Canopus Corsair 807 Paul Bernal 119.5     DNC   7.0
3 Corsair Bellatrix Corsair 809 Alan Livermore 121     DNC   7.0
3 Corsair Castor Corsair 819 Alistair Denholm 122     DNC   7.0
3 Corsair Acrux Corsair 818 Mitchell Verhurst 125     DNC   7.0
B14 Fleet
1 B14 Just in Time B14 AUS 363 Richard Wells 102     DNC   3.0
1 B14 Good Question B14 AUS 157 Mitch Lloyd 102     DNC   3.0
Lasers Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 Lasers Lone Wolf Laser 188627 Matthew Connelley 122 13.25.00 14.57.00 1.32.00 1.15.25 1.0
2 Lasers Hitch Hiker Laser 184674 Angus Barton 122 13.20.00 15.04.52 1.44.52 1.25.57 2.0
3 Lasers Kupala Laser 9 Lauren Haworth 122 13.20.00 15.14.04 1.54.04 1.33.30 3.0
4 Lasers Delirium Laser 169709 Peter Haworth 118     DNC   11.0
4 Lasers Nil Desperandum Laser 166803 Holly Ranson 116     DNC   11.0
4 Lasers Zonda Laser 158857 Thomas Hextall 116     DNC   11.0
4 Lasers Tiller Happy Laser 192268 Angus Barton 116     DNC   11.0
4 Lasers Change of Pace Laser 163921 Art Shrimpton 114     DNF   11.0
4 Lasers ???? Laser 184240 Briar Lemberg 116     DNC   11.0
4 Lasers It'z All Good Laser 181728 John Lemberg 116     DNC   11.0
Senior Sabot Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 Senior Sabot Butt-Out Senior Sabot 5546 James Erwin 160.50 13.20.00 14.21.25 1.01.25 0.38.16 1.0
2 Senior Sabot Sea Chicks Senior Sabot 5467 Emma Barton 160.50 13.20.00 14.22.38 1.02.38 0.39.01 2.0
3 Senior Sabot Kiah Senior Sabot 5363 Thomas Cooper 164     DNC   5.0
3 Senior Sabot Natural High Senior Sabot 5466 Brianna McElwee 162     DNC   5.0
Junior Sabot Fleet  -  Start time: 13.20.00
1 Junior Sabot Jester Junior Sabot 5429 Nicole Erwin 167 13.20.00 14.31.42 1.11.42 0.42.56 1.0
Access 2.3 Fleet

R4

Rank Fleet Boat Name Class Sail No Helm VY Start Finish Elapsed Corrected Nett
NS 14 Fleet  -  Start time: 13:25:00
1 NS 14 Alaska NS14 1971 Greg Rowsell 108 13:25 14:39:25 1:14:25 1:08:54 1.0
2 NS 14 In The Red NS14 1922 Penelope Hextall 112 13:25 14:43:33 1:18:33 1:10:08 2.0
3 NS 14 Tamarg NS14 1779 Claire Jackson 120     DNC   6.0
3 NS 14 Cicada VI NS14 1626 Nick McElwee 108     DNC   6.0
3 NS 14 Knot A Clew NS14 1456 Margot Tidey 114     DNC   6.0
District Dinghy Fleet
1 District Dinghy Cherub Cherub 1928 Simon Bennett 106     DNC   2.0
Corsair Fleet  -  Start time: 13:25:00
1 Corsair Canopus Corsair 807 Paul Bernal 119.5 13:25 14:47:48 1:22:48 1:09:17 1.0
2 Corsair Bellatrix Corsair 809 Alan Livermore 121 13:25 14:54:22 1:29:22 1:13:51 2.0
3 Corsair Procyon Corsair 806 Anita Denholm 119.5     DNC   7.0
3 Corsair Castor Corsair 819 Alistair Denholm 122     DNC   7.0
3 Corsair Rigel Corsair 810 Penny Hextell 119.5     DNC   7.0
3 Corsair Acrux Corsair 818 Mitchell Verhurst 125     DNC   7.0
B14 Fleet
1 B14 Just in Time B14 AUS 363 Richard Wells 102     DNC   3.0
1 B14 Good Question B14 AUS 157 Mitch Lloyd 102     DNC   3.0
Lasers Fleet  -  Start time: 13:25:00
1 Lasers Zonda Laser 158857 Thomas Hextall 116 13:25 14:41:13 1:16:13 1:05:42 1.0
2 Lasers Lone Wolf Laser 188627 Matthew Connelley 122 13:25 14:45:19 1:20:19 1:05:50 2.0
3 Lasers Tiller Happy Laser 192268 Angus Barton 116 13:25 14:41:40 1:16:40 1:06:06 3.0
4 Lasers Delirium Laser 169709 Peter Haworth 118 13:25 14:46:31 1:21:31 1:09:05 4.0
5 Lasers Change of Pace Laser 163921 Art Shrimpton 114 13:25 14:45:35 1:20:35 1:10:41 5.0
6 Lasers ???? Laser 184240 Briar Lemberg 116 13:25 14:47:41 1:22:41 1:11:17 6.0
7 Lasers It'z All Good Laser 181728 John Lemberg 116 13:25 14:48:33 1:23:33 1:12:02 7.0
8 Lasers Hitch Hiker Laser 184674 Angus Barton 122     DNC   11.0
8 Lasers Nil Desperandum Laser 166803 Holly Ranson 116     DNC   11.0
8 Lasers Kupala Laser 9 Lauren Haworth 122     DNC   11.0
Senior Sabot Fleet  -  Start time: 13:25:00
1 Senior Sabot Natural High Senior Sabot 5466 Brianna McElwee 162 13:25 14:49:57 1:24:57 0:52:26 1.0
2 Senior Sabot Kiah Senior Sabot 5363 Thomas Cooper 164 13:25 14:55:25 1:30:25 0:55:08 2.0
3 Senior Sabot Butt-Out Senior Sabot 5546 James Erwin 160.50     DNC   5.0
3 Senior Sabot Sea Chicks Senior Sabot 5467 Emma Barton 160.50     DNC   5.0
Junior Sabot Fleet
1 Junior Sabot Jester Junior Sabot 5429 Nicole Erwin 167     DNC   2.0
Access 2.3 Fleet

R5

Rank Fleet Boat Name Class Sail No Helm VY Start Finish Elapsed Corrected Nett
NS 14 Fleet  -  Start time: 13:30:00
1 NS 14 Alaska NS14 1971 Greg Rowsell 108 13:30:00 14:39:01 1:09:01 1:03:54 1.0
2 NS 14 Tamarg NS14 1779 Claire Jackson 120     DNF   6.0
2 NS 14 Cicada VI NS14 1626 Nick McElwee 108     DNC   6.0
2 NS 14 In The Red NS14 1922 Penelope Hextall 112     DNC   6.0
2 NS 14 Knot A Clew NS14 1456 Margot Tidey 114     DNC   6.0
District Dinghy Fleet
1 District Dinghy Cherub Cherub 1928 Simon Bennett 106     DNC   2.0
Corsair Fleet  -  Start time: 13:30:00
1 Corsair Procyon Corsair 806 Anita Denholm 119.5 13:30:00 14:46:07 1:16:07 1:03:42 1.0
2 Corsair Canopus Corsair 807 Paul Bernal 119.5 13:30:00 14:49:04 1:19:04 1:06:10 2.0
3 Corsair Bellatrix Corsair 809 Alan Livermore 121     DNC   7.0
3 Corsair Castor Corsair 819 Alistair Denholm 122     DNC   7.0
3 Corsair Rigel Corsair 810 Penny Hextell 119.5     DNC   7.0
3 Corsair Acrux Corsair 818 Mitchell Verhurst 125     DNC   7.0
B14 Fleet
1 B14 Just in Time B14 AUS 363 Richard Wells 102     DNC   3.0
1 B14 Good Question B14 AUS 157 Mitch Lloyd 102     DNC   3.0
Lasers Fleet
1 Lasers Lone Wolf Laser 188627 Matthew Connelley 122     DNC   11.0
1 Lasers Hitch Hiker Laser 184674 Angus Barton 122     DNC   11.0
1 Lasers Delirium Laser 169709 Peter Haworth 118     DNC   11.0
1 Lasers Nil Desperandum Laser 166803 Holly Ranson 116     DNC   11.0
1 Lasers Zonda Laser 158857 Thomas Hextall 116     DNC   11.0
1 Lasers Tiller Happy Laser 192268 Angus Barton 116     DNC   11.0
1 Lasers Kupala Laser 9 Lauren Haworth 122     DNC   11.0
1 Lasers Change of Pace Laser 163921 Art Shrimpton 114     DNC   11.0
1 Lasers ???? Laser 184240 Briar Lemberg 116     DNC   11.0
1 Lasers It'z All Good Laser 181728 John Lemberg 116     DNC   11.0
Senior Sabot Fleet
1 Senior Sabot Butt-Out Senior Sabot 5546 James Erwin 160.50     DNC   5.0
1 Senior Sabot Kiah Senior Sabot 5363 Thomas Cooper 164     DNC   5.0
1 Senior Sabot Natural High Senior Sabot 5466 Brianna McElwee 162     DNC   5.0
1 Senior Sabot Sea Chicks Senior Sabot 5467 Emma Barton 160.50     DNC   5.0
Junior Sabot Fleet
1 Junior Sabot Jester Junior Sabot 5429 Nicole Erwin 167     DNC   2.0
Access 2.3 Fleet

R6

Rank Fleet Boat Name Class Sail No Helm VY Start Finish Elapsed Corrected Nett
NS 14 Fleet  -  Start time: 13:16:00
1 NS 14 Alaska NS14 1971 Greg Rowsell 108 13:21:00 15:07:44 1:46:44 1:38:50 1.0
2 NS 14 Cicada VI NS14 1626 Nick McElwee 108 13:16:00 15:08:47 1:52:47 1:44:26 2.0
3 NS 14 Tamarg NS14 1779 Claire Jackson 120     DNC   6.0
3 NS 14 In The Red NS14 1922 Penelope Hextall 112     DNC   6.0
3 NS 14 Knot A Clew NS14 1456 Margot Tidey 114     DNC   6.0
District Dinghy Fleet
  District Dinghy Cherub Cherub 1928 Simon Bennett 106     DNC    
Corsair Fleet  -  Start time: 13:21:00
1 Corsair Bellatrix Corsair 809 Alan Livermore 121 13:21:00 15:35:18 2:14:18 1:51:00 1.0
2 Corsair Canopus Corsair 807 Paul Bernal 119.5 13:21:00 15:34:49 2:13:49 1:51:59 2.0
3 Corsair Procyon Corsair 806 Anita Denholm 119.5     DNC   7.0
3 Corsair Castor Corsair 819 Alistair Denholm 122     DNC   7.0
3 Corsair Rigel Corsair 810 Penny Hextell 119.5     DNC   7.0
3 Corsair Acrux Corsair 818 Mitchell Verhurst 125     DNC   7.0
B14 Fleet  -  Start time: 13:21:00
1 B14 Just in Time B14 AUS 363 Richard Wells 102 13:21:00 15:06:59 1:45:59 1:43:54 1.0
2 B14 Good Question B14 AUS 157 Mitch Lloyd 102     DNC   3.0
Lasers Fleet  -  Start time: 13:21:00
1 Lasers Lone Wolf Laser 188627 Matthew Connelley 122 13:21:00 15:25:28 2:04:28 1:42:01 1.0
2 Lasers Hitch Hiker Laser 184674 Angus Barton 122     DNC   11.0
2 Lasers Delirium Laser 169709 Peter Haworth 118     DNC   11.0
2 Lasers Nil Desperandum Laser 166803 Holly Ranson 116     DNC   11.0
2 Lasers Zonda Laser 158857 Thomas Hextall 116     DNC   11.0
2 Lasers Tiller Happy Laser 192268 Angus Barton 116     DNC   11.0
2 Lasers Kupala Laser 9 Lauren Haworth 122     DNC   11.0
2 Lasers Change of Pace Laser 163921 Art Shrimpton 114     DNC   11.0
2 Lasers ???? Laser 184240 Briar Lemberg 116     DNC   11.0
2 Lasers It'z All Good Laser 181728 John Lemberg 116     DNC   11.0
Senior Sabot Fleet  -  Start time: 13:16:00
1 Senior Sabot Kiah Senior Sabot 5363 Thomas Cooper 164 13:16:00 14:03:22 0:47:22 0:28:53 1.0
2 Senior Sabot Butt-Out Senior Sabot 5546 James Erwin 160.50     DNC   5.0
2 Senior Sabot Natural High Senior Sabot 5466 Brianna McElwee 162     DNC   5.0
2 Senior Sabot Sea Chicks Senior Sabot 5467 Emma Barton 160.50     DNC   5.0
Junior Sabot Fleet
  Junior Sabot Jester Junior Sabot 5429 Nicole Erwin 167     DNC    
Access 2.3 Fleet


Sailwave Scoring Software 1.57
http://www.sailwave.com/