WvLC - Findon Oval

Venue Address
Drummond Avenue

Findon
Phone
8347 2269
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
28/04/18 (Sat) 13:00 (2018 Men's Division 2) Woodville   def.   Eagles
28/04/18 (Sat) 13:15 (2018 Women's State League) 17     Woodville   def.   Burnside
28/04/18 (Sat) 14:45 (2018 Men's Division 1) Woodville   def.   Eagles
06/05/18 (Sun) 11:00 (2018 Women's State League) 10     Brighton   def. by   Woodville 12 
06/05/18 (Sun) 12:30 (2018 Women's State League) 11     Sturt   vs   Burnside 11 
12/05/18 (Sat) 10:45 (2018 Under 13 Boys) 9     Burnside   def. by   Brighton Black 25 
12/05/18 (Sat) 10:45 (2018 Under 13 Boys) 12     Woodville   def.   Eagles 10 
12/05/18 (Sat) 10:45 (2018 Under 13 Boys) 12     East Torrens Payneham   def. by   Sturt 14 
12/05/18 (Sat) 12:45 (2018 Men's Division 1) 10     Woodville   def.   Burnside
12/05/18 (Sat) 13:00 (2018 Men's Division 2) 13     Woodville   def.   Black Bears
12/05/18 (Sat) 14:50 (2018 Men's State League) 12     Woodville   def. by   Burnside 13 
19/05/18 (Sat) 11:00 (2018 Under 13 Boys) 15     Sturt   def.   Woodville 14 
19/05/18 (Sat) 12:45 (2018 Men's Division 1) 4     Woodville   def. by   Glenelg 26 
02/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 13 Girls Division 2) 12     St Peter's Girls   def.   St Aloysius
02/06/18 (Sat) 09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 13     Woodville   def.   Wilderness
02/06/18 (Sat) 09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 6     Burnside   def. by   Glenelg 17 
02/06/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 10     Glenelg Seahawks   def.   Burnside
02/06/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 3     Woodville   def. by   Wilderness 15 
02/06/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 8     Eagles   vs   Glenelg Blackhawks
02/06/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 16     North Eagles   def.   St Peter's Girls 12 
02/06/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 17     Woodville   def.   Wilderness
02/06/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 11     Burnside   def. by   Glenelg 17 
02/06/18 (Sat) 13:00 (2018 Men's Division 2) 8     Woodville   def.   East Torrens Payneham
02/06/18 (Sat) 15:00 (2018 Women's Division 1) 13     Woodville   def.   Brighton
03/06/18 (Sun) 11:00 (2018 Women's State League) 8     Woodville   def. by   Burnside 10 
03/06/18 (Sun) 12:50 (2018 Men's State League) 14     Woodville   def.   East Torrens Payneham 13 
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 8     Glenelg Tigers   def.   Brighton Gold
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 7     Brighton Black   def.   Woodville
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 7     Glenelg Blackhawks   def. by   Glenelg Seahawks 10 
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2)   Sturt   vs   Brighton Bombers  
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 2     Brighton   def. by   Glenelg Tigers 15 
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 7     Glenelg Seahawks   def. by   Glenelg Blackhawks
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 10     Woodville   def.   Sturt
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2)   Brighton Gold   vs   Brighton Black  
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 6     Glenelg Seahawks   def. by   Glenelg Blackhawks
16/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 13     St Joseph's Hindmarsh   def.   Woodville 10 
16/06/18 (Sat)
(153)
10:45 (2018 Under 13 Boys) 15     Brighton Black   def.   Eagles
16/06/18 (Sat)
(153)
10:45 (2018 Under 13 Boys) 14     Woodville   def. by   East Torrens Payneham 18 
16/06/18 (Sat)
(153)
10:45 (2018 Under 13 Boys) 9     Sturt   def. by   Glenelg Blackhawks 13 
16/06/18 (Sat) 12:45 (2018 Men's Division 1) 13     Woodville   def.   Glenelg 10 
16/06/18 (Sat) 13:00 (2018 Men's Division 2) 13     Woodville   def.   Glenelg
16/06/18 (Sat) 14:50 (2018 Men's State League) 6     Woodville   def. by   Glenelg 17 
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 13     Woodville   def.   Glenelg Seahawks
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2)   Brighton Bombers   vs   Brighton Gold  
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 10     Glenelg Blackhawks   def.   Sturt
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 2     Glenelg Tigers   def. by   Brighton Black 11 
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 6     Glenelg Blackhawks   def. by   Glenelg Tigers 11 
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 5     Sturt   def. by   Glenelg Seahawks 12 
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 4     Brighton   def. by   Woodville 10 
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 7     Glenelg Blackhawks   def. by   Brighton Gold 11 
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 14     Brighton Black   def.   Woodville 11 
23/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 12     St Joseph's Hindmarsh   def. by   Glenelg Seahawks 16 
23/06/18 (Sat) 09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 7     Burnside   def. by   Eagles 12 
23/06/18 (Sat) 09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 13     Wilderness   def.   Sturt
23/06/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 7     Sturt   def. by   Glenelg Blackhawks 15 
23/06/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 9     Woodville   def.   East Torrens Payneham
23/06/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 8     Wilderness   def.   Burnside
23/06/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 17     Wilderness   def.   Sturt
23/06/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 15     Woodville   def.   St Peter's Girls
23/06/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 8     Burnside   def. by   North Eagles 18 
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 5     Glenelg Blackhawks   def. by   Brighton Gold 12 
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 9     Brighton Bombers   def.   Glenelg Tigers
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 3     Sturt   def. by   Woodville 13 
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Boys South Term 2) 6     Glenelg Seahawks   def. by   Brighton Black
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 8     Glenelg Tigers   def.   Glenelg Seahawks
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2) 15     Woodville   def.   Glenelg Blackhawks
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 11 Girls South Term 2)   Brighton   vs   Sturt  
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 10     Glenelg Blackhawks   def.   Woodville
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 14     St Joseph's Hindmarsh   def.   Brighton Black
30/06/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 11     Brighton Gold   def. by   Glenelg Seahawks 17 
30/06/18 (Sat) 12:45 (2018 Men's Division 1) 3     Woodville   def. by   Brighton 16 
30/06/18 (Sat) 13:00 (2018 Men's Division 2) 15     Woodville   def.   Brighton 11 
30/06/18 (Sat) 13:30 (2018 Women's State League) 6     Woodville   def. by   Glenelg
30/06/18 (Sat) 14:50 (2018 Men's State League) 8     Woodville   def. by   Brighton 15 
07/07/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 14     Brighton Gold   def. by   St Joseph's Hindmarsh 15 
07/07/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 4     Woodville   def. by   Glenelg Seahawks 23 
07/07/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 8s South Term 2) 6     Glenelg Blackhawks   vs   Brighton Black
21/07/18 (Sat)
(153)
11:00 (2018 Under 13 Boys) 18     Glenelg Blackhawks   def.   East Torrens Payneham
21/07/18 (Sat) 11:00 (2018 Under 13 Boys) Sturt   def.   Burnside
21/07/18 (Sat)
(153)
11:00 (2018 Under 13 Boys) 8     Woodville   def. by   Brighton Gold 15 
21/07/18 (Sat) 12:45 (2018 Men's Division 1) 10     Woodville   def. by   Adelaide University 11 
21/07/18 (Sat) 13:00 (2018 Men's Division 2) 15     Woodville   def.   North Adelaide
21/07/18 (Sat) 14:50 (2018 Men's State League) 11     Woodville   def.   North Adelaide 10 
04/08/18 (Sat) 08:30 (2018 Under 13 Girls Division 2) 8     St Aloysius   def. by   Glenelg 11 
04/08/18 (Sat) 09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 7     Wilderness   def. by   Glenelg 12 
04/08/18 (Sat) 09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 10     Woodville   def.   Eagles
04/08/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 3     Woodville   def. by   Glenelg Seahawks 13 
04/08/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 2     East Torrens Payneham   def. by   Eagles 14 
04/08/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 8     Sturt   def. by   Wilderness 15 
04/08/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 19     Woodville   def.   North Eagles 12 
04/08/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 5     Wilderness   def. by   Glenelg 17 
04/08/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 20     St Peter's Girls   def.   Sturt
04/08/18 (Sat) 13:30 (2018 Women's Division 2) 8     Burnside   def. by   Glenelg 14 
04/08/18 (Sat) 13:30 (2018 Women's State League) 14     Wilderness   def.   Burnside
04/08/18 (Sat) 15:00 (2018 Women's Division 1) 15     Glenelg   def.   Burnside
04/08/18 (Sat) 15:00 (2018 Women's Division 1) Woodville   def.   Brighton
04/08/18 (Sat) 15:00 (2018 Women's Division 1) 17     North Eagles   def.   East Torrens Payneham 10 
11/08/18 (Sat) 08:45 (2018 Under 15 Boys) 12     Eagles/Woodville   def.   Sturt
11/08/18 (Sat) 09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 9     Woodville   def. by   Brighton 20 
11/08/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 15 Girls) 7     Woodville   def. by   Brighton 15 
11/08/18 (Sat) 10:30 (2018 Under 17 Boys) 6     Glenelg/Woodville   def. by   Sturt 10 
11/08/18 (Sat)
(153)
10:45 (2018 Under 13 Boys) 10     Woodville   def.   Sturt
11/08/18 (Sat) 11:30 (2018 Under 18 Girls) 13     Woodville   def. by   Brighton 18 
11/08/18 (Sat)
(WOODVILLE GALA DAY)
12:45 (2018 Men's Division 1) 8     Woodville   def.   Adelaide University
11/08/18 (Sat)
(WOODVILLE GALA DAY)
13:00 (2018 Men's Division 2) 13     Woodville   def.   Sturt 12 
11/08/18 (Sat)
(WOODVILLE GALA DAY)
13:30 (2018 Women's State League) 15     Woodville   def.   Sturt
11/08/18 (Sat)
(WOODVILLE GALA DAY)
14:50 (2018 Men's State League) 16     Woodville   def.   Sturt
11/08/18 (Sat)
(WOODVILLE GALA DAY)
15:00 (2018 Women's Division 1) 14     Woodville   def.   Glenelg
18/08/18 (Sat) 12:45 (2018 Men's Division 1) 11     Woodville   def.   Eagles 10 
18/08/18 (Sat) 13:00 (2018 Men's Division 2) 5     Woodville   def. by   East Torrens Payneham 18 
18/08/18 (Sat) 14:50 (2018 Men's State League) 10     Woodville   def.   East Torrens Payneham
25/08/18 (Sat) 15:00 (2018 Women's Division 1) 9     Woodville   def.   North Eagles
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 1)
08:30 (2018 Under 13 Girls Division 2) 12     Brighton   def.   East Torrens Payneham
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 2)
08:30 (2018 Under 13 Girls Division 2) 14     Glenelg   def.   St Peter's Girls 10 
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 2)
09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 16     Brighton   def.   Glenelg
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 1)
09:30 (2018 Under 13 Girls Division 1) 13     Woodville   def.   Wilderness
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 1)
10:30 (2018 Under 15 Girls) 8     Eagles   def. by   Burnside 12 
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 2)
10:30 (2018 Under 15 Girls) 20     Glenelg Seahawks   def.   Brighton
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 1)
11:30 (2018 Under 18 Girls) 13     Glenelg   def.   North Eagles
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 2)
11:30 (2018 Under 18 Girls) 23     Brighton   def.   Woodville
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 1)
13:30 (2018 Women's Division 2) 14     Sturt   def.   Burnside 11 
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 1)
13:30 (2018 Women's State League) 8     Glenelg   def.   Wilderness
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 2)
13:30 (2018 Women's State League) 9     Woodville   def. by   Brighton 10 
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 1)
15:00 (2018 Women's Division 1) 7     North Eagles   def. by   Brighton 13 
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 2)
15:00 (2018 Women's Division 1) 13     Woodville   def.   Glenelg
01/09/18 (Sat)
(Semi Final 2)
15:00 (2018 Women's Division 2) 11     Brighton   def. by   Glenelg 12 

Ladder

2018 Men's State League
POS TEAM PTS
1 Glenelg 64
2 Brighton 52
3 Burnside 48
4 Woodville 40
5 North Adelaide 32
6 East Torrens Payneham 20
7 Sturt 20

Ladder

2018 Women's State League
POS TEAM PTS
1 Woodville 44
2 Brighton 44
3 Glenelg 42
4 Wilderness 26
5 Burnside 18
6 Sturt 6