Phyllis Street 2

Venue Address
Phyllis Street

Mt Albert
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 11:00 (Grading 11th Brown) 3     Metro FC 11/4A Thunder   def. by   Onehunga Sports 11/4A Serpents
01/04/17 (Sat) 11:00 (Grading 11th Orange) 9     Metro FC 11/1A Hurricanes   def.   Ellerslie AFC 11/5 Green
01/04/17 (Sat) 12:00 (Grading 12th Lime) Metro FC 12/2A Falcons   def. by   Ellerslie AFC 12/2A Gold
08/04/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 11th Orange) 4     Metro FC G11/3 Pearls   def. by   Western Springs G11/1 Napoli 12 
08/04/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 12th Orange) 2     Metro FC G12/2 Black   def.   Papakura City FC G12/3 Supremes
08/04/17 (Sat) 12:00 (Grading 12th Crimson) 1     Metro FC 12/4N Eagles   def. by   Central Utd 12/2A Jaguars 13 
29/04/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Crimson) 1     Metro FC 12/4N Eagles   vs   Ellerslie AFC 12/3N White
29/04/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Lime) 2     Metro FC 12/2A Falcons   def.   Fencibles 12/2A Maiava
06/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 11th Blue) Metro FC G11/2 Stars   def. by   Three Kings Utd G11/1 Green
06/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 11th Crimson) 2     Metro FC 11/3A Comets   vs   Bay Olympic 11/3B Concords
13/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 11th Orange) 18     Metro FC 11/1A Hurricanes   def.   Beachlands Maraetai AFC 11/3A Real Madrid
13/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Crimson) Metro FC 12/4N Eagles   def. by   Waiuku AFC 12/2B Sharks
13/05/17 (Sat) 12:00 (Grading 11th Brown) 3     Metro FC 11/4A Thunder   def.   Fencibles 11/5 Bailey
13/05/17 (Sat) 12:00 (Grading 12th Orange) 6     Metro FC 12/1B Wynrs   def.   Western Springs 12/2B Strikers
20/05/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Stingers   vs   Papatoetoe AFC 9/3 Reds  
20/05/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 A)   Metro FC 10/1A Wynrs   vs   Papakura City FC 10/1A Papakura Pride  
20/05/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Mariners   vs   Pukekohe AFC 10/3C Red  
20/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 11th Crimson) 3     Metro FC 11/3A Comets   def. by   Western Springs 11/3A Nice
20/05/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 6) 3     Metro FC (M6) Hawthorne   def. by   Unimount (M6) Red Devils
27/05/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Mavericks   vs   Onehunga Mangere Utd AFC 9/3 Mountainairs  
27/05/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 C)   Metro FC 10/1C Phoenix   vs   Three Kings Utd 10/1C McKay [Green]  
27/05/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 11th Blue) Metro FC G11/2 Stars   def. by   Three Kings Utd G11/1 Blue
27/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Crimson) 1     Metro FC 12/4N Eagles   def. by   Bay Olympic 12/3N Ruapehus
27/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Orange) Metro FC 12/1B Wynrs   def. by   Eastern Suburbs AFC 12/1B Yellow
03/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 6)   Metro FC 9/6 Raiders   vs   Beachlands Maraetai AFC 9/6 Nike Ticks  
03/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Premier Division )   Metro FC 9/P Wynrs 1   vs   Bay Olympic 9/P Great Whites  
03/06/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Stingers   vs   SAR 9/3 CUBS  
03/06/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Mariners   vs   Bay Olympic 10/3C Lightnings  
03/06/17 (Sat) 11:00 (09th Grade Division 2)   Metro FC 9/2 Wynrs2   vs   Manukau City AFC 9/2  
03/06/17 (Sat) 12:00 (10th Grade Division 1 A)   Metro FC 10/1A Wynrs   vs   Three Kings Utd 10/1A Solomon [Premier 2]  
10/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Mavericks   vs   Metro FC 9/3 Stingers  
10/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 5)   Metro FC 9/5 Slammers   vs   Bucklands Beach AFC 9/5 White  
10/06/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 C)   Metro FC 10/1C Phoenix   vs   Three Kings Utd 10/1C Watson [Silver]  
10/06/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Glory   vs   Manukau City AFC 10/3C South  
10/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 1     Metro FC 12/2A Falcons   vs   Western Springs 12/2A Jedis
10/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 4N) 1     Metro FC 12/4N Eagles   vs   Western Springs 12/4N Avengers
10/06/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 1     Metro FC G12/2 Black   def. by   Eastern Suburbs AFC G12/2 White
17/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Premier Division )   Metro FC 9/P Wynrs 1   vs   Western Springs 9/P Mana  
17/06/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Metro FC G10/2 Magic   def. by   Western Springs G10/2 Torino  
17/06/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Mariners   vs   Manukau City AFC 10/3C South  
17/06/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 6)   Metro FC 10/6 Roar   vs   Fencibles 10/6 Arsenal  
17/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 3A) Metro FC 11/3A Comets   def. by   Otahuhu Utd AFC 11/3A Panda Squad
17/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 4A) 4     Metro FC 11/4A Thunder   def.   Onehunga Sports 11/4A Serpents
17/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 1     Metro FC 12/1B Wynrs   def. by   Fencibles 12/1B Topham
17/06/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) 1     Metro FC G11/3 Pearls   vs   Ellerslie AFC G11/3 Black
17/06/17 (Sat) 13:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 1     Metro FC G12/2 Red   vs   Ellerslie AFC G12/2 Black
24/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Mavericks   vs   SAR 9/3 CUBS  
24/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 5)   Metro FC 9/5 Slammers   vs   Beachlands Maraetai AFC 9/5 Falcons  
24/06/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 A)   Metro FC 10/1A Wynrs   vs   Ellerslie AFC 10/1A Red  
24/06/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 2) 2     Metro FC G11/2 Stars   def. by   Onehunga Mangere Utd AFC G11/2 Cyclones
24/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 2     Metro FC 12/2A Falcons   def.   Fencibles 12/2A Maiava
24/06/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) Metro FC G12/2 Black   def. by   Bucklands Beach AFC G12/2 Blue
24/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 1     Metro FC 12/1B Wynrs   def. by   Bucklands Beach AFC 12/1B Blue
24/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 12th Grade Division 4N) 3     Metro FC 12/4N Eagles   def.   Fencibles 12/4N Burnley
01/07/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 2)   Metro FC 9/2 Wynrs2   vs   Beachlands Maraetai AFC 9/2 Coast Conquers  
01/07/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Premier Division )   Metro FC 9/P Wynrs 1   vs   Bucklands Beach AFC 9/P Yellow  
01/07/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Stingers   vs   Papatoetoe United FC 9/3 Avengers  
01/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 2) 3     Metro FC G11/2 Stars   def.   Fencibles G11/2 White
01/07/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 1 C)   Metro FC 10/1C Phoenix   vs   Three Kings Utd 10/1C Hacket [Blue]  
01/07/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Glory   vs   Bay Olympic 10/3C Lightnings  
01/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 11th Grade Division 3A) 1     Metro FC 11/3A Comets   def. by   Western Springs 11/3A Nice
01/07/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 3     Metro FC G12/2 Red   def.   Metro FC G12/2 Black
22/07/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 6)   Metro FC 9/6 Raiders   vs   Papakura City FC 9/6 The Troopers  
22/07/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Mariners   vs   Fencibles 10/3C Chelsea  
22/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 2) 2     Metro FC G11/2 Stars   def. by   Clevedon FC G11/2 Cats
22/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 1A) 3     Metro FC 11/1A Hurricanes   def.   Bucklands Beach AFC 11/1A Blue
22/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 3     Metro FC G12/2 Red   def. by   Bucklands Beach AFC G12/2 Blue
29/07/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 1)   Metro FC 9/1 Sonics   vs   Central Utd 9/1 Kiwis  
29/07/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 5)   Metro FC 9/5 Slammers   vs   Papatoetoe United FC 9/5 Kings  
29/07/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Glory   vs   Pukekohe AFC 10/3C Red  
29/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 2) Metro FC G11/2 Stars   vs   Onehunga Sports G11/2 Emeralds
29/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 3A) 3     Metro FC 11/3A Comets   def. by   Eastern Suburbs AFC 11/3A Green
29/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 5     Metro FC 12/1B Wynrs   vs   Central Utd 12/1B (SPC) Searchfield 5 
29/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 11th Grade Division 4A) Metro FC 11/4A Thunder   def. by   Central Utd 11/4A Geckos
29/07/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) Metro FC G12/2 Black   def. by   Three Kings Utd G12/2 Stringer
05/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 6)   Metro FC 9/6 Raiders   vs   Waiheke Utd AFC 9/6 Cubs  
05/08/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Metro FC G10/2 Magic   vs   Three Kings Utd G10/2 Lynas [Silver]  
05/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Mariners   vs   Ellerslie AFC 10/3C White  
05/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) Metro FC G11/3 Pearls   def. by   Western Springs G11/3 Ajax
05/08/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 1 A)   Metro FC 10/1A Wynrs   vs   Central Utd 10/1A Stingrays  
05/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Championship 11th Grade Division 4A) 5     Metro FC 11/4A Thunder   vs   Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins
05/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 11th Grade Division 1A) 1     Metro FC 11/1A Hurricanes   def.   Western Springs 11/1A Forza
05/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 1     Metro FC G12/2 Black   vs   Western Springs G12/2 Diamonds
12/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 1)   Metro FC 9/1 Sonics   vs   Western Springs 9/1 Racing  
12/08/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Metro FC G10/2 Magic   vs   Bucklands Beach AFC G10/2 Yellow  
12/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Glory   vs   Fencibles 10/3C Chelsea  
12/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) 1     Metro FC G11/3 Pearls   vs   Fencibles G11/3 Flames
12/08/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 1 A)   Metro FC 10/1A Wynrs   vs   Unimount AFC 10/1A Contenders  
12/08/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 3     Metro FC 12/1B Wynrs   def.   Bay Olympic 12/1B Everests
12/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 11th Grade Division 3A) 3     Metro FC 11/3A Comets   def.   Manurewa AFC 11/3A Stingers
19/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Stingers   vs   Onehunga Mangere Utd AFC 9/3 Mountainairs  
19/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 6)   Metro FC 9/6 Raiders   vs   Onehunga Mangere Utd AFC 9/6 Dragons  
19/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Glory   vs   Metro FC 10/3C Mariners  
19/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 2) Metro FC G11/2 Stars   def. by   Papakura City FC G11/2
19/08/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 6)   Metro FC 10/6 Jets   vs   Metro FC 10/6 Roar  
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 2     Metro FC 12/1B Wynrs   def. by   Eastern Suburbs AFC 12/1B Yellow
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
12:00 (Championship 11th Grade Division 3A) 1     Metro FC 11/3A Comets   def. by   Clevedon FC 11/3A Cannons
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
12:00 (Championship 12th Grade Division 4N) 3     Metro FC 12/4N Eagles   def.   Western Springs 12/4N Raiders
26/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 1)   Metro FC 9/1 Sonics   vs   Ellerslie AFC Boys 9/1 Red  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Metro FC G10/2 Magic   vs   Eastern Suburbs AFC G10/2 White  
26/08/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Division 5)   Metro FC 9/5 Slammers   vs   Central Utd 9/5 Eagles  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) 1     Metro FC G11/3 Pearls   def. by   Three Kings Utd G11/3 Purple
26/08/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 3 C)   Metro FC 10/3C Mariners   vs   Bay Olympic 10/3C Blizzards  
26/08/17 (Sat) 11:00 (11th Grade Division 4A Subsidary) 2     Metro FC 11/4A Thunder   def. by   Onehunga Sports 11/4A Serpents
26/08/17 (Sat) 12:00 (10th Grade Division 1 A)   Metro FC 10/1A Wynrs   vs   Western Springs 10/1A Liguero  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News