Football Federation South Australia

VALO Football Centre - The Parks - Artificial 1

Venue Address:
Cowan Street, Angle Park
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
06/06/19 (Thu) 18:45 (Under 12 Yellow JPL) Adelaide Olympic   def. by   Modbury Jets
28/07/19 (Sun) 08:30 (Under 17 Girls Cup) Adelaide Hills   def. by   Metro United WFC
28/07/19 (Sun) 10:15 (Under 15 Girls Cup) 4     Adelaide Jaguars - Red   def.   Fulham United - Red
28/07/19 (Sun) 11:45 (Women's Division 4/5/6 Cup) 2     Sacred Heart Old Collegians   def.   East Adelaide - WCL
28/07/19 (Sun) 13:30 (Women's Division 2/3 Cup) 4     Adelaide Comets   def.   Adelaide University - Div 2
01/09/19 (Sun) 08:30 (U12 Sportspower Zorich Group Cup) 5     Adelaide Comets   def.   Para Hills Knights 1 
01/09/19 (Sun) 09:45 (U13 Sportspower Zorich Group Cup) 1     Raiders   def. by   WT Birkalla
01/09/19 (Sun) 11:15 (U14 Sportspower Zorich Group Cup) 2     West Adelaide   def.   Adelaide Comets
01/09/19 (Sun) 12:45 (U15 Sportspower Zorich Group Cup) 2     Adelaide Blue Eagles   def.   Para Hills Knights
01/09/19 (Sun) 14:25 (U16 Sportspower Zorich Group Cup) 6     MetroStars   def.   Adelaide City JSL
01/09/19 (Sun) 16:05 (U17 Sportspower Zorich Group Cup) 3     Adelaide Victory FC   def.   Adelaide Blue Eagles
27/09/19 (Fri) 17:30 (U13 Sportspower Zorich Group Cup) MetroStars   def. by   WT Birkalla
27/09/19 (Fri) 19:00 (U15 Sportspower Zorich Group Cup) 3     Adelaide City   def.   Adelaide Blue Eagles
27/09/19 (Fri) 20:35 (U17 Sportspower Zorich Group Cup) Adelaide Victory FC   def.   Adelaide City
04/10/19 (Fri) 17:30 (RAA African Nations Cup) Horn of Africa (W)   def. by   Liberia (W)
04/10/19 (Fri) 19:00 (RAA African Nations Cup) 3     Ethiopia   def.   Uganda
04/10/19 (Fri) 20:30 (RAA African Nations Cup) 1     Liberia   def.   Burundi
05/10/19 (Sat) 09:00 (RAA African Nations Cup) 1     Nigeria   def. by   Guinea
05/10/19 (Sat) 10:30 (RAA African Nations Cup) 3     Djibouti   def.   Liberia
05/10/19 (Sat) 12:00 (RAA African Nations Cup) Morocco   def. by   Sierra Leone
05/10/19 (Sat) 13:30 (RAA African Nations Cup) 5     South Sudan   def.   Sudan
05/10/19 (Sat) 15:00 (RAA African Nations Cup) Nigeria   vs   Rwanda
05/10/19 (Sat) 16:30 (RAA African Nations Cup) 2     South Africa   def.   Morocco
05/10/19 (Sat) 18:00 (RAA African Nations Cup) 1     Ethiopia   vs   DR Congo
05/10/19 (Sat) 19:30 (RAA African Nations Cup) 1     Sierra Leone   vs   Somalia
06/10/19 (Sun) 09:00 (RAA African Nations Cup) 3     Rwanda   def.   Ivory Coast
06/10/19 (Sun) 10:30 (RAA African Nations Cup) 2     Togo   def. by   South Africa
06/10/19 (Sun) 12:00 (RAA African Nations Cup) 5     Burundi (W)   def.   Horn of Africa (W)
06/10/19 (Sun) 14:00 (RAA African Nations Cup) 1     Ethiopia   def.   Rwanda
06/10/19 (Sun) 15:30 (RAA African Nations Cup) 4     Burundi   def.   Somalia
06/10/19 (Sun) 17:00 (RAA African Nations Cup) 3     South Sudan (W)   def.   Horn of Africa (W)
07/10/19 (Mon) 09:30 (RAA African Nations Cup) 3     Ethiopia   def. by   Liberia
07/10/19 (Mon) 12:00 (RAA African Nations Cup) South Sudan (W)   def. by   Liberia (W)
07/10/19 (Mon) 14:00 (RAA African Nations Cup) Ethiopia   def. by   Burundi
07/10/19 (Mon) 16:30 (RAA African Nations Cup) 3     South Sudan   def. by   Liberia
08/10/19 (Tue) 10:30 (Australian Masters Games 2019) 1     Better with Age   vs   Bundah Unicorn United
08/10/19 (Tue) 12:00 (Australian Masters Games 2019) Alive n Kicking   def. by   Camden Hasbeens United
08/10/19 (Tue) 13:30 (Australian Masters Games 2019) Baulko FC   def. by   Canberra Old Boys (55+)
08/10/19 (Tue) 15:00 (Australian Masters Games 2019) 3     Adelaide Vintage   def.   Bomaderry FC
08/10/19 (Tue) 16:30 (Australian Masters Games 2019) 2     Adelaide Wanderers   vs   Tassie Wizards
08/10/19 (Tue) 18:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Majura   vs   Canberra Cougars (45+)
09/10/19 (Wed) 10:30 (Australian Masters Games 2019) SAMSL   def. by   Adelaide Wanderers
09/10/19 (Wed) 12:00 (Australian Masters Games 2019) Sunshine Coast Legends   vs   Alive n Kicking
09/10/19 (Wed) 13:30 (Australian Masters Games 2019) Canberra Old Boys (55+)   vs   S.R. Legends
09/10/19 (Wed) 15:00 (Australian Masters Games 2019) 3     Sunshine Coast 50   def.   WaterAid Wanderers
09/10/19 (Wed) 16:30 (Australian Masters Games 2019) 1     Canberra Cougars (45+)   def. by   Better with Age
09/10/19 (Wed) 18:00 (Australian Masters Games 2019) 2     Leichhardt Tigers   def.   Majura
10/10/19 (Thu) 10:30 (Australian Masters Games 2019) 3     Better with Age   def.   Purple Sonics (45+)
10/10/19 (Thu) 12:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Camden Hasbeens United   vs   Canberra Old Boys (60+)
10/10/19 (Thu) 13:30 (Australian Masters Games 2019) WaterAid Wanderers   def. by   Quokka Juniors Perth
10/10/19 (Thu) 15:00 (Australian Masters Games 2019) Nerds FC   def. by   Adelaide Vintage
10/10/19 (Thu) 16:30 (Australian Masters Games 2019) Purple Sonics (45+)   def. by   Leichhardt Tigers
10/10/19 (Thu) 18:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Broadbeach Gamblers   vs   SAMSL
11/10/19 (Fri) 09:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Canberra Old Boys (55+)   def.   Baulko FC
11/10/19 (Fri) 09:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 10:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 10:30 (Australian Masters Games 2019) 4     Mates United   def.   Broadbeach Gamblers
11/10/19 (Fri) 12:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Flames   def.   Purple Sonics (45+)
11/10/19 (Fri) 13:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 13:30 (Australian Masters Games 2019) 2     Nerds FC   vs   Quokka Juniors Perth
11/10/19 (Fri) 15:00 (Australian Masters Games 2019) 4     S.R. Legends   def.   Baulko FC
11/10/19 (Fri) 15:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 16:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 16:30 (Australian Masters Games 2019) 2     Castlemaine gOld Spice   def. by   B.A.Ms
11/10/19 (Fri) 18:00 (Australian Masters Games 2019) Leichhardt Tigers   def. by   Flames
11/10/19 (Fri)
(35+ 3rd v 4th Playoff)
18:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
12/10/19 (Sat) 10:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
12/10/19 (Sat) 10:00 (Australian Masters Games 2019) 3     South Coast Rhinos   def.   Canberra Old Boys (55+)
12/10/19 (Sat) 11:30 (Australian Masters Games 2019) 2     Canberra Cougars (45+)   def.   Purple Sonics (45+)
12/10/19 (Sat) 11:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
12/10/19 (Sat) 13:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Bundah Unicorn United   def.   Better with Age
12/10/19 (Sat) 13:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided