Football Federation South Australia

VALO Football Centre - The Parks - Artificial 2

Venue Address:
Cowan Street, Angle Park
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/06/19 (Sat) 14:30 (Under 16 A JPL) 1     Adelaide Olympic   def. by   Adelaide City
01/06/19 (Sat) 16:30 (Under 17 B JPL) 3     Adelaide Olympic   def. by   Sturt Lions
27/07/19 (Sat) 14:30 (Under 16 A JPL) 1     Adelaide Olympic   def. by   Adelaide Blue Eagles
27/07/19 (Sat) 16:30 (Under 17 B JPL) 3     Adelaide Olympic   def.   Salisbury United
28/07/19 (Sun) 08:30 (Under 17 Girls Cup) 4     Fulham United   def.   Adelaide City
28/07/19 (Sun) 10:15 (Under 15 Girls Cup) 1     Modbury Vista   def. by   Adelaide University - Red
28/07/19 (Sun) 11:45 (Women's Division 4/5/6 Cup) 1     Noarlunga United   def. by   Metro United WFC - Div 4
10/08/19 (Sat) 16:30 (Under 17 B JPL) 2     Adelaide Olympic   def.   West Adelaide
01/09/19 (Sun) 08:30 (U12 Sportspower Zorich Group Cup) 0     MetroStars   def.   Fulham United 0 
01/09/19 (Sun) 09:45 (U13 Sportspower Zorich Group Cup) 7     MetroStars   def.   Sturt Lions
01/09/19 (Sun) 11:15 (U14 Sportspower Zorich Group Cup) WT Birkalla   def. by   Adelaide City
01/09/19 (Sun) 12:45 (U15 Sportspower Zorich Group Cup) 8     Adelaide City   def.   Croydon Kings
01/09/19 (Sun) 14:25 (U16 Sportspower Zorich Group Cup) 3     Adelaide City   def.   Campbelltown City
01/09/19 (Sun) 16:05 (U17 Sportspower Zorich Group Cup) 4     Adelaide City   def.   Campbelltown City
27/09/19 (Fri) 17:30 (U12 Sportspower Zorich Group Cup) 1     MetroStars   def. by   Adelaide Comets
27/09/19 (Fri) 19:00 (U14 Sportspower Zorich Group Cup) 2     Adelaide City   def.   West Adelaide
27/09/19 (Fri) 20:35 (U16 Sportspower Zorich Group Cup) 9     MetroStars   def.   Adelaide City
04/10/19 (Fri) 17:30 (RAA African Nations Cup) Burundi (W)   def. by   South Sudan (W)
04/10/19 (Fri) 19:00 (RAA African Nations Cup) 1     DR Congo   def. by   South Sudan
04/10/19 (Fri) 20:30 (RAA African Nations Cup) 2     Zambia   def.   Ivory Coast
05/10/19 (Sat) 09:00 (RAA African Nations Cup) 4     Rwanda   def.   Zambia
05/10/19 (Sat) 10:30 (RAA African Nations Cup) 6     Burundi   def.   Zimbabwe
05/10/19 (Sat) 12:00 (RAA African Nations Cup) 1     South Africa   def. by   Somalia
05/10/19 (Sat) 13:30 (RAA African Nations Cup) Uganda   def. by   DR Congo
05/10/19 (Sat) 15:00 (RAA African Nations Cup) 1     Kenya   def. by   Liberia 11 
05/10/19 (Sat) 16:30 (RAA African Nations Cup) Horn of Africa (W)   def. by   South Sudan (W)
05/10/19 (Sat) 18:00 (RAA African Nations Cup) 1     Zambia   def. by   Guinea
05/10/19 (Sat) 19:30 (RAA African Nations Cup) 3     Togo   def.   Morocco
06/10/19 (Sun) 09:00 (RAA African Nations Cup) 3     Ethiopia   def.   Sudan
06/10/19 (Sun) 10:30 (RAA African Nations Cup) 2     Zimbabwe   def. by   Djibouti
06/10/19 (Sun) 12:00 (RAA African Nations Cup) 4     Liberia (W)   def.   Guinea (W)
06/10/19 (Sun) 14:00 (RAA African Nations Cup) Guinea   def. by   South Sudan
06/10/19 (Sun) 15:30 (RAA African Nations Cup) Sierra Leone   def. by   Liberia
06/10/19 (Sun) 17:00 (RAA African Nations Cup) 2     Burundi (W)   def. by   Liberia (W)
07/10/19 (Mon) 09:30 (RAA African Nations Cup) 3     South Sudan   def.   Burundi
07/10/19 (Mon) 12:00 (RAA African Nations Cup)   Undecided   vs   Undecided  
08/10/19 (Tue) 10:30 (Australian Masters Games 2019) Leichhardt Tigers   vs   Flames
08/10/19 (Tue) 12:00 (Australian Masters Games 2019) Canberra Old Boys (60+)   def. by   Riffraff
08/10/19 (Tue) 13:30 (Australian Masters Games 2019) S.R. Legends   def. by   South Coast Rhinos
08/10/19 (Tue) 15:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Castlemaine gOld Spice   def.   Nerds FC
08/10/19 (Tue) 16:30 (Australian Masters Games 2019) 1     Broadbeach Gamblers   def. by   Mates United
08/10/19 (Tue) 18:00 (Australian Masters Games 2019) Radelaides   def. by   Purple Sonics (45+)
09/10/19 (Wed) 10:30 (Australian Masters Games 2019) 5     Broadbeach Gamblers   def.   Tassie Wizards
09/10/19 (Wed) 12:00 (Australian Masters Games 2019) 3     Riffraff   def.   Camden Hasbeens United
09/10/19 (Wed) 13:30 (Australian Masters Games 2019) Quokka Juniors Perth   def. by   B.A.Ms
09/10/19 (Wed) 15:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Baulko FC   def. by   South Coast Rhinos
09/10/19 (Wed) 16:30 (Australian Masters Games 2019) Flames   vs   Radelaides
09/10/19 (Wed) 18:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Bundah Unicorn United   def.   Purple Sonics (45+)
10/10/19 (Thu) 10:30 (Australian Masters Games 2019) Flames   def. by   Majura
10/10/19 (Thu) 12:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Sunshine Coast Legends   vs   Riffraff
10/10/19 (Thu) 13:30 (Australian Masters Games 2019) 2     B.A.Ms   vs   Sunshine Coast 50
10/10/19 (Thu) 15:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Castlemaine gOld Spice   def.   Bomaderry FC
10/10/19 (Thu) 16:30 (Australian Masters Games 2019) 2     Radelaides   def.   Better with Age
10/10/19 (Thu) 18:00 (Australian Masters Games 2019) 7     Mates United   def.   Tassie Wizards
11/10/19 (Fri) 09:00 (Australian Masters Games 2019) 3     South Coast Rhinos   def.   S.R. Legends
11/10/19 (Fri) 09:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 10:30 (Australian Masters Games 2019) SAMSL   def. by   Adelaide Wanderers
11/10/19 (Fri) 10:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 12:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Radelaides   def. by   Bundah Unicorn United
11/10/19 (Fri) 13:30 (Australian Masters Games 2019) 3     Tassie Wizards   def.   Bomaderry FC
11/10/19 (Fri) 13:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 15:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 15:00 (Australian Masters Games 2019) 2     Canberra Old Boys (60+)   def.   Camden Hasbeens United
11/10/19 (Fri) 16:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
11/10/19 (Fri) 16:30 (Australian Masters Games 2019) 7     Tassie Wizards   def.   WaterAid Wanderers
12/10/19 (Sat) 10:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
12/10/19 (Sat) 10:00 (Australian Masters Games 2019) 5     Sunshine Coast Legends   def.   Riffraff
12/10/19 (Sat) 11:30 (Australian Masters Games 2019) 2     Adelaide Vintage   def.   Sunshine Coast 50
12/10/19 (Sat) 11:30 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided  
12/10/19 (Sat) 13:00 (Australian Masters Games 2019) 1     Mates United   def. by   Adelaide Wanderers
12/10/19 (Sat) 13:00 (Australian Masters Games 2019)   Undecided   vs   Undecided