FFV comp 2015

FORFEIT

Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
18/03/18 (Sun) (Team App Cup 2018) 3     Morwell Pegasus SC   def.   Glen Waverley SC
18/03/18 (Sun) (Team App Cup 2018) 3     Brunswick Zebras FC   def.   Warrnambool Wolves FC
18/03/18 (Sun) (Team App Cup 2018) 3     Craigieburn City FC   def.   Fortuna 60
24/03/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 North-West Reserves) Heidelberg Stars SC   def. by   Upfield SC
24/03/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 North Reserves) 3     Lalor United FC   def.   RMIT FC
24/03/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 4 North) 3     Lalor United FC   def.   RMIT FC
25/03/18 (Sun) (Team App Cup 2018) Craigieburn City FC   def. by   South Melbourne Womens FC
07/04/18 (Sat) 12:45 (Men's State League 4 North Reserves) RMIT FC   def. by   Northern Falcons SC
07/04/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 4 North) RMIT FC   def. by   Northern Falcons SC
08/04/18 (Sun) 13:00 (Team App Cup 2018) 3     South Yarra SC   def.   South Melbourne Womens FC
09/04/18 (Mon) 20:00 (Team App Cup 2018) Brunswick City SC   def. by   Keilor Park SC
11/04/18 (Wed) (Team App Cup 2018) Swinburne University SC   def. by   Calder United
11/04/18 (Wed) (Team App Cup 2018) Seaford United SC   def. by   Heidelberg United
11/04/18 (Wed) 20:00 (Team App Cup 2018) Southern United   def. by   Geelong Galaxy United
13/04/18 (Fri) 18:30 (Men's State League 4 North Reserves) 3     Brunswick Zebras FC   def.   RMIT FC
13/04/18 (Fri) 20:30 (Men's State League 4 North) 3     Brunswick Zebras FC   def.   RMIT FC
14/04/18 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday East 8 Joeys Blue)   RCSC U8 FK   vs   Kensington Junior SC  
15/04/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 7 Joeys/Wallabies Red)   Manningham United Blues FC U7 - Red   vs   St Kevin's Old Boys SC WHITE  
15/04/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Blue)   Oakleigh Cannons FC FE   vs   Boronia SC  
15/04/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Blue)   East Kew Panthers   vs   Old Scotch SC  
15/04/18 (Sun) 09:30 (ALDI Boys' Sunday West 11 Joeys Blue)   Williams Landing Soccer Club   vs   Tarneit United SC  
15/04/18 (Sun) 09:30 (ALDI Boys' Sunday West 9 Joeys Yellow)   Williams Landing Soccer Club   vs   Werribee City FC  
15/04/18 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 9 Joeys)   Old Scotch Strikers   vs   FC Bulleen Lions  
15/04/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Joeys Red)   Chisholm United FC   vs   St Kevin's Old Boys SC  
15/04/18 (Sun) 11:00 (ALDI Girls' Sunday East 9 Joeys)   Chisholm United FC   vs   Ringwood City FC  
15/04/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 1) 3     St Kilda Soccer Club   def.   Tullamarine FC
15/04/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 West) 3     Barnstoneworth United Senior Football Club (Vic)   def.   Sunbury United FC
15/04/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 15C) 3     Riversdale U15 White   def.   St Kilda Soccer Club Green
20/04/18 (Fri) 18:30 (Women's State League 4 East ) 3     Ringwood City FC SW Blue   def.   Whitehorse United SC
21/04/18 (Sat) 12:45 (Men's State League 4 North Reserves) RMIT FC   def. by   Darebin United SC
21/04/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 4 North) RMIT FC   def. by   Darebin United SC
22/04/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 7 Joeys/Wallabies Red)   St Kevin's Old Boys SC WHITE   vs   East Malvern Junior Soccer Club Red  
22/04/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 10 Joeys Orange)   Craigieburn City FC Red   vs   Reservoir Yeti SC  
22/04/18 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday North 9 Wallabies/Joeys Yellow)   Lalor United Junior SC   vs   Yarra Jets FC  
22/04/18 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday South 10 Wallabies/Joeys)   Brighton Ravens   vs   Casey Comets FC  
22/04/18 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 North) Heidelberg Stars SC   def. by   Oak Park SC
22/04/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' East 15C) St Kilda Soccer Club Green   def. by   Glen Waverley Thunder United
22/04/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' North 15B) Essendon Royals SC WHITE   def. by   Eltham Redbacks FC
22/04/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 1) RMIT FC   def. by   Thomastown Raiders FC
22/04/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' Metropolitan 17C) 3     Peninsula Strikers JFC - Legends   def.   Nillumbik SC
22/04/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' North 15B) 3     Diamond Valley United SC Red   def.   Essendon Royals SC Red
28/04/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 North Reserves) 3     Craigieburn City FC   def.   RMIT FC 0 
29/04/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Joeys Green)   Albion Thunder FC   vs   Gisborne SC Blue  
29/04/18 (Sun) 11:00 (Women's State League 4 North) 3     Watsonia Heights FC   def.   Heidelberg Stars SC
29/04/18 (Sun) 12:00 (ALDI Girls' Sunday North 9 Wallabies/Joeys Yellow)   Yarra Jets FC   vs   Heidelberg United SC  
29/04/18 (Sun) 14:45 (Sportsmart Boys' East 15C) 3     Knox United SC   def.   St Kilda Soccer Club Green
29/04/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' Metropolitan 17C) 3     Mount Eliza Red   def.   Nillumbik SC
05/05/18 (Sat) 12:45 (Men's State League 4 North Reserves) RMIT FC   def. by   Marcellin Old Collegians SC
05/05/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 East Reserves) 3     Riversdale SC   def.   Healesville Soccer Club Reserves
06/05/18 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' North-West 18B) FC Strathmore   def. by   Hume United FC
06/05/18 (Sun) 11:30 (Sportsmart Girls' East 15-16C) 3     South Yarra SC   def.   Mount Waverley City SC - ANDY
06/05/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' East 18B) Mount Waverley City SC   def. by   Monbulk Rangers SC Stingers
13/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday North 9 Wallabies/Joeys Yellow)   Pascoe Vale FC U9 Girls   vs   Yarra Jets FC  
13/05/18 (Sun) 12:00 (Sportsmart Girls' South 15-16B) 3     Gippsland Football Club   def.   Peninsula Strikers JFC
13/05/18 (Sun) 13:45 (Metropolitan League 7 North-West) 3     Old Melburnians SC U-23   def.   Mitchell Rangers SC
13/05/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 2 South-East ) 3     Rosebud SC   def.   Sandringham SC
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Joeys )   East Kew Panthers   vs   North Caulfield Junior FC Hawks  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Joeys Blue)   Mount Waverley City SC - BILL   vs   North Caulfield Junior FC Hawks  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Joeys Blue)   North Caulfield Junior FC Eagles   vs   North Caulfield Junior FC Falcons  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Wallabies/Kangaroos)   North Caulfield Junior FC Tigers   vs   Middle Park FC  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Blue)   Boronia SC   vs   North Caulfield Junior FC Tigers  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Red)   East Kew Reds   vs   North Caulfield Junior FC Hawks  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Kangaroos Blue)   North Caulfield Junior FC Rockets   vs   Monash City FC  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Mount Waverley City SC Girls - DINO   vs   North Caulfield Junior FC Comets  
20/05/18 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South 8 Joeys)   Sandringham Comettes   vs   North Caulfield Junior FC  
20/05/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Blue)   North Caulfield Junior FC Rockets   vs   Nunawading City FC  
20/05/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Joeys)   North Caulfield Junior FC Eagles   vs   Port Melbourne Sharks SC Blue  
20/05/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   North Caulfield Junior FC Tigers   vs   Manningham United Blues FC  
20/05/18 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   North Caulfield Junior FC Starz   vs   Glen Waverley U11 Devils  
20/05/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 14A) 3     Monash City FC   def.   North Caulfield Junior FC Colts A
20/05/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Monash City FC   vs   North Caulfield Junior FC Tigers  
20/05/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Red)   Ashburton Utd (JL)   vs   North Caulfield Junior FC Eagles  
20/05/18 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies ) North Caulfield Junior FC Blue   def. by   Middle Park FC Green
20/05/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 13D) 3     Whitehorse United SC (Joe C)   def.   North Caulfield Junior FC Orange
20/05/18 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Red) North Caulfield Junior FC Orange   def. by   Knox United SC
20/05/18 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Rosebud Heart Junior SC   def.   Westernport SC
20/05/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 4 South-East) 3     Rosebud SC   def.   Mazenod Victory Football Club
20/05/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 8 South-East) Baxter SC   def. by   Casey Kings FC
20/05/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' North-West 18) 3     Keilor Park SC   def.   Pascoe Vale FC U18 Girls
20/05/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' East 15B) 3     Chisholm United FC   def.   North Caulfield Junior FC Blue
20/05/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' East 15C) 3     Whitehorse United SC (Jenkhan)   def.   St Kilda Soccer Club Green
20/05/18 (Sun) 14:15 (Sportsmart Girls' East 15-16C) North Caulfield Junior FC   def. by   Boroondara Eagles FC (SA)
20/05/18 (Sun) 15:00 (Women's Metro Sevens South-East)   Eastern Lions SC   vs   Maccabi Womens 7s  
20/05/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 2 South-East) 3     Elwood City SC   def.   North Caulfield FC Women A
25/05/18 (Fri) 20:00 (Women's State League 3 West) 3     Spring Hills FC   def.   Gisborne SC
27/05/18 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday North 9 Wallabies/Joeys Yellow)   Kensington Junior SC Blue   vs   Yarra Jets FC  
27/05/18 (Sun) 11:00 (Men's Metropolitan Masters South-East) 3     Mornington SC   def.   Central Park Rangers O35s
27/05/18 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 East ) 3     Alphington FC   def.   Montrose SC
27/05/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' East 15C) 3     Mazenod Victory Football Club   def.   St Kilda Soccer Club Green
27/05/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South 16C) Mount Eliza Red   def. by   East Bentleigh SC - U16 Lightning
03/06/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday North 11 Joeys Blue)   Alphington FC   vs   Moreland Eagles FC  
03/06/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Kangaroos Orange)   Sunbury United FC   vs   Sydenham Park SC Yellow  
03/06/18 (Sun) 10:00 (Sportsmart Girls' South 13-14C) 3     Skye United FC   def.   Mount Eliza Red
03/06/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 13F) Westernport SC   def. by   Brighton Phoenix
03/06/18 (Sun) 12:00 (ALDI Girls' Sunday North 9 Wallabies/Joeys Yellow)   Yarra Jets FC   vs   Darebin Falcons Blue  
03/06/18 (Sun) 13:00 (Men's Metropolitan Masters North) 3     Epping City SC   def.   Fitzroy City SC
03/06/18 (Sun) 13:00 (Women's Metro Sevens South-East)   Monash Uni Womens 7s   vs   Eastern Lions SC  
10/06/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 7 Joeys/Wallabies Green)   Ashburton Utd (SM)   vs   St Kevins Old Boys SC GOLD  
10/06/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Red)   Wonga Wizards FC (CA)   vs   Ashburton Utd (JL)  
10/06/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 9 Joeys Purple)   Northcote City FC   vs   Yarra Jets FC Raptors  
10/06/18 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday North 9 Wallabies/Joeys Yellow)   Darebin Falcons Purple   vs   Yarra Jets FC  
10/06/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Blue)   South Melbourne FC Red   vs   North Caulfield Junior FC Rockets  
10/06/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Green)   East Kew Junior FC   vs   Box Hill United Pythagoras SC Red  
10/06/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Green)   Box Hill United SC Red   vs   North Caulfield Junior FC Rockets  
10/06/18 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday North 11 Joeys)   Kensington Junior SC Blue   vs   Eltham Redbacks FC Blue  
10/06/18 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' South 15D) 3     Glen Eira (Giants)   def.   Chelsea FC Blues
10/06/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday North 10 Kangaroos Blue)   Moreland Zebras U10 Kangaroo   vs   Lalor United Junior SC Yellow  
10/06/18 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies ) 3     Mount Waverley City SC - JO ANN   def.   North Caulfield Junior FC Blue
10/06/18 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' South 14A) Beaumaris SC   def. by   Glen Eira (Stingrays)
10/06/18 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' East 14B) North Caulfield Junior FC Colts B   def. by   RCSC U14 JH
10/06/18 (Sun) 12:00 (Sportsmart Girls' North-West 12 Joeys) 3     Yarraville FC   def.   Gisborne SC
10/06/18 (Sun) 12:20 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Red) North Caulfield Junior FC Orange   def. by   Glen Waverley U12 Knights
10/06/18 (Sun) 12:30 (Sportsmart Girls' South-East 18) 3     Manningham United Blues FC   def.   South Yarra SC
10/06/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 7 South-East) 3     North Caulfield Senior FC   def.   Glen Waverley SC Metro 1
10/06/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 14A) 3     RCSC U14 BJ   def.   North Caulfield Junior FC Colts A
10/06/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 15B) North Caulfield Junior FC Blue   def. by   Middle Park FC
10/06/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Girls' Metropolitan 15-16A) 3     Bundoora United FC   def.   Kensington Junior SC
10/06/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 West) Western Eagles SC   def. by   Castlemaine Goldfields FC
10/06/18 (Sun) 15:20 (Sportsmart Girls' North-West 13-14C) 3     Darebin Falcons Red   def.   St Albans Saints SC
15/06/18 (Fri) 19:30 (Men's Metropolitan Masters West) 3     Essendon Royals SC   def.   Hoppers Crossing SC
17/06/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Joeys )   Healesville SC   vs   Waverley Wanderers FC  
17/06/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday South 8 Joeys Green)   Noble Park United FC   vs   Pakenham United FC  
17/06/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Green)   Nunawading City FC   vs   FC Bulleen Lions Blue  
17/06/18 (Sun) 11:00 (Metropolitan League 8 South-East) 3     Skye United FC   def.   Rowville Eagles SC
17/06/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 15D) 3     Aspendale SC U15D   def.   Chelsea FC Blues
17/06/18 (Sun) 13:00 (Women's State League 3 North) Mill Park SC   def. by   Spring Hills FC
17/06/18 (Sun) 13:15 (Women's State League 4 North) 3     Heidelberg Stars SC   def.   Uni Hill Eagles FC
17/06/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 15B) Sandringham SC   def. by   Mornington SC
17/06/18 (Sun) 15:00 (Men's Metropolitan Masters North) 3     Alphington FC   def.   Whittlesea United SC
17/06/18 (Sun) 15:15 (Metropolitan League 3 North-West) 3     Heidelberg Stars SC Thirds   def.   Point Cook SC
17/06/18 (Sun) 15:30 (Sportsmart Boys' East 15A) 3     RCSC U15 SS   def.   Glen Waverley Infernos
24/06/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 14D) 3     Mazenod Victory FC   def.   Richmond FC (VIC)
24/06/18 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 14A) 3     Peninsula Strikers JFC   def.   Clarinda United FC
24/06/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' East 15-16B) 3     Manningham United Blues FC   def.   Glen Waverley U16 Glory
24/06/18 (Sun) 13:15 (Men's Metropolitan Masters South-East) 3     South Yarra SC   def.   Noble Park SC
24/06/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' South 16A) 3     Gippsland Football Club   def.   East Bentleigh SC - U16 Strikers
24/06/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 1) RMIT FC   def. by   North Sunshine Eagles SC
24/06/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 6 South-East) Parkmore SC   def. by   Dandenong South SC
24/06/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 East ) 3     Montrose SC   def.   Yarra Jets FC
24/06/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 South) Rowville Eagles SC   def. by   Old Mentonians SC
24/06/18 (Sun) 18:30 (Sportsmart Girls' North-West 18) 3     Spring Hills FC   def.   Pascoe Vale FC U18 Girls
29/06/18 (Fri) 18:30 (Women's State League 1 North-West Reserves) 3     Eltham Redbacks FC   def.   Melbourne Knights FC
30/06/18 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday East 8 Joeys Blue)   Glen Waverley U8 GG   vs   South Yarra SC  
30/06/18 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday East 9 Joeys Green)   Kensington Junior SC   vs   Ashburton Utd (CJ)  
30/06/18 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Wallabies Green)   Mt Martha U8 Captains   vs   Glen Eira (Wolves)  
30/06/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 South Reserves) Bunyip District SC   def. by   Pakenham United FC
01/07/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Blue)   South Melbourne FC Red   vs   Eastern Lions U10 Red  
01/07/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Kangaroos Blue)   South Melbourne FC Red   vs   Manningham United Blues FC  
01/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Green) 3     Malvern City FC 12J Green   def.   Middle Park FC
01/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Wallabies) 3     Langwarrin SC   def.   Spring Hills FC
01/07/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Blue)   Old Scotch SC   vs   Mazenod Victory Football Club  
01/07/18 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday South 11 Joeys Green)   Westernport SC   vs   Langwarrin SC  
01/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Blue) Sandringham Strikers   def. by   Hampton JSC Hurricanes
01/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 14C) Brighton Thunder   def. by   Berwick City SC
01/07/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Kangaroos Blue)   Balmoral FC   vs   Sunshine George Cross SC  
01/07/18 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Dingley Stars FC Reds   def.   Westernport SC
01/07/18 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South 15-16B) Hampton JSC Heartbreakers   def. by   Bentleigh Greens SC
01/07/18 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' South-East 16D) Boroondara Eagles FC (NC)   def. by   East Bentleigh SC - U16 Sharks
01/07/18 (Sun) 11:15 (Sportsmart Girls' North-West 15-16B) 3     Craigieburn City FC   def.   Kensington Junior SC
01/07/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 16B) Manningham United Blues FC - U16B   def. by   Monash City FC
01/07/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Girls' Metropolitan 13-14A ) 3     Point Cook FC   def.   Brighton Victory
01/07/18 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' North 15C) FC Clifton Hill   def. by   Broadmeadows Stars SC
01/07/18 (Sun) 12:15 (Sportsmart Boys' North 14B) 3     Hume United FC   def.   FC Birrarung Gold
01/07/18 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 18B) 3     Heatherton United SC   def.   Chelsea FC
01/07/18 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' South 14C) 3     Peninsula Strikers JFC   def.   Hampton JSC Hammers
01/07/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 2 North-West) 3     South Yarra SC   def.   Altona Lions FC
01/07/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 8 South-East) Rosebud SC   def. by   Hampton Park United Sparrows FC 2018
01/07/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' North 15D) 3     Mill Park SC   def.   Alphington FC
01/07/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 18B) 3     Mornington SC - Black   def.   Hampton JSC 18B
01/07/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' East 15-16C) South Yarra SC   def. by   Boroondara Eagles FC (SA)
01/07/18 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' South 15A) 3     Berwick City SC   def.   Brighton United
01/07/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 6 South-East) 3     Dandenong South SC   def.   Baxter SC
01/07/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 3 North) Brunswick Zebras FC   def. by   Mill Park SC
01/07/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 3 West) 3     Point Cook SC   def.   Gisborne SC
01/07/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 15B) 3     Chisholm United FC   def.   Middle Park FC
01/07/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South-East 16D) 3     Whitehorse United SC (Eddie)   def.   East Kew Junior FC
01/07/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Girls' South-East 18) 3     Collingwood City FC   def.   South Yarra SC
07/07/18 (Sat) 12:45 (Men's State League 4 North Reserves) RMIT FC   def. by   Brunswick Zebras FC
07/07/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 East Reserves) Alphington FC Reserves   def. by   Boronia SC Reserves
07/07/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) 3     Heidelberg Eagles SC   def.   Mitchell Rangers SC
07/07/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 West Reserves) 3     Moonee Valley Knights FC   def.   Lara United FC
07/07/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 5 North) 3     Heidelberg Eagles SC   def.   Mitchell Rangers SC
07/07/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 5 West) 3     Moonee Valley Knights FC   def.   Lara United FC
08/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies ) Riversdale U12 White   def. by   RCSC U12 PC
08/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' North 14D) 3     Coonans Hill SC   def.   Alphington FC
08/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' East 15-16B) Glen Waverley U16 Glory   def. by   Chisholm United FC
08/07/18 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Red) 3     Knox United SC   def.   North Caulfield Junior FC Orange
08/07/18 (Sun) 10:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Wallabies) 3     Spring Hills FC   def.   Brighton Amigos
08/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Green) 3     Boroondara Eagles FC (GM)   def.   Riversdale U12 Green
08/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Green) 3     Collingwood City FC Blue (Aresh))   def.   Middle Park FC
08/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Red) 3     Glen Waverley U12 Knights   def.   Mount Waverley City SC - U/12 MARCEL
08/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 12 Joeys Green) 3     Beaumaris SC   def.   Brighton Cobras
08/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' East 13-14C) 3     Boroondara Eagles FC (EK/RT)   def.   North Caulfield Junior FC
08/07/18 (Sun)
(0-0 No Result)
10:10 (Sportsmart Girls' East 15-16C) South Yarra SC   vs   Mount Waverley City SC - ANDY
08/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' Metropolitan 13-14A ) Sandringham Scorpions   def. by   South Melbourne Womens FC
08/07/18 (Sun) 10:30 (Men's Metropolitan Masters North) 3     Whittlesea Ranges FC   def.   Alphington FC
08/07/18 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' East 13E) 3     Croydon City Arrows SC Panthers   def.   Glen Waverley U13 DT
08/07/18 (Sun) 10:45 (Sportsmart Boys' South 14B) 3     Mt Martha U14 Captains   def.   Mount Eliza Red
08/07/18 (Sun) 11:15 (Sportsmart Girls' South-East 18) South Yarra SC   def. by   Dandenong Thunder SC
08/07/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' North 12 Wallabies Blue) Eltham Redbacks FC   def. by   Bundoora United FC
08/07/18 (Sun) 12:00 (Sportsmart Boys' South 13B) 3     Endeavour United SC   def.   Caulfield United Cobras SC
08/07/18 (Sun) 12:15 (Sportsmart Boys' East 15C) Boroondara Eagles FC (ZP)   def. by   Riversdale U15 Green
08/07/18 (Sun) 12:15 (Sportsmart Boys' North 14B) 3     Greenvale United SC Green   def. by   Thomastown Raiders FC
08/07/18 (Sun) 12:15 (Sportsmart Boys' West 15C) Barnstoneworth United Junior FC   def. by   Cairnlea FC
08/07/18 (Sun) 12:30 (Sportsmart Girls' East 15-16C) 3     Knox United SC   def.   Ashburton United SC
08/07/18 (Sun) 12:45 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Glen Eira (Gryphons)   def. by   Bentleigh Greens SC
08/07/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 15D) 3     Seaford United SC   def.   Aspendale SC U15D
08/07/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 15D) 3     Narre Warren South Soccer Club   def.   Westernport SC
08/07/18 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 East ) 3     Darebin United SC   def.   Alphington FC
08/07/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' North 15D) 3     Greenvale United SC Blue   def.   Alphington FC
08/07/18 (Sun) 14:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 13-14A ) 3     Essendon Royals SC Blue   def.   Brighton Victory
08/07/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' North-West 18A) 3     Essendon Royals SC   def.   FC Clifton Hill
08/07/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' North-West 18B) Banyule City SC   def. by   Craigieburn City FC
08/07/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' South 15D) 3     Endeavour United SC   def.   Mt Martha U15 Mariners
08/07/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' South 18B) 3     Mornington SC - Black   def.   Chelsea FC
08/07/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South 16C) Hampton JSC Roar   def. by   Pakenham United FC
12/07/18 (Thu) 18:30 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Berwick City Pheonix   def. by   Berwick City Firebirds
14/07/18 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday East 11 Joeys Red)   Ashburton Utd (JT)   vs   Richmond FC (VIC)  
14/07/18 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday East 9 Wallabies/Kangaroos Green)   RCSC U9 SF   vs   South Yarra SC Purple  
14/07/18 (Sat) 10:00 (ALDI Boys' Saturday East 11 Joeys Red)   Ashburton Utd (Souli)   vs   Riversdale U11 Red  
14/07/18 (Sat) 10:10 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Yellow)   Sandringham Rebels   vs   Brighton Rockets  
14/07/18 (Sat) 10:30 (ALDI Boys' Saturday East 8 Wallabies/Kangaroos)   Collingwood City FC (JP)   vs   RCSC U8 HB  
15/07/18 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday East 9 Joeys)   Collingwood City FC   vs   Riversdale U09G  
15/07/18 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South 9 Joeys)   Hampton JSC Rainbows   vs   Glen Eira (Gazelles)  
15/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Blue) Sandringham Wolves   def. by   Hampton JSC Hurricanes
15/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 13C) Aspendale SC   def. by   Elwood City SC Red
15/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' South 12 Joeys) Peninsula Strikers JFC   def. by   Sandringham Tigers
15/07/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Green)   Brandon Park SC   vs   Manningham United Blues FC Blue  
15/07/18 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Blue) 3     Healesville SC   def.   Ashburton Utd (JLo)
15/07/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Red) 3     Boroondara Eagles FC (PA)   def.   North Caulfield Junior FC Orange
15/07/18 (Sun) 10:45 (Sportsmart Girls' Metropolitan 13-14A ) Ashburton United SC   def. by   Spring Hills FC
15/07/18 (Sun) 11:00 (Women's State League 4 East ) Whitehorse United SC   def. by   Glen Waverley Women S4
15/07/18 (Sun) 11:30 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) 3     Bayside Argonauts FC   def.   Langwarrin SC
15/07/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 4 South-East) 3     Rosebud SC   def.   Pakenham United FC
15/07/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 8 South-East) Baxter SC   def. by   Deakin Wolves FC
15/07/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 18B) 3     Malvern City FC 18B   def.   Wonga Wizards FC (HF)
21/07/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) Mitchell Rangers SC   def. by   Bundoora United FC
21/07/18 (Sat) 18:00 (Sportsmart Boys' Metropolitan 20B) 3     Templestowe United FC   def.   Aspendale SC
22/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 12 Kangaroos) Clarinda United FC   def. by   Glen Eira (Comets)
22/07/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Joeys Blue)   Hoppers Crossing SC Red   vs   Green Gully SC  
22/07/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday North 10 Wallabies Blue)   Northern Falcons SC Yellow   vs   Craigieburn City FC Yellow  
22/07/18 (Sun) 11:00 (Men's Metropolitan Masters South-East) 3     Mornington SC   def.   Mazenod Victory Football Club
22/07/18 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' South 15D) 3     Mt Martha U15 Mariners   def.   Chelsea FC Blues
22/07/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 13B) North Caulfield Junior FC Blue   def. by   Monbulk Rangers SC Lions
22/07/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' West 15C) 3     Moonee Valley Knights FC   def.   Barnstoneworth United Junior FC
22/07/18 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' North 14C) Mitchell Rangers SC Blue   def. by   Heidelberg Stars SC
22/07/18 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' South 15A) 3     Glen Eira (Condors)   def.   Harrisfield Hurricanes SC
22/07/18 (Sun) 13:00 (Women's State League 3 East) Elwood City SC Reserves   def. by   Ringwood City FC SW Orange
22/07/18 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 East ) Alphington FC   def. by   Ringwood City FC SW Blue
22/07/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' North 15C) 3     Newmarket Phoenix FC   def.   Thomastown Raiders FC
22/07/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 7 South-East) North Caulfield Senior FC   def. by   Glen Eira (Dodos)
22/07/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 8 South-East) 3     Skye United FC   def.   Baxter SC
22/07/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 2 North-West) 3     Hoppers Crossing SC   def.   Maidstone United SC
22/07/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 North) 3     Heidelberg Stars SC   def.   Whittlesea United SC
22/07/18 (Sun) 15:15 (Metropolitan League 8 South-East) 3     Glen Waverley SC Metro 2   def.   Rosebud SC
22/07/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 16C) 3     Waverley Wanderers FC   def.   North Caulfield Junior FC
22/07/18 (Sun) 15:30 (Men's Metropolitan Masters West) 3     Westside Strikers Caroline Springs FC   def.   Hoppers Crossing SC
28/07/18 (Sat) 12:10 (ALDI Boys' Saturday East 9 Wallabies/Kangaroos Green)   Collingwood City FC W1   vs   Riversdale U09 Green  
29/07/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 13E) Monash City FC   def. by   Whitehorse United SC (David)
29/07/18 (Sun) 11:00 (ALDI Girls' Sunday North 11 Kangaroos/Wallabies)   Diamond Valley United SC   vs   Reservoir Yeti SC  
29/07/18 (Sun) 11:00 (Metropolitan League 6 South-East) 3     Old Scotch SC   def.   Parkmore SC
29/07/18 (Sun) 11:00 (Metropolitan League 8 South-East) 3     St Kevins Old Boys SC   def.   Rosebud SC
29/07/18 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 14A) 3     Gippsland Football Club   def.   Doveton SC
29/07/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 5 North-West) 3     Brunswick Zebras FC   def.   Greenvale United SC
29/07/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 18B) 3     Mornington SC - Orange   def.   Heatherton United SC
29/07/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' East 15A) 3     Glen Waverley Gunners   def.   Ashburton Utd
29/07/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' South 18B) 3     Mornington SC - Black   def.   East Bentleigh SC - U18 Strikers
29/07/18 (Sun) 15:15 (Metropolitan League 7 South-East) 3     Glen Waverley SC Metro 1   def.   Springvale City SC Red
29/07/18 (Sun) 15:15 (Metropolitan League 7 South-East) 3     East Bentleigh SM Strikers (Metro7)   def.   North Caulfield Senior FC
29/07/18 (Sun) 16:30 (Sportsmart Girls' Metropolitan 15-16A) 3     Ringwood City FC   def.   Kensington Junior SC
29/07/18 (Sun) 18:30 (Women's State League 1 South-East Reserves) Richmond SC   def. by   Boroondara Eagles FC
29/07/18 (Sun) 20:30 (Women's State League 1 South-East) Richmond SC   def. by   Boroondara Eagles FC
03/08/18 (Fri) 20:00 (Women's State League 3 North) 3     Spring Hills FC   def.   Pascoe Vale FC Womens State 3
04/08/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) Heidelberg Eagles SC   def. by   Keon Park FC
04/08/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) Mitchell Rangers SC   def. by   Glenroy Lions FC
05/08/18 (Sun) 09:30 (Sportsmart Boys' North 13E) 3     Lalor United Junior SC   def.   Broadmeadows Stars SC
05/08/18 (Sun) 09:45 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Casey Comets FC   def.   Westernport SC
05/08/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Green) Aspendale SC   def. by   Seaford United SC
05/08/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 2 North-West) 3     Truganina Hornets SC   def.   Altona Lions FC
05/08/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 4 South-East) 3     Kings Domain FC   def.   Mazenod Victory Football Club
05/08/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 5 North-West) 3     Darebin United SC   def.   Greenvale United SC
05/08/18 (Sun) 13:15 (Sportsmart Boys' North-West 18A) 3     Geelong SC   def.   Fawkner SC T
05/08/18 (Sun) 13:15 (Sportsmart Girls' East 15-16B) Glen Waverley U16 Glory   def. by   Manningham United Blues FC
05/08/18 (Sun) 13:15 (Sportsmart Girls' South 15-16C) 3     Mornington SC   def.   Bayside Argonauts FC
05/08/18 (Sun) 14:00 (Women's State League 3 North) 3     Mill Park SC   def.   Fitzroy City SC
05/08/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 5 North-West) 3     Brunswick Zebras FC   def.   Hoppers Crossing SC
05/08/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 8 South-East) 3     Hampton Park United Sparrows FC 2018   def.   Skye United FC
05/08/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 2 North-West) Lara United FC   def. by   Moreland Zebras FC
05/08/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' Metropolitan 17B) 3     Lalor United Junior SC   def.   East Kew Junior FC
10/08/18 (Fri) 20:00 (Women's State League 3 North) 3     Spring Hills FC   def.   Fawkner SC Senior Women
11/08/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 North Reserves) 3     Plenty Valley Lions FC   def.   RMIT FC
12/08/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday West 11 Wallabies Yellow)   Sydenham Park SC Red   vs   North Sunshine Eagles SC  
12/08/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Kangaroos) 3     Spring Hills FC   def.   Collingwood City FC
12/08/18 (Sun) 10:15 (Sportsmart Girls' North-West 15-16C) 3     Moreland Zebras Girls 15-16   def.   Sydenham Park SC
12/08/18 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' East 15-16B) 3     Boroondara Eagles FC (LP)   def.   Glen Waverley U16 Glory
12/08/18 (Sun) 11:00 (Women's State League 2 South-East) Seaford United SC   def. by   Elwood City SC
12/08/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Girls' Metropolitan 13-14A ) 3     Point Cook FC   def.   Sandringham Scorpions
12/08/18 (Sun) 12:45 (Sportsmart Girls' South 13-14C) Mount Eliza Red   def. by   Brighton BBK 2.0
12/08/18 (Sun) 13:00 (Men's Metropolitan Masters North) Melbourne University Soccer Club   def. by   Epping City SC
12/08/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 4 South-East) 3     Kings Domain FC   def.   Manningham United Blues FC
12/08/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' North-West 17A) 3     Whittlesea United SC   def.   Cairnlea FC
12/08/18 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 East ) 3     Mazenod Victory Football Club   def.   Yarra Jets FC
12/08/18 (Sun) 13:15 (Metropolitan League 6 North-West) 3     Laverton FC   def.   Western Suburbs SC
12/08/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' North 15C) 3     Upfield SC   def.   FC Clifton Hill
12/08/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Girls' East 15-16B) 3     Croydon City Arrows SC   def.   Manningham United Blues FC
12/08/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 15B) 3     Mornington SC   def.   Sandringham SC
12/08/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 5 North-West) Greenvale United SC   def. by   Brimbank Stallions FC
12/08/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' North-West 16C) 3     Brunswick Zebras FC   def.   Barnstoneworth United Junior FC
12/08/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 3 East) Knox City FC   def. by   Swinburne FC Women
18/08/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 North Reserves) Plenty Valley Lions FC   def. by   Melbourne University Soccer Club
19/08/18 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' West 12 Wallabies Green) Spring Hills FC   def. by   Westside Strikers Caroline Springs FC Blue
19/08/18 (Sun) 10:00 (Men's Metropolitan Masters North) 3     Whittlesea Ranges FC   def.   Fitzroy City SC
19/08/18 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 16B) Mazenod Victory FC   def. by   Monash City FC
19/08/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 4 South-East) Mazenod Victory Football Club   def. by   Beaumaris SC
19/08/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' South 15C) 3     Mornington SC   def.   Berwick City SC
19/08/18 (Sun) 16:30 (Sportsmart Boys' East 18B) 3     Chisholm United FC Blue   def.   Wonga Wizards FC (HF)
22/08/18 (Wed) 20:30 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Peninsula Strikers JFC   def. by   Templestowe United FC
24/08/18 (Fri) 19:30 (Women's State League 3 West) 3     St Albans Saints SC   def.   Gisborne SC
25/08/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 East Reserves) 3     Mt Lilydale Old Collegians SC   def.   Waverley Wanderers SC
25/08/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 5 East) 3     Mt Lilydale Old Collegians SC   def.   Waverley Wanderers SC
26/08/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 7 Kangaroos/Wallabies)   Uni Hill Eagles FC Blue   vs   Craigieburn City FC  
26/08/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Kangaroos Orange)   Spring Hills FC   vs   Melbourne Knights FC  
26/08/18 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Joeys )   Knox United SC   vs   Waverley Wanderers FC  
26/08/18 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Croydon City Arrows SC U11   vs   Ashburton Utd (AA)  
26/08/18 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Peninsula Strikers JFC - Bruce   def.   Dingley Stars FC Reds
26/08/18 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' North-West 18B) 3     FC Strathmore   def.   Craigieburn City FC
26/08/18 (Sun) 11:45 (Sportsmart Girls' South 13-14C) 3     Bunyip District SC   def.   Mount Eliza Red
26/08/18 (Sun) 11:45 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) 3     Berwick City Firebirds   def.   Peninsula Strikers JFC
26/08/18 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' South 14C) 3     Peninsula Strikers JFC   def.   East Bentleigh SC - U14 Sharks
26/08/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 7 South-East) Springvale City SC Red   def. by   East Bentleigh SM Strikers (Metro7)
26/08/18 (Sun) 13:15 (Women's State League 4 East ) Yarra Jets FC   def. by   Glen Waverley Women S4
26/08/18 (Sun) 14:30 (Women's State League 3 West) 3     Altona Magic SC   def.   Maribyrnong Swifts Thunder
26/08/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 5 North-West) 3     Brimbank Stallions FC   def.   Hoppers Crossing SC
26/08/18 (Sun) 15:00 (Metropolitan League 6 North-West) 3     Gisborne SC   def.   Western Suburbs SC
26/08/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' North-West 16B) 3     Banyule City SC   def.   Yarraville FC
26/08/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' South 16B) Harrisfield Hurricanes SC   def. by   Beaumaris SC
26/08/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 3 East) 3     Ashburton United SC   def.   Old Trinity Grammarians SC
26/08/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 3 East) 3     FC Clifton Hill   def.   Elwood City SC Reserves
26/08/18 (Sun) 15:15 (Men's Metropolitan Masters West) 3     Laverton FC   def.   Hoppers Crossing SC
26/08/18 (Sun) 15:15 (Metropolitan League 3 North-West) 3     Heidelberg Stars SC Thirds   def.   FC Strathmore Old Boys
26/08/18 (Sun) 17:00 (Women's State League 3 North) 3     Pascoe Vale FC Womens State 3   def.   Fawkner SC Senior Women
28/08/18 (Tue) 12:00 (Sportsmart Boys' Metropolitan 17B) Glen Eira (Intensity)   def. by   Essendon Royals SC
28/08/18 (Tue) 15:00 (Metropolitan League 6 South-East) Beaumaris SC   def. by   Baxter SC
29/08/18 (Wed) 11:10 (Sportsmart Girls' South 13-14C) 3     Casey Comets FC   def.   Glen Eira (Meerkats)
29/08/18 (Wed) 12:20 (Sportsmart Boys' South 13C) Peninsula Strikers JFC - Cazman   def. by   Glen Eira (Panthers)
29/08/18 (Wed) 15:15 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) 3     Langwarrin SC   def.   Glen Eira (Gryphons)
31/08/18 (Fri) 18:30 (Metropolitan League 2 North-West) 3     FC Strathmore   def.   Moreland United SC
02/09/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Joeys )   Waverley Wanderers FC   vs   Mount Waverley City SC - IAIN  
02/09/18 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 7 Kangaroos/Wallabies)   Craigieburn City FC   vs   Coonans Hill SC  
02/09/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 13E) 3     Glen Waverley U13 DT   def.   Monash City FC
02/09/18 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' North 12 Wallabies Blue) 3     FC Birrarung Blue   def.   Greenvale United SC Green
02/09/18 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' North-West 18A) 3     North Sunshine Eagles SC   def.   Spring Hills FC
02/09/18 (Sun) 10:30 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) 3     Berwick City Firebirds   def.   Langwarrin SC
02/09/18 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Joeys Green)   Spring Hills FC   vs   Gisborne SC Blue  
02/09/18 (Sun) 11:00 (Metropolitan League 1) 3     Melbourne University Soccer Club Rangers   def.   Thomastown Raiders FC
02/09/18 (Sun) 11:00 (Metropolitan League 5 North-West) 3     Altona North SC   def.   Greenvale United SC
02/09/18 (Sun) 11:00 (Metropolitan League 6 North-West) Western Suburbs SC   def. by   Melton Phoenix FC
02/09/18 (Sun) 11:00 (Women's State League 1 North-West Reserves) 3     Keilor Park SC Reserves   def.   Preston Lions FC
02/09/18 (Sun) 12:45 (Women's State League 3 West) 3     St Albans Saints SC   def.   Spring Hills FC
02/09/18 (Sun) 13:00 (Men's Metropolitan Masters North) 3     Epping City SC   def.   Whittlesea Ranges FC
02/09/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 2 North-West) 3     Middle Park FC   def.   Altona Lions FC
02/09/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 4 South-East) 3     Beaumaris SC   def.   Mazenod Victory Football Club
02/09/18 (Sun) 13:00 (Metropolitan League 6 South-East) 3     Collingwood City FC ( GOLDS)   def.   Parkmore SC
02/09/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' Metropolitan 20A) Keilor Park SC   def. by   Caulfield United Cobras SC
02/09/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' North-West 18B) 3     Yarraville FC   def.   Hume United FC
02/09/18 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South-East 18) 3     Dandenong Thunder SC   def.   South Yarra SC
02/09/18 (Sun) 13:15 (Sportsmart Boys' North-West 18A) 3     Eltham Redbacks FC Red   def.   Fawkner SC T
02/09/18 (Sun) 13:15 (Sportsmart Boys' North-West 18B) Craigieburn City FC   def. by   Glenroy Lions FC
02/09/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' East 15C) 3     St Kilda Soccer Club Green   def.   Riversdale U15 Green
02/09/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' North-West 18B) 3     Tarneit United SC   def.   Banyule City SC
02/09/18 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' West 15C) 3     Westside Strikers Caroline Springs FC Yellow   def.   Gisborne SC
02/09/18 (Sun) 15:00 (Men's Metropolitan Masters South-East) Springvale City SC   def. by   Kingston City FC
02/09/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' South 18B) 3     Casey Comets FC   def.   East Bentleigh SC - U18 Strikers
02/09/18 (Sun) 15:00 (Sportsmart Girls' East 15-16C) 3     North Caulfield Junior FC   def.   Ashburton United SC
02/09/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 2 South-East) 3     Mazenod Victory FC   def.   Seaford United SC
02/09/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 3 West) 3     Greenvale United SC   def.   Gisborne SC
02/09/18 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 East ) 3     Alphington FC   def.   Mazenod Victory Football Club
02/09/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 16C) 3     Waverley Wanderers FC   def.   Ashburton Utd (CB)
02/09/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South 16B) 3     Mornington SC   def.   Harrisfield Hurricanes SC
02/09/18 (Sun) 15:15 (Sportsmart Girls' North-West 18) 3     Eltham Redbacks FC   def.   Hoppers Crossing SC
02/09/18 (Sun) 15:30 (Sportsmart Boys' South-East 16D) Mount Waverley City SC 16 - KHALIL   def. by   East Bentleigh SC - U16 Sharks
02/09/18 (Sun) 15:30 (Sportsmart Boys' West 15A) 3     Hoppers Crossing SC Red   def.   Spring Hills FC
04/09/18 (Tue) 18:30 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Orange) 3     Epping City SC Blue   def.   Mill Park SC Blue
08/09/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 South Reserves) Dandenong Warriors FC   def. by   Harrisfield Hurricanes SC
08/09/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 East Reserves) 3     Waverley Wanderers SC   def.   Alphington FC Reserves
08/09/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) 3     Heidelberg Eagles SC   def.   Campbellfield Lions SC
08/09/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 West Reserves) 3     Barwon SC   def.   Maribyrnong Greens SC
08/09/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 5 North) 3     Heidelberg Eagles SC   def.   Campbellfield Lions SC
08/09/18 (Sat) 15:00 (Men's State League 5 West) 3     Barwon SC   def.   Maribyrnong Greens FC
09/09/18 (Sun) 13:30 (Sportsmart Girls' South 15-16C) 3     Glen Eira (Gladiators)   def.   Langwarrin SC
09/09/18 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' East 18A) Mazenod Victory FC Red   def. by   Ringwood City FC U18A
09/09/18 (Sun)
(ML2 Final)
14:40 (Metropolitan League Finals ) Mill Park SC   def. by   Old Melburnians SC
15/09/18 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 South Reserves) 3     Somerville Eagles SC   def.   Endeavour Hills Fire SC
16/09/18 (Sun)
(WSL2/3 Playoff: Winner WSL3NvW Playoff vs. WSL2NW 8th)
14:30 (Women's State League PlayOffs) Maidstone United SC   def. by   St Albans Saints SC
16/09/18 (Sun)
(WSL 3: Winner NvW v Winner SvE)
17:00 (Women's State League Finals) 3     Spring Hills FC   def.   Harrisfield Hurricanes SC