Football West

UWA Sports Park A

Venue Address:
McGillivrary Oval, McGillivrary Road, Shenton Park
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
07/04/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Kwinana United SC
07/04/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 5     UWA Nedlands FC   def.   Kwinana United SC
14/04/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) UWA Nedlands FC   def. by   Bassendean Caledonian FC
14/04/19 (Sun) 15:00 (Women State League Division 2) 1     UWA Nedlands (B)   def.   Leeming Strikers SC
20/04/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 4     UWA Nedlands FC   def.   Olympic Kingsway SC
20/04/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Olympic Kingsway SC
20/04/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 2     UWA Nedlands FC   vs   Olympic Kingsway SC
22/04/19 (Mon) 10:30 (Belt Up State League U18 Cup) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Bayswater City
22/04/19 (Mon) 12:45 (Belt Up State League Reserves Cup) UWA Nedlands FC   def. by   Bayswater City
28/04/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Leeming Strikers SC
28/04/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Leeming Strikers SC
04/05/19 (Sat) 10:00 (15s - Cup) 1     UWA Nedlands FC (15NDV2)   def. by   Tuart Hill JSC (White) (15NDV2)
04/05/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 5     UWA Nedlands FC   def.   Fremantle City FC
04/05/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 2     UWA Nedlands FC   def.   Fremantle City FC
04/05/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 1     UWA Nedlands FC   vs   Fremantle City FC
05/05/19 (Sun) 10:00 (16s - Div 1) 6     UWA Nedlands FC   def.   Sorrento FC
05/05/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 3     UWA Nedlands FC   def.   Northern Redbacks SC
05/05/19 (Sun) 15:00 (Women State League Division 2) 4     UWA Nedlands (B)   vs   Northern Redbacks SC
12/05/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA Nedlands FC   def. by   Kingsley SC
12/05/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) UWA Nedlands FC   def. by   Kingsley SC
19/05/19 (Sun) 10:00 (16s - Div 1) 6     UWA Nedlands FC   def.   Dianella JSC
19/05/19 (Sun) 12:00 (Belt Up Over 45s Cup) UWA Nedlands (O45 South B)   def. by   Morley-Windmills (O45 North B)
25/05/19 (Sat) 09:00 (15s - Cup) 4     Perth Glory FC NPL   def. by   Stirling Lions SC NPL
26/05/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 2     UWA Nedlands FC   def.   Joondalup City
26/05/19 (Sun) 15:00 (Women State League Division 2) 2     UWA Nedlands (B)   def. by   Gosnells City FC
02/06/19 (Sun) 10:00 (16s - Div 1) 6     UWA Nedlands FC   def.   MUM FC (DV1)
02/06/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Hamersley Rovers SC
02/06/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 2     UWA Nedlands FC   vs   Hamersley Rovers SC
08/06/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 3     UWA Nedlands FC   def.   Morley-Windmills SC
08/06/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 3     UWA Nedlands FC   def.   Morley-Windmills SC
08/06/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 4     UWA Nedlands FC   def.   Morley-Windmills SC
09/06/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 6     UWA Nedlands FC   def.   Port Kennedy SC
09/06/19 (Sun) 15:00 (Women State League Division 2) 2     UWA Nedlands (B)   vs   Port Kennedy SC (B)
16/06/19 (Sun) 10:00 (16s - Div 1) 4     UWA Nedlands FC   def.   North Beach SC
16/06/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA Nedlands FC   def. by   Joondalup United FC
16/06/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 2     UWA Nedlands FC   def. by   Joondalup United FC
22/06/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Joondalup United FC
22/06/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) UWA Nedlands FC   def. by   Joondalup United FC
22/06/19 (Sat) 13:30 (16s - Cup) 3     UWA Nedlands FC   def.   Rockingham City FC
22/06/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) UWA Nedlands FC   def. by   Joondalup United FC
23/06/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Belmont Villa SC
23/06/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 2     UWA Nedlands FC   def.   Belmont Villa SC
29/06/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 5     UWA Nedlands FC   def.   Forrestfield United SC
29/06/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 1     UWA Nedlands FC   vs   Forrestfield United SC
29/06/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) UWA Nedlands FC   def. by   Forrestfield United SC
30/06/19 (Sun) 10:00 (16s - Div 1) 3     UWA Nedlands FC   def.   Quinns FC
06/07/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 1     UWA Nedlands FC   def.   Mandurah City FC
06/07/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 3     UWA Nedlands FC   def.   Mandurah City FC
06/07/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 1     UWA Nedlands FC   def. by   Mandurah City FC
07/07/19 (Sun) 11:00 (Women State League Division 2) UWA Nedlands (B)   vs   Perth AFC
07/07/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 3     UWA Nedlands FC   def.   Subiaco AFC
14/07/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 3     UWA Nedlands FC   def.   Fremantle City
14/07/19 (Sun) 15:00 (Women State League Division 2) 5     UWA Nedlands (B)   def.   Fremantle City (B)
21/07/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA Nedlands FC   def. by   Wembley Downs SC
21/07/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) UWA Nedlands FC   def. by   Wembley Downs SC
27/07/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 2     UWA Nedlands FC   vs   Ashfield SC
27/07/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) UWA Nedlands FC   vs   Ashfield SC
27/07/19 (Sat) 13:30 (16s - Cup) 11     UWA Nedlands FC   def.   North Beach SC (16DV2)
27/07/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) UWA Nedlands FC   def. by   Ashfield SC
28/07/19 (Sun) 10:00 (16s - Div 1) 7     UWA Nedlands FC   def.   Noranda City FC
28/07/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 2     UWA Nedlands FC   def. by   Queens Park
28/07/19 (Sun) 15:00 (Women State League Division 2) 1     UWA Nedlands (B)   def. by   Sorrento FC
04/08/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 3     UWA Nedlands FC   vs   Ellenbrook United FC
04/08/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 5     UWA Nedlands FC   def.   Ellenbrook United FC
10/08/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 3     UWA Nedlands FC   vs   Gwelup Croatia SC
10/08/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) UWA Nedlands FC   def. by   Gwelup Croatia SC
10/08/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 4     UWA Nedlands FC   vs   Gwelup Croatia SC
11/08/19 (Sun) 12:00 (Women State League Division 2) UWA Nedlands (B)   def.   MUM FC
17/08/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 2     UWA Nedlands FC   def. by   Subiaco AFC
17/08/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 3     UWA Nedlands FC   def.   Subiaco AFC
17/08/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 2     UWA Nedlands FC   def.   Subiaco AFC
18/08/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 1     UWA Nedlands FC   def. by   North Perth United SC
18/08/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 3     UWA Nedlands FC   def.   North Perth United SC
25/08/19 (Sun) (Women State League Division 1) UWA Nedlands FC   def.   Wanneroo City SC
01/09/19 (Sun) 11:00 (18s - Div 3) 2     UWA Nedlands FC   def. by   Quinns FC
01/09/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA Nedlands FC   def. by   Jaguar FC
01/09/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) UWA Nedlands FC   vs   Jaguar FC
07/09/19 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 6     UWA Nedlands FC   def.   Western Knights SC
07/09/19 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 3     UWA Nedlands FC   def.   Western Knights SC
07/09/19 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 1     UWA Nedlands FC   vs   Western Knights SC
15/09/19 (Sun) 11:00 (Women State League Division 2) 3     UWA Nedlands (B)   def.   Subiaco AFC (B)
22/09/19 (Sun) 11:00 (Women State League Division 2) 2     UWA Nedlands (B)   def.   Armadale SC
22/09/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA Nedlands FC   def. by   Quinns FC
22/09/19 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 1     UWA Nedlands FC   def.   Curtin University FC
22/09/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 4     UWA Nedlands FC   def.   Quinns FC
30/09/19 (Mon) 08:30 (CW 15s Boys Kruse) 1     Tom Price   def. by   LNJSA
30/09/19 (Mon) 09:45 (CW 15s Boys Risdon) 1     Albany   def.   LNJSA
30/09/19 (Mon) 11:00 (CW 15s Boys Risdon) CCJSA   def. by   Karratha
30/09/19 (Mon) 12:15 (CW 15s Boys Kruse) LNJSA   vs   Albany
30/09/19 (Mon) 13:30 (CW 15s Boys Risdon) 5     Goldfields   def.   Karratha
30/09/19 (Mon) 14:45 (CW 15s Boys Risdon) 8     Albany   def.   CCJSA
30/09/19 (Mon) 16:00 (CW 15s Boys Kruse) Albany   def. by   Geraldton
01/10/19 (Tue) 08:30 (CW 15s Boys Risdon) Albany   vs   Goldfields
01/10/19 (Tue) 09:45 (CW 15s Boys Kruse) 5     Geraldton   def.   Albany
01/10/19 (Tue) 11:00 (CW 15s Boys Kruse) Hedland   def. by   Goldfields
01/10/19 (Tue) 12:15 (CW 15s Boys Risdon) 3     Albany   def.   Karratha
01/10/19 (Tue) 13:30 (CW 15s Boys Kruse) 2     Albany   def. by   Hedland
01/10/19 (Tue) 14:45 (CW 15s Boys Risdon) CCJSA   def. by   Goldfields
02/10/19 (Wed) 08:30 (CW 13s Boys Mooy) 2     Esperance   def.   Newman
02/10/19 (Wed) 09:40 (CW 15s Boys Kruse) 4     Peel   def.   LNJSA
02/10/19 (Wed) 11:00 (CW 13s Boys Mooy) Carnarvon   def. by   Geraldton
02/10/19 (Wed) 12:10 (CW 15s Boys Kruse) 1     Albany   def. by   LNJSA
02/10/19 (Wed) 13:30 (CW 13s Boys Mooy) 2     Esperance   def.   Karratha
02/10/19 (Wed) 14:40 (CW 15s Boys Kruse) 2     Albany   def. by   Peel
02/10/19 (Wed) 16:00 (CW 17s Girls McCallum) 2     CCJSA   def.   LNJSA
03/10/19 (Thu) 08:30 (CW 15s Boys Kruse) 1     Albany   def. by   Goldfields
03/10/19 (Thu) 09:45 (CW 13s Boys Mooy) 1     Albany   def. by   LNJSA
03/10/19 (Thu) 10:50 (CW 17s Girls McCallum) 1     Albany   def.   Goldfields
03/10/19 (Thu) 12:05 (CW 13s Boys Mooy) 3     Albany   def.   Peel
03/10/19 (Thu) 13:20 (CW 15s Boys Kruse) 1     Albany   def. by   Tom Price
03/10/19 (Thu) 14:35 (CW 13s Boys Mooy) 1     Karratha   def. by   Peel
03/10/19 (Thu) 15:50 (CW 15s Boys Kruse) 1     LNJSA   def. by   Geraldton
04/10/19 (Fri)
(FINAL)
08:30 (CW 15s Boys Risdon) 3     Albany   def.   Goldfields 0 
04/10/19 (Fri)
(FINAL)
09:45 (CW 15s Boys Kruse) Goldfields   def. by   Geraldton
04/10/19 (Fri)
(FINAL)
11:00 (CW 17s Girls McCallum) Goldfields   def. by   Geraldton
04/10/19 (Fri)
(FINAL)
12:15 (CW 17s Boys Sainsbury)   LNJSA   vs   Albany