football west

Noranda Sporting Complex A

Venue Address:
85 McGilvray Ave, Noranda
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
03/04/16 (Sun) 13:00 (Metropolitan Cup) Noranda City FC (NDV3)   def. by   Swan Valley SC (NDV1)
03/04/16 (Sun) 15:00 (Masters Cup) Noranda City FC (NDV3)   def.   Carramar FC (NDV2)
10/04/16 (Sun) 13:00 (Masters North Division 3) 2     Noranda City FC   def. by   Woodvale FC
17/04/16 (Sun) 10:20 (U15 - Cup) Noranda City FC - NDV2   def. by   Peel United SC - DV1
17/04/16 (Sun) 13:00 (Metro North Division 3) 6     Noranda City FC   def.   UWA-Nedlands FC
24/04/16 (Sun) 09:00 (U13 - North Div 2) 6     Noranda City FC   def.   Joondalup City FC
24/04/16 (Sun) 10:10 (U13 - North Div 1) 7     Noranda City FC   def.   UWA Nedlands FC
24/04/16 (Sun) 12:00 (U16 - Div 3) 1     Noranda City FC   vs   Subiaco AFC
24/04/16 (Sun) 14:00 (Masters Cup) 3     Noranda City FC (NDV3)   def. by   Leeming Strikers SC (SDV2)
01/05/16 (Sun) 13:00 (Metro North Division 3) 3     Noranda City FC   def. by   Hillarys FC
01/05/16 (Sun) 15:00 (Masters North Division 3) 4     Noranda City FC   def.   Sorrento Sands
08/05/16 (Sun) 08:00 (U13 - North Div 2) 6     Noranda City FC   def.   Ellenbrook United FC
08/05/16 (Sun) 09:15 (U13 - North Div 1) 2     Noranda City FC   vs   Quinns FC
08/05/16 (Sun) 10:30 (U15 - North Div 2) 5     Noranda City FC   vs   Hamersley Rovers JFC
08/05/16 (Sun) 11:45 (U16 - Div 3) 6     Noranda City FC   def.   Melville City FC
14/05/16 (Sat) 10:00 (U16 - Cup) 3     Noranda City FC - DV3   def.   North Beach SC - DV6
15/05/16 (Sun) 09:00 (U15 - Girls Div 2) 16     Noranda City FC   def.   East Fremantle SC
15/05/16 (Sun) 10:30 (U17 - Girls Div 2) 7     Noranda City FC   def.   Beckenham Angels SC
15/05/16 (Sun) 13:00 (Masters North Division 3) Noranda City FC   def. by   Joondalup United FC
22/05/16 (Sun) 10:40 (U13 - North Div 2) 2     Noranda City FC   vs   Dianella SC
22/05/16 (Sun) 11:50 (U12 - North Div 4) 6     Noranda City FC   def.   UWA Nedlands FC
29/05/16 (Sun) 09:30 (U13 - North Div 1) 2     Noranda City FC   def.   Joondalup United FC
29/05/16 (Sun) 11:00 (U13 - North Div 2) 4     Noranda City FC   vs   Ballajura AFC
29/05/16 (Sun) 12:15 (U15 - Girls Div 2) 1     Noranda City FC   def. by   Subiaco AFC
05/06/16 (Sun) 10:00 (U13 - North Div 1) 5     Noranda City FC   def.   Olympic Kingsway SC
05/06/16 (Sun) 11:15 (U16 - Div 3) 4     Noranda City FC   def.   Kelmscott Roos SC
05/06/16 (Sun) 13:00 (Masters North Division 3) 3     Noranda City FC   def. by   Joondalup City FC
05/06/16 (Sun) 15:00 (Metro North Division 3) 2     Noranda City FC   def. by   Whitford City SC
19/06/16 (Sun) 08:50 (U12 - North Div 4) 6     Noranda City FC   def.   Yanchep United FC
19/06/16 (Sun) 09:50 (U13 - North Div 1) 1     Noranda City FC   def. by   Woodvale FC
19/06/16 (Sun) 11:00 (U17 - Girls Div 2) Noranda City FC   def. by   Baldivis SC
19/06/16 (Sun) 13:00 (Metro North Division 3) 1     Noranda City FC   def. by   Curtin University FC
19/06/16 (Sun) 15:00 (Masters North Division 3) 2     Noranda City FC   def.   Ellenbrook United FC
25/06/16 (Sat) 09:00 (U17 - Girls Cup) 3     Noranda City FC - DV2   def. by   Perth SC - DV1 11 
03/07/16 (Sun) 08:00 (U12 - North Div 4) 1     Noranda City FC   def. by   Dianella White Eagles SC
03/07/16 (Sun) 09:00 (U14 - North Div 3) 2     Noranda City FC   def.   Subiaco AFC
03/07/16 (Sun) 10:15 (U17 - Girls Div 2) 4     Noranda City FC   vs   Hamersley Rovers JFC
03/07/16 (Sun) 12:15 (U15 - Girls Div 2) 16     Noranda City FC   def.   Woodvale FC
03/07/16 (Sun) 15:00 (Masters North Division 3) 2     Noranda City FC   def. by   Hamersley Rovers SC
10/07/16 (Sun) 13:00 (Metro North Division 3) Noranda City FC   vs   Cracovia White Eagles SC
16/07/16 (Sat) 09:00 (U15 - Girls Cup) 2     Noranda City FC - DV2   def. by   Wanneroo City SC - DV1
17/07/16 (Sun) 09:00 (U12 - North Div 4) 8     Noranda City FC   def.   Dianella SC
17/07/16 (Sun) 10:00 (U15 - Girls Div 2) 8     Noranda City FC   def.   Curtin University FC
17/07/16 (Sun) 11:20 (U17 - Girls Div 2) 7     Noranda City FC   def.   Curtin University FC
17/07/16 (Sun) 13:00 (Metro North Division 3) Noranda City FC   def. by   Ishtar United FC
21/07/16 (Thu) 18:30 (U15 - North Div 2) 9     Noranda City FC   def.   Wembley Downs SC
24/07/16 (Sun) 09:15 (U16 - Div 3) 3     Noranda City FC   def.   Hamersley Rovers JFC
24/07/16 (Sun) 11:00 (U17 - Girls Div 2) 13     Noranda City FC   def.   Kalamunda United FC
31/07/16 (Sun) 09:30 (U13 - North Div 2) 7     Noranda City FC   def.   Hamersley Rovers JFC
07/08/16 (Sun) 09:30 (U13 - North Div 2) 5     Noranda City FC   def.   Joondalup City FC
07/08/16 (Sun) 10:50 (U13 - North Div 1) Noranda City FC   def. by   UWA Nedlands FC
07/08/16 (Sun) 15:00 (Metro North Division 3) Noranda City FC   def. by   Joondalup City FC
14/08/16 (Sun) 09:30 (U15 - North Div 2) 5     Noranda City FC   def.   Butler FC
19/08/16 (Fri) 19:00 (U15 - Div 1) 3     Noranda City FC   def.   Peel United SC
21/08/16 (Sun) 09:00 (U12 - North Div 4) 6     Noranda City FC   def.   Woodvale FC
21/08/16 (Sun) 10:00 (U13 - North Div 2) 3     Noranda City FC   def.   Ellenbrook United FC
21/08/16 (Sun) 11:20 (U13 - North Div 1) 4     Noranda City FC   def.   Gwelup Croatia SC
21/08/16 (Sun) 13:00 (Metro North Division 3) Noranda City FC   def. by   Subiaco AFC
21/08/16 (Sun) 15:00 (Masters North Division 3) 1     Noranda City FC   def. by   Ballajura AFC
28/08/16 (Sun) 09:00 (U13 - North Div 1) Noranda City FC   def. by   Quinns FC
28/08/16 (Sun) 10:10 (U15 - Girls Div 2) 6     Noranda City FC   def.   Sorrento FC
28/08/16 (Sun) 11:25 (U15 - North Div 2) 5     Noranda City FC   def.   Subiaco AFC
28/08/16 (Sun) 12:45 (U17 - Girls Div 2) 3     Noranda City FC   def.   North Beach SC
28/08/16 (Sun) 14:30 (U16 - Div 3) 1     Noranda City FC   vs   UWA Nedlands FC
04/09/16 (Sun) 13:00 (Masters North Division 3) 1     Noranda City FC   def. by   International Calcio FC
04/09/16 (Sun) 15:30 (Metro North Division 3) 3     Noranda City FC   def. by   Sorrento FC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 1)
08:30 (U12 - North Div 4) 4     Cracovia Soccer Club   def.   Morley-Windmills SC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 2)
09:40 (U12 - North Div 4) 5     Noranda City FC   def.   Dianella White Eagles SC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 1)
10:50 (U13 - North Div 2) 4     Maccabi SC   def.   Dianella SC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 1)
12:00 (U15 - North Div 3) 4     Dianella SC   def.   Olympic Kingsway SC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 1)
13:20 (U13 - North Div 4) Hamersley Rovers JFC   def. by   UWA Nedlands FC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 2)
14:30 (U13 - North Div 4) 2     Whitford City SC   def.   Olympic Kingsway SC
18/09/16 (Sun) 13:00 (Metro North Division 3) 1     Noranda City FC   def. by   AFC Gortankaku
25/09/16 (Sun) 13:00 (Masters North Division 3)   Noranda City FC   vs   Floreat Athena FC