FFV-Metropolitan

Timber Ridge Reserve - Pitch 1

Venue Address:
Manningham United FC, Anthony Avenue, Doncaster
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
07/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   Box Hill United Pythagoras SC Red  
07/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   Malvern City FC  
07/04/19 (Sun) 12:00 (Sportsmart Boys' East 16B) 1     Macedon Blues United FC U16b   vs   Ringwood City FC
07/04/19 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' East 18A) 4     Macedon Blues United FC U18a   def.   North Caulfield FC Boys U18
14/04/19 (Sun) 10:10 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   Eastern Lions SC  
14/04/19 (Sun) 10:10 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   FC Bulleen Lions Green  
14/04/19 (Sun) 11:10 (Sportsmart Boys' East 16A) 2     Macedon Blues United FC u16a   def. by   Ringwood City FC
14/04/19 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' East 17A) 3     Macedon Blues United FC U17A - Rob   def.   Monash City FC
28/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   South Melbourne FC  
28/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   East Kew Panthers  
28/04/19 (Sun) 10:10 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Ringwood City FC  
28/04/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 14A) Macedon Blues United FC - U14A   def. by   Templestowe United FC Gold
28/04/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 15A) 1     Macedon Blues United FC u15a   def. by   Templestowe United FC Gold 4 
28/04/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South-East 20A) Macedon Blues United FC U20a   def. by   Glen Waverley Renegades
28/04/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 16A) 3     Macedon Blues United FC u16a   def.   North Caulfield FC Boys U16
05/05/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 16A) 7     Macedon Blues United FC u16a   def.   Glen Waverley Rangers
12/05/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) Macedon Blues United FC u12k   def. by   Glen Waverley U12 Warriors 10 
12/05/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) 4     Macedon Blues United FC U12w   def.   Boronia SC Red
19/05/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Ashburton United SC (RP)  
19/05/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U9k   vs   Eastern Lions SC  
19/05/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w green   vs   Macedon Blues United FC U9w Red  
19/05/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 15A) 1     Macedon Blues United FC u15a   def. by   Monash City FC
19/05/19 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' East 16A) 5     Macedon Blues United FC u16a   def.   Glen Waverley Rangers
19/05/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' East 17A) 1     Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   vs   Knox United SC
26/05/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 13C) 3     Macedon Blues United FC - U13   def. by   Collingwood City FC Blue (Aresh))
26/05/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 15C) Macedon Blues United FC U15c   def. by   Croydon City Arrows SC 10 
26/05/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 16B) 2     Macedon Blues United FC U16b   def.   Boroondara Eagles FC (ND)
26/05/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' East 17A) Macedon Blues United FC U17A - Rob   def. by   Mount Waverley City SC Red 17 - Michael
02/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Wallabies/Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U8k   vs   Middle Park FC Green (Charlie)  
02/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday East 9 )   Macedon Blues United FC - U9W Girls - Ray   vs   Collingwood City FC (Nico)  
02/06/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC U9w blue   vs   North Caulfield FC Boys U9 Tigers  
02/06/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w green   vs   Ashburton Utd (RP/MC)  
02/06/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 17A) Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   def. by   Mount Waverley City SC Red 17 - Michael
02/06/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' East 18A) 2     Macedon Blues United FC U18a   def. by   Wonga Wizards FC (KJ)
09/06/19 (Sun) 10:15 (Sportsmart Boys' East 15C) Macedon Blues United FC U15c   def. by   Ashburton Utd (PK)
09/06/19 (Sun) 12:00 (Sportsmart Boys' East 15A) 1     Macedon Blues United FC u15a   vs   Nunawading City FC
09/06/19 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' East 16A) 5     Macedon Blues United FC u16a   def.   Boroondara Eagles FC (LV)
09/06/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 17A) 4     Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   def.   Mount Waverley City SC Blue - U17 Nick
16/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 7 Green)   Macedon Blues United FC U7j Green   vs   East Malvern Junior Soccer Club  
16/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Wallabies/Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U8k   vs   Malvern City FC  
16/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC U9w blue   vs   Box Hill United Pythagoras SC  
16/06/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Knox City FC U11 Green  
16/06/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' East 17A) 2     Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   def. by   Mazenod Victory Football Club
16/06/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 17A) 3     Macedon Blues United FC U17A - Rob   vs   Wonga Wizards FC (RF)
23/06/19 (Sun) 10:10 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w green   vs   Box Hill United Pythagoras SC  
30/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Wallabies/Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U8k   vs   North Caulfield FC Boys U8 Tigers  
30/06/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' East 13C) Macedon Blues United FC - U13   vs   Riversdale U13 White
30/06/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 16B) 3     Macedon Blues United FC U16b   def.   Wonga Wizards FC (TS)
14/07/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Macedon Blues United FC - U13/14B Girls   def. by   East Bentleigh U14 Girls Lightning
14/07/19 (Sun) 10:15 (Sportsmart Boys' East 15C) 2     Macedon Blues United FC U15c   def. by   Mount Waverley City SC 15 - Gus
14/07/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' East 17A) 1     Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   def. by   Glen Waverley SC
21/07/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   East Kew FC Avengers  
21/07/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   East Kew Panthers  
21/07/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   Ashburton Utd (MR)  
21/07/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   South Melbourne Womens FC  
21/07/19 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   Nunawading City FC  
21/07/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) Macedon Blues United FC- U12W Girls   vs   Dandenong City SC
21/07/19 (Sun) 12:30 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Macedon Blues United FC - U13/14B Girls   def. by   Brighton Wildfire
21/07/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Girls' South-East 18) 6     Macedon Blues United FC - U18A Girls   def.   Mornington SC
28/07/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' East 13C) 4     Macedon Blues United FC - U13   vs   Ashburton Utd (TB)
28/07/19 (Sun) 11:20 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) 5     Macedon Blues United FC- U12W Girls   def.   Elwood City SC
28/07/19 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' East 15C) Macedon Blues United FC U15c   def. by   Wonga Wizards FC (MS)
28/07/19 (Sun) 14:15 (Sportsmart Boys' East 17A) 2     Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   def. by   Monash City FC
04/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U9k   vs   East Kew FC  
04/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC U9w blue   vs   Middle Park FC Green (Ian)  
04/08/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Knox United SC  
04/08/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' East 14A) 1     Macedon Blues United FC - U14A   vs   Wonga Wizards FC (MA)
04/08/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 15A) 2     Macedon Blues United FC u15a   def. by   Mount Waverley City SC 15 - Alex
04/08/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' East 18A) Macedon Blues United FC U18a   def. by   Mazenod Victory Football Club
10/08/19 (Sat) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) Macedon Blues United FC U12w   def. by   Mount Waverley City SC
18/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w Paul R   vs   Middle Park FC Gold (Stephen)  
18/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday East 9 )   Macedon Blues United FC - U9W Girls - Ray   vs   South Melbourne Womens FC  
18/08/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   Hampton Cartwheels  
18/08/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) 3     Macedon Blues United FC- U12W Girls   def.   Ringwood City FC
18/08/19 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   South Melbourne FC  
18/08/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' East 17A) Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   def. by   Nunawading City FC
25/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   North Caulfield FC Boys U10 Rockets  
25/08/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U9k   vs   Box Hill United Pythagoras SC  
25/08/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Ringwood City FC  
25/08/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Macedon Blues United FC - U13/14B Girls   def. by   Templestowe United FC
25/08/19 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' East 17A) 2     Macedon Blues United FC U17A - Rob   vs   Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor
25/08/19 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 East) 1     Manningham United Blues FC   def. by   North Melbourne Athletic FC
01/09/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 13C) 1     Macedon Blues United FC - U13   def. by   Glen Waverley U13 Warriors
01/09/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 14A) 2     Macedon Blues United FC - U14A   def. by   Nunawading City FC
01/09/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 15C) 4     Macedon Blues United FC U15c   def.   Malvern City FC 15C
01/09/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 15A) 2     Macedon Blues United FC u15a   def.   Ashburton Utd (BM)
08/09/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' 14B Finals) 2     Mornington SC   def.   Mazenod Victory FC
08/09/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 15A) 2     Macedon Blues United FC u15a   def. by   Monbulk Rangers Outlaws