Hensley Athletic Field

Venue Address
Cnr Wentworth Ave & Dennison Street

Eastgardens
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
29/07/19 (Mon) 18:30 (U18 Championship) 4     Maccabi Hakoah U18 Blue   def.   Pagewood Botany FC U18 B
31/07/19 (Wed) 19:00 (ESFA Men's Cup) 1     Coogee United FC MC   def.   Phoenix FC MC
05/08/19 (Mon) 17:15 (U15 Division 2) 1     Maccabi Hakoah U15 B (*)   vs   Heffron Hawks U15
05/08/19 (Mon) 18:30 (G13 Championship) 7     Queens Park FC G13 Cheetahs   def.   Maccabi Hakoah G13 Superstars
05/08/19 (Mon) 19:45 (U16 Championship) Dunbar Rovers FC U16   def. by   Pagewood Botany FC U16
07/08/19 (Wed) 19:00 (ESFA Women's Trophy) Coogee United FC AAW3   def. by   Lokomotiv Cove FC AAW3
12/08/19 (Mon) 18:15 (G13 Championship) Maccabi Hakoah G13 Superstars   vs   Mascot Kings G13
12/08/19 (Mon) 19:30 (U14 Division 2) 2     Pagewood Botany FC U14 C   vs   Maccabi Hakoah U14 Amigos
14/08/19 (Wed) 19:00 (ESFA Men's Trophy) 2     Easts FC AAM5 (Sat) B   def.   Dunbar Rovers FC AAM3
21/08/19 (Wed) 19:00 (ESFA Women's Cup) Dunbar Rovers FC AAW   def. by   Coogee United FC AAW Championship
28/08/19 (Wed) 19:00 (ESFA Men's Shield)   UNSW AAM5 (Sat) Classic   vs   Sydney CBD FC AAM5 (Sat)  
30/08/19 (Fri)
(Semi Final 1)
19:00 (O35 Championship) 1     Pagewood Botany FC O35   def.   Glebe Wanderers FC O35
06/09/19 (Fri)
(Grand Final)
19:00 (O35 Championship) Pagewood Botany FC O35   def. by   Dunbar Rovers FC O35 A
07/09/19 (Sat)
(Grand Final)
11:30 (Men's Division 1 (Sat)) 3     Dunbar Rovers FC AAM1 (Sat)   def.   Queens Park FC AAM1 (Sat) Rangers
07/09/19 (Sat)
(Grand Final)
14:00 (Men's Championship Reserve Grade) 2     Coogee United FC MC Reserves   def. by   Phoenix FC MC Reserves
07/09/19 (Sat)
(Grand Final)
16:30 (Men's Championship First Grade) 4     Coogee United FC MC   def.   Glebe Wanderers FC MC
08/09/19 (Sun) 09:00 (O45 Championship) 5     Pagewood Botany FC O45 A CHAMP   def.   Dunbar Rovers FC O45 A CHAMP
08/09/19 (Sun)
(Grand Final)
11:30 (Women's Division 2) 2     Randwick City FC AAW2 A   def.   Dunbar Rovers FC AAW2
08/09/19 (Sun)
(Grand Final)
14:00 (Women's Championship) 1     Sydney Uni AAW Championship   def.   Waverley Old Boys AAW Championship
08/09/19 (Sun)
(Grand Final)
16:30 (Men's Division 2) 3     Coogee United FC AAM2 A   def.   Dunbar Rovers FC AAM2
08/09/19 (Sun)
(Grand Final)
19:00 (Men's Division 1) Coogee United FC AAM1   def. by   South East Eagles AAM1