Northern Inland Football1

New England Mutual Armidale Sportsground

Venue Address:
Cnr Beardy & Douglas Streets, Armidale
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
06/04/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 1     South Armidale   def. by   North Armidale
06/04/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) South Armidale   vs   North Armidale
13/04/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2) South Armidale   def. by   Inverell
13/04/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1) 5     South Armidale   vs   Inverell
27/04/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 2     South Armidale   def. by   Demon Knights
27/04/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 2     South Armidale   vs   Demon Knights
04/05/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B)   South Sharks   vs   DK Merlins  
04/05/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14A)   Uralla Cougars   vs   South Sea Eagles  
04/05/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A)   South Sonics   vs   Armidale City Blue  
04/05/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2)   South Armidale   vs   Glen Innes Highlanders  
04/05/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1)   South Armidale   vs   Glen Innes Highlanders  
11/05/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) TAS Girls   def. by   South Sharks 21 
11/05/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 2     South Armidale   vs   OVA
11/05/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 12     South Armidale   def.   OVA
18/05/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16A) 1     South Scorpians   def. by   North Redmen
18/05/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) 8     South Sea Eagles   def.   DK Crusaders
18/05/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) 10     South Sonics   def.   North Warriors
18/05/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2) 2     South Armidale   def.   TAS 2nd XI
18/05/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1) South Armidale   def. by   TAS XI
25/05/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) East Green   def. by   South Sharks
25/05/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) 2     DK Diamonds   def. by   South Sea Eagles
25/05/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) Armidale City White   def. by   South Sonics 12 
25/05/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 3     North Armidale   def.   South Armidale
25/05/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 5     North Armidale   def.   South Armidale
01/06/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16A) 1     South Scorpians   vs   Guyra Junior Caspers
01/06/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) 11     South Sonics   def.   DK Wizards
01/06/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) South Armidale   vs   North Companions
01/06/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 1     South Armidale   def. by   North Companions
15/06/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) 4     DK Stormbirds   def. by   South Sharks
15/06/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) 11     South Sea Eagles   def.   East White
15/06/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2) 1     South Armidale   def.   Armidale City Westside
15/06/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1) 2     South Armidale   def.   Armidale City Westside
22/06/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16A) South Scorpians   def. by   Armidale City White
22/06/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) Guyra Lil Caspers   def. by   South Sea Eagles
22/06/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) South Sonics   def. by   DK Daredevils
22/06/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 3) East Armidale Green   def. by   South Armidale 19's
22/06/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 3) Armidale City Westside 2   def. by   South Armidale
29/06/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) 1     DK Merlins   vs   South Sharks
29/06/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) 1     North Warriors   def. by   South Sonics
29/06/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 5     South Armidale   def.   Tamworth FC
29/06/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 2     South Armidale   def. by   Tamworth FC
06/07/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2) 1     Guyra   vs   South Armidale
06/07/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1) 4     Guyra   def.   South Armidale
13/07/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) South Armidale   def. by   East Armidale
13/07/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 6     South Armidale   def.   East Armidale
20/07/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16A) 3     South Scorpians   def.   TAS White
20/07/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) 15     South Sea Eagles   def.   DK Diamonds
20/07/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) South Sonics   vs   Armidale City White
20/07/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2) 2     Armidale City Westside   def.   South Armidale
20/07/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1) 5     Armidale City Westside   def.   South Armidale
27/07/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) 9     South Sharks   def.   TAS Girls
27/07/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2) 3     South Armidale   def.   TAS 2nd XI
27/07/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1) South Armidale   def. by   TAS XI
03/08/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) 1     PLC   def. by   South Sharks 10 
03/08/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) 1     East White   def. by   South Sea Eagles 11 
03/08/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12 C) 2     South Strikers   def.   TAS Blue
03/08/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 5     South Armidale   def.   Demon Knights
03/08/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 2     South Armidale   def. by   Demon Knights
10/08/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) South Sharks   def. by   East Green
10/08/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) 1     South Sea Eagles   def.   Guyra Lil Caspers
10/08/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) DK Daredevils   def. by   South Sonics
10/08/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 2) 2     South Armidale   vs   Guyra
10/08/19 (Sat) 15:00 (2019 New England League Div 1) 1     South Armidale   def. by   Guyra
17/08/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16A) South Scorpians   def. by   North Redmen
17/08/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) 4     South Sonics   def.   North Warriors
17/08/19 (Sat) 13:00 (2019 New England League Div 3) 1     South Armidale   def. by   Inverell
24/08/19 (Sat) 08:30 (2019 ADF 16B) 3     South Sharks   def.   DK Stormbirds
24/08/19 (Sat) 10:00 (2019 ADF 14B) 2     DK Diamonds   vs   South Sea Eagles
24/08/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12A) Armidale City White   def. by   South Sonics
24/08/19 (Sat) 13:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 4     South Armidale   def.   OVA
24/08/19 (Sat) 15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) 1     South Armidale   def. by   OVA
31/08/19 (Sat) 11:10 (2019 ADF 12 C) 6     Uralla Tigers   def.   South Strikers
08/09/19 (Sun)
(Semi Final 1)
12:30 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League Reserve Grade) 3     Tamworth FC   def.   South Armidale
08/09/19 (Sun)
(Semi Final 1)
15:00 (2019 Woodleys Isuzu Ute Northern Inland Premier League ) South Armidale   def. by   North Companions
14/09/19 (Sat)
(Grand Final)
12:30 (2019 New England League Div 3)   South Armidale   vs   Inverell  
14/09/19 (Sat)
(Grand Final)
15:00 (2019 New England League Div 2)     Armidale City Westside   vs   Inverell  
14/09/19 (Sat)
(Grand Final)
17:30 (2019 New England League Div 1)   Inverell   vs   TAS XI