Football West

Perth Plasterboard Centre Stadium

Venue Address:
Cnr Walter Road & Eighth Avenue, Inglewood
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/02/19 (Fri) 18:30 (Mens State League Night Series) 2     Gwelup Croatia SC   def.   Joondalup City FC
01/02/19 (Fri) 20:30 (Mens State League Night Series) Quinns FC   vs   Morley-Windmills SC
03/02/19 (Sun) 17:00 (Mens State League Night Series) South West Phoenix FC   def. by   Kelmscott Roos SC
03/02/19 (Sun) 19:00 (Mens State League Night Series) 2     Gosnells City FC   def. by   Western Knights SC
10/02/19 (Sun) 17:00 (Mens State League Night Series) 5     Western Knights SC   def.   South West Phoenix FC
10/02/19 (Sun) 19:00 (Mens State League Night Series) 2     Kelmscott Roos SC   def. by   Gosnells City FC
15/02/19 (Fri) 18:30 (Mens State League Night Series) 3     Gwelup Croatia SC   def.   Quinns FC
15/02/19 (Fri) 20:30 (Mens State League Night Series) 6     Western Knights SC   def.   Kelmscott Roos SC
17/02/19 (Sun) 17:00 (Mens State League Night Series) South West Phoenix FC   def. by   Gosnells City FC
17/02/19 (Sun) 19:00 (Mens State League Night Series) Morley-Windmills SC   def. by   Joondalup City FC
01/03/19 (Fri) 18:30 (Amateur Night Series) 2     North Perth United SC   def.   Kwinana United SC
01/03/19 (Fri) 20:30 (Amateur Night Series) 1     Subiaco AFC   def. by   Leeming Strikers SC
09/03/19 (Sat) 17:00 (Amateur Night Series) 6     Kwinana United SC   def.   Subiaco AFC
09/03/19 (Sat) 19:00 (Amateur Night Series) 4     Leeming Strikers SC   def.   North Perth United SC
17/03/19 (Sun) 17:00 (Amateur Night Series) 5     North Perth United SC   def.   Subiaco AFC
17/03/19 (Sun) 19:00 (Amateur Night Series) 3     Leeming Strikers SC   def.   Kwinana United SC
31/03/19 (Sun) 18:00 (Amateur Night Series) 4     Leeming Strikers SC   def.   Quinns FC
22/04/19 (Mon) 10:30 (Belt Up State League U18 Cup) 4     Inglewood United SC   def.   Morley-Windmills SC
22/04/19 (Mon) 12:45 (Belt Up State League Reserves Cup) 7     Inglewood United SC   def.   Morley-Windmills SC
22/04/19 (Mon) 15:00 (Belt Up Amateur Cup) 2     East Perth FC   def.   Stirling Panthers SC
05/05/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 2     East Perth FC   def.   Carramar FC
05/05/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 1     East Perth FC   def. by   Carramar FC
19/05/19 (Sun) 10:30 (Belt Up Amateur Reserves Cup) 4     East Perth FC   def.   Curtin University FC
19/05/19 (Sun) 12:30 (Belt Up Amateur Cup) 4     East Perth FC   def.   Maccabi SC
22/05/19 (Wed) 18:00 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 4     East Perth FC   def.   North Beach SC
22/05/19 (Wed) 20:00 (Belt Up Amateur Division 2) 1     East Perth FC   def. by   North Beach SC
31/05/19 (Fri) 18:00 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 3     East Perth FC   def.   Curtin University FC
31/05/19 (Fri) 20:00 (Belt Up Amateur Division 2) 2     East Perth FC   def.   Curtin University FC
16/06/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 4     East Perth FC   def.   Fraser Park FC
16/06/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 1     East Perth FC   def. by   Fraser Park FC
30/06/19 (Sun) 12:00 (Belt Up Amateur Reserves Cup) 2     East Perth FC   def. by   Kingsley SC
30/06/19 (Sun) 14:15 (Belt Up Amateur Cup) East Perth FC   def. by   Kingsley SC
07/07/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 2     East Perth FC   def.   Floreat Athena FC
07/07/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 1     East Perth FC   def. by   Floreat Athena FC
21/07/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 7     East Perth FC   def.   Ballajura AFC
21/07/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 4     East Perth FC   def.   Ballajura AFC
28/07/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 4     East Perth FC   def.   Stirling Lions SC
28/07/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 1     East Perth FC   def. by   Stirling Lions SC
11/08/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 3     East Perth FC   def.   Noranda City FC
11/08/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 1     East Perth FC   vs   Noranda City FC
18/08/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 3     East Perth FC   def.   Westnam United
18/08/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 7     East Perth FC   def.   Westnam United
01/09/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 7     East Perth FC   def.   Peel United SC
01/09/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 3     East Perth FC   def.   Peel United SC
15/09/19 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 3     East Perth FC   def.   Perth Hills United FC
15/09/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 3     East Perth FC   def.   Perth Hills United FC 1