Football Federation Tasmania

NO GAME

Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
02/04/18 (Mon) 14:00 (2018 Women's Statewide Cup) Devonport   def. by   Kingborough
29/04/18 (Sun) 12:00 (Southern Over 35s)   New Town Eagles   vs   Olympia FC Warriors  
12/05/18 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 Tier 1) 5     Hobart United   def.   South Hobart
19/05/18 (Sat) 14:00 (2018 Under 20 Statewide Cup)   Northern Rangers   vs   South Hobart  
20/05/18 (Sun) 14:00 (League Cup - Southern League - Over 35s) Kingborough   def.   Olympia FC Warriors
02/06/18 (Sat) 14:00 (Southern Youth Under 18 Tier 1) South Hobart Blue   def.   Hobart United
09/06/18 (Sat) 09:00 (North West Under 14)   Ulverstone Red   vs   Devonport Strikers Yellow  
09/06/18 (Sat) 10:00 (North West Under 14)   Devonport Strikers Blue   vs   Burnie United Yellow  
09/06/18 (Sat) 10:00 (NW Under 16 Girls )   Devonport Strikers   vs   Ulverstone SC  
09/06/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 16 Combined) South East United (T1)   def.   South Hobart (T1)
09/06/18 (Sat) 11:00 (North West Under 14)   Somerset Sharks   vs   Burnie United Black  
09/06/18 (Sat) 11:15 (NW Under 16 Girls )   Ulverstone SC   vs   Burnie United  
09/06/18 (Sat) 12:00 (North West Under 16)   Somerset Sharks   vs   Burnie United  
09/06/18 (Sat) 12:00 (North West Under 16)   Ulverstone SC   vs   Devonport Strikers  
09/06/18 (Sat) 12:15 (Southern Youth Under 13 Tier 2) Kingborough Lions   def.   Taroona FC
09/06/18 (Sat) 12:30 (NW Under 16 Girls )   Burnie United   vs   Devonport Strikers  
09/06/18 (Sat) 14:00 (Southern Youth Under 18 Tier 1)   Olympia FC Warriors   vs   Hobart United  
22/06/18 (Fri) 19:00 (Women's Championship 1 White) Southern FC   def.   Beachside FC
23/06/18 (Sat) 14:00 (Southern League 1) University Corns   def. by   Southern FC
29/06/18 (Fri) 18:00 (Southern League 3) South East United   def. by   Brighton Storm
01/07/18 (Sun) 12:00 (Southern League 4) 3     Huon Valley SC   def.   Clarence United
01/07/18 (Sun) 12:00 (Southern Over 35s) New Town Eagles   def.   Olympia FC Warriors
07/07/18 (Sat) 12:30 (Men's Southern Championship 1) Beachside   def.   Nelson
07/07/18 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 14 Tier 2) 1     Cygnet Sea Dragons   def. by   Olympia FC Warriors
07/07/18 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 16 Combined)   South East United (T2)   vs   Taroona (T2)  
07/07/18 (Sat) 14:00 (Southern League 1) University Corns   def. by   Southern FC
07/07/18 (Sat) 14:00 (Southern Youth Under 15 Tier 1)   South Hobart Blue   vs   Kingborough Lions  
07/07/18 (Sat) 14:30 (Southern League 1) Kingborough   def.   South East United
15/07/18 (Sun) 12:00 (Southern Over 35s) University Laterals   def.   Olympia FC Warriors
20/07/18 (Fri) 19:00 (Southern League 1) 3     Olympia FC Warriors   def.   Southern FC
28/07/18 (Sat) 08:45 (North West Under 16)   Somerset Sharks   vs   Devonport Strikers  
28/07/18 (Sat) 09:00 (North West Under 14)   Somerset Sharks   vs   Ulverstone Black  
28/07/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 16 Combined) Beachside (T1)   def.   South East United (T2)
05/08/18 (Sun) 10:30 (Southern Youth Under 15 Tier 1)   Olympia FC Warriors   vs   Hobart Zebras White  
10/08/18 (Fri) 19:00 (Southern Over 35s)   Clarence Spirit   vs   Olympia FC Warriors  
11/08/18 (Sat) 10:30 (Challenge League 2018) Glenorchy Knights FC   def.   Clarence
11/08/18 (Sat) 12:30 (2018 Northern Championship 1)   Devonport   vs   Burnie  
11/08/18 (Sat) 14:00 (Southern League 1)   Southern FC   vs   University Corns  
17/08/18 (Fri) 19:00 (Southern Over 35s) 3     Phoenix Rovers   def.   New Town Eagles
18/08/18 (Sat) 14:30 (2018 Veto Men's Northern Championship)   North Launceston Eagles   vs   Ulverstone  
01/09/18 (Sat) 10:30 (Southern Over 35s) 1     New Town Eagles   vs   Clarence Spirit
09/09/18 (Sun) 12:30 (Southern Over 35s) 1     Kingborough   vs   New Town Eagles