Fixtures & Results

Wakerley Park 2

Venue Address:
Cnr Dew Street & Nathan Road, Runcorn
Map Reference:
R5 220
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
18/02/17 (Sat) 10:15 (Red Lion Football Super Youth League Under 13) 2     Souths United U13 SYL   def. by   Rochedale Rovers U13 SYL
19/02/17 (Sun) 09:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 14) 1     Souths United U14 SYL   def. by   Rochedale Rovers U14 SYL
19/02/17 (Sun) 10:30 (Red Lion Football Super Youth League Under 15) 2     Souths United U15 SYL   def. by   Rochedale Rovers U15 SYL
19/02/17 (Sun) 12:15 (Red Lion Football Super Youth League Under 16) 1     Souths United U16 SYL   def. by   Capalaba U16 SYL
26/02/17 (Sun) 11:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 16) 2     Souths United U16 SYL   def.   Holland Park Hawks U16 SYL
11/03/17 (Sat) 10:15 (Red Lion Football Super Youth League Under 13) 1     Souths United U13 SYL   def. by   Holland Park Hawks U13 SYL
17/03/17 (Fri) 18:30 (Mens Under 18 Division 1 - Silver) 1     Souths United U18 Div 1   def. by   Rochedale Rovers U18 Div 1
17/03/17 (Fri) 20:30 (Mens Under 20) Souths United U20   def. by   Mitchelton U20
18/03/17 (Sat) 09:00 (McDonalds U12 Division 2 Girls) 2     Souths U12 Div 2 Girls   def.   AC Carina U12 Div 2 Girls
18/03/17 (Sat) 10:15 (McDonalds U12 Division 1) 1     Souths U12 Div 1   def.   Olympic U12 Div 1
18/03/17 (Sat) 11:30 (Red Lion Football Super Youth League Under 13) Souths United U13 SYL   def. by   Lions FC U13 SYL
18/03/17 (Sat) 13:00 (McDonalds U13 Division 3 South) 2     Souths United U13 Div 3 Sth   def. by   Capalaba U13 Div 3 Sth
18/03/17 (Sat) 14:30 (McDonalds U13 Division 6 South) 1     Souths United U13 Div 6 Sth   def. by   Logan FC U13 Div 6 Sth.
19/03/17 (Sun) 10:15 (McDonalds Under 14 Division 3 South) 3     Souths United U14 Div 3 Sth   def. by   Logan Village U14 Div 3 Sth
19/03/17 (Sun) 13:15 (McDonalds Under 15 Division 2) 2     Souths United U15 Div 2   def.   Logan FC U15 Div 2
19/03/17 (Sun) 15:00 (McDonalds Under 16 Division 2) 1     Souths United U16 Div 2   def. by   Taringa Rovers U16 Div 2
24/03/17 (Fri) 18:30 (Mt Franklin Womens Premier League Reserves) 1     Souths United   vs   Logan Lightning
24/03/17 (Fri) 20:30 (Mt Franklin Womens Premier League) Souths United   def. by   Logan Lightning
25/03/17 (Sat) 09:00 (McDonalds U12 Division 3 South) Souths U12 Div 3 Sth   def. by   Holland Park U12 Div 3 Sth
25/03/17 (Sat) 10:20 (McDonalds U12 Division 5 South) 4     Souths U12 Div 5 Sth   def. by   Logan FC U12 Div 5 Sth
25/03/17 (Sat) 11:30 (McDonalds U13 Division 1 Girls) 7     Souths United U13 Div 1 Girls   def.   Logan FC U13 Div 1 Girls
25/03/17 (Sat) 13:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 13) 1     Souths United U13 SYL   def. by   Eastern Suburbs U13 SYL
25/03/17 (Sat) 14:45 (Mens City League 6 Silver) 5     Souths Utd City 6   def.   Mount Gravatt City 6
25/03/17 (Sat) 16:45 (Mens City League 5 Gold) 9     Souths Utd City 5   def.   Ipswich City City 5
01/04/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Slacks Creek U11 Tigers (Goanna)  
01/04/17 (Sat) 09:00 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Bayside United U11 Cross River Komodo  
02/04/17 (Sun) 10:00 (McDonalds Under 14 Division 5 South) 5     Souths United U14 Div 5 Sth   def.   Mt Gravatt U14 Div 5 Sth
02/04/17 (Sun) 11:30 (McDonalds Under 14 Division 3 South) 2     Souths United U14 Div 3 Sth   def. by   Southside Eagles U14 Div 3 Sth
02/04/17 (Sun) 14:00 (Mens City League 3) 1     Souths United City 3   def. by   UQFC City 3
07/04/17 (Fri) 18:30 (Mens City League 6 Silver) 1     Souths Utd City 6   vs   AC Carina City 6
07/04/17 (Fri) 20:30 (Mens City League 7 Silver) Souths United City 7   def. by   Slacks Creek City 7
22/04/17 (Sat) 09:00 (U10 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U10 Swordfish (Goanna)   vs   Slacks Creek U10 Orange (Goanna)  
22/04/17 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Holland Park Hawks U10 Brazil (Komodo)  
22/04/17 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Albany Creek U11 Cross River (Komodo)  
22/04/17 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Souths United U11 Anacondas (Komodo)   vs   Slacks Creek U11 Black (Komodo)  
22/04/17 (Sat) 11:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   Annerley FC U11 Chelsea Geckos  
22/04/17 (Sat) 11:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   Rochedale Rovers U11D (Goanna)  
22/04/17 (Sat) 16:30 (Mens City League 2) 4     Souths United City 2   def.   UQFC City 2
23/04/17 (Sun) 16:00 (Mt Franklin Womens Premier League Reserves) 1     Souths United   def. by   Pine Hills BWPL
23/04/17 (Sun) 18:00 (Mt Franklin Womens Premier League) Souths United   def. by   Pine Hills BWPL
28/04/17 (Fri) 18:30 (Mens City League 3) 1     Souths United City 3   def. by   Slacks Creek City 3
28/04/17 (Fri) 20:30 (Mens City League 2) 2     Souths United City 2   def.   Toowong City 2
29/04/17 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Holland Park Hawks U11 Firebirds Girls  
29/04/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Souths United U11 Pythons (Goanna)  
29/04/17 (Sat) 10:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Souths United U10 Baracudas (Komodo)   vs   Redlands United U10 Borussia Dortmund (Komodo)  
29/04/17 (Sat) 13:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 13) 2     Souths United U13 SYL   def. by   Capalaba U13 SYL
30/04/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 14 Division 5 South) 1     Souths United U14 Div 5 Sth   def. by   Lions FC U14 Div 5 Sth
30/04/17 (Sun) 10:30 (McDonalds Under 15 Division 2) 4     Souths United U15 Div 2   def.   Albany Creek U15 Div 2
30/04/17 (Sun) 12:15 (McDonalds Under 16 Division 2) 4     Souths United U16 Div 2   def.   Brighton Bulldogs U16 Div 2
06/05/17 (Sat) 09:00 (U10 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U10 Swordfish (Goanna)   vs   Logan Lightning U10 Tornadoes (Goanna)  
06/05/17 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Brisbane City U10 Academy White  
06/05/17 (Sat) 10:00 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Southside Eagles U10 Spain (Gecko)  
06/05/17 (Sat) 10:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Souths United U10 Baracudas (Komodo)   vs   Tarragindi Tigers U10 Gold (Komodo)  
06/05/17 (Sat) 11:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   Logan Lightning U11 Blue (Goanna)  
06/05/17 (Sat) 11:00 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Redlands United U11 Real Madrid (Komodo)  
07/05/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 14 Division 5 South) 2     Souths United U14 Div 5 Sth   def.   Tarragindi Tigers U14 Div 5 Sth
07/05/17 (Sun) 10:30 (Red Lion Football Super Youth League Under 14) 1     Souths United U14 SYL   def. by   Logan Lightning U14 SYL
07/05/17 (Sun) 12:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 15) 3     Souths United U15 SYL   def.   Wolves FC U15 SYL
07/05/17 (Sun) 13:45 (McDonalds Under 15 Division 2) 2     Souths United U15 Div 2   def.   Southside Eagles U15 Div 2
08/05/17 (Mon) 19:00 (Mens City League Cup) 2     Souths United City 2   def.   Redlands United City 1
12/05/17 (Fri) 18:30 (Mt Franklin Womens Premier League Reserves) 2     Souths United   def. by   Mitchelton
12/05/17 (Fri) 20:30 (Mt Franklin Womens Premier League) Souths United   def. by   Mitchelton 11 
13/05/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Rochedale Rovers U11D (Goanna)  
13/05/17 (Sat) 09:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Souths United U11 Anacondas (Komodo)   vs   Olympic FC U11 White  
13/05/17 (Sat) 10:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   Logan Village U11 Geckos  
13/05/17 (Sat) 10:00 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Ipswich City U11 Girls  
14/05/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 15 Division 1 Girls) 2     Souths United U15 Div 1 Girls   def.   Caboolture Sports FC U15 Div 1 Girls
17/05/17 (Wed) 18:50 (McDonalds Under 15 Division 1 Girls) 9     Souths United U15 Div 1 Girls   def.   Narangba United U15 Div 1 Girls
17/05/17 (Wed) 20:30 (Mens City League 7 Silver) 1     Souths United City 7   def. by   Logan Metro FC City 7
19/05/17 (Fri) 18:30 (Mens Under 18 Division 1 - Silver) 2     Souths United U18 Div 1   def. by   Mount Gravatt U18 Div 1
19/05/17 (Fri) 20:30 (Mens City League 3) 3     Souths United City 3   def.   Kangaroo Point Rovers City 3
20/05/17 (Sat) 09:00 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Southside Eagles U10 Spain (Gecko)  
20/05/17 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Taringa Rovers U10 Blue (Komodo)  
20/05/17 (Sat) 10:15 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   John Paul College U11 Goannas  
20/05/17 (Sat) 10:15 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Brisbane City U11 Academy White  
20/05/17 (Sat) 11:30 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   Teviot Downs U11 Panther Cubs  
20/05/17 (Sat) 11:30 (U11 Komodo Dragons South 1)   Souths United U11 Anacondas (Komodo)   vs   Park Ridge U11 Pioneers (Komodo)  
20/05/17 (Sat) 14:00 (Mens City League 7 Silver) 2     Souths United City 7   def.   Holland Park Hawks City 7
20/05/17 (Sat) 16:00 (Mens City League 6 Silver) Souths Utd City 6   def. by   Capalaba City 6
20/05/17 (Sat) 18:00 (Mens City League 2) 7     Souths United City 2   def.   Albany Creek City 2
21/05/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 14 Division 5 South) Souths United U14 Div 5 Sth   def. by   Springfield United U14 Div 5 Sth
21/05/17 (Sun) 10:30 (McDonalds Under 15 Division 5 Blue) 4     Souths United U15 Div 5 Blue   def.   Brighton Bulldogs Blue U15 Div 5
27/05/17 (Sat) 09:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   Park Ridge U11 Pride (Gecko)  
27/05/17 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Logan Lightning U11 Pink (Girls)  
27/05/17 (Sat) 12:15 (McDonalds U12 Division 5 South) 2     Souths U12 Div 5 Sth   vs   Mooroondu U12 Div 5 Sth
27/05/17 (Sat) 13:30 (McDonalds U12 Division 3 South) 1     Souths U12 Div 3 Sth   def. by   Slacks Creek U12 Div 3 Sth
28/05/17 (Sun) 12:15 (McDonalds Under 15 Division 1 Girls) 7     Souths United U15 Div 1 Girls   def.   UQFC U15 Div 1 Girls
28/05/17 (Sun) 14:15 (Mens Under 18 Division 1 - Silver) 1     Souths United U18 Div 1   vs   Lions FC U18 Div 1
02/06/17 (Fri) 18:30 (McDonalds Under 16 Division 2) Souths United U16 Div 2   def. by   Olympic FC U16 Div 2
02/06/17 (Fri) 20:30 (Mens City League 7 Silver) Souths United City 7   def. by   Ipswich City City 7
03/06/17 (Sat) 09:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   Holland Park Hawks U11 Adelaide (Gecko)  
03/06/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Bethania Rams U11 Goannas  
03/06/17 (Sat) 10:15 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Eastern Suburbs U11 Celtic (Komodo)  
03/06/17 (Sat) 10:15 (U11 Komodo Dragons South 1)   Souths United U11 Anacondas (Komodo)   vs   Bayside United U11 Komodo  
03/06/17 (Sat) 11:30 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Virginia Utd U10 Tsunami  
03/06/17 (Sat) 11:30 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   Logan Lightning U11 White (Goanna)  
03/06/17 (Sat) 13:00 (McDonalds U12 Division 5 South) Souths U12 Div 5 Sth   def. by   Western Spirit U12 Div 5 Sth
03/06/17 (Sat) 15:00 (McDonalds U13 Division 1 Girls) 3     Souths United U13 Div 1 Girls   def.   Taringa Rovers U13 Div 1 Girls
04/06/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 15 Division 1 Girls) 3     Souths United U15 Div 1 Girls   def.   Albany Creek U15 Div 1 Girls
04/06/17 (Sun) 11:00 (Mt Franklin Womens Premier League Reserves) 1     Souths United   def. by   Annerley BWPL Res
04/06/17 (Sun) 13:00 (Mt Franklin Womens Premier League) Souths United   def. by   Annerley
09/06/17 (Fri) 18:30 (Mens Under 20) 1     Souths United U20   def. by   Eastern Suburbs U20
10/06/17 (Sat) 09:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   Jimboomba U11 Cobras  
10/06/17 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Springfield U11 Sapphires (Girls)  
10/06/17 (Sat) 10:00 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Greenbank U10 Boys  
10/06/17 (Sat) 10:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Souths United U10 Baracudas (Komodo)   vs   Bayside United U10 Komodo  
10/06/17 (Sat) 11:45 (McDonalds U12 Division 1) 1     Souths U12 Div 1   def. by   The Gap U12 Div 1
10/06/17 (Sat) 13:30 (McDonalds U12 Division 2 Girls) 3     Souths U12 Div 2 Girls   def.   Bardon Latrobe U12 Div 2 Girls
10/06/17 (Sat) 15:00 (McDonalds U13 Division 3 South) Souths United U13 Div 3 Sth   def. by   Lions FC U13 Div 3 Sth
11/06/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 14 Division 3 South) 1     Souths United U14 Div 3 Sth   def.   Rochedale Rovers U14 Div 3 Sth
11/06/17 (Sun) 10:30 (McDonalds Under 15 Division 5 Blue) 3     Souths United U15 Div 5 Blue   def.   Peninsula Power U15 Div 5 Blue
12/06/17 (Mon) 19:00 (Mens City League Cup) 6     Souths United City 2   def.   Eastern Suburbs U20
16/06/17 (Fri) 18:30 (Mens City League 5 Silver) 5     Souths Utd City 5   def.   Holland Park Hawks City 5
17/06/17 (Sat) 09:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   UQFC U11 Predators (Geckos)  
17/06/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Logan Lightning U11 Red (Goannas)  
17/06/17 (Sat) 10:15 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Southside Eagles U10 Australia (Komodo)  
17/06/17 (Sat) 10:15 (U11 Komodo Dragons South 1)   Souths United U11 Anacondas (Komodo)   vs   AC Carina U11 Dolphins (Komodo)  
17/06/17 (Sat) 11:30 (U10 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U10 Swordfish (Goanna)   vs   Logan Lightning U10 Storm (Goanna)  
17/06/17 (Sat) 11:30 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   Jimboomba U11 Dragons (Goannas)  
18/06/17 (Sun) 13:30 (McDonalds Under 15 Division 1 Girls) 4     Souths United U15 Div 1 Girls   def.   Capalaba U15 Div 1 Girls
24/06/17 (Sat) 09:00 (McDonalds U13 Division 6 South) Souths United U13 Div 6 Sth   def. by   Rochedale Rovers U13 Div 6 Sth
24/06/17 (Sat) 10:30 (McDonalds U13 Division 3 South) 2     Souths United U13 Div 3 Sth   def.   Redlands United U13 Div 3 Sth
24/06/17 (Sat) 12:00 (McDonalds U12 Division 2 Girls) Souths U12 Div 2 Girls   def. by   Virginia U12 Div 2 Girls
24/06/17 (Sat) 14:00 (Mens City League 7 Silver) 1     Souths United City 7   def. by   Logan Lightning City 7
28/06/17 (Wed) 19:30 (Mens City League 5 Silver) 4     Souths Utd City 5   def.   Wolves FC City 5
02/07/17 (Sun) 15:00 (Mt Franklin Womens Premier League Reserves) 2     Souths United   def. by   Peninsula Power
02/07/17 (Sun) 17:00 (Mt Franklin Womens Premier League) 1     Souths United   def. by   Peninsula Power
15/07/17 (Sat) 09:00 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Holland Park Hawks U10 France (Gecko)  
15/07/17 (Sat) 09:00 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Samford Rangers U11 Rangers (Komodo)  
15/07/17 (Sat) 10:15 (U10 Komodo Dragons South 1)   Souths United U10 Baracudas (Komodo)   vs   Centenary Stormers U10 Vortex (Komodo)  
15/07/17 (Sat) 10:15 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Southside Eagles U11 Belgium (Girls)  
15/07/17 (Sat) 12:00 (McDonalds U12 Division 2 Girls) 1     Souths U12 Div 2 Girls   vs   Logan Lightning U12 Div 2 Girls
16/07/17 (Sun) 09:30 (Red Lion Football Super Youth League Under 14) 1     Souths United U14 SYL   def. by   North Star U14 SYL
16/07/17 (Sun) 11:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 15) Souths United U15 SYL   def. by   North Star U15 SYL
16/07/17 (Sun) 14:00 (McDonalds Under 15 Division 2) 2     Souths United U15 Div 2   def.   Redlands United U15 Div 2
16/07/17 (Sun) 16:00 (McDonalds Under 16 Division 2) Souths United U16 Div 2   def. by   UQFC U16 Div 2
22/07/17 (Sat) 09:00 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Holland Park Hawks U10 Spain (Gecko)  
22/07/17 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Peninsula Power U10 Academy Barca  
22/07/17 (Sat) 10:30 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   Southside Eagles U11 Germany (Geckos)  
22/07/17 (Sat) 10:30 (U11 Komodo Dragons South 1)   Souths United U11 Anacondas (Komodo)   vs   AC Carina U11 Dolphins (Komodo)  
22/07/17 (Sat) 13:30 (McDonalds U13 Division 1 Girls) 2     Souths United U13 Div 1 Girls   def. by   Albany Creek U13 Div 1 Girls
22/07/17 (Sat) 15:00 (Mt Franklin Womens Premier League Reserves) 2     Souths United   def.   The Gap
22/07/17 (Sat) 17:00 (Mt Franklin Womens Premier League) Souths United   def. by   The Gap
24/07/17 (Mon) 19:00 (Mens City League 3) 1     Souths United City 3   def. by   Centenary Stormers City 3
25/07/17 (Tue) 19:00 (Pig N Whistle Canale Cup) 1     Souths United   def. by   Brisbane Knights FC
26/07/17 (Wed) 19:00 (McDonalds Under 15 Division 2) 1     Souths United U15 Div 2   def. by   Wolves FC U15 Div 2
27/07/17 (Thu) 19:00 (Mens City League Cup) 1     Souths United City 2   def.   Brisbane Phoenix City 3
28/07/17 (Fri) 18:30 (Red Lion Football Super Youth League Under 14) Souths United U14 SYL   vs   Peninsula Power U14 SYL
28/07/17 (Fri) 20:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 16 Premiership) Souths United U16 SYL   def. by   Logan Lightning U16 SYL
29/07/17 (Sat) 09:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   AC Carina U11 Sharks (Geckos)  
29/07/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Jimboomba U11 Dragons (Goannas)  
29/07/17 (Sat) 10:15 (U10 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U10 Swordfish (Goanna)   vs   Logan Lightning U10 Cyclones (Goanna)  
29/07/17 (Sat) 10:15 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Bayside United U11 Girls Sapphires  
29/07/17 (Sat) 11:30 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   John Paul College U11 Goannas  
29/07/17 (Sat) 12:45 (McDonalds U12 Division 2 Girls) Souths U12 Div 2 Girls   vs   Samford U12 Div 2 Girls
29/07/17 (Sat) 14:45 (Flight Centre Premier League Under 18) 1     Souths United   def. by   Peninsula Power 11 
29/07/17 (Sat) 16:45 (Flight Centre Premier League Reserves) 2     Souths United   def. by   Peninsula Power
29/07/17 (Sat) 19:00 (Flight Centre Premier League) 1     Souths United   def. by   Peninsula Power
30/07/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 15 Division 1 Girls) 7     Souths United U15 Div 1 Girls   def.   Mitchelton U15 Div 1 Girls
30/07/17 (Sun) 11:00 (McDonalds Under 16 Division 2) 2     Souths United U16 Div 2   def.   Tarragindi Tigers U16 Div 2
30/07/17 (Sun) 13:00 (Mens City League 7 Silver) 2     Souths United City 7   def.   Logan Metro FC City 7
02/08/17 (Wed) 19:00 (Mens Under 20) 5     Souths United U20   def.   UQFC U20
05/08/17 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Lions FC U10 Leopards (Komodo)  
05/08/17 (Sat) 10:15 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Annerley FC U10 Chelsea (Gecko)  
05/08/17 (Sat) 10:15 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Annerley FC U11 Arsenal Komodo  
05/08/17 (Sat) 11:30 (U10 Komodo Dragons South 1)   Souths United U10 Baracudas (Komodo)   vs   Park Ridge U10 Predators (Komodo)  
05/08/17 (Sat) 11:30 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   Rochedale Rovers U11C (Goanna)  
06/08/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 14 Division 3 South) 2     Souths United U14 Div 3 Sth   def.   Mt Gravatt U14 Div 3 Sth
06/08/17 (Sun) 10:30 (McDonalds Under 15 Division 5 Blue) 4     Souths United U15 Div 5 Blue   def. by   Ipswich Knights U15 Div 5 Blue
06/08/17 (Sun) 12:15 (McDonalds Under 15 Division 2) 2     Souths United U15 Div 2   def. by   North Pine U15 Div 2
11/08/17 (Fri) 20:00 (Red Lion Football Super Youth League Under 16 Premiership) Souths United U16 SYL   def. by   Peninsula Power U16 SYL
12/08/17 (Sat) 09:00 (U11 Geckos South 2)   Souths United U11 Tiapans (Gecko)   vs   Springfield U11 Lightning  
12/08/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Greenbank U11  
12/08/17 (Sat) 10:15 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Holland Park Hawks U11 Herons Girls  
12/08/17 (Sat) 10:15 (U11 Komodo Dragons South 1)   Souths United U11 Anacondas (Komodo)   vs   Logan Lightning U11 Green (Komodo)  
19/08/17 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons Brisbane 1)   Souths United U10 Emperors (Komodo)   vs   Eastern Suburbs U10 Bayern Munich (Komodo)  
19/08/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Pythons (Goanna)   vs   Souths United U11 Vipers (Goanna)  
19/08/17 (Sat) 10:10 (U10 Komodo Dragons South 1)   Souths United U10 Baracudas (Komodo)   vs   Lions FC U10 Blazing Lions Komodos  
19/08/17 (Sat) 10:10 (U11 Komodo Dragons Brisbane 3)   Souths United U11 Cobras (Komodo)   vs   Southside Eagles U11 Australia (Komodo)  
19/08/17 (Sat) 11:20 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Holland Park Hawks U10 France (Gecko)  
19/08/17 (Sat) 11:20 (U10 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U10 Swordfish (Goanna)   vs   Jimboomba U10 Pythons  
19/08/17 (Sat) 12:30 (McDonalds U12 Division 2 Girls) Souths U12 Div 2 Girls   def. by   Albany Creek U12 Div 2 Girls
19/08/17 (Sat) 14:15 (McDonalds U13 Division 1 Girls) 1     Souths United U13 Div 1 Girls   vs   Holland Park Hawks U13 Div 1 Girls
19/08/17 (Sat) 15:40 (McDonalds U13 Division 6 South) 2     Souths United U13 Div 6 Sth   def. by   Mooroondu U13 Div 6 Sth
19/08/17 (Sat) 17:00 (Flight Centre Premier League Reserves) 3     Souths United   def.   Albany Creek
19/08/17 (Sat) 19:00 (Flight Centre Premier League) 1     Souths United   def. by   Albany Creek
20/08/17 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 14 Division 5 South) 2     Souths United U14 Div 5 Sth   vs   Logan FC U14 Div 5 Sth
20/08/17 (Sun) 10:30 (McDonalds Under 15 Division 5 Blue) 3     Souths United U15 Div 5 Blue   vs   Virginia United FC U15 Div 5 Blue
20/08/17 (Sun) 12:15 (McDonalds Under 15 Division 2) 3     Souths United U15 Div 2   def.   Bayside United U15 Div 2
20/08/17 (Sun) 14:00 (Mt Franklin Womens Premier League Reserves) Souths United   def. by   Capalaba BWPL Res
20/08/17 (Sun) 16:00 (Mt Franklin Womens Premier League) Souths United   def. by   Capalaba BWPL 11 
20/08/17 (Sun) 18:00 (Mens City League 2) 3     Souths United City 2   def.   Logan Lightning City 2
26/08/17 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Souths United U11 Starfish (Girls)   vs   Eastern Suburbs U11 Girls  
26/08/17 (Sat) 09:00 (U11 Goannas Logan Hub 1)   Souths United U11 Vipers (Goanna)   vs   Rochedale Rovers U11C (Goanna)  
26/08/17 (Sat) 10:10 (U10 Geckos South Brisbane Hub 1)   Souths United U10 Stingrays (Gecko)   vs   Logan Lightning U10 Hurricanes (Gecko)  
26/08/17 (Sat) 10:10 (U10 Komodo Dragons South 1)   Souths United U10 Baracudas (Komodo)   vs   Wolves FC U10 Komodos Black