Football Federation Tasmania

Aurora 6

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
14/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 4     Strikers   def.   Quick Kickers Jnr
14/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U14 Girls) 1     Clarence United   vs   Ogilvie Evans
14/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) 1     Girl Power   def. by   Zebra Zombies
14/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U16 Boys) 2     McDope   def. by   Spinnen Linen United
16/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) Decided   def. by   Neuer Gonna Give You Up 16 
21/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Uni Yellow Lions   def. by   Strikers 15 
21/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U14 Girls) Clarence United   def. by   Fusions
21/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) 3     Lightning Bolts   vs   Strikers
21/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U16 Boys) 4     You   def.   BackEndExplorers
23/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 7     Boca Raton   def. by   Old School
28/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Uni Yellow Lions   def. by   Quick Kickers Jnr
28/09/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A) 8     Waynes Warriors   def.   COM Strikers
28/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 4     Lightning Bolts   def.   ROAR
28/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 2     Goal Diggers   def.   Ogilvie Townsend
28/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) Belle-Mont   def. by   Zebra Rockstars
28/09/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 4     Taroona White   def.   Ogilvie Smashers
28/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 5     Bale Me Out   def.   Nelson FC
28/09/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 6     You   def.   Spinnen Linen United
30/09/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 9     ABCDE FC   def.   Olympia Girls
30/09/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 12     Daves Kebabs   def.   2 Goals, 1 Cup
30/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 6     Schmed FC   def.   All Blacks
30/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 3     Sphere Kickers   def. by   No Name FC
30/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 6     Boca Raton   def. by   Law Abiding Sigurddsons
30/09/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A) 4     Pig Dogz   def. by   Fabrica De Jabon La Corona
30/09/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div D) 5     Thottenham   def. by   Michael Scott Paper Company 10 
30/09/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div D) 3     Very Hungry Taderpillar   def.   JerryHatricks
30/09/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div F) 13     Michael Cera   def.   Two Left Feet
07/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 3     About to get Messi   def.   Scomo Kickers
07/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 2     All Sorts   vs   All Blacks
07/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div A) 7     Olympia Girls   def.   Stir Fry
07/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 1     Dyslexic Untied   def. by   No Name FC
07/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A) 7     Hobart Knights   def.   Pig Dogz
07/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div D) 10     Thottenham   vs   JerryHatricks 10 
07/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 3     Stats a Stat   def.   Kenny
07/10/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div F) 3     Michael Cera   def.   Dale
14/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 6     All Sorts   vs   Schmed FC
14/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 4     Daves Kebabs   vs   Foosball United
14/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div A) 4     ABCDE FC   def. by   Stir Fry
14/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 2     Team WOW   def. by   No Name FC
14/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 11     Boca Raton   def. by   Bothwell Rabbits 13 
14/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 5     Its Deelicious   def. by   Romasexuals
14/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div G) 8     Frogs   def.   Cameron Reid
14/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F) 9     Wolf Hounds   def.   Dale
14/10/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div E) 5     Beach Boys   def. by   Kaka Do You Love Me
19/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Uni Yellow Lions   def. by   Bromigos 13 
19/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 3     Fast Strikers   def.   Rooney Tunes
19/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 6     Feisty Pumpkins   def.   Southern Stars
19/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 1     Ogilvie Diamonds   def. by   Blue Raccoons
19/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 3     Young Matildas   vs   Choccy Milk Jr
19/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 7     Juventus Zebras   def.   Ogilvie Smashers
19/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 5     Spat Boy The Return   def.   Bale Me Out
19/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 13     You   def.   McDope
21/10/18 (Sun) 14:30 (Futsal Social Men Div C) 3     Its Deelicious   def. by   Dosa Boys
21/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 4     All Sorts   def.   Foosball United
21/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 3     About to get Messi   def. by   Schmed FC
21/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 4     2 Goals, 1 Cup   def. by   All Blacks
21/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 6     Stir Fry   def.   No Name FC
21/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Social Men Div F) 8     Michael Cera   def.   Big O's
21/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 6     All About Attack   def. by   United FC
21/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div B) 3     Dutchies   def.   Mitch FC
21/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F) 9     Bagoons   def.   Dale
21/10/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div F) 2     Two Left Feet   def. by   Looti FC
26/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 10     Strikers   def.   Uni Yellow Lions
26/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 12     Rooney Tunes   def.   Supa Strikers
26/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U16 Girls) 7     Ogilvie Townsend   def.   Ogilvie Diamonds
26/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 3     White Warriors   def.   Blue Raccoons
26/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 3     Zebra Rockstars   def.   Young Matildas
26/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 14     Fusions   def.   Ogilvie Smashers
26/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 1     Nelson FC   def. by   Spat Boy The Return
26/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 5     You   def.   Hardly Athletic
28/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 2     About to get Messi   def. by   All Sorts
28/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 16     ABCDE FC   def.   Sphere Kickers
28/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 9     All Blacks   def.   FIFA Foes
28/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 8     Purple Haze   def.   No Name FC
28/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 14     Rhodesey Raiders   def.   Boca Raton
28/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 4     United FC   vs   Romasexuals
28/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div F) 8     Dale   def. by   Looti FC 12 
28/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div E) 3     Mike's Fictitious Side Foot   def. by   Wolves
02/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 14     Quick Kickers Jnr   def.   Uni Yellow Lions
02/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 1     Quick Kickers   def. by   Demons FC
02/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) Southern Stars   vs   ROAR
02/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 5     UTAS Red Lions   def.   Ogilvie Diamonds
02/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 2     Blue Panthers   def.   Young Matildas
02/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 2     Fusions   def.   Juventus Zebras
02/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) Nelson FC   def. by   Bale Me Out
02/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 6     Probably Not Aye   def.   McDope
04/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 3     ABCDE FC   def.   Team WOW
04/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 4     Dyslexic Untied   def. by   Sphere Kickers
04/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 1     FIFA Foes   def. by   Schmed FC 10 
04/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 5     Olympia Girls   def.   No Name FC
04/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 6     Old School   def. by   Wakandas**t
04/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 9     Romasexuals   def.   Pugnacious Cucumbers
04/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div D) 12     Wan Bissaka   def.   Very Hungry Taderpillar
04/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div D) 5     Flying Dutchmen   def. by   Thottenham 10 
09/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 4     Strikers   def.   Quick Kickers Jnr
09/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A) 4     Waynes Warriors   def.   Soho Superstars
09/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U12 Girls) Choccy Milk Jr   def. by   Zebra Rockstars
09/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 7     Goal Diggers   def.   Ogilvie Diamonds
09/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 4     Belle-Mont   def.   Young Matildas
09/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 1     Juventus Zebras   vs   Ogilvie Evans
09/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 7     Nelson FC   def.   Jesters
09/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 2     Probably Not Aye   def. by   Hardly Athletic
11/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 4     Schmed FC   vs   Daves Kebabs
11/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 2     FIFA Foes   def. by   All Sorts
11/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 2     All Blacks   def. by   Yolanda
11/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 9     ABCDE FC   def.   No Name FC
11/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Social Men Div D) 12     Wan Bissaka   vs   Thottenham 12 
11/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 25     Romasexuals   def.   Llalanas in Pajamas
11/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div A) 5     Hobart Knights   def.   Cheers Rodknee
11/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F) 4     Hardly Athletic   def. by   Chris & the Nandans
11/11/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div G) 3     Cameron Reid   def. by   Scrambled Legs
16/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Uni Yellow Lions   def. by   Strikers
16/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 1     Supa Strikers   def. by   Quick Kickers
16/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 1     Perfect Players   def. by   Lightning Bolts
16/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) Goal Diggers   def. by   Ogilvie Townsend
16/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) Young Matildas   def. by   Diamonds
16/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 2     Juventus Zebras   vs   Taroona White
16/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 5     Spat Boy The Return   def.   Nelson FC
16/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 1     Spinnen Linen United   def. by   BackEndExplorers 10 
18/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 7     Purple Haze   def.   Dyslexic Untied
18/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 1     Daves Kebabs   vs   All Sorts
18/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 3     Foosball United   def.   2 Goals, 1 Cup
18/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) Sphere Kickers   def. by   No Name FC
18/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Social Men Div F) 7     Chris & the Nandans   def.   Michael Cera
18/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 5     United FC   def. by   God Dammit Denise
18/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div B) 5     Why You So Bad FC   def.   Exeter Gently
18/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F) 9     Dale   def.   Two Left Feet
23/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Uni Yellow Lions   def. by   Quick Kickers Jnr
23/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A) Soho Superstars   def. by   Princes Street Ninjas
23/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) ROAR   def. by   Feisty Pumpkins
23/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 3     Goal Diggers   def. by   White Warriors
23/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 5     Young Matildas   def.   Choccy Milk Jr
23/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) Choccy Milk   def. by   Fusions
23/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 7     Spat Boy The Return   def.   Jesters
23/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 15     Probably Not Aye   def.   Taroona
25/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens) 6     Hoppers Wanderers   def.   NFI
25/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 4     All Sorts   vs   Yolanda
25/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 1     FIFA Foes   def. by   2 Goals, 1 Cup
25/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 7     Dyslexic Untied   def.   No Name FC
25/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 5     Law Abiding Sigurddsons   def. by   Neuer Gonna Give You Up
25/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 6     Romasexuals   def.   All About Attack
25/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div G) 11     Stats a Stat   def.   Kenny
25/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F) 12     Dale   def.   Big O's
30/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Uni Yellow Lions   def. by   Bromigos
30/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A) 3     Red Ravers   def. by   Princes Street Ninjas
30/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 3     Zebra Zoomers   def.   Perfect Players
30/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 1     Goal Diggers   vs   UTAS Red Lions
30/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 3     Zebra Rockstars   def.   Young Matildas
30/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 1     Maroon Rebels   def. by   Clarence United
30/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 4     Spat Boy The Return   def. by   Bale Me Out
30/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 3     You   def.   Bateson's XI
02/12/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 1     Yolanda   def. by   About to get Messi
02/12/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 4     All Sorts   def. by   Scomo Kickers
02/12/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 9     Daves Kebabs   def.   2 Goals, 1 Cup
02/12/18 (Sun) 17:30 (Futsal Mixed Div A) 6     Team WOW   def.   No Name FC
02/12/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 3     Wakandas**t   def.   Afghan Eagles
02/12/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A) 4     Hobart Knights   def. by   Victorious Secret 10 
02/12/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div F) 5     Michael Cera   vs   Two Left Feet
02/12/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div C) 7     Llalanas in Pajamas   def.   God Dammit Denise
07/12/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 3     Strikers   def.   Uni Yellow Lions
07/12/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A) Red Ravers   def. by   COM Strikers
07/12/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 2     Strikers   def. by   Lightning Bolts
07/12/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 2     Goal Diggers   def. by   Blue Raccoons
07/12/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 1     Belle-Mont   def. by   Choccy Milk Jr
07/12/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls) 4     Clarence United   def.   Ogilvie Evans
07/12/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) 2     Nelson FC   def. by   Spat Boy The Return
07/12/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 4     Spinnen Linen United   vs   Hardly Athletic
09/12/18 (Sun)
(Semi Final 2)
15:15 (Futsal Mixed Div A) 5     Purple Haze   def.   Stir Fry
09/12/18 (Sun)
(Semi Final 2)
16:00 (Futsal Social Men Div B) 6     Exeter Gently   def.   Why You So Bad FC
09/12/18 (Sun)
(Semi Final 2)
16:45 (Futsal Social Men Div G) 11     Kenny   def.   Frogs
09/12/18 (Sun)
(Semi Final 2)
17:45 (Futsal Social Men Div D) 9     Michael Scott Paper Company   def.   Very Hungry Taderpillar
09/12/18 (Sun)
(Semi Final 2)
18:30 (Futsal Premier Men) 10     Joff N'Co's   def.   Hobart Crusaders
09/12/18 (Sun)
(Semi Final 2)
19:15 (Futsal Social Men Div F) 4     Hardly Athletic   def. by   Abusement Park
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 2)
16:30 (Futsal U7 Boys)   Super Strikers   vs   Meteors  
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 2)
17:05 (Futsal U10 Girls)   Lightning Bolts   vs   Zebra Zombies  
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 2)
17:40 (Futsal U14 Girls)   Juventus Zebras   vs   Taroona White  
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 2)
18:15 (Futsal U11 Boys Div A)   Skillers   vs   Ninja Warriors  
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 2)
18:50 (Futsal U12 Boys Div A)   Strikers   vs   Killer Instincts  
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 2)
19:30 (Futsal U14 Boys Div A)   Man Chest-Hair United   vs   Inter Mavan  
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 2)
20:05 (Futsal U15 Boys)   Spat Boy The Return   vs   Nelson FC  
15/12/18 (Sat)
(Grand Final)
16:30 (Futsal U8 Boys)   Undecided   vs   Undecided  
15/12/18 (Sat)
(Grand Final)
17:05 (Futsal U10 Girls)   Undecided   vs   Undecided  
15/12/18 (Sat)
(Grand Final)
17:40 (Futsal U12 Boys Div B)   Undecided   vs   Undecided  
15/12/18 (Sat)
(Grand Final)
18:15 (Futsal U14 Boys Div B)   Undecided   vs   Undecided  
15/12/18 (Sat)
(Grand Final)
18:50 (Futsal U16 Boys)   Undecided   vs   Undecided