Football Federation Tasmania

Aurora 5

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
14/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 19     Bromigos   def.   Uni Yellow Lions
14/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U14 Girls) Choccy Milk   def. by   Taroona White
14/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 2     Goal Diggers   def.   Ogilvie Diamonds
14/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 1     Belle-Mont   def.   Young Matildas
14/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U16 Boys) 1     Hardly Athletic   def. by   BackEndExplorers
16/09/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Bits N Pieces   vs   NFI  
16/09/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Mixed Bag   vs   Tottenham Hotchicks  
16/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Hoppers Wanderers   vs   Tropicana  
16/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Hamlet's Army   vs   RGT  
16/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Afghan Eagles   vs   Wakandas**t  
21/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 3     Quick Kickers Jnr   def.   Bromigos
21/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U14 Girls) 1     Choccy Milk   def. by   Maroon Rebels
21/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) Goal Diggers   def. by   White Warriors
21/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U16 Boys) 6     Hardly Athletic   def.   Spinnen Linen United
23/09/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Bits N Pieces   vs   Tottenham Hotchicks  
23/09/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Hoppers Wanderers   vs   Red Skins  
23/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   NFI   vs   Tropicana  
23/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Flaming Marshmallows   vs   RGT  
23/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Wakandas**t   vs   Rhodesey Raiders  
28/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Bromigos   vs   Strikers  
28/09/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   Princes Street Ninjas   vs   Electric Shots Orange  
28/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Girl Power   vs   Southern Stars  
28/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Choccy Milk Jr   vs   Blue Panthers  
28/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Young Matildas   vs   Diamonds  
28/09/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Fusions   vs   Ogilvie Evans  
28/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Spat Boy The Return   vs   Jesters  
28/09/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Hardly Athletic   vs   McDope  
30/09/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Tropicana   vs   Tottenham Hotchicks  
30/09/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   NFI   vs   Red Skins  
30/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Bits N Pieces   vs   Mixed Bag  
30/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Flaming Marshmallows   vs   Hamlet's Army  
30/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Afghan Eagles   vs   Rhodesey Raiders  
07/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Tottenham Hotchicks   vs   Red Skins  
07/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   NFI   vs   Hoppers Wanderers  
07/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Tropicana   vs   Mixed Bag  
07/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   RGT   vs   6:45 by the Freeway  
07/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Wakandas**t   vs   Hobart Crusaders  
14/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Tottenham Hotchicks   vs   Hoppers Wanderers  
14/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Tropicana   vs   Bits N Pieces  
14/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Red Skins   vs   Mixed Bag  
14/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Hamlet's Army   vs   6:45 by the Freeway  
14/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Old School   vs   Law Abiding Sigurddsons  
19/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Quick Kickers Jnr   vs   Strikers  
19/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   Soho Superstars   vs   Princes Street Ninjas  
19/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Girl Power   vs   Perfect Players  
19/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Zebra Rockstars   vs   Blue Panthers  
19/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Belle-Mont   vs   Diamonds  
19/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Clarence United   vs   Ogilvie Evans  
19/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Jesters   vs   Nelson FC  
19/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   BackEndExplorers   vs   Probably Not Aye  
21/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Tottenham Hotchicks   vs   NFI  
21/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Red Skins   vs   Bits N Pieces  
21/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Mixed Bag   vs   Hoppers Wanderers  
21/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Flaming Marshmallows   vs   6:45 by the Freeway  
21/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Neuer Gonna Give You Up   vs   Hobart Crusaders  
26/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Bromigos   vs   Quick Kickers Jnr  
26/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Fast Strikers   vs   Quick Kickers  
26/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Feisty Pumpkins   vs   Perfect Players  
26/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Diamonds   vs   Choccy Milk Jr  
26/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Belle-Mont   vs   Blue Panthers  
26/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Clarence United   vs   Taroona White  
26/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Bale Me Out   vs   Jesters  
26/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Spinnen Linen United   vs   Probably Not Aye  
28/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Red Skins   vs   Tropicana  
28/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Hoppers Wanderers   vs   Bits N Pieces  
28/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Mixed Bag   vs   NFI  
28/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Mean Machine   vs   6:45 by the Freeway  
28/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Neuer Gonna Give You Up   vs   Carn South  
02/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Strikers   vs   Bromigos  
02/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Fast Strikers   vs   Supa Strikers  
02/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Feisty Pumpkins   vs   Girl Power  
02/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Diamonds   vs   Zebra Rockstars  
02/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Belle-Mont   vs   Choccy Milk Jr  
02/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Choccy Milk   vs   Taroona White  
02/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Jesters   vs   Spat Boy The Return  
02/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Spinnen Linen United   vs   Lambordeeney  
04/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   NFI   vs   Bits N Pieces  
04/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Tropicana   vs   Hoppers Wanderers  
04/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Tottenham Hotchicks   vs   Mixed Bag  
04/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Hamlet's Army   vs   Flaming Marshmallows  
04/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   Carn South  
09/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Bromigos   vs   Uni Yellow Lions  
09/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   Princes Street Ninjas   vs   COM Strikers  
09/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Southern Stars   vs   Lightning Bolts  
09/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Choccy Milk Jr   vs   Zebra Rockstars  
09/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Blue Panthers   vs   Diamonds  
09/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Clarence United   vs   Fusions  
09/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Bale Me Out   vs   Spat Boy The Return  
09/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Taroona   vs   You  
11/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Tottenham Hotchicks   vs   Bits N Pieces  
11/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Red Skins   vs   Hoppers Wanderers  
11/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Tropicana   vs   NFI  
11/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Hamlet's Army   vs   Mean Machine  
11/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   Boca Raton  
16/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Quick Kickers Jnr   vs   Bromigos  
16/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Fast Strikers   vs   Electric Shots Black  
16/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Southern Stars   vs   Zebra Zombies  
16/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Choccy Milk Jr   vs   Blue Panthers  
16/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Belle-Mont   vs   Zebra Rockstars  
16/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Fusions   vs   Maroon Rebels  
16/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Jesters   vs   Bale Me Out  
16/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Probably Not Aye   vs   You  
18/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Tottenham Hotchicks   vs   Tropicana  
18/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Red Skins   vs   NFI  
18/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Mixed Bag   vs   Bits N Pieces  
18/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Flaming Marshmallows   vs   Mean Machine  
18/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Afghan Eagles   vs   Bothwell Rabbits  
23/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Bromigos   vs   Strikers  
23/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   Waynes Warriors   vs   Red Ravers  
23/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Lightning Bolts   vs   Girl Power  
23/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Zebra Rockstars   vs   Blue Panthers  
23/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Belle-Mont   vs   Diamonds  
23/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Maroon Rebels   vs   Ogilvie Smashers  
23/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Bale Me Out   vs   Nelson FC  
23/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Hardly Athletic   vs   Bateson's XI  
25/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Red Skins   vs   Tottenham Hotchicks  
25/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Hoppers Wanderers   vs   NFI  
25/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Mixed Bag   vs   Tropicana  
25/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Hamlet's Army   vs   RGT  
25/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Afghan Eagles   vs   Boca Raton  
30/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Quick Kickers Jnr   vs   Strikers  
30/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   COM Strikers   vs   Soho Superstars  
30/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Strikers   vs   ROAR  
30/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Diamonds   vs   Choccy Milk Jr  
30/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Belle-Mont   vs   Blue Panthers  
30/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Taroona White   vs   Ogilvie Smashers  
30/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Jesters   vs   Nelson FC  
30/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   BackEndExplorers   vs   Hardly Athletic  
02/12/18 (Sun) 15:15 (Futsal Social Womens)   Bits N Pieces   vs   Tropicana  
02/12/18 (Sun) 16:00 (Futsal Social Womens)   Hoppers Wanderers   vs   Tottenham Hotchicks  
02/12/18 (Sun) 16:45 (Futsal Social Womens)   Mixed Bag   vs   Red Skins  
02/12/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Women)   Flaming Marshmallows   vs   RGT  
02/12/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   Law Abiding Sigurddsons  
07/12/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys)   Bromigos   vs   Quick Kickers Jnr  
07/12/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   Waynes Warriors   vs   Princes Street Ninjas  
07/12/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Southern Stars   vs   Perfect Players  
07/12/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls)   Diamonds   vs   Zebra Rockstars  
07/12/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls)   Blue Panthers   vs   Young Matildas  
07/12/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Girls)   Choccy Milk   vs   Maroon Rebels  
07/12/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys)   Bale Me Out   vs   Jesters  
07/12/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Probably Not Aye   vs   Lambordeeney