Football Federation Tasmania

Aurora 5

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
11/02/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div A) 8     Dirty Mike & the Boys   def.   Alex Mures
11/02/18 (Sun) 17:15 (Futsal Mens Social Div A) 14     Hobart Crusaders   def.   Dynamo FC
11/02/18 (Sun) 18:00 (Futsal Mens Social Div C) 18     Team of Tadd   def.   Mr Men FC
16/02/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Super Strikers   def. by   QuickKickers Jnr
16/02/18 (Fri) 17:05 (Futsal U9 Boys) 8     Green Mega Monsters   def.   Richmond Raiders
16/02/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Boys) 19     Waynes Warriors   def.   Blue Lightning
16/02/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Boys) Electric Shots   def. by   Soho Superstars
16/02/18 (Fri) 18:50 (Futsal U11 Boys) 6     Crane Crushers   def.   Landsdowne Legends
16/02/18 (Fri) 19:30 (Futsal U13 Boys) 6     Wednesday Washies   def.   Blue Raiders
16/02/18 (Fri) 20:05 (Youth Boys) 8     Victory FC   def.   Top Bins
18/02/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div A) 11     Dirty Mike & the Boys   def.   Bale Out
18/02/18 (Sun) 18:00 (Futsal Mens Social Div C) 3     Limpers of Futsal   def. by   Team of Tadd
23/02/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 2     Cheeky Cheetahs   def. by   About to get Messi
23/02/18 (Fri) 17:05 (Futsal U9 Boys) 1     Richmond Raiders   def. by   Hotshots
23/02/18 (Fri) 17:40 (Futsal U12 Girls) Diamonds   def. by   Fearless Falcons
23/02/18 (Fri) 18:15 (Futsal U11 Boys) 3     Southern Strikers A   vs   Southern Strikers B
23/02/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Boys Div B) 1     Futsal Ferrets   def. by   Messi's Midgets
23/02/18 (Fri) 19:30 (Futsal U13 Boys) 3     Untouchables   def.   Stormtroopers
23/02/18 (Fri) 20:05 (Youth Boys) 11     Victory FC   def.   Dominic College
25/02/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div A) 4     Dynamo FC   def. by   Dirty Mike & the Boys
25/02/18 (Sun) 18:00 (Futsal Mens Social Div C) 3     Dave's Kebabs   def.   Limpers of Futsal
02/03/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Cheeky Cheetahs   def. by   QuickKickers Jnr
02/03/18 (Fri) 17:05 (Futsal U8 Boys) 10     Lions   def.   Speedy Demons
02/03/18 (Fri) 17:40 (Futsal U9 Boys) 3     Screaming Pumpkins   def.   Richmond Raiders
02/03/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Boys) 4     Soho Superstars   vs   Waynes Warriors
02/03/18 (Fri) 18:50 (Futsal U10 Boys) 3     Electric Shots   def.   Quick Kickers
02/03/18 (Fri) 19:30 (Futsal U11 Boys) 2     Southern Strikers B   def. by   Ninja Warriors
02/03/18 (Fri) 20:05 (Youth Boys) 7     Eddie Fc   def.   Dominic College
04/03/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div B) 7     Fluffy FC   def.   Pjanic! At the Disco
04/03/18 (Sun) 17:15 (Futsal Mens Social Div C) 18     Hit & Miss   def.   Dave's Kebabs
09/03/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Super Strikers   def. by   Lions
09/03/18 (Fri) 17:05 (Futsal U8 Boys) 3     Futuramas   vs   Speedy Demons
09/03/18 (Fri) 17:40 (Futsal U9 Boys) 3     Screaming Pumpkins   def.   Hotshots
09/03/18 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Girls) 12     Diamonds   def.   Perfect Players
09/03/18 (Fri) 18:50 (Futsal U10 Boys) 8     Electric Shots   def.   Emmanuel FC
09/03/18 (Fri) 19:30 (Futsal U11 Boys) 7     Crane Crushers   def.   Rebels
09/03/18 (Fri) 20:05 (Youth Boys) Dominic College   def. by   Tassie Two Footers 24 
11/03/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div A) 7     Hobart Crusaders   def. by   Dirty Mike & the Boys 15 
11/03/18 (Sun) 17:15 (Futsal Mens Social Div C) 3     Frogs   def.   Hit & Miss
16/03/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) About to get Messi   def. by   Bromigos
16/03/18 (Fri) 17:05 (Youth Girls) Ogilvie Diamonds   def. by   The Belles
16/03/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Boys) 2     Electric Shots   def. by   Waynes Warriors
16/03/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Boys) 2     Emmanuel FC   def. by   Soho Superstars 15 
16/03/18 (Fri) 18:50 (Futsal U11 Boys) 4     Crane Crushers   def.   Southern Strikers A
16/03/18 (Fri) 19:30 (Futsal U13 Boys) 4     Tornadoes   def.   Blue Raiders
16/03/18 (Fri) 20:05 (Youth Boys) 1     Dominic College   def. by   Top Bins 12 
18/03/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div C) 2     Limpers of Futsal   def. by   Hit & Miss 10 
18/03/18 (Sun) 17:15 (Futsal Mens Social Div B) 6     Fluffy FC   def. by   Gucci Gang
23/03/18 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Super Strikers   def. by   Bromigos
23/03/18 (Fri) 17:05 (Youth Girls) 1     Maroon Rebels   vs   Ogilvie Diamonds
23/03/18 (Fri) 17:40 (Futsal U12 Girls) 2     Zebras   vs   Diamonds
23/03/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Boys) 7     Electric Shots   def. by   Soho Superstars 10 
23/03/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Boys Div B) 3     Futsal Ferrets   def. by   Gym Lads
23/03/18 (Fri) 19:30 (Futsal U12 Boys Div A) 6     Strikers   def.   All Stars
23/03/18 (Fri) 20:05 (Youth Boys) 1     Eddie Fc   def. by   Tassie Two Footers
25/03/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div B) 7     Fluffy FC   def. by   Gucci Gang 10 
25/03/18 (Sun) 17:15 (Futsal Mens Social Div A) 3     Hobart Crusaders   def.   Alex Mures
08/04/18 (Sun) 16:30 (Futsal Mens Social Div A) 3     Hobart Crusaders   def. by   Fabrica de Jabon la Corona
08/04/18 (Sun) 17:15 (Futsal Mens Social Div B) 8     Fluffy FC   def. by   Pjanic! At the Disco
15/04/18 (Sun)
(Semi Final 1)
16:30 (Futsal Mens Social Div C) 8     Team of Tadd   def.   Bindi & the Crocmen
15/04/18 (Sun)
(Semi Final 1)
17:20 (Futsal Mens Social Div B) 7     HUFC   def.   Fluffy FC
15/04/18 (Sun)
(Semi Final 1)
18:10 (Futsal Mens Social Div A) 11     Dirty Mike & the Boys   def.   Dynamo FC
15/04/18 (Sun)
(Grand Final)
19:00 (Futsal Mens Social Div B) 5     HUFC   def.   Pjanic! At the Disco
15/04/18 (Sun)
(Grand Final)
19:50 (Futsal Mens Social Div A) 4     Dirty Mike & the Boys   def. by   Hobart Crusaders