Fixtures & Results

Heath Park 2

Venue Address:
48 Hilton Street, East Brisbane
Map Reference:
A10 24
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
18/03/18 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 15 Division 1) 4     Eastern Suburbs U15 Div 1   def.   Lions FC U15 Div 1
18/03/18 (Sun) 10:45 (McDonalds Under 16 Division 1 Girls) 1     Eastern Suburbs U16 Div 1 Girls   def. by   The Gap U16 Div 1 Girls
24/03/18 (Sat) 09:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) 2     Eastern Suburbs U12 Div 3   vs   Southside Eagles U12 Div 3
24/03/18 (Sat) 10:20 (McDonalds Under 13 Division 4 South) 2     Eastern Suburbs U13 Div 4   def.   Logan FC U13 Div 4
24/03/18 (Sat) 16:00 (Womens City League 3 Silver) 2     Eastern Suburbs City 3   def.   Bayside United City 3
25/03/18 (Sun) 14:00 (Mens City League 4 Gold) Eastern Suburbs City 4   def. by   Annerley City 4
25/03/18 (Sun) 16:00 (Womens City League 5 Gold) 4     Eastern Suburbs City 5   def.   Brisbane Knights City 5
21/04/18 (Sat) 09:00 (U10 Girls)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   The Lakes U10 Girls  
21/04/18 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Redlands United U10 Celtic (Komodo)  
21/04/18 (Sat) 10:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Olympic FC U10 Red (Goannas)  
21/04/18 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   AC Carina U11 Lazio (Komodo)  
21/04/18 (Sat) 11:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Logan Lightning U11 Pink (Girls)  
21/04/18 (Sat) 11:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)  
21/04/18 (Sat) 16:30 (Womens City League 5 Gold) 2     Eastern Suburbs City 5   vs   Holland Park Hawks City 5
21/04/18 (Sat) 18:30 (Womens City League 1) 4     Eastern Suburbs City 1   def.   Mitchelton City 1
22/04/18 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 15 Division 1) Eastern Suburbs U15 Div 1   def. by   Logan Lightning U15 Div 1
22/04/18 (Sun) 10:45 (McDonalds Under 16 Division 1 Girls) Eastern Suburbs U16 Div 1 Girls   def. by   Caboolture FC U16 Div 1 Girls
28/04/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Mt Gravatt U10 (Goannas)  
28/04/18 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Holland Park Hawks U11 Herons (Girls)  
28/04/18 (Sat) 10:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) 2     Eastern Suburbs U12 Div 3   def.   Olympic FC U12 Div 3
28/04/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Clairvaux FC U11 Black Mambas (Goannas)  
28/04/18 (Sat) 16:00 (Womens City League 3 Silver) 4     Eastern Suburbs City 3   vs   Bethania Rams City 3
29/04/18 (Sun) 09:00 (Red Lion Football Brisbane Youth Premier League Under 16) Eastern Suburbs U16 BYPL   def. by   Redlands United U16 BYPL
05/05/18 (Sat) 09:00 (U10 Girls)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   UQFC U10 Sapphires (Girls)  
05/05/18 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Logan Lightning U10 Thunder (Komodo)  
05/05/18 (Sat) 10:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)  
05/05/18 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Redlands United U11 Roar (Komodo)  
05/05/18 (Sat) 11:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   AC Carina U11 Roma (Goannas)  
05/05/18 (Sat) 12:15 (McDonalds Under 13 Division 4 South) Eastern Suburbs U13 Div 4   def. by   Jimboomba U13 Div 4
11/05/18 (Fri) 20:15 (Womens City League 1) Eastern Suburbs City 1   vs   Capalaba City 1
12/05/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Clairvaux FC U10 Scorpians (Goannas)  
12/05/18 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Eagles FC U11 (Girls)  
12/05/18 (Sat) 10:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) 1     Eastern Suburbs U12 Div 3   vs   Annerley U12 Div 3
12/05/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Eagles FC U11 (Goannas)  
13/05/18 (Sun) 09:00 (Red Lion Football Brisbane Youth Premier League Under 16) 3     Eastern Suburbs U16 BYPL   def.   Olympic FC 16 BYPL
13/05/18 (Sun) 11:00 (McDonalds Under 15 Division 1) Eastern Suburbs U15 Div 1   def. by   Peninsula Power U15 Div 1
13/05/18 (Sun) 12:45 (McDonalds Under 16 Division 1 Girls) Eastern Suburbs U16 Div 1 Girls   def. by   Ipswich Knights U16 Div 1 Girls
13/05/18 (Sun) 14:45 (Womens City League 5 Gold) 1     Eastern Suburbs City 5   def.   The Gap City 5
18/05/18 (Fri) 19:30 (Womens City League 1) 9     Eastern Suburbs City 1   def.   UQFC City 1
19/05/18 (Sat) 09:00 (U10 Girls)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   Narangba U10 Matildas (Girls)  
19/05/18 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Springfield U10 Snipers (Komodo)  
19/05/18 (Sat) 10:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Southside Eagles U10 Spain (Goanna)  
19/05/18 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Tarragindi Tigers U11 Gold (Komodo)  
19/05/18 (Sat) 11:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Mt Gravatt U11 (Goannas)  
26/05/18 (Sat) 09:00 (U10 Girls)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   The Gap U10 Hearts (Girls)  
26/05/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Southside Eagles U10 Gecko Italy  
26/05/18 (Sat) 10:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Bayside United U11 Phoenix (Girls)  
26/05/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Holland Park Hawks U11 Glory (Goannas)  
26/05/18 (Sat) 11:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) 3     Eastern Suburbs U12 Div 3   def.   Oxley U12 Div 3
26/05/18 (Sat) 11:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Tarragindi Tigers U11 Green (Goanna)  
02/06/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Mt Gravatt U10 (Goannas)  
02/06/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   Holland Park Hawks U10 Jets (Goannas)  
02/06/18 (Sat) 10:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Olympic FC U10 White (Komodo)  
02/06/18 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Park Ridge U11 Predators (Komodo)  
02/06/18 (Sat) 16:00 (Womens City League 2) 9     Eastern Suburbs City 2   def.   Logan Lightning City 2
02/06/18 (Sat) 18:00 (Womens City League 5 Gold) 2     Eastern Suburbs City 5   def. by   Annerley City 5
03/06/18 (Sun) 09:30 (McDonalds Under 15 Division 1) 4     Eastern Suburbs U15 Div 1   def.   Redlands United U15 Div 1
03/06/18 (Sun) 11:15 (Red Lion Football Brisbane Youth Premier League Under 16) 1     Eastern Suburbs U16 BYPL   def. by   UQFC U16 BYPL
03/06/18 (Sun) 15:15 (Mens City League 4 Gold) 1     Eastern Suburbs City 4   def. by   Ipswich Knights City 4
03/06/18 (Sun) 17:15 (Womens City League 3 Silver) 2     Eastern Suburbs City 3   def.   Capalaba City 3
09/06/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)  
09/06/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Holland Park Hawks U10 Jets (Goannas)  
09/06/18 (Sat) 10:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) 1     Eastern Suburbs U12 Div 3   def. by   Holland Park U12 Div 3
09/06/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Annerley FC U11 Brazil (Goanna)  
10/06/18 (Sun) 13:00 (McDonalds Under 16 Division 1 Girls) Eastern Suburbs U16 Div 1 Girls   def. by   Souths United U16 Div 1 Girls
10/06/18 (Sun) 15:00 (Womens City League 2) 3     Eastern Suburbs City 2   def.   Mitchelton City 2
10/06/18 (Sun) 17:00 (Mens City League 4 Gold) 1     Eastern Suburbs City 4   def. by   New Farm City 4
16/06/18 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Wolves FC U10 Academy (Komodo)  
16/06/18 (Sat) 09:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Southside Eagles U11 England (Komodo)  
16/06/18 (Sat) 10:00 (U11 Geckos South 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Park Ridge U11 Power (Geckos)  
16/06/18 (Sat) 11:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)  
23/06/18 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Bayside United U11 Leopards (Girls)  
23/06/18 (Sat) 10:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Annerley FC U10 Argentina (Goannas)  
23/06/18 (Sat) 10:00 (U11 Geckos South 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Bethania U11 (Geckos)  
23/06/18 (Sat) 11:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) 2     Eastern Suburbs U12 Div 3   def. by   Park Ridge U12 Div 3
24/06/18 (Sun) 09:00 (Red Lion Football Brisbane Youth Premier League Under 16) Eastern Suburbs U16 BYPL   def. by   Lions FC U16 BYPL
24/06/18 (Sun) 11:00 (McDonalds Under 16 Division 1 Girls) 3     Eastern Suburbs U16 Div 1 Girls   vs   Mitchelton U16 Div 1 Girls
30/06/18 (Sat) 17:00 (Womens City League 1) 2     Eastern Suburbs City 1   def.   Logan Lightning City 1
21/07/18 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Annerley FC U10 Brazil (Komodo)  
21/07/18 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Lions FC U11 Blazing Lions (Komodo)  
28/07/18 (Sat) 09:00 (U10 Geckos South Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Mooroondu FC U10 Barcelona (Gecko)  
28/07/18 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Ipswich City U11 (Girls)  
28/07/18 (Sat) 10:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   Annerley FC U10 Argentina (Goannas)  
28/07/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Annerley FC U11 Brazil (Goanna)  
28/07/18 (Sat) 11:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) Eastern Suburbs U12 Div 3   def. by   Ipswich Knights U12 Div 3
29/07/18 (Sun) 15:00 (Womens City League 5 Gold) 4     Eastern Suburbs City 5   def.   Brisbane Knights City 5
29/07/18 (Sun) 17:00 (Womens City League 3 Silver) 11     Eastern Suburbs City 3   def.   Ipswich City City 3
04/08/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Holland Park Hawks U10 Jets (Goannas)  
04/08/18 (Sat) 09:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Southside Eagles U10 England (Komodo)  
04/08/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Annerley FC U11 Portugal (Goannas)  
04/08/18 (Sat) 10:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Ipswich Knights U11 Cavaliers (Komodo)  
04/08/18 (Sat) 11:00 (U11 Geckos South 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Logan Village U11 Yellow (Geckos)  
05/08/18 (Sun) 09:00 (McDonalds Under 15 Division 1) 2     Eastern Suburbs U15 Div 1   def. by   Lions FC U15 Div 1
05/08/18 (Sun) 10:40 (McDonalds Under 16 Division 1 Girls Plate) 1     Eastern Suburbs U16 Div 1 Girls   def. by   Taringa Rovers U16 Girls Blue
05/08/18 (Sun) 15:00 (Womens City League 3 Silver) 4     Eastern Suburbs City 3   def.   Kangaroo Point Rovers City 3
05/08/18 (Sun) 17:00 (Mens City League 4 Gold) 3     Eastern Suburbs City 4   def.   Southside Eagles City 4
10/08/18 (Fri) 19:00 (Womens City League 1)   Eastern Suburbs City 1   vs   Capalaba City 1  
11/08/18 (Sat) 09:00 (U10 Geckos South Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Jimboomba U10 Dragons (Geckos)  
11/08/18 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Southside Eagles U11 Girls  
11/08/18 (Sat) 10:00 (U11 Geckos South 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Brisbane Knights U11 (Geckos)  
11/08/18 (Sat) 10:20 (McDonalds Under 12 Division 3 South) Eastern Suburbs U12 Div 3   vs   Redlands U12 Div 3
12/08/18 (Sun) 14:30 (Red Lion Football Brisbane Youth Premier League Under 16) Eastern Suburbs U16 BYPL   def. by   Caboolture FC U16 BYPL
18/08/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   Tarragindi Tigers U10 Orange (Goanna)  
18/08/18 (Sat) 10:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Annerley FC U10 Portugal (Goannas)  
18/08/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Tarragindi Tigers U11 Orange (Goanna)  
18/08/18 (Sat) 11:00 (U11 Geckos South 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Logan Lightning U11 Blue (Geckos)  
18/08/18 (Sat) 11:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Olympic FC U11 White  
24/08/18 (Fri)
(Semi Final 2)
19:00 (Womens City League 1) 2     Eastern Suburbs City 1   def. by   Logan Lightning City 1
25/08/18 (Sat) 09:00 (U10 Geckos South Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Bayside United U10 (Geckos)  
25/08/18 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Holland Park Hawks U11 Herons (Girls)  
25/08/18 (Sat) 10:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Redlands United U10 Celtic (Komodo)  
25/08/18 (Sat) 10:00 (U11 Geckos South 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Souths United U11 Pythons (Geckos)  
25/08/18 (Sat) 11:00 (McDonalds Under 12 Division 3 South) Eastern Suburbs U12 Div 3   def. by   Logan FC U12 Div 3
26/08/18 (Sun) 09:00 (Red Lion Football Brisbane Youth Premier League Under 16) 1     Eastern Suburbs U16 BYPL   def. by   Grange Thistle U16 BYPL
01/09/18 (Sat) 09:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Brazil (Goannas)   vs   Tarragindi Tigers U10 Orange (Goanna)  
01/09/18 (Sat) 09:00 (U11 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U11 Japan (Komodo)   vs   Redlands United U11 Cletic (Komodo)  
01/09/18 (Sat) 10:00 (U10 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Diamonds (Goannas)   vs   Mt Gravatt U10 (Goannas)  
01/09/18 (Sat) 10:00 (U11 Geckos South 1)   Eastern Suburbs U11 Iceland (Geckos)   vs   Holland Park Hawks U11 Victory (Geckos)  
01/09/18 (Sat)
(Preliminary)
13:45 (Womens City League 5 Gold) 2     Eastern Suburbs City 5   def.   Holland Park Hawks City 5
08/09/18 (Sat) 09:00 (U10 Geckos South Hub 1)   Eastern Suburbs U10 Sweden (Goannas)   vs   Park Ridge U10 Patriots (Geckos)  
08/09/18 (Sat) 09:00 (U11 Girls South)   Eastern Suburbs U11 Sapphires (Girls)   vs   Eagles FC U11 (Girls)  
08/09/18 (Sat) 10:00 (U10 Komodo Dragons South 1)   Eastern Suburbs U10 Russia (Komodo)   vs   Logan Lightning U10 Thunder (Komodo)  
08/09/18 (Sat) 10:00 (U11 Goannas South Brisbane Hub 1)   Eastern Suburbs U11 Poland (Goannas)   vs   Clairvaux FC U11 Black Mambas (Goannas)