Football West

UWA Sports Park A

Venue Address:
McGillivrary Oval, McGillivrary Road, Shenton Park
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
02/04/18 (Mon) 10:30 (Belt Up State League U18 Cup) 9     UWA-Nedlands FC   def.   Kelmscott Roos SC
02/04/18 (Mon) 12:45 (Belt Up State League Reserves Cup) 6     UWA-Nedlands FC   def.   Kelmscott Roos SC
02/04/18 (Mon) 13:00 (Belt Up Masters Cup) 6     UWA-Nedlands FC (NPrem)   def.   FC Shoalwater (O45s)
02/04/18 (Mon) 13:00 (Belt Up Metropolitan Cup) 1     UWA-Nedlands FC (NDV1)   def. by   Hillarys (NPrem)
02/04/18 (Mon) 15:00 (Belt Up Masters Cup) UWA-Nedlands (O45s B)   def.   Cockburn City (SDV3)
14/04/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 3     UWA-Nedlands FC   def.   Joondalup City FC
14/04/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   vs   Joondalup City FC
14/04/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 3     UWA-Nedlands FC   def.   Joondalup City FC
22/04/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 5     UWA-Nedlands FC   def.   Subiaco AFC
22/04/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 4     UWA-Nedlands FC   def.   Subiaco AFC
28/04/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 3     UWA-Nedlands FC   def.   Rockingham City FC
28/04/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 3     UWA-Nedlands FC   vs   Rockingham City FC
28/04/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   Rockingham City FC
06/05/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA-Nedlands FC   def. by   North Perth United SC
06/05/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   North Perth United SC
13/05/18 (Sun) 13:00 (Women's Premier League) 2     UWA-Nedlands FC   def. by   Stirling Panthers SC
13/05/18 (Sun) 15:00 (Women's Premier League Reserves) 4     UWA-Nedlands FC   def.   Stirling Panthers SC
27/05/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA-Nedlands FC   def. by   Ellenbrook United FC
27/05/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) UWA-Nedlands FC   def. by   Ellenbrook United FC
02/06/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 14     UWA-Nedlands FC   def.   Western Knights SC
02/06/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) UWA-Nedlands FC   def. by   Western Knights SC
02/06/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 2     UWA-Nedlands FC   def.   Western Knights SC
03/06/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   def.   Kwinana United SC
03/06/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 5     UWA-Nedlands FC   def.   Kwinana United SC
09/06/18 (Sat) 08:30 (15s Cup) 3     UWA Nedlands FC - DV1   def.   Olympic Kingsway SC - DV1
09/06/18 (Sat) 13:00 (16s - Cup) 11     UWA Nedlands FC - DV1   def.   Canning City SC - DV2
10/06/18 (Sun) 13:00 (Women's Premier League) UWA-Nedlands FC   def. by   NTC Women
10/06/18 (Sun) 15:00 (Women's Premier League Reserves) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   NTC Women
16/06/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 9     UWA-Nedlands FC   def.   Ashfield SC
16/06/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 3     UWA-Nedlands FC   def. by   Ashfield SC
16/06/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) UWA-Nedlands FC   def. by   Ashfield SC
17/06/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   vs   Southern Spirit FC
17/06/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 3     UWA-Nedlands FC   def.   Southern Spirit FC
23/06/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 5     UWA-Nedlands FC   def.   Morley-Windmills SC
23/06/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 5     UWA-Nedlands FC   def.   Morley-Windmills SC
23/06/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 3     UWA-Nedlands FC   vs   Morley-Windmills SC
24/06/18 (Sun) 13:00 (Women's State Cup) 3     UWA-Nedlands FC Prem   def.   South West Phoenix FC SL Div 1
30/06/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 2     UWA-Nedlands FC   vs   Fremantle City FC
30/06/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   Fremantle City FC
30/06/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 2     UWA-Nedlands FC   vs   Fremantle City FC
08/07/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   vs   Kingsley SC
08/07/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   Kingsley SC
15/07/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) UWA-Nedlands FC   def. by   Jaguar FC
15/07/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 3     UWA-Nedlands FC   vs   Jaguar FC
21/07/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 4     UWA-Nedlands FC   def.   Dianella White Eagles SC
29/07/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   def. by   Hamersley Rovers SC
29/07/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 2     UWA-Nedlands FC   def. by   Hamersley Rovers SC
05/08/18 (Sun) 13:00 (Women's Premier League) UWA-Nedlands FC   def. by   Queens Park SC
11/08/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 1     UWA-Nedlands FC   vs   Gwelup Croatia SC
11/08/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   Gwelup Croatia SC
11/08/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) UWA-Nedlands FC   def. by   Gwelup Croatia SC
12/08/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 3     UWA-Nedlands FC   def.   Belmont Villa SC
12/08/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 2     UWA-Nedlands FC   def.   Belmont Villa SC
12/08/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Masters North Premier) 1     Joondanna Blues FC   def. by   UWA-Nedlands FC
18/08/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 2     UWA-Nedlands FC   vs   Mandurah City FC
18/08/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   def. by   Mandurah City FC
18/08/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   Mandurah City FC
19/08/18 (Sun) 13:00 (Women's Premier League) 1     UWA-Nedlands FC   def. by   Balcatta FC
19/08/18 (Sun) 15:00 (Women's Premier League Reserves) UWA-Nedlands FC   def. by   Balcatta FC
26/08/18 (Sun) 15:00 (Women's Premier League Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   vs   Fremantle City FC
01/09/18 (Sat) 11:00 (State League Division 1 - U18) 4     UWA-Nedlands FC   def.   South West Phoenix FC
01/09/18 (Sat) 13:00 (State League Division 1 Reserves) 5     UWA-Nedlands FC   def.   South West Phoenix FC
01/09/18 (Sat) 15:00 (State League Division 1) 9     UWA-Nedlands FC   def.   South West Phoenix FC
02/09/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 3     UWA-Nedlands FC   def.   Leeming Strikers SC
02/09/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 2     UWA-Nedlands FC   def.   Leeming Strikers SC
09/09/18 (Sun) 13:00 (Women's Premier League) 3     UWA-Nedlands FC   def.   Stirling Panthers SC
09/09/18 (Sun) 15:00 (Women's Premier League Reserves) UWA-Nedlands FC   vs   Stirling Panthers SC
16/09/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Premier Division Reserves) 2     UWA-Nedlands FC   def.   Wembley Downs SC
16/09/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Premier Division) 2     UWA-Nedlands FC   def. by   Wembley Downs SC
24/09/18 (Mon) 08:30 (CW U17 Boys Sainsbury) 1     Esperance   vs   Goldfields
24/09/18 (Mon) 09:45 (CW U15 Boys Risdon) 5     Albany   def.   LNJSA
24/09/18 (Mon) 11:00 (CW U15 Boys Risdon) CCJSA   def. by   Geraldton
24/09/18 (Mon) 12:15 (CW U17 Boys Sainsbury) 3     Goldfields   def.   Karratha
24/09/18 (Mon) 13:30 (CW U15 Boys Risdon) 2     Goldfields   def.   LNJSA
24/09/18 (Mon) 14:45 (CW U15 Boys Risdon) 6     Albany   def.   CCJSA
24/09/18 (Mon) 16:00 (CW U17 Boys Sainsbury) Karratha   def. by   LNJSA
25/09/18 (Tue) 08:30 (CW U15 Boys Risdon) 3     Albany   def.   Goldfields
25/09/18 (Tue) 09:45 (CW U17 Boys Sainsbury) 3     Albany   def.   Broome
25/09/18 (Tue) 11:00 (CW U17 Boys Sainsbury) CCJSA   vs   Goldfields
25/09/18 (Tue) 12:15 (CW U15 Boys Risdon) 6     Albany   def.   Geraldton
25/09/18 (Tue) 14:00 (CW U17 Boys Sainsbury) 4     Albany   def.   CCJSA
25/09/18 (Tue) 15:15 (CW U15 Boys Risdon) 1     CCJSA   def. by   Goldfields
26/09/18 (Wed) 08:30 (CW U15 Boys Kruse) 4     Esperance   def.   NJSA
26/09/18 (Wed) 09:45 (CW U17 Boys Sainsbury) Esperance   def. by   LNJSA
26/09/18 (Wed) 11:30 (CW U15 Boys Kruse) 1     Broome   def. by   Geraldton
26/09/18 (Wed) 12:45 (CW U17 Boys Sainsbury) 4     Albany   def.   LNJSA
26/09/18 (Wed) 14:30 (CW U15 Boys Kruse) Esperance   def. by   Karratha
26/09/18 (Wed) 15:45 (CW U17 Boys Sainsbury) 1     Albany   vs   Esperance
27/09/18 (Thu) 08:30 (CW U15 Boys Kruse) 1     Albany   vs   LNJSA
27/09/18 (Thu) 09:45 (CW U17 Boys Sainsbury) 4     Albany   def.   Goldfields
27/09/18 (Thu) 11:00 (CW U17 Girls McCallum) 3     Albany   def.   Geraldton
27/09/18 (Thu) 12:15 (CW U15 Boys Kruse) Albany   def. by   Peel
27/09/18 (Thu) 13:30 (CW U17 Boys Sainsbury) Albany   def. by   Karratha
27/09/18 (Thu) 15:15 (CW U15 Boys Kruse) 1     Karratha   vs   Peel
28/09/18 (Fri)
(Final)
08:30 (CW U15 Boys Risdon) 6     Albany   def.   Goldfields
28/09/18 (Fri)
(Final)
09:45 (CW U15 Boys Kruse) 2     Goldfields   def.   Karratha
28/09/18 (Fri)
(Final)
11:00 (CW U17 Boys Sainsbury) 2     LNJSA   def.   Albany
28/09/18 (Fri)
(Final)
12:15 (CW U17 Girls McCallum) 2     Albany   def.   Goldfields