Football West

Football West Game Forfeit

Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/01/19 (Tue) (13s - North Div 1) Noranda City FC   def.   Joondalup City FC (White)
01/01/19 (Tue) (13s - North Div 2) Whitford City FC   def. by   Gwelup Croatia SC
06/02/19 (Wed) (Women 6 A-side Summer Series 2019)   Undecided   vs   Undecided  
07/04/19 (Sun) (9s Yellow - Dingoes)   South Perth United SC   vs   Curtin University FC (Yellow)  
07/04/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) 3     Forrestfield United SC   def.   Fremantle City FC
07/04/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) 3     Port Kennedy SC   def.   Perth Saints FC
07/04/19 (Sun) (Women Metro South Division 1) 3     Baldivis Districts FC   def.   Armadale SC
07/04/19 (Sun) 09:00 (8s Yellow - Dolphins)   Lynwood United FC   vs   Victoria Park SC  
13/04/19 (Sat) (Belt Up Amateur Division 3) La Fiamma   def.   Maccabi SC
13/04/19 (Sat) (Belt Up Amateur Division 3 Reserves) La Fiamma   def.   Maccabi SC
14/04/19 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) 3     South Perth United SC   def.   Gosnells City FC
14/04/19 (Sun) (Women Metro South Division 1)   South Perth United SC   vs   Baldivis Districts FC  
14/04/19 (Sun) 08:00 (18s - Div 4) North Beach SC   def.   Kalamunda United FC
14/04/19 (Sun) 09:00 (12s Purple - Bilbies)   Joondalup United FC   vs   Mindarie FC  
14/04/19 (Sun) 10:00 (12s Red - Parrots)   Fremantle City FC (White)   vs   Western Knights SC  
14/04/19 (Sun) 10:00 (18s - Div 1) MUM FC DV1   def. by   Dianella JSC DV1
14/04/19 (Sun) 11:00 (18s Girls - Div 1) Northern Redback SC   def.   Western Knights SC
20/04/19 (Sat) (State League Division 2 - U18) 3     Murdoch University Melville FC   def.   Swan United FC
22/04/19 (Mon) (Belt Up Amateur Reserves Cup) Brozzy SC   def. by   Jaguar FC
22/04/19 (Mon) (Belt Up Amateur Reserves Cup) Kingsley SC   def.   Baldivis SC
22/04/19 (Mon) (Belt Up Amateur Reserves Cup) Subiaco AFC   def.   Ellenbrook United FC
22/04/19 (Mon) (Belt Up Amateur Reserves Cup) 3     East Perth FC   def.   Stirling Panthers SC
28/04/19 (Sun) (12s White- Emus)   Subiaco AFC   vs   UWA Nedlands FC  
28/04/19 (Sun) (13s - South Div 2 ) MUM FC (Lightening)   def.   Kwinana United JSC
28/04/19 (Sun) (9s Yellow - Wombats)   Wembley Downs SC   vs   UWA Nedlands FC (Gold)  
28/04/19 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) Inglewood City FC   def. by   Westnam United FC
28/04/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) 3     Belmont Villa SC   def.   Queens Park
04/05/19 (Sat) (13s - Cup) Ellenbrook United FC (13DV2)   def.   Inglewood United FC (13NDV2)
04/05/19 (Sat) (14s - Cup) Woodvale FC (14NDV1)   def. by   Ellenbrook United FC DV1
05/05/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) 3     North Perth United SC   def.   Ishtar United FC
05/05/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Queens Park   def. by   Armadale SC
05/05/19 (Sun) 10:00 (12s Red - Parrots)   Mandurah City FC   vs   Murdoch Uni Melville FC (Green)  
12/05/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) 3     Leeming Strikers SC   def.   Queens Park
12/05/19 (Sun) 09:45 (14s - North Div 4) Ellenbrook United FC   def.   Western Knights SC
19/05/19 (Sun) (12s Purple - Wombats)   Subiaco AFC (Maroon)   vs   Inglewood United FC  
19/05/19 (Sun) (Women Metro South Division 3) 3     Mandurah City FC   def.   Kwinana United SC
25/05/19 (Sat) (13s - Cup) Ashfield SC (13NDV1)   def.   Baldivis SC (13SDV1)
25/05/19 (Sat) (13s - Cup) Gosnells City FC (13SDV1)   def. by   Western Knights SC (13NDV4)
25/05/19 (Sat) (14s - Cup) Ellenbrook United FC (14NDV4)   def. by   Sorrento FC DV1
25/05/19 (Sat) (15s - Cup) Subiaco AFC   def.   Gosnells City FC (15DV2)
25/05/19 (Sat) (16s - Cup) Ellenbrook United FC (16DV2)   def.   Hamersley Rovers JFC (16DV2)
25/05/19 (Sat) (18s - Cup)   Wembley Downs SC (18DV2)   vs   Gosnells City FC (18DV3)  
25/05/19 (Sat) (18s - Cup) Ellenbrook United FC DV1   def. by   MUM FC (18DV3)
25/05/19 (Sat) (18s - Cup) Joondalup City FC (18DV2)   def.   Canning City FC (18DV4)
25/05/19 (Sat) 09:00 (18s - Cup) UWA Nedlands FC (18DV3)   def.   Woodvale FC (18DV5)
25/05/19 (Sat) 10:30 (13s - Cup) Carramar FC (13NDV3)   def.   Baldivis SC (13SDV2)
25/05/19 (Sat) 10:30 (14s - Cup) Carramar FC (14NDV2)   def. by   Canning City FC (14DV2)
25/05/19 (Sat) 10:30 (14s - Cup) Woodvale FC (NDV4)   def. by   Ellenbrook United FC DV1
25/05/19 (Sat) 10:30 (15s - Cup) MUM FC   def. by   Perth Saints FC (15SDV1)
25/05/19 (Sat) 10:30 (15s - Cup) Aubin Grove United FC (15SDV1)   def.   Baldivis SC (15SDV2)
25/05/19 (Sat) 10:30 (16s - Cup) Rockingham City FC   def.   Baldivis SC (16DV2)
26/05/19 (Sun) (13s - North Div 2) Ashfield SC   def. by   Gwelup Croatia SC
26/05/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) 3     Port Kennedy SC   def.   Forrestfield United SC
02/06/19 (Sun) (10s Red - Emus/Bilbies)   Subiaco AFC   vs   UWA Nedlands FC  
02/06/19 (Sun) (10s Yellow - Emus)   Subiaco AFC   vs   UWA Nedlands FC  
02/06/19 (Sun) (11s Purple - Dolphins)   Murdoch University Melville FC (Black)   vs   Perth Hills United FC (White)  
02/06/19 (Sun) (13s - North Div 1) Ashfield SC   def.   Subiaco AFC
02/06/19 (Sun) (18s - Div 5) MUM FC (Black)   def.   Woodvale FC
02/06/19 (Sun) (8s Purple - Echidnas)   UWA Nedlands FC   vs   Dianella JSC  
02/06/19 (Sun) (8s Purple - Parrots)   Curtin University FC   vs   Mandurah City FC  
02/06/19 (Sun) (9s Blue - Bilbies)   Carramar FC   vs   Joondalup City SC  
02/06/19 (Sun) (9s Purple - Emus)   Floreat Athena FC   vs   UWA Nedlands FC  
02/06/19 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Perth City SC   def. by   Quinns FC
02/06/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North B) 3     Morley-Windmills SC   def.   North Beach (B)
08/06/19 (Sat) (16s - Cup) Woodvale FC (DV3)   def.   Ellenbrook United FC (16DV2)
08/06/19 (Sat) (16s - Cup) Joondalup City FC NPL   def. by   Inglewood United FC NPL
08/06/19 (Sat) (16s - Cup) Mandurah City FC NPL   def. by   Rockingham City FC NPL
08/06/19 (Sat) 11:00 (16s - Cup) Perth SC NPL   def.   Forrestfield United SC NPL
09/06/19 (Sun) (10s Purple - Emus)   North Beach SC   vs   Dianella Junior SC  
09/06/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) 3     Hamersley Rovers SC   def.   Stirling Lions SC
09/06/19 (Sun) 10:00 (16s - Div 2) Port Kennedy SC   def.   Baldivis SC
09/06/19 (Sun) 11:45 (14s - North Div 3) Subiaco AFC   def.   Maccabi SC
13/06/19 (Thu) 18:15 (16s - Cup) Maccabi SC   def. by   Dianella JSC
16/06/19 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Yanchep United FC   def.   Inglewood City FC
16/06/19 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Gosnells City FC   def. by   Kalamunda United FC
16/06/19 (Sun) (Women Metro North Division 1) Sorrento   def.   Stirling Panthers SC
16/06/19 (Sun) 11:30 (11s White - Bilbies)   Joondalup City SC (White)   vs   Quinns FC (Blue)  
22/06/19 (Sat) (14s - Girls Cup ) Hamersley Rovers JFC (Black) (DV2)   def.   Joondalup City FC (DV3)
22/06/19 (Sat) (16s - Girls Cup) Joondalup City FC (DV1)   def. by   Kalamunda United FC (DV2)
22/06/19 (Sat) 10:30 (16s - Girls Cup) MUM FC (DV1)   def.   Port Kennedy SC (DV2)
23/06/19 (Sun) (13s - North Div 2) Gwelup Croatia SC   def.   Whitford City FC
23/06/19 (Sun) (Women Metro North Division 1) Stirling Panthers SC   def. by   Ashfield SC
23/06/19 (Sun) (Women Metro North Division 3) 3     Swan Valley SC   def.   Yanchep United FC
23/06/19 (Sun) 09:45 (14s - North Div 4) Ellenbrook United FC   def.   Joondalup City FC
23/06/19 (Sun) 10:30 (12s Grey (Metro))   Joondalup City SC   vs   Swan United FC  
30/06/19 (Sun) (13s - North Div 2) Ashfield SC   def. by   Gwelup Croatia SC
30/06/19 (Sun) (Belt Up Amateur Cup)   Leeming Strikers SC   vs   Stirling Lions SC  
30/06/19 (Sun) (Belt Up Amateur Reserves Cup)   Leeming Strikers SC   vs   Stirling Lions SC  
30/06/19 (Sun) (Women Metro North Division 1)   Stirling Panthers SC   vs   Subiaco AFC  
30/06/19 (Sun) 08:00 (9s Yellow - Bilbies)   Woodvale FC   vs   Joondalup City SC (White)  
07/07/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) 3     FC Shoalwater   def.   Perth Saints FC
07/07/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) Balga SC   def.   Swan United FC
07/07/19 (Sun) (Women State League Division 1) Wanneroo City SC   def. by   Bassendean Caledonian FC
14/07/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) Port Kennedy SC   def.   UWA Nedlands (A)
14/07/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) Spearwood Dalmatinac   def.   Forrestfield United SC
14/07/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) Swan Valley SC   def.   Swan United FC
14/07/19 (Sun) (Women State League Division 1) Wanneroo City SC   def. by   Queens Park
21/07/19 (Sun) (10s Red - Emus/Bilbies)   Cracovia SC   vs   Mindarie FC  
21/07/19 (Sun) (Women State League Division 1) 3     South West Phoenix FC   def.   Joondalup City
21/07/19 (Sun) 08:00 (13s - North Div 2) Gwelup Croatia SC   def.   UWA Nedlands FC
21/07/19 (Sun) 09:00 (10s White - Emus)   Western Knights SC   vs   Noranda City FC  
21/07/19 (Sun) 09:00 (13s - North Div 3) Northern City FC   def.   Woodvale FC
21/07/19 (Sun) 10:00 (9s Yellow - Wombats)   Western Knights SC (Blue)   vs   Hamersley Rovers JFC  
21/07/19 (Sun) 10:30 (11s Purple - Emus)   Gwelup Croatia SC   vs   UWA Nedlands FC (White)  
21/07/19 (Sun) 11:00 (12s Purple - Emus)   Stirling Lions SC   vs   UWA Nedlands FC  
21/07/19 (Sun) 11:30 (14s - Girls Div 3) Joondalup City FC   def. by   Joondalup United FC
28/07/19 (Sun) 09:30 (11s Purple - Wombats)   Cracovia SC   vs   North Beach SC  
04/08/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North B) Wembley Downs SC   def. by   Chindits United SC
04/08/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) Port Kennedy SC   def.   Perth Saints FC
04/08/19 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Kelmscott Roos   def.   Rockingham United FC
04/08/19 (Sun) (Women State League Division 1) 3     South West Phoenix FC   def.   Port Kennedy SC
11/08/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Carramar FC   def. by   Bayswater City
11/08/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) FC Shoalwater   def.   Forrestfield United SC
11/08/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) Cracovia White Eagles   def.   Stirling Lions SC
11/08/19 (Sun) 09:00 (14s - South Div 3) Canning City FC (Blue)   def.   Belmont JSC
11/08/19 (Sun) 10:00 (14s - North Div 3) Maccabi SC   def. by   Subiaco AFC
14/08/19 (Wed) (Women Metropolitan Cup) Mandurah City FC (SDV1)   def.   Brooklands FC (SDV1)
18/08/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North B) 3     Ellenbrook United FC   def.   Wanneroo City SC (B)
18/08/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) Forrestfield United SC   def.   Perth Saints FC
18/08/19 (Sun) (Women Metro North Division 3) Hamersley Rovers SC   def.   Yanchep United FC
18/08/19 (Sun) (Women Metro South Division 2) Forrestfield United SC   def.   Port Kennedy SC
18/08/19 (Sun) 00:45 (Belt Up Masters South Division 2) South Perth United SC   def.   Rockingham United FC
24/08/19 (Sat) (Belt Up Amateur Division 3 Reserves) 3     Mandurah City FC   def.   La Fiamma
24/08/19 (Sat) 08:30 (14s - North Div 1) UWA Nedlands FC   def.   Woodvale FC
25/08/19 (Sun) (16s - Div 2) Maccabi SC   def.   Port Kennedy SC
25/08/19 (Sun) (18s - Div 1) Perth SC DV1   def.   Ellenbrook United FC DV1
25/08/19 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) Bayswater City   def. by   AFC Joondalup
25/08/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) Perth Saints FC   def. by   FC Shoalwater
25/08/19 (Sun) 10:00 (13s - North Div 3) Morley-Windmills SC   def.   Wembley Downs SC
25/08/19 (Sun) 10:30 (16s - Div 1) Rockingham City FC   def.   Quinns FC
25/08/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Metro South Division 2) Port Kennedy SC   def.   Gosnells City FC
31/08/19 (Sat) (13s - North Div 2) Yanchep United FC   def.   UWA Nedlands FC
01/09/19 (Sun) (11s Green (Metro))     Balcatta FC   vs   Mindarie FC  
01/09/19 (Sun) (13s - North Div 2) Hamersley Rovers JFC (13NDV2)   def.   Ashfield SC
01/09/19 (Sun) (13s - North Div 2) UWA Nedlands FC   def. by   Gwelup Croatia SC
01/09/19 (Sun) (16s - Div 3) Hamersley Rovers JFC (Black)   vs   Canning City FC
01/09/19 (Sun) (16s - Div 3) North Beach SC   def.   Hamersley Rovers JFC (Black)
01/09/19 (Sun) (16s - Girls Div 1) Balcatta FC   def.   Mindarie FC
01/09/19 (Sun) (18s - Div 1) Joondalup United FC DV1   def.   MUM FC DV1
01/09/19 (Sun) (18s - Div 4) North Beach SC   def.   Cockburn City SC
01/09/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South A) Fremantle City FC   def.   Perth Saints FC
01/09/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) Alexander Florina FC   def.   Ishtar United FC
01/09/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Gosnells City FC   def. by   MUM FC
01/09/19 (Sun) (Women Metro North Division 3) Alexander Florina   def.   Yanchep United FC
01/09/19 (Sun) 01:00 (13s - North Div 3) Woodvale FC   def. by   Morley-Windmills SC
01/09/19 (Sun) 11:00 (11s Purple - Wombats)   Balga SC   vs   Balcatta FC  
01/09/19 (Sun) 11:00 (13s - North Div 1) Joondalup City FC (White)   def. by   Quinns FC
01/09/19 (Sun) 12:00 (Belt Up Masters Over 45 North A) Subiaco AFC Lions   def.   Quinns FC (B)
08/09/19 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) Bayswater City   def. by   Hillarys FC
08/09/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Baldivis Districts FC   def.   Gosnells City FC
08/09/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 3) Lynwood United FC   def.   Peel United SC
08/09/19 (Sun) (Belt Up Metro South Premier) Leeming Strikers SC   def.   Kwinana United SC
08/09/19 (Sun) 13:00 (Belt Up Masters Over 45 South A) MUM FC   def.   Perth Saints FC
08/09/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 3 Reserves) Canning City FC   def.   La Fiamma
15/09/19 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) Joondalup City FC   def.   Dianella White Eagles SC
15/09/19 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) Bassendean   def.   Bayswater City
15/09/19 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Bayswater City   def.   Quinns FC (B)
15/09/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) CAFC Perth Lions   def. by   Curtin University FC
15/09/19 (Sun) (Belt Up Metro North Premier)   North Perth United SC   vs   Northern City FC  
15/09/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Gosnells City FC   def. by   Murray District Rangers SC
15/09/19 (Sun) (Belt Up Metro South Premier) Kwinana United SC   def. by   Fremantle City
15/09/19 (Sun) (Women Metro South Division 2) 3     Baldivis Districts FC   def.   Forrestfield United SC
15/09/19 (Sun) (Women State League Division 1) Subiaco AFC   def.   Wanneroo City SC
15/09/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Masters Over 45 South A) Perth Saints FC   def. by   Spearwood Dalmatinac
22/09/19 (Sun) (Belt Up Amateur Division 2) Fraser Park FC   def. by   Curtin University FC
22/09/19 (Sun) (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) Fraser Park FC   def. by   Curtin University FC
22/09/19 (Sun) (Belt Up Masters North Division 1) Carramar FC   def.   Olympic Kingsway SC
22/09/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 2) Marsh FC   def.   Westnam United FC
22/09/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 2) AFC Gortankaku   def.   Sorrento Vikings
22/09/19 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) UWA Nedlands FC   def.   Stirling Lions SC
22/09/19 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) Western Border SC   def.   Gosnells City FC
22/09/19 (Sun) (Women State League Division 1) Wanneroo City SC   def. by   Fremantle City
22/09/19 (Sun) 15:00 (Belt Up Masters Over 45 South A) Perth Saints FC   def. by   Port Kennedy SC
24/09/19 (Tue) (Women Metro South Division 2) Victoria Park SC   def.   Port Kennedy SC
25/09/19 (Wed) (Belt Up Metro North Division 5) Wanneroo City SC   def.   Mindarie FC
29/09/19 (Sun) (Women Metro South Division 3) Mandurah City FC   def. by   Baldivis Districts FC
29/09/19 (Sun) (Women Metro South Division 3) Victoria Park SC   def.   Kelmscott Roos SC
29/09/19 (Sun) (Women State League Division 1) Bassendean Caledonian FC   def.   Wanneroo City SC
29/09/19 (Sun) (Women State League Division 1) Queens Park   def.   Joondalup City
29/09/19 (Sun) (Women State League Division 2) Sorrento FC   def.   Gosnells City FC
29/09/19 (Sun) (Women State League Division 2) Fremantle City (B)   def.   Port Kennedy SC (B)