Charles Mutton Reserve

Venue Address
Lorne St

Fawkner
Phone
9354 8171
Map Reference
J-5 17
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
07/04/19 (Sun) 08:30 (Under 9 Red)   Northern Saints   vs   Coburg Districts  
07/04/19 (Sun) 09:45 (Big Childcare Under 11 Division 5) 0.4-4     Northern Saints 1   def. by   Keilor 3 10.6-66 
07/04/19 (Sun) 11:00 (Big Childcare Under 13 Division 1) 0.3-3     Northern Saints 1   def. by   Pascoe Vale 1 22.10-142 
07/04/19 (Sun) 12:30 (Big Childcare Under 15 Division 2) 30.22-202     Northern Saints 1   def.   Keilor Park 1 2.1-13 
07/04/19 (Sun) 14:20 (Big Childcare Under 17 Division 2) 11.9-75     Northern Saints 1   def.   Strathmore 2 7.13-55 
13/04/19 (Sat) 10:00 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1) 15.7-97     Northern Saints   def.   Strathmore 2 5.7-37 
13/04/19 (Sat) 11:50 (Reserves Division 2) 12.16-88     Northern Saints   def.   Hadfield 12.11-83 
13/04/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2) 16.18-114     Northern Saints   def.   Hadfield 13.9-87 
27/04/19 (Sat) 11:50 (Reserves Division 2) 23.12-150     Northern Saints   def.   Moonee Valley 6.8-44 
27/04/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2) 19.7-121     Northern Saints   def.   Moonee Valley 17.12-114 
28/04/19 (Sun) 09:45 (Big Childcare Under 11 Division 5) 4.1-25     Northern Saints 1   def.   Moonee Valley 2 3.3-21 
28/04/19 (Sun) 11:00 (Under 15 Girls Division 2) 2.7-19     Northern Saints   def.   Maribyrnong Park 2 0.1-1 
05/05/19 (Sun) 08:30 (Under 9 Red)   Northern Saints   vs   Strathmore  
05/05/19 (Sun) 12:30 (Big Childcare Under 11 Division 5) 5.8-38     Northern Saints 1   def.   Craigieburn 3 1.0-6 
05/05/19 (Sun) 13:45 (Big Childcare Under 17 Division 2) 11.7-73     Northern Saints 1   def.   Aberfeldie 2 8.8-56 
11/05/19 (Sat) 11:50 (Reserves Division 2)   Northern Saints   def.   Jacana  
11/05/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2)   Northern Saints   def.   Jacana  
12/05/19 (Sun) 09:30 (Under 15 Girls Division 2) 16.16-112     Northern Saints   def.   Tullamarine 1 2.0-12 
12/05/19 (Sun) 11:00 (Big Childcare Under 13 Division 2) 7.1-43     Northern Saints 1   def. by   Glenroy 1 8.10-58 
12/05/19 (Sun) 12:30 (Big Childcare Under 15 Division 1) 9.5-59     Northern Saints 1   def. by   Essendon Doutta Stars 1 13.20-98 
18/05/19 (Sat) 10:00 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1) 5.7-37     Northern Saints   def. by   Tullamarine 10.15-75 
19/05/19 (Sun) 09:45 (Big Childcare Under 11 Division 5) 9.7-61     Northern Saints 1   def.   East Sunbury 2 1.0-6 
19/05/19 (Sun) 14:20 (Big Childcare Under 17 Division 2) 13.10-88     Northern Saints 1   def.   Airport West/Keilor Park 1 13.2-80 
25/05/19 (Sat) 10:00 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1) 12.6-78     Northern Saints   def.   Westmeadows 9.4-58 
25/05/19 (Sat) 11:50 (Reserves Division 2) 12.13-85     Northern Saints   def.   Coburg Districts 6.5-41 
25/05/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2) 12.16-88     Northern Saints   def.   Coburg Districts 10.13-73 
26/05/19 (Sun) 08:30 (Under 9 Red)   Northern Saints   vs   Coburg FC  
26/05/19 (Sun) 09:45 (Big Childcare Under 11 Division 5) 5.1-31     Northern Saints 1   def.   Keilor Park 1 0.1-1 
26/05/19 (Sun) 11:00 (Big Childcare Under 13 Division 2) 2.2-14     Northern Saints 1   def. by   Airport West 1 8.7-55 
26/05/19 (Sun) 12:30 (Big Childcare Under 15 Division 2) 5.7-37     Northern Saints 1   def.   Keilor 2 3.5-23 
26/05/19 (Sun) 14:20 (Big Childcare Under 17 Division 2) 19.12-126     Northern Saints 1   def.   Maribyrnong Park 2 4.4-28 
02/06/19 (Sun) 09:45 (Big Childcare Under 11 Division 5)   Northern Saints 1   vs   St Francis 1  
02/06/19 (Sun) 11:00 (Under 15 Girls Division 2)   Northern Saints   vs   Taylors Lakes 1  
15/06/19 (Sat) 10:00 (2019 Thirds)   Northern Saints   vs   Keilor 1 - Burns  
22/06/19 (Sat) 10:00 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1)   Northern Saints   vs   Sunbury Kangaroos  
22/06/19 (Sat) 11:50 (Reserves Division 2)   Northern Saints   vs   Sunbury Kangaroos  
22/06/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2)     Northern Saints   vs   Sunbury Kangaroos  
23/06/19 (Sun) 12:30 (Under 15 Girls Division 2)   Northern Saints   vs   East Keilor 1  
30/06/19 (Sun) 12:30 (Under 15 Girls Division 2)   Northern Saints   vs   Moonee Valley 1  
06/07/19 (Sat) 10:00 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1)   Northern Saints   vs   Burnside Heights  
06/07/19 (Sat) 11:50 (Reserves Division 2)   Northern Saints   vs   Burnside Heights  
06/07/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2)   Northern Saints   vs   Burnside Heights  
13/07/19 (Sat) 10:00 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1)   Northern Saints   vs   Sunbury Kangaroos  
13/07/19 (Sat) 11:50 (2019 Thirds)   Northern Saints   vs   Oak Park 2  
14/07/19 (Sun) 12:30 (Under 15 Girls Division 2)   Northern Saints   vs   Burnside Heights 1  
20/07/19 (Sat) 10:00 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1)   Northern Saints   vs   West Coburg  
20/07/19 (Sat) 11:50 (Reserves Division 2)   Northern Saints   vs   East Sunbury  
20/07/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2)   Northern Saints   vs   East Sunbury  
21/07/19 (Sun) 12:30 (Under 15 Girls Division 2)   Northern Saints   vs   Tullamarine 1  
28/07/19 (Sun) 12:30 (Under 15 Girls Division 2)   Northern Saints   vs   West Coburg 1  
10/08/19 (Sat) 11:50 (Apprenticeships Group Plus Australia Under 19 Division 1)   Northern Saints   vs   Keilor Park  
10/08/19 (Sat) 14:15 (Strathmore Community Bank Division 2)   Northern Saints   vs   Keilor Park