Football West

Perth Plasterboard Centre Stadium

Venue Address:
Cnr Walter Road & Eighth Avenue, Inglewood
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
10/02/18 (Sat) 17:00 (Mens State League Night Series) 1     Ashfield SC   def. by   Dianella White Eagles SC
10/02/18 (Sat) 19:00 (Mens State League Night Series) 2     Canning City SC   vs   Shamrock Rovers Perth FC
16/02/18 (Fri) 18:30 (Mens State League Night Series) 2     Western Knights SC   def.   Canning City SC
16/02/18 (Fri) 20:30 (Mens State League Night Series) 1     Gwelup Croatia SC   vs   Morley-Windmills SC
25/02/18 (Sun) 17:00 (Amateur Night Series) 2     Wembley Downs SC   def.   Jaguar FC
25/02/18 (Sun) 19:00 (Amateur Night Series) 1     Subiaco AFC   def. by   Hamersley Rovers SC
04/03/18 (Sun) 17:00 (Mens State League Night Series) 2     Dianella White Eagles SC   def. by   Olympic Kingsway SC
04/03/18 (Sun) 19:00 (Mens State League Night Series) 1     Shamrock Rovers Perth FC   def. by   Western Knights SC
11/03/18 (Sun) 17:00 (Mens State League Night Series) 6     Dianella White Eagles SC   def.   Swan United FC
11/03/18 (Sun) 19:00 (Mens State League Night Series) Western Knights SC   def. by   Fremantle City FC
16/03/18 (Fri) 18:30 (Amateur Night Series) 1     Hamersley Rovers SC   vs   Kingsley SC
16/03/18 (Fri) 20:30 (Amateur Night Series) 1     North Perth United SC   def. by   Leeming Strikers SC
24/03/18 (Sat) 17:00 (Amateur Night Series) Kingsley SC   def. by   Leeming Strikers SC
24/03/18 (Sat) 19:15 (Mens State League Night Series)   UWA-Nedlands FC   vs   Fremantle City FC  
02/04/18 (Mon) 10:30 (Belt Up State League U18 Cup) 13     Inglewood United   def.   Swan United FC
02/04/18 (Mon) 12:45 (Belt Up State League Reserves Cup) 11     Inglewood United   def.   Swan United FC
06/05/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 3     East Perth FC   def.   Perth Hills United FC
06/05/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 3     East Perth FC   def.   Perth Hills United FC
27/05/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 5     East Perth FC   def.   Maccabi SC
27/05/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 7     East Perth FC   def.   Maccabi SC
01/06/18 (Fri) 18:00 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 1     Emerald FC   def. by   East Perth FC
01/06/18 (Fri) 20:00 (Belt Up Amateur Division 2) 2     Emerald FC   def. by   East Perth FC
09/06/18 (Sat) 09:00 (13s - Cup) 5     Inglewood United SC - NPL   def.   Forrestfield United SC - NPL
09/06/18 (Sat) 10:15 (14s - Cup) Inglewood United SC - NPL   vs   Cockburn City SC - NPL
10/06/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves) 3     East Perth FC   vs   Floreat Athena FC
10/06/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2) 1     East Perth FC   vs   Floreat Athena FC
24/06/18 (Sun) 12:15 (Belt Up Amateur Reserves Cup)   North Perth Utd (Prem)   vs   Hamersley Rovers (Prem)  
24/06/18 (Sun) 14:30 (Belt Up Amateur Cup)   East Perth FC (Div 2)   vs   Hamersley Rovers (Prem)  
30/06/18 (Sat) 09:00 (13s - Cup)   Inglewood United SC - NPL   vs   Stirling Lions SC - NPL  
01/07/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves)   East Perth FC   vs   Cracovia White Eagles SC  
01/07/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2)   East Perth FC   vs   Cracovia White Eagles SC  
08/07/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves)   East Perth FC   vs   Curtin University FC  
08/07/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2)   East Perth FC   vs   Curtin University FC  
22/07/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves)   East Perth FC   vs   Peel United SC  
22/07/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2)   East Perth FC   vs   Peel United SC  
29/07/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves)   East Perth FC   vs   Brooklands FC  
29/07/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2)   East Perth FC   vs   Brooklands FC  
12/08/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves)   East Perth FC   vs   Carramar FC  
12/08/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2)   East Perth FC   vs   Carramar FC  
26/08/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves)   East Perth FC   vs   Emerald FC  
26/08/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2)   East Perth FC   vs   Emerald FC  
09/09/18 (Sun) 12:45 (Belt Up Amateur Division 2 Reserves)   East Perth FC   vs   Forrestfield United SC  
09/09/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Amateur Division 2)   East Perth FC   vs   Forrestfield United SC