Parrs Park 6FT A (Artificial Half Pitch)

Venue Address
Cnr West Coast Road and Parrs Cross Road
Parrs Park
Oratia
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 10:00 (Girls Only 12th Grading) 2     Oratia Go Girls G12/1   def.   Forrest Hill Bowens G12/1
01/04/17 (Sat) 11:00 (SW 12th Div 4 Grading) 1     Oratia Glory 12/4   def. by   Kristin United Gunners 12/3
08/04/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 5 Grading) 2     Oratia Barcelona 11/5   def. by   Glenfield Storm 11/5
08/04/17 (Sat) 11:00 (SW 11th Div 6 Grading) Oratia Phoenix 11/6   def. by   Oratia Force 11/6
29/04/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 1 Grading) 1     Oratia Athletic 11/1   def. by   Norwest England 11/1
29/04/17 (Sat) 11:00 (SW 12th Div 4 Grading) 2     Oratia Glory 12/4   vs   Albany Windsor 12/4
06/05/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 5 Grading) 2     Oratia Barcelona 11/5   vs   Te Atatu Pumas 11/5
06/05/17 (Sat) 11:00 (SW 12th Div 2 Grading) Oratia Wanderer's 12/3   def. by   Oratia Toffee's 12/1
13/05/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 5 Grading) 3     Oratia Barcelona 11/5   def.   North Shore Schalke 11/5
13/05/17 (Sat) 11:00 (SW 12th Div 4 Grading) 1     Oratia Glory 12/4   vs   Warkworth 12/4
20/05/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Motuihe Div Grading)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   Norwest Chile 9th Grade  
20/05/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Motuihe Div Grading)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   Norwest Chile 9th Grade  
20/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Only 12th Grading) 1     Oratia Go Girls G12/1   def. by   West Auckland Tigerstrikers G12/1
27/05/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 5 Grading) 1     Oratia Barcelona 11/5   vs   Birkenhead Boston 11/5
27/05/17 (Sat) 11:00 (SW 12th Div 4 Grading) 2     Oratia Glory 12/4   def.   Albany Strikers 12/5
03/06/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 3 Grading) 4     Glen Eden United Stars 11/3   def.   Birkenhead Baltimore 11/3
03/06/17 (Sat)
(Supplementary Fixture)
11:00 (SW 10th Bethells Div C Grading)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Oratia Real Madrid 10th Grade  
03/06/17 (Sat)
(Supplementary Fixture)
11:30 (SW 10th Bethells Div C Grading)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Oratia Real Madrid 10th Grade  
10/06/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 5 Grading) 10     Oratia Barcelona 11/5   def.   Hibiscus Coast Beckham 11/5
17/06/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 3 Grading) Glen Eden United Stars 11/3   def. by   Forrest Hill Manchester 11/3
24/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Te Atatu Trojans 9th Grade   vs   Glen Eden United UFO'S 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Te Atatu Trojans 9th Grade   vs   Glen Eden United UFO'S 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 11:00 (Girls 12th Div 2 Championship) 3     Oratia Go Girls G12/1   def.   Forrest Hill Bowens G12/1
01/07/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   ORATIA QUICK FEET  
01/07/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   ORATIA QUICK FEET  
08/07/17 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 2 Championship) Waitemata Macedonia 11/3   def. by   North Shore Dortmund 11/2
08/07/17 (Sat) 11:00 (SW 11th Div 2 Championship) West Auckland Assassins 11/3   def. by   Forrest Hill Manchester 11/3
22/07/17 (Sat)
(MATCH POSTPONED)
10:00 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Rockets 10th Grade   vs   Norwest Holland 10th Grade  
22/07/17 (Sat)
(MATCH POSTPONED)
10:30 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Rockets 10th Grade   vs   Norwest Holland 10th Grade  
22/07/17 (Sat) 11:00 (SW 11th Div 4 Championship) Glen Eden United Stars 11/3   def. by   Birkenhead Brown 11/4
29/07/17 (Sat) 10:00 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
29/07/17 (Sat) 10:30 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
29/07/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Waitemata Barcelona 10th Grade   vs   Glen Eden United Rockets 10th Grade  
29/07/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Waitemata Barcelona 10th Grade   vs   Glen Eden United Rockets 10th Grade  
05/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   Waitakere City Boca 9th Grade 2  
05/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   Waitakere City Boca 9th Grade 2  
05/08/17 (Sat) 11:00 (SW 11th Div 4 Championship) Glen Eden United Stars 11/3   def. by   Glenfield Typhoons 11/4
12/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
10:00 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Ranui Swanson Dragons 10th Grade A  
12/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
10:30 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Ranui Swanson Dragons 10th Grade A  
19/08/17 (Sat) 10:00 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Te Atatu Colts 10th Grade  
19/08/17 (Sat) 10:30 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Asteroids 10th Grade   vs   Te Atatu Colts 10th Grade  
19/08/17 (Sat) 11:00 (SW 11th Div 4 Championship) 1     Glen Eden United Stars 11/3   def. by   Birkenhead Brumbies 11/3
26/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   Te Atatu Trojans 9th Grade  
26/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Glen Eden United UFO'S 9th Grade   vs   Te Atatu Trojans 9th Grade  
26/08/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Rockets 10th Grade   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
26/08/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Anawhata Div B RE GRADED)   Glen Eden United Rockets 10th Grade   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
02/09/17 (Sat) 11:00 (SW 11th Div 4 Championship) 1     Glen Eden United Stars 11/3   vs   Forrest Hill Leeds 11/4