Taharoto Park 1

Venue Address
Taharoto Road
Takapuna
North Shore City
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
25/03/16 (Fri) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Claudelands Rovers Reserves M/N2R  
25/03/16 (Fri) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Claudelands Rovers NL2  
02/04/16 (Sat) 10:30 (HW 14th Div 2 Grading) 3     Takapuna Lightning 14/2   def. by   Puhoi ROSA 14/1 16 
02/04/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Waitemata FC Reserves M/N2R  
02/04/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Waitemata NL2  
03/04/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 8     Takapuna AUT Titans W2   def.   Glenfield Chaos W2
03/04/16 (Sun) 13:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   def.   Ellerslie Nomads WCh  
09/04/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Div 1 Grading) 5     Takapuna Fury 13G/1   def.   Forrest Hill Milford Swanz 13G/1
09/04/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Albany Utd Reserves M/N2R  
09/04/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Albany United NL2  
16/04/16 (Sat) 11:15 (HW 14th Div 2 Grading) 1     Takapuna Lightning 14/2   vs   Hibiscus Coast Banks 14/2
16/04/16 (Sat)
(Reversed with R12)
13:00 (NFF Men's 3rd Division) 3     Takapuna Gunners M3   def.   East Coast Bays Thomas M3
16/04/16 (Sat) 14:45 (NFF O45s 1st Division) 3     Takapuna Cavaliers O45/1   def.   Glen Eden Black O45/1
17/04/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 1     Takapuna AUT Titans W2   def.   Hibiscus Coast AA's W2
17/04/16 (Sun) 13:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   def.   Te Atatu WCh  
23/04/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 1st Division) 5     Takapuna Boca Seniors M1   def.   Oratia United M1
23/04/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 4th Division) 5     Takapuna Allgood FC O35/4   def.   Glenfield Gringos O35/4
30/04/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Onepoto Div C Grading)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   Hibiscus Coast Zoff 10Cone  
30/04/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Onepoto Div C Grading)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   Hibiscus Coast Zoff 10Cone  
30/04/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Te Atatu Reserves M/N2R  
30/04/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Te Atatu NL2  
01/05/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 2     Takapuna AUT Titans W2   def. by   Ranui Swanson Social W2
07/05/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Div 1 Grading) 1     Takapuna Fury 13G/1   vs   Three Kings Utd 13G/1
07/05/16 (Sat) 12:00 (HW 13th Div 2 Grading) Takapuna Hammers 13/2   def. by   North Shore Serbia 13/4
07/05/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 3rd Division) 1     Takapuna Gunners M3   def. by   Air Force M3
07/05/16 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 2     Takapuna Boca Seniors M1   def.   East Coast Bays Sheehan M1
08/05/16 (Sun) 11:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   vs   Pukekohe WCh  
14/05/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Onepoto Div C Grading)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   Birkenhead Bermuda 10Cone  
14/05/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Onepoto Div C Grading)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   Birkenhead Bermuda 10Cone  
14/05/16 (Sat) 13:00 (HW 15th Div 1 Grading) 9     Takapuna Demons 15/1   def.   Hibiscus Coast Vardy 15/2
14/05/16 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 4     Takapuna Boca Seniors M1   def.   North Shore Seagulls M1
15/05/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 10     Takapuna AUT Titans W2   def.   Birkenhead United W2
21/05/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Div 1 Grading) Takapuna Fury 13G/1   def. by   Warkworth Ferns 13G/1
21/05/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Onehunga Mangere Reserves M/N2R  
21/05/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Onehunga Mangere United NL2  
22/05/16 (Sun) 11:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   def. by   Waitemata WCh  
28/05/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 1st Division) 3     Takapuna Boca Seniors M1   def.   Birkenhead Catimba M1
28/05/16 (Sat) 14:45 (AFF/NFF O40s Conference) 2     Takapuna O40C   def. by   Hibiscus Rovers O40C
04/06/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Northland FC Reserves M/N2R  
04/06/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Northland FC NL2  
06/06/16 (Mon)
(NRFL Reserves KO Shield R2)
12:00 (NRFL Reserves KO/Plate/Bowl/Shield)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Albany Utd Reserves M/N2R  
11/06/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Grade Div 1 Championship) Takapuna Fury 13G/1   vs   Warkworth Ferns 13G/1
11/06/16 (Sat)
(.)
11:00 (SW 10th Onepoto Div C Grading)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   East Coast Bays Walsh 10Cone  
11/06/16 (Sat)
(.)
11:30 (SW 10th Onepoto Div C Grading)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   East Coast Bays Walsh 10Cone  
11/06/16 (Sat) 13:00 (AFF/NFF 19th SAT Div 2 Championship) 5     Takapuna Raven Hunters 19Sat/2   vs   Norwest United 19Sat/2
11/06/16 (Sat)
(Men's Combined Plate, QF)
14:45 (NFF Men's Combined Cup) 4     Takapuna Bombers M4   def.   East Coast Bays Optimus Prime M4
12/06/16 (Sun)
(Women's Second Div Plate, Semi-Final)
10:45 (NFF Women's Second Division Cup) 1     Takapuna AUT Titans W2   def.   Ranui Swanson Social W2
18/06/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   East Coast Bays Cooper 10Cwai  
18/06/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   East Coast Bays Cooper 10Cwai  
18/06/16 (Sat) 13:00 (HW 17th Div 3 Championship) Takapuna Eagles 17/3   def. by   Birkenhead Blues 17/3
18/06/16 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 4     Takapuna Boca Seniors M1   def.   East Coast Bays Napoli M1
19/06/16 (Sun) 13:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   def. by   Central United WCh  
25/06/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Grade Div 1 Championship) 2     Takapuna Fury 13G/1   def.   Three Kings Utd 13G/1
25/06/16 (Sat) 12:00 (HW 14th Div 2 Championship) 1     Takapuna Lightning 14/2   vs   Waitakere Team 3 14/2
25/06/16 (Sat) 14:45 (AFF/NFF O40s Conference) 6     Takapuna O40C   def.   Western Springs Kosmos M40C
26/06/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 1     Takapuna AUT Titans W2   def. by   Forrest Hill Milford Active W2
02/07/16 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 2 Championship) 2     Takapuna Torpedoes 11/2   def. by   Forrest Hill Roma 11/2
02/07/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Manukau City Reserves M/N2R  
02/07/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Manukau City NL2  
09/07/16 (Sat) 12:00 (HW 13th Div 2 Championship) 2     North Shore Holland 13/2   def. by   Takapuna Hammers 13/2
09/07/16 (Sat) 13:00 (AFF/NFF 19th SAT Div 2 Championship) 1     Takapuna Raven Hunters 19Sat/2   def. by   East Coast Bays Evans 19Sat/2
09/07/16 (Sat) 14:45 (NFF O45s 1st Division) 7     Takapuna Cavaliers O45/1   def.   Glen Eden Black O45/1
10/07/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 3     Takapuna AUT Titans W2   def.   Takapuna Social W2
10/07/16 (Sun) 13:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   def.   Beachlands Maraetai WCh  
16/07/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Fencibles Utd Reserves M/N2R  
16/07/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Fencibles United NL2  
17/07/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) Takapuna Social W2   def. by   Glenfield Gazelles W2
23/07/16 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 2 Championship) 2     Takapuna Torpedoes 11/2   def.   Ranui Swanson New Generation 11/2
23/07/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Grade Div 1 Championship) 4     Takapuna Fury 13G/1   def.   Bucklands Beach 13GP/A
23/07/16 (Sat) 13:00 (HW 15th Div 1 Championship ) 4     Takapuna Demons 15/1   def.   North Shore Colombia 15/1
23/07/16 (Sat) 14:45 (NFF O45s 1st Division) 2     Takapuna Cavaliers O45/1   def.   Albany Originals O45/1
24/07/16 (Sun)
(B/fwd from 14 August)
10:45 (NFF Women's 2nd Division) 3     Takapuna AUT Titans W2   def.   Norwest United New W2
30/07/16 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 2nd Division Reserves)   Takapuna Reserves M/N2R   vs   Papatoetoe AFC Reserves M/N2R  
30/07/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division)   Takapuna NL2   vs   Papatoetoe AFC NL2  
31/07/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 3     Takapuna AUT Titans W2   def.   Warkworth W2
31/07/16 (Sun) 13:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   def. by   Manukau City WCh  
06/08/16 (Sat) 10:00 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Takapuna Tigers 10Bmai   vs   Greenhithe Green Machine 10Bhar  
06/08/16 (Sat) 10:00 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   North Shore Sevilla 10Cone  
06/08/16 (Sat) 10:30 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Takapuna Tigers 10Bmai   vs   Greenhithe Green Machine 10Bhar  
06/08/16 (Sat) 10:30 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   North Shore Sevilla 10Cone  
06/08/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Grade Div 1 Championship) Takapuna Fury 13G/1   def. by   Three Kings Utd Philpot 13GP/A
06/08/16 (Sat)
(Re-scheduled from 25 June)
13:00 (NFF O45s 1st Division) 1     East Coast Bays Mum's Mob O45/1   def. by   Takapuna Cavaliers O45/1
06/08/16 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 3     Takapuna Boca Seniors M1   def.   Albany Wanderers M1
07/08/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 3     Forrest Hill Milford Active W2   def.   Takapuna Social W2
13/08/16 (Sat)
(Rescheduled from 9/7)
10:00 (HW 13th Div 2 Championship) Takapuna Thunder 13/2   def. by   Forrest Hill Real Madrid 13/2
13/08/16 (Sat) 13:00 (AFF/NFF 19th SAT Div 2 Championship) 4     Takapuna Raven Hunters 19Sat/2   def.   Western Springs B 19Sat/2
14/08/16 (Sun) 13:00 (AFF/NFF Women's Championship)   Takapuna WCh   def. by   Norwest Barker WCh  
20/08/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Takapuna Tigers 10Bmai   vs   Birkenhead Belmont 10Bhar  
20/08/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   East Coast Bays Pitt 10Cwai  
20/08/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Takapuna Tigers 10Bmai   vs   Birkenhead Belmont 10Bhar  
20/08/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Takapuna Pumas 10Cone   vs   East Coast Bays Pitt 10Cwai  
20/08/16 (Sat) 13:00 (NRFL Men's 2nd Division Reserves) 3     Takapuna Reserves M/N2R   def.   Ngaruawahia AFC Reserves M/N2R
20/08/16 (Sat) 15:00 (NRFL Men's 2nd Division) Takapuna NL2   vs   Ngaruawahia United NL2
21/08/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 1     Takapuna AUT Titans W2   def. by   Glenfield Gazelles W2
27/08/16 (Sat)
(Plate 3rd/4th Playoff)
12:00 (HW 13th Div 2 Knockout Cup/Plate) 2     Takapuna Thunder 13/2   def. by   North Shore Holland 13/2
27/08/16 (Sat)
(Re-scheduled from 25 June)
13:15 (NFF Men's 3rd Division) 4     Takapuna Gunners M3   def.   Waitakere Torque Digital M3
27/08/16 (Sat)
(FRIENDLY)
15:00 (NFF MEN'S FRIENDLIES 2016)   Takapuna O40C   vs   Kiwi True Blues FC ASFA1  
03/09/16 (Sat)
(Men's Combined Plate Final)
11:00 (NFF Men's Combined Cup) 2     Takapuna Bombers M4   def.   Takapuna Gunners M3
03/09/16 (Sat)
(VETERANS CUP FINAL)
13:00 (NFF Masters Veterans Cup) Oratia Rovers O40C   def. by   Takapuna Cavaliers O45/1
03/09/16 (Sat)
(MASTERS LEGENDS CUP FINAL)
15:00 (NFF Masters Legends Cup) 11     Takapuna O40C   def.   West Auckland Old Farts O35/5