McFetridge Park 2

Venue Address
111 Archers Road

Glenfield
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   def.   East Coast Bays Hannay 9th Grade  
01/04/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Hibiscus Coast Turner 9th Grade  
01/04/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   def.   East Coast Bays Hannay 9th Grade  
01/04/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   def.   Hibiscus Coast Turner 9th Grade  
01/04/17 (Sat) 11:00 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   def.   Birkenhead Barcelona 10th Grade A2  
01/04/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   def.   Forrest Hill Milford RUSSIA 10th Grade C  
01/04/17 (Sat) 11:30 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   def.   Birkenhead Barcelona 10th Grade A2  
01/04/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Forrest Hill Milford RUSSIA 10th Grade C  
01/04/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 1st Division 2017) 1     Glenfield Re-United M1   def. by   Takapuna Boca Seniors M1
01/04/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 1st/2nd Grading Group B) 2     Glenfield Bazzas O35/1   def. by   Birkenhead Cavheads O35/2
08/04/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Hibiscus Coast Buzzers 9th Grade  
08/04/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Hibiscus Coast Buzzers 9th Grade  
08/04/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   North Shore Lyon 10th Grade B  
08/04/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   North Shore Lyon 10th Grade B  
08/04/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division 2017) 4     Glenfield Muppets M2   def.   North Shore Rangers M2
08/04/17 (Sat)
(.)
14:45 (NFF O35s 1st/2nd Grading Group B) Glenfield Rock O35/2   vs   North Shore Right Track O35/2
09/04/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 3     Glenfield Chaos W2   def.   West Auckland Reserves W2
09/04/17 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday)   Glenfield Rovers 19Sun   def.   Glen Eden United 19Sun  
22/04/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 1st Division 2017) 4     Glenfield Re-United M1   vs   East Coast Bays Sheehan M1
22/04/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 3rd Division 2017) 2     Glenfield Spider Pigs O35/3   def. by   Glen Eden Blue O35/3
23/04/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 6     Glenfield Gazelles W2   def.   Hibiscus Coast AA's W2
29/04/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Forrest Hill Milford BOYENS 9th Grade C  
29/04/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Forrest Hill Milford BOYENS 9th Grade C  
29/04/17 (Sat) 11:00 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Greenhithe Griffins 10th Grade Div 1  
29/04/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Warkworth Warriors 10th Grade B  
29/04/17 (Sat) 11:30 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Greenhithe Griffins 10th Grade Div 1  
29/04/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Warkworth Warriors 10th Grade B  
29/04/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 3rd Division 2017) 4     Glenfield Roosters O35/3   def.   Waitemata Red O35/3
30/04/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 4     Glenfield Chaos W2   def.   Te Atatu New W2
30/04/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Conference)   Glenfield Rovers 17C   vs   Albany United 17C  
06/05/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Forrest Hill Milford Spoonley 9th Grade A  
06/05/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Waitakere City Santos Team 1  
06/05/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Forrest Hill Milford Spoonley 9th Grade A  
06/05/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Waitakere City Santos Team 1  
06/05/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Torres 10th Grade  
06/05/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Torres 10th Grade  
06/05/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division 2017) 3     Glenfield Muppets M2   vs   Albany Humble M2
06/05/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 1st/2nd Grading Group B) 4     Glenfield Rock O35/2   def.   Birkenhead Cavheads O35/2
07/05/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 4     Glenfield Chaos W2   def.   Norwest United W2
13/05/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Norwest Belgium 9th Grade  
13/05/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Norwest Belgium 9th Grade  
13/05/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Birkenhead Birkdale 10th Grade B3  
13/05/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Kristin United Blues 10th Grade  
13/05/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Birkenhead Birkdale 10th Grade B3  
13/05/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Kristin United Blues 10th Grade  
13/05/17 (Sat) 13:00 (NFF O35s 4th Division 2017) 3     Glenfield War Machine O35/4   def.   Hibiscus Heroes O35/4
13/05/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division 2017) 3     Glenfield Internationals O35/5   def.   Forrest Hill Titans O35/5
14/05/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Conference)   Glenfield Rovers 17C   vs   Hibiscus Coast 17C  
14/05/17 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday)   Glenfield Rovers 19Sun   def.   Three Kings United 19Sun  
20/05/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   North Shore Juventus 9th Grade A  
20/05/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Ranui Swanson Valley Boys 9th Grade A  
20/05/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   North Shore Juventus 9th Grade A  
20/05/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Ranui Swanson Valley Boys 9th Grade A  
20/05/17 (Sat) 11:00 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Albany Development 10th Grade A  
20/05/17 (Sat) 11:30 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Albany Development 10th Grade A  
20/05/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division 2017) 1     Glenfield Muppets M2   def. by   East Coast Bays Syab M2
20/05/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 1st/2nd Grading Group B) 7     Glenfield Bazzas O35/1   def.   Albany Red Men O35/2
21/05/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 1     Glenfield Chaos W2   def. by   Ranui Swanson W2
27/05/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   ORATIA QUICK FEET  
27/05/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div Grading)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   ORATIA QUICK FEET  
27/05/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Cafu 10th Grade  
27/05/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Ramos 10th Grade  
27/05/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Cafu 10th Grade  
27/05/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Ramos 10th Grade  
27/05/17 (Sat)
(RE-SCHEDULED)
14:45 (NFF O35s 1st/2nd Grading Group B) 2     Glenfield Bazzas O35/1   def.   Hibiscus Statues O35/1
28/05/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 6     Glenfield Gazelles W2   def.   Te Atatu New W2
28/05/17 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday)   Glenfield Rovers 19Sun   def.   Central United 19Sun  
03/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Birkenhead Braves 9th Grade A1  
03/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Hibiscus Coast Rufer 9th Grade  
03/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div Grading)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Birkenhead Braves 9th Grade A1  
03/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Hibiscus Coast Rufer 9th Grade  
03/06/17 (Sat) 11:00 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Moore 10th Grade  
03/06/17 (Sat) 11:30 (SW 10th All Whites Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Moore 10th Grade  
03/06/17 (Sat) 12:15 (NFF Men's Second Division Cup 2017) 5     Glenfield Muppets M2   def.   Oratia Forrest M2
03/06/17 (Sat)
(Waitakere won PSO 5-4)
14:45 (NFF Masters Cup 2017) 2     Glenfield Bazzas O35/1   vs   Waitakere Bosch Car Services O35/1
04/06/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's Second Division Cup 2017) 3     Glenfield Chaos W2   def.   Takapuna Social W2
04/06/17 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday)   Glenfield Rovers 19Sun   def.   Manurewa AFC 19Sun  
10/06/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Birkenhead Belmont 10th Grade B2  
10/06/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Maradona 10th Grade  
10/06/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour Div B Grading)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Birkenhead Belmont 10th Grade B2  
10/06/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Maradona 10th Grade  
10/06/17 (Sat)
(Div 2 Cup QF)
12:15 (NFF Men's Second Division Cup 2017) 3     Glenfield Muppets M2   def.   Albany The Goose M2
11/06/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) Glenfield Chaos W2   def. by   Glenfield Gazelles W2
17/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Hibiscus Coast Sumner 9th Grade  
17/06/17 (Sat) 10:00 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Forrest Hill Milford SPAIN 10th Grade A  
17/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Hibiscus Coast Sumner 9th Grade  
17/06/17 (Sat) 10:30 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Forrest Hill Milford SPAIN 10th Grade A  
17/06/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division 2017) 2     Glenfield Muppets M2   def. by   Forrest Hill Tornadoes M2
17/06/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 2nd Div CHAMPIONSHIP) Glenfield Rock O35/2   vs   Albany Red Men O35/2
18/06/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 2     Glenfield Chaos W2   def.   Takapuna Social W2
24/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Albany Phoenix 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Hibiscus Coast Buzzers 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Albany Phoenix 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Hibiscus Coast Buzzers 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 4th Division 2017) 5     Navy M4   def.   Glenfield Pre-Finished M4
24/06/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 3rd Division 2017) Glenfield Spider Pigs O35/3   def. by   East Coast Bays Silver Foxes O35/3
25/06/17 (Sun)
(Cup KO R1)
14:45 (19th Sunday Knockout Cup)   Glenfield Rovers 19Sun   def.   Ellerslie AFC Red 19Sun  
01/07/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Greenhithe Alpha 9th Grade A  
01/07/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Hibiscus Coast Turner 9th Grade  
01/07/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Greenhithe Alpha 9th Grade A  
01/07/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Hibiscus Coast Turner 9th Grade  
01/07/17 (Sat) 11:00 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Albany Development 10th Grade A  
01/07/17 (Sat) 11:30 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Albany Development 10th Grade A  
01/07/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 1st Division 2017) 3     Glenfield Re-United M1   def.   North Shore Seagulls M1
01/07/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 2nd Div CHAMPIONSHIP) 1     Glenfield Rock O35/2   def. by   Warkworth O35/2
02/07/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 3     Glenfield Gazelles W2   def.   Ranui Swanson W2
02/07/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Conference)   Glenfield Rovers 17C   vs   Three Kings United 17C  
15/07/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division 2017) 1     Glenfield Muppets M2   def.   Oratia Forrest M2
15/07/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 2nd Div CHAMPIONSHIP) 1     Glenfield Rock O35/2   vs   Forrest Hill Zephyr O35/2
22/07/17 (Sat)
(FIXTURES CANCELLED)
10:00 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Albany Development 9th Grade A  
22/07/17 (Sat)
(FIXTURES CANCELLED)
10:00 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   East Coast Bays Pick 9th Grade  
22/07/17 (Sat)
(FIXTURES CANCELLED)
10:30 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Albany Development 9th Grade A  
22/07/17 (Sat)
(FIXTURES CANCELLED)
10:30 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   East Coast Bays Pick 9th Grade  
22/07/17 (Sat)
(MATCH POSTPONED)
11:00 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Forrest Hill Milford Germany 10th Grade A  
22/07/17 (Sat)
(MATCH POSTPONED)
11:00 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Kingsway 10th Grade  
22/07/17 (Sat)
(MATCH POSTPONED)
11:30 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Forrest Hill Milford Germany 10th Grade A  
22/07/17 (Sat)
(MATCH POSTPONED)
11:30 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Kingsway 10th Grade  
22/07/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 3rd Division 2017) Glenfield Roosters O35/3   def. by   East Coast Bays Silver Foxes O35/3
29/07/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Warkworth United 9th Grade  
29/07/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Warkworth United 9th Grade  
29/07/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Greenhithe Griffins 10th Grade Div 1  
29/07/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Greenhithe Griffins 10th Grade Div 1  
29/07/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division 2017) 4     Glenfield Muppets M2   vs   Albany Young Poles M2
29/07/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 2nd Div CHAMPIONSHIP) 5     Glenfield Rock O35/2   def.   Birkenhead Cavheads O35/2
30/07/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) Glenfield Chaos W2   def. by   Takapuna AUT Titans W2
01/08/17 (Tue)
(Rescheduled from 22/7)
18:30 (NFF Girls Only 14th Championship) Glenfield Rovers Opals 14G   def. by   Takapuna Fury 14G
05/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Forrest Hill Milford DE VRIES 9th Grade A  
05/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Albany Black Boots 9th Grade  
05/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Forrest Hill Milford DE VRIES 9th Grade A  
05/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE GRADED)   Glenfield Pumas 9th Grade B/C   vs   Albany Black Boots 9th Grade  
05/08/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Moore 10th Grade  
05/08/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Forrest Hill Milford RUSSIA 10th Grade C  
05/08/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Moore 10th Grade  
05/08/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Forrest Hill Milford RUSSIA 10th Grade C  
05/08/17 (Sat) 14:45 (NFF O35s 4th Division 2017) 2     Glenfield War Machine O35/4   def.   Waitakere Matrix O35/4
06/08/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 5     Glenfield Gazelles W2   def.   Warkworth W2
12/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   East Coast Bays Heard Hawkes 9th Grade  
12/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   East Coast Bays Heard Hawkes 9th Grade  
12/08/17 (Sat) 11:00 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Oratia Lightning 10th Grade  
12/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
11:00 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Puhoi Raptors 10th Grade C  
12/08/17 (Sat) 11:30 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10th Grade   vs   Oratia Lightning 10th Grade  
12/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
11:30 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Puhoi Raptors 10th Grade C  
12/08/17 (Sat) 13:00 (NFF Men's 1st Division 2017) 1     Glenfield Re-United M1   vs   Albany Africans M1
12/08/17 (Sat)
(Masters Divisional Cup R1)
14:45 (NFF Masters Divisional Cup) Glenfield Internationals O35/5   def. by   Albany Originals O45/1
13/08/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) Glenfield Chaos W2   def. by   Hibiscus Coast AA's W2
19/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Birkenhead Braves 9th Grade A1  
19/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   North Shore Napoli 9th grade  
19/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div RE GRADED)   Glenfield Tigers 9th Grade   vs   Birkenhead Braves 9th Grade A1  
19/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   North Shore Napoli 9th grade  
19/08/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Warkworth Warriors 10th Grade B  
19/08/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Albany Windsor Wildebeests 10th Grade C  
19/08/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Warkworth Warriors 10th Grade B  
19/08/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Onepoto Div C RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10th Grade   vs   Albany Windsor Wildebeests 10th Grade C  
19/08/17 (Sat)
(Divisional Cup Semi)
12:15 (NFF Men's Divisional Cup 2017) 2     Glenfield Revolution M7   def. by   Forrest Hill Patriots M7
19/08/17 (Sat)
(Masters Plate Semi)
14:45 (NFF Masters Cup 2017) 4     Glenfield Bazzas O35/1   def.   Albany Red Men O35/2
20/08/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 4     Glenfield Gazelles W2   def.   Glenfield Chaos W2
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
10:00 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Birkenhead Barnsley 9th Grade B3  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
10:30 (SW 09th Kawau Div RE GRADED)   Glenfield Leopards 9th Grade B   vs   Birkenhead Barnsley 9th Grade B3  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
11:00 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Cafu 10th Grade  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
11:30 (SW 10th Brazil Div A RE GRADED)   Glenfield Jaguars 10th Grade   vs   Hibiscus Coast Cafu 10th Grade  
26/08/17 (Sat)
(Re-scheduled from 8 July)
14:45 (AFF/NFF O40s Conference 2017)   Glenfield Harcourts O40/C   vs   Western Springs Kosmos O40/C  
27/08/17 (Sun)
(Re-scheduled from 16 July)
10:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 2     Glenfield Gazelles W2   def.   Norwest United W2
09/09/17 (Sat)
(Re-scheduled from 15 July)
14:45 (NFF O35s 3rd Division 2017) 2     Glenfield Spider Pigs O35/3   def. by   Birkenhead Boca O35/3
13/09/17 (Wed)
(Re-scheduled (RESULT UNDER PROTEST))
18:45 (NFF Women's 2nd Division 2017) 1     Te Atatu New W2   vs   Glenfield Gazelles W2