Fred Taylor Park 4

Venue Address
184 State Highway 16

Whenuapai
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Karekare Div Grading)   Waitemata Red Sox 9th Grade   def.   Waitakere City Boca 9th Grade 2  
01/04/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Karekare Div Grading)   Waitemata Red Sox 9th Grade   def.   Waitakere City Boca 9th Grade 2  
01/04/17 (Sat) 11:00 (Girls 10th Div Purple Grading)   Waitakere City 10th Grade Girls   def. by   Hibiscus Coast Hotspurs 10th Grade Girls  
01/04/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 3   def. by   West Auckland Thunders 10th Grade Div 2  
01/04/17 (Sat) 11:30 (Girls 10th Div Purple Grading)   Waitakere City 10th Grade Girls   def. by   Hibiscus Coast Hotspurs 10th Grade Girls  
01/04/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 3   def. by   West Auckland Thunders 10th Grade Div 2  
01/04/17 (Sat) 12:00 (HW 14th Div 2 Grading) 2     Waitakere City 14/2   def. by   Te Atatu Panthers 14/1
08/04/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Glen Eden United Rockets 10th Grade  
08/04/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Glen Eden United Rockets 10th Grade  
08/04/17 (Sat) 13:15 (HW 17th Div 2 Grading) 3     Waitakere City 17/1   def.   East Coast Bays Sutherland 17/2
09/04/17 (Sun) 11:00 (13th Metro Grading Group 1)   Waitakere City 13C   vs   Glenfield Rovers 13C  
29/04/17 (Sat) 11:00 (Girls 10th Div Purple Grading)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Birkenhead Black Birds 10th grade girls  
29/04/17 (Sat) 11:30 (Girls 10th Div Purple Grading)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Birkenhead Black Birds 10th grade girls  
29/04/17 (Sat) 12:00 (SW 12th Div 6 Grading ) 4     Waitakere City Chelsea 12/6   def.   Kristin United Hammers 12/6
06/05/17 (Sat) 13:00 (HW 15th Div 1 Grading) 2     Waitakere City Silver Lining 15/1   def. by   Warkworth All Stars 15/1
06/05/17 (Sat) 14:45 (HW 17th Div 1 Grading) 3     Waitakere City 17/1   def.   Te Atatu Rangers 17/2
07/05/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 3rd Division 2017) 5     Waitakere City W3   def.   Waitemata Ladies W3
20/05/17 (Sat)
(Supplementary Fixture)
11:00 (Girls 10th Div Purple Grading)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Birkenhead Black Birds 10th grade girls  
20/05/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
20/05/17 (Sat)
(Supplementary Fixture)
11:30 (Girls 10th Div Purple Grading)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Birkenhead Black Birds 10th grade girls  
20/05/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
27/05/17 (Sat) 12:00 (HW 14th Div 2 Grading) 0     Waitakere City 14/2   def. by   Birkenhead Barbarians 14/1 4 
27/05/17 (Sat) 13:15 (HW 15th Div 1 Grading) 1     Waitakere City Silver Lining 15/1   def. by   Te Atatu Knights 15/1
03/06/17 (Sat) 10:00 (Girls 10th Grade Mini Ferns RE-GRADED)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Warkworth Sapphires 10th Grade Girls  
03/06/17 (Sat) 10:30 (Girls 10th Grade Mini Ferns RE-GRADED)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Warkworth Sapphires 10th Grade Girls  
03/06/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Oratia Thunder 10th Grade  
03/06/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Oratia Thunder 10th Grade  
03/06/17 (Sat) 13:15 (HW 17th Div 1 Grading) 1     Waitakere City 17/1   def. by   Oratia Forest 17/1
10/06/17 (Sat) 10:00 (Girls 10th Grade Mini Ferns RE-GRADED)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Hibiscus Coast Stars 10Girls  
10/06/17 (Sat) 10:30 (Girls 10th Grade Mini Ferns RE-GRADED)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   Hibiscus Coast Stars 10Girls  
10/06/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 3   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
10/06/17 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Waitakere City 10th Grade 1   vs   East Coast Bays Diedericks 10th Grade B  
10/06/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Anawhata Div B Grading)   Waitakere City 10th Grade 3   vs   Norwest Columbia 10th Grade  
10/06/17 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Waitakere City 10th Grade 1   vs   East Coast Bays Diedericks 10th Grade B  
10/06/17 (Sat) 12:00 (HW 13th Div 1 Championship) 3     Waitakere City 13/1   def.   Hibiscus Coast Oscar 13/1
10/06/17 (Sat) 13:15 (HW 14th Div 2 Championship) 3     Waitakere City 14/2   def.   West Auckland Warriors 14/2
11/06/17 (Sun) 11:00 (13th Conference Championship) 3     Waitakere City 13C   def.   Waiheke United Mangosta 13C
17/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Waitakere City Boca 9th Grade 2   vs   Te Atatu Trojans 9th Grade  
17/06/17 (Sat) 10:00 (SW 10th Bethells Div C RE GRADED)   Waitakere City 10th Grade 3   vs   Oratia Barcelona 10th Grade  
17/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Waitakere City Boca 9th Grade 2   vs   Te Atatu Trojans 9th Grade  
17/06/17 (Sat) 10:30 (SW 10th Bethells Div C RE GRADED)   Waitakere City 10th Grade 3   vs   Oratia Barcelona 10th Grade  
17/06/17 (Sat) 13:15 (HW 17th Div 1 Championship) 10     Waitakere City 17/1   def.   East Coast Bays Johnson 17/1
24/06/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Motuihe Div RE GRADED)   Waitakere City Porto 9th Grade 3   vs   Te Atatu Tigers 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 10:00 (SW 10th Bethells Div C RE GRADED)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Waitemata Barcelona 10th Grade  
24/06/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Motuihe Div RE GRADED)   Waitakere City Porto 9th Grade 3   vs   Te Atatu Tigers 9th Grade  
24/06/17 (Sat) 10:30 (SW 10th Bethells Div C RE GRADED)   Waitakere City 10th Grade 2   vs   Waitemata Barcelona 10th Grade  
24/06/17 (Sat) 11:00 (Girls 10th Grade Mini Ferns RE-GRADED)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   East Coast Bays Linton 10Girls  
24/06/17 (Sat)
(Supplementary Fixture)
11:00 (SW 11th Div 6 Grading) 4     Waitakere City 11/6   def.   Oratia Force 11/6
24/06/17 (Sat) 11:30 (Girls 10th Grade Mini Ferns RE-GRADED)   Waitakere City 10th Grade Girls   vs   East Coast Bays Linton 10Girls  
25/06/17 (Sun) 11:00 (13th Conference Championship) 7     Waitakere City 13C   def.   Oratia United 13C
01/07/17 (Sat) 13:00 (HW 15th Div 2 Championship) 2     Waitakere City 15/2   vs   Albany United 15/2
01/07/17 (Sat) 14:45 (HW 15th Div 1 Championship) 3     Waitakere City Silver Lining 15/1   def.   Hibiscus Coast 15/1
02/07/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 3rd Division 2017) 4     Waitakere City W3   def.   Glen Eden Social W3
29/07/17 (Sat)
(Rescheduled from 8/7)
13:00 (HW 13th Div 1 Championship) Waitakere City 13/1   def. by   Greenhithe The Centurions 13/1
29/07/17 (Sat) 14:45 (HW 17th Div 1 Championship) 2     Waitakere City 17/1   def.   East Coast Bays Thorne 17/1
30/07/17 (Sun) 10:45 (NFF Women's 3rd Division 2017) 5     Waitakere City W3   def.   Albany United W3
05/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Waitakere City PSG 9th Grade 4   vs   West Auckland Jets 9th Grade B  
05/08/17 (Sat) 10:00 (SW 09th Motuihe Div RE GRADED)   Waitakere City Porto 9th Grade 3   vs   Ranui Swanson Titans 9th Grade B  
05/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Karekare Div RE GRADED)   Waitakere City PSG 9th Grade 4   vs   West Auckland Jets 9th Grade B  
05/08/17 (Sat) 10:30 (SW 09th Motuihe Div RE GRADED)   Waitakere City Porto 9th Grade 3   vs   Ranui Swanson Titans 9th Grade B  
12/08/17 (Sat)
(Cup 1st Round)
13:00 (HW 15th Div 1 Championship) 1     Waitakere City Silver Lining 15/1   def. by   Warkworth All Stars 15/1 11 
12/08/17 (Sat) 14:30 (HW 17th Div 1 Championship) 4     Waitakere City 17/1   def.   Greenhithe 17/1
26/08/17 (Sat)
(Cup Final)
13:00 (HW 15th Div 2 Championship) 5     Waitakere City 15/2   def.   Hibiscus Coast 15/1