Football West

Football West Game Forfeit

Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
08/04/18 (Sun) 09:00 (10s White - Parrots)   MUM FC (Lightning)   vs   Port Kennedy SC  
08/04/18 (Sun) 09:30 (11s Purple - Bilbies)   Yanchep United FC   vs   Whitford City SC (Maroon)  
15/04/18 (Sun) 08:30 (10s White - Parrots)   Port Kennedy SC   vs   Warnbro Strikers SC  
15/04/18 (Sun) 09:30 (12s Girls - Parrots)   Fremantle City FC (White)   vs   Baldivis Districts FC  
15/04/18 (Sun) 09:30 (12s Orange (Metro))   Cockburn City SC   vs   Wembley Downs SC  
15/04/18 (Sun) 09:30 (16s - Div 4) 3     Subiaco AFC   def.   Tuart Hill JSC
15/04/18 (Sun) 10:00 (10s Green (Metro))   Wembley Downs SC   vs   Joondalup City FC  
25/04/18 (Wed) (Belt Up Masters Cup) Port Kennedy (O45s)   def.   Kalamunda United (SDV2)
28/04/18 (Sat) 09:00 (13s - Cup) Joondalup United FC - DV1   def.   Wanneroo City SC - NDV4
28/04/18 (Sat) 10:30 (14s - Cup) Subiaco AFC - DV1   def.   Wembley Downs SC - DV1
06/05/18 (Sun) 09:00 (12s Green (Metro))   Mandurah City FC   vs   Yanchep United FC  
13/05/18 (Sun) (Women State League Division 1) 3     Joondalup City FC   def.   Gosnells City FC
19/05/18 (Sat) 09:00 (13s - Cup)   Ashfield SC - NDV1   vs   Ellenbrook United FC - NDV2  
19/05/18 (Sat) 09:00 (13s - Cup) Carramar FC - NDV2   def. by   Balcatta FC - DV1
19/05/18 (Sat) 09:00 (15s Cup) Aubin Grove United FC - SDV1   def. by   Perth SC - DV1
19/05/18 (Sat) 09:00 (16s - Cup)   Basendean Caledonian FC - DV2   vs   Woodvale FC - DV4  
19/05/18 (Sat) 09:00 (18s - Cup) Joondalup City FC - DV2   def.   Armadale SC - DV1
19/05/18 (Sat) 10:30 (15s Cup) Sorrento FC - DV1   def. by   Noranda City FC - DV1
19/05/18 (Sat) 11:00 (16s - Cup) Canning City SC - DV5   def. by   Mandurah City FC - DV3
19/05/18 (Sat) 11:00 (18s - Cup) Forrestfield United SC - DV1   def.   Baldivis SC - DV4
19/05/18 (Sat) 12:30 (18s - Cup) Rockingham City FC - DV2   def.   Lynwood United FC - DV4
20/05/18 (Sun) (Belt Up Masters Cup) Dianella White Eagles (NPrem)   def.   Forrestfield United (SDV1)
20/05/18 (Sun) (Belt Up Masters Cup) Canning City (SDV1)   def. by   Fremantle United (SDV2)
20/05/18 (Sun) (Belt Up Masters Cup) Port Kennedy (O45s)   def. by   Subiaco AFC (NPrem)
20/05/18 (Sun) (Belt Up Masters Cup) Joondalup City (NPrem)   def.   Port Kennedy (SDV2)
20/05/18 (Sun) (Belt Up Metropolitan Cup) North Perth Utd (NPrem)   def.   Leeming Strikers (SDV3)
20/05/18 (Sun) (Women Metropolitan Cup) Hamersley Rovers 18s (NDV3)   def. by   Port Kennedy (SDV1)
20/05/18 (Sun) (Women Metropolitan Cup) Rockingham United (SDV1)   def.   Noranda City (NDV2)
20/05/18 (Sun) 09:30 (13s - North Div 3) Maccabi SC   def. by   Tuart Hill JSC
27/05/18 (Sun) (Women Metro South Division 2) Port Kennedy SC   def.   Armadale SC
27/05/18 (Sun) 09:00 (11s Grey (Metro))   Rockingham City FC   vs   Ellenbrook United FC  
27/05/18 (Sun) 15:00 (Belt Up Masters Over 45 South) Perth Hills United FC   def. by   FC Shoalwater
03/06/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Perth Hills   def. by   Joondalup United FC
03/06/18 (Sun) 08:30 (15s - North Div 1) Ballajura AFC   def.   UWA Nedlands FC
03/06/18 (Sun) 09:00 (11s White - Parrots )   Perth Hills United FC   vs   Warnbro Strikers SC (Blue)  
03/06/18 (Sun) 10:00 (10s Girls)   Aubin Grove United FC (Black)   vs   UWA Nedlands FC (Green)  
03/06/18 (Sun) 10:00 (10s Purple - Wombats)   Balga SC   vs   Hamersley Rovers JFC  
03/06/18 (Sun) 10:00 (9s Yellow - Dingoes)   Perth Saints FC   vs   Perth Hills United FC  
03/06/18 (Sun) 11:00 (12s Purple - Emus)   Maccabi SC   vs   UWA Nedlands FC  
03/06/18 (Sun) 11:00 (15s - South Div 2) Fremantle City FC   def.   Belmont JSC
09/06/18 (Sat) 10:15 (14s - Cup) Joondalup United FC - NPL   def. by   Balcatta FC - NPL
09/06/18 (Sat) 13:00 (16s - Cup)   Basendean Caledonian FC - DV2   vs   Westside FC - DV1  
09/06/18 (Sat) 14:30 (16s - Cup) 3     South West Phoenix FC - NPL   def.   Forrestfield United SC - NPL
10/06/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2)   Kingsley SC   vs   Western FC  
10/06/18 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) Bassendean Caledonian FC   def. by   Carramar FC
10/06/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) 3     North Beach   def.   Ellenbrook United FC
10/06/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) 3     Challenger FC   def.   Belmont Villa SC
10/06/18 (Sun) 09:00 (10s White - Parrots)   Perth Hills United FC   vs   Warnbro Strikers SC  
10/06/18 (Sun) 09:00 (12s Purple - Parrots)   Rockingham City FC   vs   Warnbro Strikers SC (Black)  
10/06/18 (Sun) 09:00 (15s - Div 1) 1     Warnbro Strikers SC   def. by   UWA Nedlands FC
17/06/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Wanneroo City SC   def. by   Joondalup City FC
17/06/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) Joondalup City FC   def. by   Northern City FC
17/06/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) 3     Cracovia White Eagles   def.   CAFC Perth Lions
17/06/18 (Sun) 10:00 (10s White - Bilbies)   Woodvale FC   vs   Quinns FC  
24/06/18 (Sun) (Belt Up Masters Cup) Dianella White Eagles (NPrem)   def. by   Kingsley SC (NDV3)
24/06/18 (Sun) (Women Metropolitan Cup) Forrestfield United (SDV1)   def. by   North Beach (NDV1)
24/06/18 (Sun) (Women's State Cup) Perth SC SL Div 1   def. by   Northern Redbacks SC Prem
24/06/18 (Sun) 10:30 (14s - Girls Div 3) Rockingham United FC   def.   North Beach SC
30/06/18 (Sat) (16s - Girls Cup) Northern Redbacks SC - DV1   def.   Carramar FC - DV3
30/06/18 (Sat) 09:00 (14s - Girls Cup ) Lynwood United FC - DV3   def. by   Murdoch University Melville FC - DV2
30/06/18 (Sat) 09:00 (16s - Girls Cup) Hamersley Rovers JFC - DV2   def. by   Fremantle City FC - DV1
30/06/18 (Sat) 11:00 (16s - Girls Cup) Noranda City FC - DV3   def. by   Murdoch University Melville FC - DV3
30/06/18 (Sat) 11:00 (16s - Girls Cup) Joondalup City - DV2   def. by   Murdoch University Melville FC - DV1
30/06/18 (Sat) 11:00 (18s - Cup) Joondalup United FC - DV3   def. by   Rockingham City FC - DV2
30/06/18 (Sat) 11:45 (18s - Cup) Wembley Downs SC - DV2   def.   Murdoch University Melville FC - DV4
30/06/18 (Sat) 14:00 (15s Cup) Noranda City FC - DV1   def. by   UWA Nedlands FC - DV1
01/07/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Ellenbrook United FC   def.   Sporting GFK
01/07/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 3     Joondalup City FC   def.   Perth Hills
01/07/18 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) 3     Canning Buffers   def.   Gosnells City FC
01/07/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 2) 3     Murdoch University Melville FC   def.   Belmont Villa SC
01/07/18 (Sun) (Women Metro North Division 2) 3     Balga SC   def.   UWA-Nedlands Gold
01/07/18 (Sun) (Women Metro South Division 3) 3     Lynwood United FC   def.   Murray District Rangers SC
01/07/18 (Sun) (Women State League Division 2) 3     Gwelup Croatia SC   def.   Wanneroo City SC
01/07/18 (Sun) 08:00 (12s Purple - Emus)   North Beach SC   vs   UWA Nedlands FC  
01/07/18 (Sun) 08:30 (10s Red - Emus)   Dianella SC   vs   UWA Nedlands FC (Green)  
01/07/18 (Sun) 08:30 (10s Red - Parrots)   Fremantle City FC   vs   Canning City SC  
01/07/18 (Sun) 09:00 (10s Green (Metro))   Wembley Downs SC   vs   Fremantle City FC  
01/07/18 (Sun) 09:00 (13s - Div 1) 3     NTC Girls   def.   Gosnells City FC
01/07/18 (Sun) 09:00 (16s - Girls Div 2) 3     Wembley Downs SC   def.   Western Knights SC
01/07/18 (Sun) 09:30 (13s - South Div 2 ) 3     Kwinana United JSC   def.   Swan United FC
01/07/18 (Sun) 09:30 (16s - Girls Div 1) 3     Joondalup City FC   def.   Western Knights SC
01/07/18 (Sun) 10:10 (14s - North Div 1) 3     Quinns FC   def.   UWA Nedlands FC
01/07/18 (Sun) 10:30 (12s White - Parrots)   Kalamunda United FC   vs   Forrestfield United SC (Black)  
01/07/18 (Sun) 11:00 (11s Purple - Bilbies)   Wanneroo City SC   vs   Joondalup United FC  
01/07/18 (Sun) 11:00 (13s - Div 2) Fremantle City FC   def. by   Rockingham City FC
01/07/18 (Sun) 11:45 (14s - Div 1) Wembley Downs SC   def. by   Olympic Kingsway SC
01/07/18 (Sun) 13:00 (16s - Girls Div 1) 3     Fremantle City FC   def.   Beckenham Angels SC
08/07/18 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) Floreat Athena FC   def. by   AFC Joondalup
08/07/18 (Sun) (Women State League Division 2) 3     Fremantle City FC (A)   def.   Fremantle City FC (B)
15/07/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2)   Western FC   vs   Sorrento FC  
15/07/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) Ballajura AFC   def. by   Kingsley SC
15/07/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) 3     Marsh FC   def.   Quinns FC
15/07/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) Joondalup City FC   def. by   Swan Valley
15/07/18 (Sun) (Women Metro South Division 3) 3     Murray District Rangers SC   def.   Forrestfield United SC
15/07/18 (Sun) (Women State League Division 1) 3     Wanneroo City SC   def.   Perth SC
15/07/18 (Sun) 09:00 (14s - Div 1) 3     Perth SC   def.   Wembley Downs SC
15/07/18 (Sun) 09:00 (18s - Div 3) 3     Quinns FC   def.   Joondalup United FC
15/07/18 (Sun) 10:00 (14s - South Div 3) 3     Western Knights SC   def.   Perth Hills United FC
15/07/18 (Sun) 10:15 (14s - Div 3) 3     Gosnells City FC   def.   Whitford City FC
15/07/18 (Sun) 10:15 (16s - Div 2) Quinns FC   def. by   Wanneroo City SC
15/07/18 (Sun) 10:45 (14s - South Div 2) Curtin University FC   def. by   Queens Park SC
22/07/18 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) Joondanna Blues FC   def. by   AFC Joondalup
22/07/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North B) Perth City (B)   def. by   Sorrento FC
22/07/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) Curtin University FC   def.   Hamersley Rovers SC
22/07/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) 3     UWA Nedlands FC   def.   Joondalup City FC
22/07/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) 3     Northern City FC   def.   Westnam United FC
22/07/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 1) 3     Sporting Bibra Lake FC   def.   Southern Spirit FC
22/07/18 (Sun) (Women State League Division 1) 3     South West Phoenix FC   def.   Gosnells City FC
22/07/18 (Sun) 08:30 (12s Purple - Wombats)   Ballajura AFC   vs   Swan United FC  
22/07/18 (Sun) 10:30 (14s - Div 3) 3     Joondalup City FC   def.   Cracovia SC
28/07/18 (Sat) 09:00 (14s - Girls Cup ) Quinns FC - DV2   def.   Canning City SC - DV2
28/07/18 (Sat) 09:00 (16s - Girls Cup) Quinns FC - DV1   def.   Wembley Downs SC - DV2
28/07/18 (Sat) 09:00 (18s - Cup) Bassendean Caledonian FC - DV3   def. by   Perth SC - DV1
28/07/18 (Sat) 11:00 (16s - Girls Cup) Murdoch University Melville FC - DV1   def.   Western Knights SC - DV2
29/07/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) 3     Quinns FC   def.   Stirling Lions SC
29/07/18 (Sun) (Belt Up Metro North Premier) Joondalup City FC   def. by   North Perth United SC
29/07/18 (Sun) (Women State League Division 1) 3     South West Phoenix FC   def.   Joondalup City FC
29/07/18 (Sun) 09:00 (13s - North Div 2) Tuart Hill JSC   def. by   Inglewood United FC
29/07/18 (Sun) 11:00 (18s - Div 1) 3     Ellenbrook United FC   def.   Armadale SC
01/08/18 (Wed) (Belt Up Masters Cup) 3     AFC Joondalup (NPrem)   def.   Fremantle United (SDV2)
01/08/18 (Wed) (Women's State Cup) Queens Park SC SL Div 2   def. by   Northern Redbacks SC Prem
04/08/18 (Sat) (State League Division 1 - U18) 3     South West Phoenix FC   def.   Ashfield SC
05/08/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Kingsley SC   def.   Sorrento FC
05/08/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2)   Ellenbrook United FC   vs   Carramar FC  
05/08/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 3     Bayswater City SC   def.   Perth Hills
05/08/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North B) 3     Quinns FC (A)   def.   Wembley Downs SC
05/08/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South) 3     UWA-Nedlands (B)   def.   Dianella White Eagles SC
05/08/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) 3     Westnam United FC   def.   Joondalup City FC
05/08/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 3) 3     Murdoch University Melville FC   def.   Leeming Strikers SC
05/08/18 (Sun) (Women's Premier League Reserves) UWA-Nedlands FC   def. by   Queens Park SC
05/08/18 (Sun) 09:00 (12s Girls - Parrots)   Baldivis Districts FC   vs   Fremantle City FC (Maroon)  
05/08/18 (Sun) 09:00 (18s - Div 4) 3     MUM FC (Hurricanes)   def.   Whitford City SC
08/08/18 (Wed) (Belt Up Masters North Premier) 3     AFC Joondalup   def.   Bayswater City SC
12/08/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Yanchep United FC   def.   Sporting GFK
12/08/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Kingsley SC   def.   Ellenbrook United FC
12/08/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 5     Joondalup City FC   def.   UWA-Nedlands (A)
12/08/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) Joondalup City FC   def. by   Whitford City
12/08/18 (Sun) (Women Metro South Division 2) Port Kennedy SC   def. by   Perth AFC
12/08/18 (Sun) 08:00 (15s - South Div 1) 3     Port Kennedy SC   def.   Curtin University FC
12/08/18 (Sun) 08:30 (11s Red - Emus)   North Beach SC   vs   Swan United FC  
12/08/18 (Sun) 09:00 (13s - South Div 2 ) 3     Kwinana United JSC   def.   Lynwood United FC
12/08/18 (Sun) 09:00 (15s - Div 3) 3     Gosnells City FC   def.   Westside FC
12/08/18 (Sun) 09:00 (18s - Div 3) Joondalup United FC   def. by   Wembley Downs SC
12/08/18 (Sun) 10:00 (13s - Div 3) 3     Australind JSC   def.   Sorrento FC
12/08/18 (Sun) 11:00 (15s - South Div 2) 3     Kelmscott Roos SC   def.   South Perth United SC
12/08/18 (Sun) 11:30 (15s - Div 3) 3     Australind JSC   def.   Westside FC
19/08/18 (Sun) (Belt Up Masters North Premier) 3     Hillarys FC   def.   Bassendean Caledonian FC
19/08/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 3     UWA-Nedlands (A)   def.   Perth City (A)
19/08/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South) 3     FC Shoalwater   def.   Perth Hills United FC
19/08/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) 3     North Perth United SC   def.   Ishtar United FC
19/08/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 4) 3     Swan United FC   def.   Joondalup City FC
19/08/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 1) 3     Baldivis SC   def.   Southern Spirit FC
19/08/18 (Sun) 09:00 (12s Green (Metro))   Yanchep United FC   vs   Perth SC  
19/08/18 (Sun) 09:10 (15s - North Div 2) 3     Quinns FC (BLUE)   def.   North Beach SC
19/08/18 (Sun) 11:00 (18s - Div 1) Dianella JSC   def. by   Perth SC
19/08/18 (Sun) 11:10 (18s - Div 3) 3     North Beach SC   def.   Joondalup United FC
21/08/18 (Tue) 10:00 (13s - Div 3) 3     Australind JSC   def.   Balcatta FC
26/08/18 (Sun) (15s - Div 3) 3     Gosnells City FC   def.   Gwelup Croatia SC
26/08/18 (Sun) (Belt Up Amateur Division 4 Reserves) 3     Kingsley SC   def.   Murdoch University Melville FC
26/08/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Noranda City FC   def.   Sporting GFK
26/08/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South) 3     Dianella White Eagles SC   def.   Perth Saints FC
26/08/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) 3     Noranda City FC   def.   Stirling Lions SC
26/08/18 (Sun) 14:30 (16s - Girls Div 2) Wembley Downs SC   def. by   Subiaco AFC
27/08/18 (Mon) (13s - South Div 1)   Rockingham City FC   vs   Forrestfield United SC
02/09/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) Sporting GFK   def. by   Carramar FC
02/09/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 3     Bayswater City SC   def.   Perth City (A)
02/09/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North B) 3     Quinns FC (A)   def.   Perth City (B)
02/09/18 (Sun) (Belt Up Masters South Division 1) 3     Sporting Warriors   def.   Forrestfield United SC
02/09/18 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) Baldivis SC   def.   Gosnells City FC
02/09/18 (Sun) (Belt Up Masters South Premier) 3     Port Kennedy SC   def.   Spearwood Dalmatinac SC
02/09/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) 3     Morley Windmills SC   def.   Sporting Bibra Lake
02/09/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 1) 3     South Perth United SC   def.   Southern Spirit FC
02/09/18 (Sun) 11:00 (12s Blue (Metro))   ECU Joondalup SC   vs   Forrestfield United SC  
02/09/18 (Sun) 13:00 (12s White - Parrots)   Kelmscott Roos SC   vs   Forrestfield United SC (Yellow)  
09/09/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Quinns FC   def.   Curtin University FC
09/09/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 3     Subiaco AFC Lions   def.   Perth Hills
09/09/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 3     Joondalup City FC   def.   Wanneroo City SC
09/09/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) Perth City (A)   def. by   Quinns FC (B)
09/09/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 South) UWA-Nedlands (B)   def.   Perth Saints FC
09/09/18 (Sun) (Belt Up Masters South Division 2) 3     Port Kennedy SC   def.   Warnbro Strikers SC
09/09/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) Carramar FC   def. by   Balga SC
09/09/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) 3     Joondanna Blues FC   def.   Stirling Lions SC
09/09/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 1) 3     Southern Spirit FC   def.   Queens Park SC
11/09/18 (Tue) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Sorrento FC   def.   Sporting GFK
13/09/18 (Thu) (Women Metro South Division 3) 3     Armadale SC   def.   Murray District Rangers SC
15/09/18 (Sat) (State League Division 2 - U18) 3     Wanneroo City SC   def.   Shamrock Rovers Perth FC
16/09/18 (Sun) (Belt Up Masters North Division 2) 3     Yanchep United FC   def.   Carramar FC
16/09/18 (Sun) (Belt Up Masters Over 45 North A) 3     Bayswater City SC   def.   UWA-Nedlands (A)
16/09/18 (Sun) (Belt Up Masters South Division 1) 3     FC Shoalwater   def.   Armadale SC
16/09/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 1) 3     Hamersley Rovers SC   def.   Ishtar United FC
16/09/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) Balga SC   def. by   Quinns FC
16/09/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 3) 3     Marsh FC   def.   Carramar FC
16/09/18 (Sun) (Belt Up Metro North Division 5) 3     Morley Windmills SC   def.   CAFC Perth Lions
16/09/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 1) 3     Fremantle City FC   def.   Southern Spirit FC
21/09/18 (Fri) (Belt Up Masters North Premier) 3     Subiaco AFC   def.   Bayswater City SC
23/09/18 (Sun) (Belt Up Metro South Division 3) 3     Murray District Rangers SC   def.   Perth Royals 0