Fixtures/Results

Fouls Summary

Player Name Team M PF TF
Andrew Murdock Dandenong 2 100.0
Andrew Oliver Melbourne 5 100.0
Ben Roennfeldt WRN 18 100.0
Ian Anderson WRN 5 100.0
James De Neefe Dandenong 5 100.0
Jarrod Collins Hume City 11 100.0
Sam Burch WRN 1 100.0
Warrick Giddey WBE 1 100.0
William Blake WRN 8 100.0
James Anderson Waverley 22 93.3
Daryl Corletto Melbourne 16 92.0
Bo Westover Melbourne 24 90.5
David Mitchell Sandringham 13 90.0
Edin Zunic Melbourne 16 90.0
Jeremy Kirtley Dandenong 22 90.0
Curtis Small WBE 20 88.9
Robert Stone Melbourne 24 85.7
Jeremy Datson Eltham 20 85.1
David Zammit WBE 15 84.6
Craig White Sandringham 24 83.3
Gavin Mitchell Hume City 20 83.3
Matt O'Hea Melbourne 24 82.5
Daniel Johnson Melbourne 19 81.6
Rhys Carter Latrobe City 19 81.0
Jeff Reid Latrobe City 20 80.3
David Barlow Melbourne 3 80.0
Adam Moore Eltham 18 79.3
Damon Lowery Eltham 19 78.6
Luke Egan Eltham 20 78.6
Timothy Gainey WRN 20 78.6
John Lister Eltham 19 78.3
Luke Neilson Sandringham 22 77.8
Paul Sianidis Hume City 18 77.3
Jonny Kloester Waverley 16 76.9
Darren Smith Waverley 17 76.4
Andrew Walter Waverley 15 76.0
Luke O'Hea Ringwood 21 75.4
Matthew Snowball Ringwood 20 75.3
Brad Salter WBE 16 75.0
John White Ringwood 12 75.0
Thomas Bicknell Sandringham 4 75.0
Luke Mcmillan Ringwood 20 74.9
Tom Burns Diamond Valley 20 74.7
Adrien Sturt Melbourne 24 74.3
Simon Conn Sandringham 24 74.3
Mike Spears Hume City 21 74.2
Sedale Threatt Sandringham 23 74.2
Brent Hobba Dandenong 22 73.6
Brad Collins Hume City 21 72.9
David Moore Sandringham 20 72.6
Ashley Bryar Diamond Valley 16 72.5
Jerome Cole Diamond Valley 20 72.4
Shaun Gleeson WRN 20 72.1
Ashley Nesbitt Eltham 18 72.0
Chris Taylor Sandringham 6 71.4
Michael Petridis Hume City 21 71.3
Brad Hill Waverley 18 71.2
Andrew Johnston WBE 18 70.6
Andrew Oliver Diamond Valley 16 70.6
Ash Cannan Dandenong 21 70.5
Matthew Witherden Dandenong 20 70.5
Pierre Jallow Hume City 14 69.5
Derrick Mcdonald WRN 19 69.4
Andrew Battye Ringwood 20 69.2
Matt Burston Waverley 4 69.2
Chris Brown Waverley 13 68.4
Tommy Greer Melbourne 23 68.4
Dwayne Campbell Dandenong 22 67.6
Brett Harvey Latrobe City 15 66.7
Earl Nurse Latrobe City 3 66.7
Michael Scouller Eltham 20 66.7
Peter Hayman Eltham 18 66.7
Sam Hurren Sandringham 24 66.7
Ivan Platenik Waverley 22 66.5
Vashon Weaver Latrobe City 19 66.3
Adrian Campbell Dandenong 22 66.1
Willie Weimer Ringwood 21 66.0
Nicholas Masunda WBE 19 64.9
Andrew Savige Latrobe City 20 64.3
Matthew Wilkinson WBE 15 64.3
Nick Jones Eltham 18 64.3
Randy Anderson Hume City 18 64.3
Vince Inglima Dandenong 22 63.5
Greg Smith Hume City 21 62.7
Jermaine Maybank Sandringham 24 62.5
Sokol Blazovski WBE 18 62.5
Russell Mcintosh Hume City 18 62.3
Andrew Knowles Ringwood 18 61.8
David Godfrey Dandenong 22 61.5
Jason Chew Sandringham 22 61.5
Daniel Bowman WRN 16 61.1
Mick Wheeler Dandenong 19 60.0
Robbie Mcintosh Melbourne 18 60.0
Simon Blennerhassett Waverley 20 59.5
John Morris WRN 16 58.9
Damien Smith Ringwood 21 58.2
Warwick Straw Diamond Valley 18 57.9
Dallas Wilson WBE 16 57.1
James Piper Diamond Valley 5 57.1
Dane Steinke Diamond Valley 20 56.4
Stuart Leech Latrobe City 19 56.3
Sean Mccall WRN 3 55.6
Ingo Beaudet WBE 15 54.9
Steven Lunardon Sandringham 15 54.5
Luke Davis Hume City 21 54.1
Sam Philp Ringwood 18 53.8
Mathew Shannahan Waverley 4 53.3
Liam Santamaria Waverley 20 52.2
David Peters Melbourne 17 50.0
Jess Mawdsley Dandenong 5 50.0
Kurt Smith WRN 5 50.0
Matt Turner Sandringham 2 50.0
Patrick Keane WRN 6 50.0
Tim O'Brien WRN 3 50.0
Chris Fastuca WBE 15 47.8
Gerry Fennessy Eltham 19 47.4
Kye Patrick Sandringham 17 46.2
Joel Seach Ringwood 19 44.0
Duncan Brooks Latrobe City 18 39.3
Jamie Davidson WBE 3 37.5
Josh Dickens WBE 4 37.5
Thomas Symons WRN 20 33.3
Michael Falconer Waverley 2 25.0
Nathan Solibakke WRN 1 25.0
Adam Urwin WRN 6 0.0
Andrew Kelly Waverley 1 0.0
Bj Steere WRN 4 0.0
Callan Tate Ringwood 2 0.0
Chris Giosis Sandringham 2 0.0
Craig Wood WBE 1 0.0
Danial Boyce Latrobe City 2 0.0
Daniel Dukes Dandenong 4 0.0
Darryl Mcdonald Waverley 4 0.0
Fabrice Nkonko Melbourne 14 0.0
Gatluak Deng Gai Dandenong 3 0.0
Ian Phillips WBE 2 0.0
Lincoln Garfirth Diamond Valley 3 0.0
Marcus Krygger WRN 3 0.0
Mark Eversteyn Hume City 2 0.0
Mason Clarke-Jones WBE 8 0.0
Mehmed Bektas Dandenong 1 0.0
Michael Beer Ringwood 9 0.0
Michael Kelson WRN 1 0.0
Nathan Dickson WRN 2 0.0
Paul Joyce Latrobe City 1 0.0
Roy Birtliff Dandenong 3 0.0
Sam Byron WRN 10 0.0
Shaun Prendergast Hume City 3 0.0
Simon Vannapraseuth Latrobe City 4 0.0
Trevor Lemezs Diamond Valley 5 0.0

* Player played for multiple teams in same competition