Fixtures/Results/Ladder

2019 NAB League

Scoring Summary

Player Name Team M G AG
Charlie Dean Sandringham Dragons 3 11 3.67
Aaron Clarke Western Jets 4 10 2.50
Jackson Callow Tasmania Devils 3 10 3.33
Joshua (rs) Gore Gold Coast Suns Academy 3 8 2.67
Liam Delahunty Greater Western Sydney Academy 3 8 2.67
Noah Anderson Oakleigh Chargers 3 8 2.67
Angus Hanrahan Sandringham Dragons 4 7 1.75
Archi Manton Western Jets 4 7 1.75
Braeden Campbell Sydney Swans Academy 3 7 2.33
Dylan Williams Oakleigh Chargers 3 7 2.33
Joshua Tilly Eastern Ranges 4 7 1.75
Thomas Wischnat Brisbane Lions Academy 3 7 2.33
Mitch Mellis Eastern Ranges 3 6 2.00
Blake Coleman Brisbane Lions Academy 3 5 1.67
Caleb Fisher Bendigo Pioneers 3 5 1.67
Ethan Dawson Gold Coast Suns Academy 3 5 1.67
Noah Cumberland Brisbane Lions Academy 3 5 1.67
Oliver Henry Geelong Falcons 3 5 1.67
Beau O'Connell Northern Territory 3 4 1.33
Benjamin Hickleton Eastern Ranges 3 4 1.33
Chayce Black Eastern Ranges 4 4 1.00
Cody Weightman Dandenong Stingrays 3 4 1.33
Elijah Hollands Murray Bushrangers 3 4 1.33
Fraser Phillips Gippsland Power 3 4 1.33
Hamish Ellem Sydney Swans Academy 2 4 2.00
Harrison Parker Sydney Swans Academy 3 4 1.33
Harrison Pepper Gippsland Power 3 4 1.33
Harry Maguire Sydney Swans Academy 3 4 1.33
Jacquin Mifsud Sandringham Dragons 4 4 1.00
James Peatling Greater Western Sydney Academy 3 4 1.33
Jay Hillary Murray Bushrangers 3 4 1.33
Joshua D'Intinosante Northern Knights 3 4 1.33
Jye Menzie Tasmania Devils 3 4 1.33
Kyle Dunkley Gippsland Power 3 4 1.33
Lachlan Gawel Eastern Ranges 3 4 1.33
Liam Mcmahon Northern Knights 4 4 1.00
Luca Goonan Dandenong Stingrays 3 4 1.33
Lucas Failli Western Jets 4 4 1.00
Marc Sheather Sydney Swans Academy 3 4 1.33
Matthew (rs) Conroy Gold Coast Suns Academy 3 4 1.33
Max Annandale Geelong Falcons 3 4 1.33
Max Johnson Bendigo Pioneers 3 4 1.33
Michael Selsby Gold Coast Suns Academy 3 4 1.33
Mitchell Martin Greater Western Victoria Rebels 3 4 1.33
Riley Bowman Sandringham Dragons 4 4 1.00
Saad El-Hawli Western Jets 3 4 1.33
Thomson Dow Bendigo Pioneers 3 4 1.33
Wade Derksen Northern Territory 3 4 1.33
Will Christie Murray Bushrangers 3 4 1.33
William Papley Gippsland Power 3 4 1.33
Bigoa Nyuon Dandenong Stingrays 3 3 1.00
Billy Mccormack Eastern Ranges 3 3 1.00
Braxton Ah Mat Northern Territory 1 3 3.00
Cameron Edwards Greater Western Sydney Academy 2 3 1.50
Cameron Wilson Murray Bushrangers 2 3 1.50
Cassius Napoleone White Western Jets 1 3 3.00
Cody Brand Calder Cannons 4 3 0.75
Cooper Vick Bendigo Pioneers 3 3 1.00
Corey Ellison Dandenong Stingrays 1 3 3.00
Edward Cahill Dandenong Stingrays 3 3 1.00
Errol Gulden Sydney Swans Academy 2 3 1.50
Ethan Roberts Bendigo Pioneers 3 3 1.00
Harry Stubbings Geelong Falcons 3 3 1.00
Harvey Neocleous Gippsland Power 3 3 1.00
Hewago Paul (rs) Oea Gold Coast Suns Academy 3 3 1.00
Jack Bell Sandringham Dragons 3 3 1.00
Jai Nanscawen Dandenong Stingrays 3 3 1.00
Jamieson Rossiter Eastern Ranges 3 3 1.00
Jay Rantall Greater Western Victoria Rebels 3 3 1.00
Jeromy Lucas Greater Western Sydney Academy 3 3 1.00
Joel Hennessy Tasmania Devils 2 3 1.50
Josh Honey Western Jets 3 3 1.00
Joshua Kemp Calder Cannons 4 3 0.75
Joshua Smith Gippsland Power 3 3 1.00
Kyle Borg Western Jets 4 3 0.75
Kyle Yorke Sandringham Dragons 1 3 3.00
Lucas Conlan Greater Western Sydney Academy 3 3 1.00
Matthew Lloyd Greater Western Victoria Rebels 2 3 1.50
Mitchell Jorgensen Greater Western Victoria Rebels 3 3 1.00
Mitchell Langan Geelong Falcons 2 3 1.50
Nathan Heath Dandenong Stingrays 3 3 1.00
Noah Dempsey Oakleigh Chargers 3 3 1.00
Patrick Murtagh Gold Coast Suns Academy 2 3 1.50
Sam Ramsay Calder Cannons 3 3 1.00
Samuel Thorne Sydney Swans Academy 3 3 1.00
Tyson Woods Northern Territory 3 3 1.00
Will Chandler Murray Bushrangers 3 3 1.00
William Peppin Tasmania Devils 3 3 1.00
Aidan Watling Sydney Swans Academy 3 2 0.67
Archie Perkins Sandringham Dragons 1 2 2.00
Brodie Kemp Bendigo Pioneers 3 2 0.67
Caleb Serong Gippsland Power 2 2 1.00
Campbell Aston Brisbane Lions Academy 3 2 0.67
Carter Michael Brisbane Lions Academy 3 2 0.67
Charlie Simonsen Northern Knights 3 2 0.67
Chas Karpala Geelong Falcons 2 2 1.00
Clayton Gay Dandenong Stingrays 3 2 0.67
Connor Budarick Gold Coast Suns Academy 3 2 0.67
Cooper Mackenzie-George Western Jets 1 2 2.00
Daniel Mott Calder Cannons 3 2 0.67
Darcy Mceldrew Greater Western Victoria Rebels 3 2 0.67
Emerson Jeka Western Jets 3 2 0.67
Finn Maginness Sandringham Dragons 3 2 0.67
Harrison (rs) Rowles Gold Coast Suns Academy 2 2 1.00
Harrison Minton-Connell Calder Cannons 4 2 0.50
Hugo Ralphsmith Sandringham Dragons 3 2 0.67
Jack Mahony Sandringham Dragons 3 2 0.67
Jackson Cardillo Calder Cannons 4 2 0.50
Jai Florent Sandringham Dragons 1 2 2.00
Jake Sutton Calder Cannons 4 2 0.50
James Cleaver Greater Western Victoria Rebels 3 2 0.67
Jayden Wright Greater Western Victoria Rebels 3 2 0.67
Jed Hill Greater Western Victoria Rebels 3 2 0.67
Jeremy Rodi Bendigo Pioneers 3 2 0.67
Jonte Duffy Eastern Ranges 4 2 0.50
Joshua Clarke Eastern Ranges 4 2 0.50
Joshua O'Dwyer Murray Bushrangers 3 2 0.67
Jye Chalcraft Murray Bushrangers 3 2 0.67
Kyle Mckellar Sydney Swans Academy 2 2 1.00
Mark Steiner Oakleigh Chargers 1 2 2.00
Mason Fletcher Calder Cannons 3 2 0.67
Mason Mcgannon Gippsland Power 2 2 1.00
Matt Mcguinness Tasmania Devils 3 2 0.67
Matthew Hamblin Greater Western Sydney Academy 3 2 0.67
Ned Gentile Calder Cannons 4 2 0.50
Noah Gribble Geelong Falcons 3 2 0.67
Oscar Lewis Sandringham Dragons 3 2 0.67
Rhyan Mansell Tasmania Devils 2 2 1.00
Ryan Sturgess Northern Knights 3 2 0.67
Salele Feagaimalii Eastern Ranges 4 2 0.50
Sam Berry Gippsland Power 2 2 1.00
Sam De Koning Dandenong Stingrays 3 2 0.67
Sam Tucker Oakleigh Chargers 3 2 0.67
Samuel Clifford Western Jets 4 2 0.50
Samuel Mason Eastern Ranges 1 2 2.00
Samuel Philp Northern Knights 4 2 0.50
Sheldon Ham Geelong Falcons 2 2 1.00
Stephen Cumming Northern Territory 3 2 0.67
Sunny Brazier Northern Knights 3 2 0.67
Thomas Tyson Sydney Swans Academy 3 2 0.67
Tye Browning Calder Cannons 4 2 0.50
William Harper Tasmania Devils 3 2 0.67
Zane Barzen Murray Bushrangers 1 2 2.00
Zane Costello Northern Knights 3 2 0.67
Adam Carafa Northern Knights 3 1 0.33
Alex (rs) Davies Gold Coast Suns Academy 3 1 0.33
Andrew Courtney Sandringham Dragons 3 1 0.33
Angus Cole Bendigo Pioneers 3 1 0.33
Austin Bradtke Dandenong Stingrays 2 1 0.50
Bailey (rs) Reeves Gold Coast Suns Academy 3 1 0.33
Bailey Schmidt Dandenong Stingrays 2 1 0.50
Benjamin Jepson Oakleigh Chargers 3 1 0.33
Benjamin Nikolovski Northern Knights 4 1 0.25
Blake O'Leary Sandringham Dragons 4 1 0.25
Bruce Reville Brisbane Lions Academy 3 1 0.33
Callum Nash Sydney Swans Academy 3 1 0.33
Campbell Edwardes Calder Cannons 2 1 0.50
Charlie Byrne Murray Bushrangers 3 1 0.33
Charlie Comben Gippsland Power 2 1 0.50
Charlie Ham Geelong Falcons 1 1 1.00
Charlie Oglethorpe Oakleigh Chargers 3 1 0.33
Charlie Sprague Geelong Falcons 3 1 0.33
Clay Page Geelong Falcons 2 1 0.50
Cody Hirst Eastern Ranges 3 1 0.33
Connor Bulley Brisbane Lions Academy 3 1 0.33
Connor Downie Eastern Ranges 3 1 0.33
Connor Weightman Eastern Ranges 1 1 1.00
Cooper Barbera Northern Knights 1 1 1.00
Cooper Craig-Peters Greater Western Victoria Rebels 2 1 0.50
Cooper Stephens Geelong Falcons 3 1 0.33
Darby Hipwell Sandringham Dragons 3 1 0.33
Darcy Marsh Brisbane Lions Academy 1 1 1.00
Deakyn Smith Dandenong Stingrays 3 1 0.33
Dominic Forbes Northern Territory 3 1 0.33
Eddie Ford Western Jets 3 1 0.33
Elijah (rs) Semaan Gold Coast Suns Academy 2 1 0.50
Ethan Hunt Brisbane Lions Academy 2 1 0.50
Finlay Macrae Oakleigh Chargers 3 1 0.33
Gennaro Bove Geelong Falcons 2 1 0.50
Giorgio Varagiannis Oakleigh Chargers 2 1 0.50
Gracen Sproule Brisbane Lions Academy 1 1 1.00
Hannin Mundy Oakleigh Chargers 3 1 0.33
Harry Loughnan Sandringham Dragons 2 1 0.50
Harry Sullivan Dandenong Stingrays 3 1 0.33
Henry Berenger Dandenong Stingrays 3 1 0.33
Isaac Thomas Greater Western Victoria Rebels 3 1 0.33
Isaac Wareham Greater Western Victoria Rebels 3 1 0.33
Izaac Grant Greater Western Victoria Rebels 1 1 1.00
Jack Keeping Calder Cannons 4 1 0.25
Jack Boyd Northern Knights 2 1 0.50
Jack Toner Dandenong Stingrays 3 1 0.33
Jackson Moen Greater Western Sydney Academy 1 1 1.00
Jacob Atley Bendigo Pioneers 2 1 0.50
Jake Bowey Sandringham Dragons 3 1 0.33
Jake Dick-O'Flaherty Bendigo Pioneers 2 1 0.50
Jamarra Ugle-Hagan Oakleigh Chargers 2 1 0.50
James Boyer Murray Bushrangers 3 1 0.33
Jay Dahlhaus Geelong Falcons 2 1 0.50
Jay Robertson Oakleigh Chargers 4 1 0.25
Jonah Horo Western Jets 3 1 0.33
Jordan Jaworski Eastern Ranges 1 1 1.00
Joseph Chaplin Tasmania Devils 3 1 0.33
Joshua May Oakleigh Chargers 3 1 0.33
Kade Chalcraft Murray Bushrangers 3 1 0.33
Kobi George Dandenong Stingrays 3 1 0.33
Ky Mcgrath Sydney Swans Academy 1 1 1.00
Lachlan Johnson Oakleigh Chargers 2 1 0.50
Lachlan Stapleton Eastern Ranges 2 1 0.50
Lachlan Swaney Sydney Swans Academy 3 1 0.33
Liam Conway Western Jets 4 1 0.25
Lorne Waldron Northern Knights 1 1 1.00
Lucas Vassis Eastern Ranges 4 1 0.25
Luke Garnaut Sandringham Dragons 1 1 1.00
Matthew Cumming Northern Territory 3 1 0.33
Matthew Fraser Gold Coast Suns Academy 3 1 0.33
Matthew Mcgrory Greater Western Sydney Academy 3 1 0.33
Matthew Rowell Oakleigh Chargers 3 1 0.33
Maurice Rioli Jnr Northern Territory 3 1 0.33
Michael Cooper Northern Territory 3 1 0.33
Nathan Howard Northern Knights 3 1 0.33
Nicholas Baker Tasmania Devils 3 1 0.33
Nicholas Burke Sandringham Dragons 4 1 0.25
Nicholas Caris Greater Western Victoria Rebels 3 1 0.33
Nicholas Kitchell Northern Knights 3 1 0.33
Nickolas (rs) Haberer Brisbane Lions Academy 3 1 0.33
Oliver Simpson Northern Knights 2 1 0.50
Patrick Walker Tasmania Devils 3 1 0.33
Reece Orchard Dandenong Stingrays 2 1 0.50
Rhys Nicholls Gold Coast Suns Academy 3 1 0.33
Riley Clarke Bendigo Pioneers 1 1 1.00
Riley Ironside Bendigo Pioneers 3 1 0.33
Riley O'Keefe Greater Western Victoria Rebels 1 1 1.00
Riley Wilson Bendigo Pioneers 3 1 0.33
Ryan Byrnes Sandringham Dragons 3 1 0.33
Sam Flanders Gippsland Power 3 1 0.33
Samuel Gaden Sydney Swans Academy 3 1 0.33
Shaun Driscoll Greater Western Sydney Academy 2 1 0.50
Tahj Abberley Brisbane Lions Academy 3 1 0.33
Thomas Graham Oakleigh Chargers 2 1 0.50
Thomas Green Greater Western Sydney Academy 3 1 0.33
Thomas Jeffrey Brisbane Lions Academy 3 1 0.33
Toby Mahony Greater Western Victoria Rebels 3 1 0.33
Todd Garner Eastern Ranges 4 1 0.25
Trent Baldi Gippsland Power 3 1 0.33
Will Shaw Bendigo Pioneers 3 1 0.33
Will Tasker Brisbane Lions Academy 3 1 0.33
William Martyn Brisbane Lions Academy 3 1 0.33
Zen Christofi Western Jets 3 1 0.33
Aaron Gundry Bendigo Pioneers 3 0.00
Adam Martin Murray Bushrangers 3 0.00
Adam Whyte Greater Western Sydney Academy 2 0.00
Aiden (rs) Fyfe Gold Coast Suns Academy 3 0.00
Anthony Righele Calder Cannons 1 0.00
Archie Hildebrandt Geelong Falcons 1 0.00
Ashton Crossley Gold Coast Suns Academy 3 0.00
Ayce Taylor Northern Knights 3 0.00
Bailey Leonard Northern Knights 3 0.00
Bailey Ryan Western Jets 4 0.00
Bayleigh Welsh Dandenong Stingrays 1 0.00
Ben Jungfer Northern Territory 3 0.00
Ben Kelly Murray Bushrangers 3 0.00
Ben Miller Geelong Falcons 2 0.00
Ben Morgan Calder Cannons 1