Fixtures/Results

NPL VIC Men

Scoring Summary

Player Name Team M GOALS YC RC
Liam Boland Avondale FC 27 22 8
Alex Salmon Green Gully SC 26 21 3
Brandon Barnes Dandenong Thunder FC 26 19 3
Matthew Thurtell Bentleigh Greens SC 26 15 1
James Brown Hume City FC 27 14 3
Stefan Zinni Avondale FC 26 12 6
Harry White Oakleigh Cannons FC 26 11 6
Joe Guest Oakleigh Cannons FC 26 11 5
Sean Ellis Heidelberg United FC 26 11
Hamish Watson Melbourne Knights FC 23 9 5
Matthew Fletcher Green Gully SC 24 9 1 1
Brendan Santalab Dandenong City SC 13 8 3
Davey Van 'T Schip Pascoe Vale FC 17 8 4
Valentino Yuel Bentleigh Greens SC 12 8 1
Yuta Konagaya Port Melbourne Sharks SC 26 8 3
Damian Iaconis Kingston City FC 25 7 3
Harry Noon Heidelberg United FC 26 7 9 1
Thomas Cahill Heidelberg United FC 25 7 4
Troy Ruthven Altona Magic SC 25 7 5
Wade Dekker Oakleigh Cannons FC 28 7 2
Zac Thompson Dandenong City SC 23 7 6
Anthony Theo Kingston City FC * 25 6 5
Blake Carpenter Dandenong Thunder FC 26 6 4
Dimitri Hatzimouratis Pascoe Vale FC 23 6 4
George Lambadaridis Bentleigh Greens SC 29 6 1
Gian Albano Melbourne Knights FC 25 6 2
Giuseppe Marafioti South Melbourne FC 24 6 1
Michael Eagar Port Melbourne Sharks SC 24 6 7
Michiel Hemmen Altona Magic SC 9 6 2
Sam Ford Port Melbourne Sharks SC 24 6 1
Stefan Valentini Avondale FC 26 6 8
Tasuku Sekiya Avondale FC 28 6 1
Valentin Cesnik Port Melbourne Sharks SC 18 6
Yusuf Ahmed Avondale FC 27 6
Christian Cavallo Dandenong Thunder FC 23 5 4
Cooper Legrand Kingston City FC 23 5
Finn Beakhurst Port Melbourne Sharks SC 26 5
James Kelly Dandenong City SC 20 5 6 2
Kieran Dover Dandenong Thunder FC 24 5 2
Marcus Schroen South Melbourne FC 26 5 4
Shaun Filipovic Dandenong City SC 25 5 3
Teeboy Kamara Green Gully SC 23 5 3 1
Adrian Zahra Heidelberg United FC 26 4 5
Anthony Poljak Dandenong City SC 26 4 2
Daniel Kuczynski Altona Magic SC 21 4
Dusan Bosnjak Altona Magic SC 15 4 2
Gerrie Sylaidos South Melbourne FC 24 4
Jonathan Bounas Green Gully SC 27 4 4
Matthew Reid Avondale FC 25 4 10
Mitch Cooper Hume City FC 18 4
Mohamed Awad Melbourne Knights FC 11 4 1
Nicholas Kalmar Green Gully SC 24 4 1 1
Philippe Bernabo-Madrid Pascoe Vale FC 20 4 5
Steven Hewitt Hume City FC 27 4 4
Vasilios Konstantinidis South Melbourne FC 22 4 3 1
Velibor Mitrovic Bentleigh Greens SC 29 4 4
Yitay Towns Avondale FC 23 4 3
Adisu Bayew Green Gully SC 22 3 1
Alexander Caniglia Kingston City FC 17 3 2 1
Brody Taylor Port Melbourne Sharks SC 14 3 1
Daniel Dixon Hume City FC 26 3 1
Daniel Stynes Bentleigh Greens SC 13 3 2 1
Dean Piemonte Dandenong Thunder FC * 20 3 1
Ersin Kaya Hume City FC 12 3 2
Hernan Inostroza Kingston City FC 12 3
Ioannis Georgopoulos Dandenong Thunder FC 24 3 3
Joshua Barresi Bentleigh Greens SC 16 3
Konstantinos Stratomitros South Melbourne FC 21 3 2
Luke Pilkington Dandenong City SC 21 3 5 1
Milos Lujic Oakleigh Cannons FC 28 3 4
Nicholas Georgopoulos Pascoe Vale FC 23 3 1
Paul Wilson Hume City FC 26 3 5
Peter Skapetis South Melbourne FC * 22 3 5
Reuben Way Heidelberg United FC 23 3 5 1
Robert Stambolziev Altona Magic SC 17 3
Samuel Mitchinson Altona Magic SC 26 3 3
Tomislav Uskok Melbourne Knights FC 12 3 5 1
Adrian Talarico Pascoe Vale FC 24 2 6
Aj Inia Melbourne Knights FC 20 2
Alex Schiavo Heidelberg United FC 15 2
Andrew Cartanos Heidelberg United FC 18 2
Andy Brennan Green Gully SC 18 2 4
Anthony Duzel Melbourne Knights FC 22 2 6 1
Arnold Suew Bentleigh Greens SC 10 2
Atilla Ofli Melbourne Knights FC 23 2
Blair Govan Oakleigh Cannons FC 24 2 3
Brody Taylor Bentleigh Greens SC 7 2
Christopher Irwin Kingston City FC 26 2 3
Daniel Clark Port Melbourne Sharks SC 24 2 4
Dean Bereveskos Dandenong Thunder FC * 22 2 2
Faisal Sakhizada Kingston City FC 21 2 4 1
Gonzalo Abascal Pascoe Vale FC 22 2 3
Goran Zoric Oakleigh Cannons FC 27 2 1
Hassan Jalloh Altona Magic SC 11 2
Jack Webster Bentleigh Greens SC 29 2 5
Jip Balthaser Pascoe Vale FC 8 2
Jon Mcshane Altona Magic SC 10 2 1
Jordan Hall Green Gully SC 26 2 2 1
Kamal Ibrahim Port Melbourne Sharks SC 26 2 3
Lirim Elmazi Altona Magic SC 24 2 9 1
Luca Santilli Pascoe Vale FC 12 2 2 1
Lucas Derrick Heidelberg United FC 18 2
Marco Jankovic Bentleigh Greens SC 28 2 4 1
Marcus Dimmanche Oakleigh Cannons FC 18 2
Marijan Cvitkovic Melbourne Knights FC 17 2 3
Matthew Foschini Oakleigh Cannons FC 26 2 7
Muad Zwed Kingston City FC 25 2 4
Paul O'Brien Heidelberg United FC 25 2 5
Ross Archibald Altona Magic SC 10 2 2
Sami Nour Altona Magic SC 19 2 1
Scott Hilliar Avondale FC 25 2 2 1
Thomas Harris Hume City FC 9 2
Adrian Leijer Dandenong City SC 10 1 1
Adrian Tardio Melbourne Knights FC 13 1
Alex Caniglia Kingston City FC 2 1
Alon Blumgart Dandenong Thunder FC 10 1 1
Amadu Koroma Port Melbourne Sharks SC 26 1 3
Ayden Brice Melbourne Knights FC 24 1 9
Benjamin Bowler Hume City FC 26 1 6
Bradley Blumenthal Hume City FC 8 1
Bradley Norton South Melbourne FC 21 1 5
Caio De Godoy Port Melbourne Sharks SC 22 1 7
Caleb Mikulic Melbourne Knights FC 10 1 2
Callum Richardson Altona Magic SC 12 1 3
Christopher Theodoridis Heidelberg United FC 24 1 1
Dane Milovanovic Altona Magic SC 11 1 6
Daniel Bennett Kingston City FC 24 1 7
Daniel Jones Green Gully SC 24 1 6
David Trajanoski Altona Magic SC 20 1 1
Dillon Jakupi Avondale FC 13 1
Erhan Yalaz Kingston City FC 15 1 3 1
Futa Nakamura Bentleigh Greens SC 12 1 1
Gregory Lombardo Dandenong City SC 26 1 1
Hakeem Alaraibi Pascoe Vale FC 13 1 2 1
Hamish Millar Oakleigh Cannons FC 27 1 2
Jack Petrie Heidelberg United FC 21 1 1 2
James Mcgarry Altona Magic SC 16 1 3
James Riccobene Avondale FC 27 1 6
James Xydias Bentleigh Greens SC 27 1 6
Jay Davies Green Gully SC 26 1 8
Jonatan Germano Avondale FC 24 1 4
Jonathan Vakirtzis Pascoe Vale FC 17 1 3
Joseph Katebian Avondale FC 24 1 5
Joshua Wilkins Heidelberg United FC 24 1 4
Luke Adams South Melbourne FC 12 1 2
Luke Byles Heidelberg United FC 27 1 4
Maker Maker Port Melbourne Sharks SC 22 1 5
Marino Gasparis Altona Magic SC 23 1 2
Mark Ochieng Hume City FC * 23 1 5
Marko Delic Hume City FC 18 1 3
Matthew Green Oakleigh Cannons FC 11 1 3
Matthew Lazarides Hume City FC 27 1 4
Maximillian Etheridge Kingston City FC 12 1 1
Mohammad Naeem Rahimi Pascoe Vale FC 22 1 1 1
Nicholas Epifano Oakleigh Cannons FC 10 1 1
Nicholas Krousoratis South Melbourne FC 23 1 3
Nikola Jurkovic Melbourne Knights FC 22 1 8 1
Ryan Paczkowski Oakleigh Cannons FC 28 1 4
Samuel Sibatuara Dandenong City SC 13 1
Steven Pace Heidelberg United FC 24 1 1
Steven Topalovic Dandenong City SC 23 1 8
Stipo Andrijasevic Dandenong City SC 10 1 3
Theodore Markelis Hume City FC 27 1 3
Thomas Matthews Oakleigh Cannons FC 27 1 4 1
Timmy Purcell Green Gully SC 25 1 3
Tyson Holmes Bentleigh Greens SC 28 1 6
Zachary Bates South Melbourne FC 18 1 1
Adam Bacic Pascoe Vale FC 1
Adam Rizki Altona Magic SC 1
Aisen Ishak Pascoe Vale FC 16 4
Ajdin Fetahagic Kingston City FC 26 1
Ajdin Memeti Dandenong Thunder FC 7
Alan Kearney Port Melbourne Sharks SC 18 4
Alan Mulcahy Port Melbourne Sharks SC 20 10
Alastair Bray South Melbourne FC 3
Alex Connell Dandenong City SC 9
Alexander Pavlidis Heidelberg United FC 12
Ali Kalkan Hume City FC 1
Ali Sulemani Kingston City FC 26 1
Amir Jashari South Melbourne FC 11
Andrei Bilous Altona Magic SC 1
Angelo Rigogiannis South Melbourne FC 3
Anthony Dezic Dandenong Thunder FC 13 1
Anthony Ianchello Kingston City FC 17 4
Antony Nestoroski Altona Magic SC 2
Arki Konstandakopoulos Oakleigh Cannons FC 2
Ben Djiba South Melbourne FC 19 2
Ben Pierias Pascoe Vale FC 2
Billy Akritidis Port Melbourne Sharks SC 3
Birhan Elibol Hume City FC 4
Brandon Costa Dandenong City SC 2
Brandon Lundy Avondale FC 21 3
Brayden Mann Dandenong City SC 4 2
Brendan White Heidelberg United FC 14
Cai Tipaldo Bentleigh Greens SC 2
Calvin Whitney Melbourne Knights FC * 13 3
Carl Valeri Dandenong City SC 12 3
Charles Fry Bentleigh Greens SC 26
Charlie Beverley Avondale FC 12 2 1
Chris Oldfield Avondale FC 27 1
Christian Inglese Avondale FC 7
Christopher Dib Heidelberg United FC 11 1
Christos Gheneslambiris Kingston City FC 3
Christos Theodorakopoulos Avondale FC 2
Claudio Sikora Avondale FC 2
Clayton Monacella Dandenong City SC 5
Connor Kass Dandenong Thunder FC 11 3
Cooper Zadel Port Melbourne Sharks SC 1
Corey Sewell Melbourne Knights FC 25 5
Curran Ferns Port Melbourne Sharks SC 10 2 1
Damian Papadopoulos Kingston City FC 4
Damir Salcin Dandenong City SC 14 3
Damon Todorov Melbourne Knights FC 2
Daniel Collison Altona Magic SC 13 1
Daniel Leck Pascoe Vale FC 11
Daniel Visevic Melbourne Knights FC 3 1
Dante Conte Kingston City FC 15 2
David Antequera Kingston City FC 12 2
David Maddox Dandenong City SC 1
Davor Trifunov Altona Magic SC 11 1
Deng Shan Pascoe Vale FC 1
Diogoalexander Alvesferreira Dandenong City SC 5
Dominik Jamriska Oakleigh Cannons FC 14
Emanuel Muscat Green Gully SC 10 1
Ethan Gage South Melbourne FC 12 2
Evan Fabiatos Bentleigh Greens SC 3
Evan Markogiannakis Avondale FC 11
Felipe Sanchez Melbourne Knights FC 4 1
Felix Dimitrakis Oakleigh Cannons FC 13
Festim Sulemanovski Dandenong Thunder FC 5
Finn Bak Green Gully SC 2
Francesco Paladino Hume City FC 1
Francesco Stella Port Melbourne Sharks SC 6 1
George Gerondaras South Melbourne FC 1 1
George Howard Hume City FC * 21 1
George Murrihy Altona Magic SC 2
George Tzamouranis Oakleigh Cannons FC 15
Gideon Sweet Hume City FC 17 1
Giordano Marafioti Port Melbourne Sharks SC * 10 1
Giorgi Zarbos South Melbourne FC 1
Grant Mcshane Dandenong City SC 1
Guillaume Chinapen Altona Magic SC 1
Halil Reki Dandenong Thunder FC 1
Harry Ho Green Gully SC 1
Harry Monaghan Hume City FC 21 6 1
Hayden Tennant Hume City FC 26 6
Hrvoje Cakarun Melbourne Knights FC 18
Iqbal Jawadi Dandenong City SC 13 2 1
Ivan Grgic Melbourne Knights FC 25 3
Ivan Silic Melbourne Knights FC 1
Jack Cotsanis Green Gully SC 4
Jack Musgrave Dandenong Thunder FC 15 2
Jack Rayner Heidelberg United FC 4
Jacob Alexander Bentleigh Greens SC 25 3 1
Jacob Byrns Heidelberg United FC 4
Jacob Talevski Heidelberg United FC 6
Jake Marshall South Melbourne FC 24 2
James Kapuranovski Hume City FC 27
Jarime Radio Pascoe Vale FC 3
Jayden Unmack Dandenong City SC 18 5
Jayke Cuschieri Dandenong Thunder FC 17 2
Jem Berkant Avondale FC 14
Jeremy Walker Green Gully SC 24 4
Jerrad Tyson Green Gully SC 26 2 1
Jesse Barber Pascoe Vale FC 3
Jesse Matthews Pascoe Vale FC 2
John Honos Oakleigh Cannons FC 28 2
John Lazaridis Heidelberg United FC 7
John Stojcevski Altona Magic SC 21 8
Jonathansebastian Munoz Pascoe Vale FC * 20 2
Jordan Gifkins Melbourne Knights FC 25
Jordon Lampard Green Gully SC 24 3
Joseph Franjic Melbourne Knights FC 22 2 1
Joseph Manual Dandenong City SC 1
Joseph Youssef Pascoe Vale FC 20 4
Josh Dorron South Melbourne FC 12 1
Josh Robinson Green Gully SC 1
Joshua Addo Avondale FC 2
Joshua Kelic Pascoe Vale FC 4
Joshua Meaker Bentleigh Greens SC 14
Jungho Kim Kingston City FC 6
Jye Spiteri Avondale FC 9
Kane Runge Dandenong Thunder FC 25
Keagan Sheridan Dandenong Thunder FC 11 3
Keanu Moore Kingston City FC 7 1
Keenan Gibson South Melbourne FC * 16
Kile Kennedy Dandenong City SC 11 2
Koray Cekic Hume City FC 1
Kristian Bombaci Port Melbourne Sharks SC 5
Kristian Konstantinidis South Melbourne FC 18 3
Kristian Kopilas Kingston City FC 1
Kristopher Kioussis Port Melbourne Sharks SC 4 2
Kwabena Boahene Altona Magic SC 13 1
Lachlan Campbell Melbourne Knights FC 5
Leigh Minopoulos South Melbourne FC 16 1
Les Doumbalis Heidelberg United FC 24 4
Lewis Hall Heidelberg United FC 13 3
Liam Kielty Green Gully SC 1
Liam Mccormick Dandenong City SC 25 5
Liam Theodore Oakleigh Cannons FC 1
Liam Ward Port Melbourne Sharks SC 9
Lucas Spinella Green Gully SC 26
Lucas Tsiflidis Green Gully SC 4
Luka Jurkovic Melbourne Knights FC 3
Luka Nekic Kingston City FC 1
Luka Ninkovic Heidelberg United FC 13
Luke Barforosh Port Melbourne Sharks SC 1
Luke Eyles Dandenong City SC 3
Luke Gallo Dandenong Thunder FC 9 1
Luke Gavalas Pascoe Vale FC 26
Luke Jurcic Melbourne Knights FC 21 4
Luke Pavlou Oakleigh Cannons FC 27 5 1
Majak Mawith Port Melbourne Sharks SC 8 1
Mario Ilich Bentleigh Greens SC 14 2
Marios Gerondaras Bentleigh Greens SC 6
Mate Dugandzic Dandenong City SC 8
Matteo Ballan Pascoe Vale FC 9 2
Matthew Breeze Green Gully SC 11 2 1
Matthew Crooks Bentleigh Greens SC 21 3
Matthew Hennessey Pascoe Vale FC 23 3
Matthew Ntoumenopoulos Port Melbourne Sharks SC 2
Matthew Symes Port Melbourne Sharks SC 18 1
Melvin Becket South Melbourne FC 13 1
Mersim Memeti Dandenong Thunder FC 22 4
Michael Ferrante Pascoe Vale FC 16 3
Michael Lee Altona Magic SC * 22 2 1
Michael Stark Bentleigh Greens SC 17
Michael Tzoutzidis Green Gully SC 5
Michael Weier Hume City FC 27 2
Mohamad Feizi Dandenong Thunder FC 21
Nathan Coe Bentleigh Greens SC 4
Nathan Cook Pascoe Vale FC 2
Nathan Tidmarsh Kingston City FC 12 1 1
Nathanael Cavaliere Kingston City FC 9
Nicholas Eres Port Melbourne Sharks SC 22
Nicholas Feely Pascoe Vale FC 25 1
Nicholas Glavan Melbourne Knights FC 12 2
Nicholas Modaffari Dandenong Thunder FC 24 3
Nicholas Ward Pascoe Vale FC 6 2
Nikola Roganovic South Melbourne FC 23 5
Noah Calamatta Dandenong Thunder FC 1
Omar Ammache Dandenong Thunder FC 14 5
Oscar Bales Pascoe Vale FC 1
Perry Lambropoulos South Melbourne FC 23 4
Petar Franjic Dandenong City SC 12 2
Petar Franjic Dandenong City SC 1
Peter Deng Heidelberg United FC 13
Phillip Riccobene Avondale FC 19 2
Pierce Clark Dandenong Thunder FC 25 3 1
Ramazan Tavsancioglu Oakleigh Cannons FC 28 5
Riccardo Viscuso Heidelberg United FC 1
Robert Naumoski Altona Magic SC 14 1
Rory Brian Avondale FC * 28 1
Rory Curran Altona Magic SC 13
Ryan Love Kingston City FC 7
Ryan Scott Bentleigh Greens SC 29 1
Sam Georgiadis Port Melbourne Sharks SC 2
Satoshi Osugi Kingston City FC 13 1
Sebastian Pirruccio Green Gully SC 2
Sebastian Sciacca Dandenong Thunder FC 1
Sevdim Ismaili Dandenong Thunder FC 19
Shane Mcinerney Dandenong Thunder FC 6
Shane Viitakangas Altona Magic SC 26
Shayan Alinejad Dandenong City SC 22 2
Simo Jovanovic Kingston City FC 15 3
Stefan King Dandenong City SC 12
Stefanos Gerondaras Bentleigh Greens SC 7 1
Stephen Hatzikostas Pascoe Vale FC 22 1 1
Stephen Hatzikourtis Kingston City FC 26 1
Stephen Tonios Kingston City FC 1
Thomas Fogarty Bentleigh Greens SC 2
Thomas Haddad Oakleigh Cannons FC 1
Thomas Hird Port Melbourne Sharks SC 1
Thomas Mancuso Heidelberg United FC 1
Thomas Podaridis Melbourne Knights FC 7 1
Thomas Skoff Melbourne Knights FC 9
Tom Aulton South Melbourne FC 9 1
Tom Baynard-Smith Bentleigh Greens SC 8
Tristan Meaker Bentleigh Greens SC 5
Umut Bozdugan Hume City FC 20 1
Vasilios Floros Oakleigh Cannons FC 2
Will Hendon Hume City FC 9 2
Will Orford South Melbourne FC 2
William Doumanis Bentleigh Greens SC 9
William Tsiamis Green Gully SC 24
Yasin Nur Altona Magic SC 13

* Player played for multiple teams in same competition