Fixtures/Results

NPL VIC

Scoring Summary

Player Name Team M GOALS YC RC
Ethan Docherty FC Bulleen Lions * 22 5 3
Darby Dexter Hume City FC 13 1 2
Lewis Hall Heidelberg United FC 21 3 2
Nicholas Modaffari Dandenong Thunder SC 21 2 2
Shaun Timmins Melbourne Knights FC 21 1 2
Andelo Svalina Melbourne Knights FC 10 2 2 1
Andy Brennan Oakleigh Cannons FC * 26 6 2 1
Anthony Duzel Melbourne Knights FC 23 1 1
Blair Govan Hume City FC 24 8 1
Callum Richardson Green Gully SC 17 1 1
Charlie Beverley Northcote City FC 24 7 8 1
Erhan Yalaz Kingston City FC 8 1 1
Faisal Sakhizada Kingston City FC 24 1 5 1
Fraser Maclaren Dandenong Thunder SC 25 1
George Howard South Melbourne FC 12 1 4 1
Harry Monaghan Hume City FC 12 1 3 1
Jack Atkinson Kingston City FC 12 1 1
Jack Petrie Heidelberg United FC 25 3 5 1
Jackson Morgan Hume City FC 22 3 1
Jeremy Walker Green Gully SC 8 1 1
Joshua Bragg Dandenong Thunder SC 15 1 2 1
Keanu Moore Kingston City FC 24 1 4 1
Kieran Dover Green Gully SC 25 10 1 1
Kristopher Kioussis Port Melbourne Sharks SC 25 4 7 1
Lewis Hawke FC Bulleen Lions 14 5 1
Luca Santilli Pascoe Vale FC 21 3 3 1
Marco Jankovic Bentleigh Greens SC 22 1 5 1
Marcus Schroen South Melbourne FC 15 6 3 1
Matthew Groppo FC Bulleen Lions 15 4 2 1
Mele Temguia Hume City FC 11 1 1 1
Michael Eagar Port Melbourne Sharks SC 26 1 9 1
Milos Lujic South Melbourne FC 16 10 2 1
Mitchell Trajcevski Hume City FC 8 1 1
Nathan Tidmarsh Kingston City FC 25 1 6 1
Nikola Jurkovic Melbourne Knights FC 13 2 4 1
Paul Swithenbank Northcote City FC 20 3 1
Ryan Paczkowski Oakleigh Cannons FC 26 5 2 1
Sam Smith Port Melbourne Sharks SC 24 9 5 1
Sermin Sadikovski Dandenong Thunder SC 13 1
Shpetim Mala South Melbourne FC 11 1 1
Stefan Zinni Avondale FC 26 3 3 1
Thomas Lakic Northcote City FC 4 1 1
Tomislav Uskok Melbourne Knights FC 21 8 8 1
Yuta Konagaya Port Melbourne Sharks SC 22 8 6 1
Zachary Sukunda Northcote City FC 11 1
Aaron Schille Green Gully SC 26
Abdalla Okud Oakleigh Cannons FC 23 5
Abdigafar Omar Green Gully SC 4
Adam Gibellini FC Bulleen Lions 6 1
Adam Papatheodorou Northcote City FC 1
Adisu Beyaw Green Gully SC 2
Adrian Boglis Northcote City FC 13 2 1
Adrian Mancini Northcote City FC 21 1 4
Adrian Talarico Pascoe Vale FC 27 2
Adrian Tardio Melbourne Knights FC 4
Adrian Zahra Heidelberg United FC 28 5 4
Adriano Chiappetta Kingston City FC 3
Aj Inia Melbourne Knights FC 20 1 1
Ajdin Fetahagic Kingston City FC * 25 3
Ajdin Memeti Dandenong Thunder SC 10 1 1
Alan Mulcahy Port Melbourne Sharks SC 23 10
Alastair Bray South Melbourne FC 1
Alberto Jesus Garcia Balta Northcote City FC 12 7
Alexander Caniglia Kingston City FC * 24 9
Alexander Dao FC Bulleen Lions 1 1
Alexander Pavlidis Pascoe Vale FC 25 1
Alexander Schiavo Heidelberg United FC 24 6 3
Ali Sulemani Kingston City FC 19 3
Alon Blumgart Dandenong Thunder SC 23 4 1
Amadu Koroma Port Melbourne Sharks SC 25 1
Amir Jashari South Melbourne FC 8
Amir Osmancevic Northcote City FC * 21
Andreas Govas Heidelberg United FC 4
Andrew Cartanos Heidelberg United FC 20 6 3
Andrew Doig Northcote City FC 12 1 4
Andrew Mesourouni South Melbourne FC 3
Andrew Mullett FC Bulleen Lions 21 1 4
Andrew Pawiak Hume City FC 7 2
Andrew Varsamis Kingston City FC 5
Anthony Bran Dandenong Thunder SC 5 3
Anthony Del Medico FC Bulleen Lions 7
Anthony Dezic Melbourne Knights FC 25 1 6
Anthony Ianchello Kingston City FC 24 4
Anthony Ramzy Northcote City FC 10 1
Anthony Rizk Oakleigh Cannons FC 7
Anthony Strano Avondale FC 28 2
Anthony Theodoropoulos Northcote City FC 25 3 4
Aryn Williams Hume City FC 9
Atilla Ofli Heidelberg United FC * 23 7 1
Austin Salievski Dandenong Thunder SC 1
Austin Wong Northcote City FC * 18 1 1
Ayden Michael Brice Melbourne Knights FC 25 2
Baki Efe FC Bulleen Lions 8 1
Bardhi Hysolli Northcote City FC 20 4
Ben Djiba South Melbourne FC 7
Ben Surey Melbourne Knights FC 11 1
Benjamin Lyvidikos Hume City FC 25 2 3
Benjamin Parsons Collins Northcote City FC 4 1
Blake Thompson Bentleigh Greens SC 27 5
Bonel Obradovic FC Bulleen Lions 5
Bradley Blumenthal Hume City FC 26 4 1
Bradley Norton South Melbourne FC 24 6
Braedyn Crowley FC Bulleen Lions 7
Brandon Barnes Dandenong Thunder SC 22 22 1
Branko Skocic Port Melbourne Sharks SC 26
Brendan Elmazovski Dandenong Thunder SC 26 3
Brendan Richardson FC Bulleen Lions 6
Brody Taylor Bentleigh Greens SC * 25 4 6
Caleb Mikulic Melbourne Knights FC 3 1 2
Cameron Di Ciocco FC Bulleen Lions 2
Cameron Esposito Bentleigh Greens SC 1
Cameron Watson FC Bulleen Lions 5 1
Charles Fry Bentleigh Greens SC 26 2 5
Chris Oldfield Avondale FC 28 2
Christian Cavallo Green Gully SC 12
Christian Inglese Avondale FC 14
Christian Pavlidis Heidelberg United FC 26
Christopher Dib Dandenong Thunder SC 12 5
Christopher Dossis Avondale FC 1
Christopher Irwin Kingston City FC 7 2 1
Christopher Lucas Bentleigh Greens SC 26 9 1
Christopher Theodoridis-Petropoulos Heidelberg United FC 28 4 2
Christos Ghenes - Lambiris Kingston City FC 10
Christos Intzidis South Melbourne FC 21 4
Christos Theodorakopoulos Kingston City FC 6
Cooper Legrand Kingston City FC 20 3
Corey Sewell FC Bulleen Lions 25 4
Damian Iaconis Kingston City FC 22 11 2
Damian Papadopoulos Kingston City FC 5
Damien Peters Pascoe Vale FC 14 2
Dane Milovanovic Green Gully SC 6
Daniel Bennett Kingston City FC 20 1 1
Daniel Clark Port Melbourne Sharks SC 27 1 4
Daniel Dixon Northcote City FC 12 2
Daniel Maclennan FC Bulleen Lions 13 5
Daniel Scopelliti FC Bulleen Lions 21 3
Davey Van'T Schip Pascoe Vale FC 22 15 3
David Stojic Melbourne Knights FC 7
Dean Piemonte Oakleigh Cannons FC 28 6 3
Dillon Jakupi Avondale FC 9 2
Dimitri Hatzimouratis Bentleigh Greens SC 27 7 2
Dionis Shabani Port Melbourne Sharks SC 10
Dominic D'Angelo Kingston City FC 20 1
Dusan Bosnjak Oakleigh Cannons FC 28 7 1
Eli Luttmer FC Bulleen Lions 25 2 1
Elias Strangos Oakleigh Cannons FC 2
Elvis Kamsoba Avondale FC 26 8 1
Emanuel Muscat Green Gully SC 13 1
Emmani Kavalakis Oakleigh Cannons FC 2
Ersin Kaya Hume City FC 24 1 4
Ethan Wesley Bentleigh Greens SC 12 2
Evan Christodoulou Avondale FC 29 1 3
Evan Kosmarikas Bentleigh Greens SC 5
Evan Kraloglou Oakleigh Cannons FC 15
Evan Markogiannakis Avondale FC 29
Fasile Aden Kingston City FC 5
Festim Sulemanovski Dandenong Thunder SC 1
Feston Azizi Port Melbourne Sharks SC 23 1
Finley Olsen Port Melbourne Sharks SC 4
Francesco Stella Port Melbourne Sharks SC 27 7
Fraser Chalmers Northcote City FC 24 1
Gabriel Matti Northcote City FC 2
George Hatzinikolaidis Northcote City FC 1
George Iatrou Port Melbourne Sharks SC 1
George Lambadaridis Green Gully SC 23 4 1
George Stavridis Dandenong Thunder SC * 24 1 5
George Thodis FC Bulleen Lions 1
George Tsalikidis Heidelberg United FC 16
Gerrie Sylaidos Northcote City FC 26 8
Gian Tapia Hume City FC 13
Gideon Sweet Hume City FC 25 2
Giuseppe Marafioti South Melbourne FC * 26 8 3
Godfrey Okello Dandenong Thunder SC 10
Godwill Benjamin Dandenong Thunder SC 1
Gonzalo Abascal Munoz Pascoe Vale FC 25 1 7
Goran Zoric Oakleigh Cannons FC 23 1 2
Hakeem Alaraibi Pascoe Vale FC 12 1 1
Halil Reki Dandenong Thunder SC 2
Hamish Millar Oakleigh Cannons FC * 28 2 3
Harry Noon Heidelberg United FC 15 6 1
Harvey Read Heidelberg United FC 12 1
Hayden Tennant Hume City FC 21 5
Hrvoje Cakarun Melbourne Knights FC 24
Iljan Zekirija Dandenong Thunder SC 8
Iqbal Jawadi South Melbourne FC 16 5
Jack Mckernan Port Melbourne Sharks SC 12
Jack Webster Bentleigh Greens SC 26 2 6
Jacob Alexander Bentleigh Greens SC 12 1
Jacob Byrns Heidelberg United FC 6
Jacob Eliopoulos Northcote City FC 10 3
Jacob Talevski Heidelberg United FC 6
Jaffar Haidar Hume City FC 5
Jaiden Madafferi Northcote City FC 19 1
Jake Cardillo FC Bulleen Lions 1
Jake Marshall South Melbourne FC 21 1 3
Jakob Krajacic Melbourne Knights FC 1
James Alvarez Avondale FC 6
James Brown Hume City FC 13 1 2
James Kapuranovski Hume City FC 13
James Karvelis Northcote City FC * 22 2
James Kelly Bentleigh Greens SC 24 5 4
James Papadimitriou Port Melbourne Sharks SC 22 5 2
James Riccobene Avondale FC 24 4
James Xydias Bentleigh Greens SC 25 6
Jamie Broughill FC Bulleen Lions 3
Jamie Mammino Oakleigh Cannons FC 4
Janiel Aparecido Gomes Da Silva Oakleigh Cannons FC 25 8
Jarime Radio Pascoe Vale FC 5
Jason Hicks Green Gully SC * 25 6 3
Jay Davies Green Gully SC 22 1 5
Jayke Cuschieri Dandenong Thunder SC * 20 2
Jeffrey Fleming Avondale FC 28 6
Jem Berkant Avondale FC 14 1
Jerrad Tyson South Melbourne FC 7
Jesse Di Marco Northcote City FC 2
Jheison Macuace Hume City FC 2
Joao Afonso Kingston City FC 23 1
John Cofie Hume City FC 9 2
John Honos Oakleigh Cannons FC 28
John Mark Offeh Avondale FC 5
Jonatan Germano Avondale FC 17 6
Jonathan Bounas Green Gully SC 22 2 2
Jonathan Koutroulis Pascoe Vale FC 3
Jonathan Munoz Port Melbourne Sharks SC 3
Jonathan Vakirtzis Pascoe Vale FC 12 1
Jordan Gifkins Melbourne Knights FC 24 1
Jordan Hall Green Gully SC 18 1
Jordan Liaskos Kingston City FC 1
Jordan Templin FC Bulleen Lions 24 9 2
Joseph Franjic Green Gully SC 23 5
Joseph Katebian Avondale FC 23 11 8
Joseph Konyit Pascoe Vale FC * 14
Joseph Youssef Pascoe Vale FC 22 6 7
Joshua Barresi Green Gully SC 25 5 3
Joshua Brekalo Melbourne Knights FC 5
Joshua Hodes South Melbourne FC 10 1
Joshua Meaker Bentleigh Greens SC 22
Joshua Wilkins Heidelberg United FC 27 2 3
Juan Gallego Vera Northcote City FC 6 1 2
Jye Spiteri Green Gully SC 1
Kaine Sheppard Avondale FC 23 14 2
Kamal Ibrahim Port Melbourne Sharks SC 26 2 5
Karl Baricevic Hume City FC 2
Keegan Coulter Oakleigh Cannons FC * 25
Kile Kennedy Kingston City FC 11 1
Konstantinos Stratomitros Oakleigh Cannons FC 27 1 8
Kosta Apostolopoulos FC Bulleen Lions 2
Kostas Kanakaris Heidelberg United FC 8 1 2
Kristian Konstantinidis South Melbourne FC 26 1 3
Kristian Tombolato FC Bulleen Lions 7
Kym Harris Melbourne Knights FC 15 4 2
Lachlan Preist Avondale FC 1
Lampros Honos Northcote City FC 17 2 2
Leigh Minopoulos South Melbourne FC 23 4 4
Leo Athanasiou FC Bulleen Lions 13 1
Leslie Doumbalis Heidelberg United FC 27 2
Liam Boarotto FC Bulleen Lions 2
Liam Boland Avondale FC 29 16 4
Liam Kielty Green Gully SC 2
Liam O'Brien Kingston City FC 1
Liam Ward Port Melbourne Sharks SC 7
Louis Fenton Melbourne Knights FC 5
Lucas Derrick Northcote City FC 12 3 3
Lucas Spinella Green Gully SC 26
Luka Prelevic Pascoe Vale FC 19 1
Luke Adams South Melbourne FC 12
Luke Byles Heidelberg United FC 24 6
Luke Gallo Dandenong Thunder SC * 20 3 1
Luke Jurcic Melbourne Knights FC 24 4
Luke Pavlou Oakleigh Cannons FC * 27 1 6
Manyluak Aguek South Melbourne FC 4
Marcelo De La Plaza-Sanchez Melbourne Knights FC 3
Marcus Duncan Bentleigh Greens SC 2
Marijan Cvitkovic Melbourne Knights FC 26 8 2
Mathiang Mathiang Port Melbourne Sharks SC * 23 1
Matteo Ballan Pascoe Vale FC 26 4
Matthew Bozinovski Hume City FC 1
Matthew Breeze Green Gully SC 15 1 5
Matthew Foschini South Melbourne FC 25 1 8
Matthew Hennessey Pascoe Vale FC 22 3
Matthew Lazarides Pascoe Vale FC 17 2 2
Matthew Millar South Melbourne FC 14 2
Matthew Ntoumenopoulos Port Melbourne Sharks SC 21 1 3
Matthew Papadimitriou Northcote City FC 2
Matthew Symes Port Melbourne Sharks SC 27 2
Matthew Thurtell Bentleigh Greens SC 27 16 1
Mehdi Sarwari Oakleigh Cannons FC 8 1
Mersim Memeti Dandenong Thunder SC 26 4
Michael Ferrante Pascoe Vale FC 24 5
Michael Mullins Kingston City FC 7 1
Michael Weier Hume City FC 26 4
Milan Batur Melbourne Knights FC 8 1
Milos Ridesic Oakleigh Cannons FC 14
Mitch Cooper Green Gully SC 17 1
Mitchell Walsh Melbourne Knights FC 8 1
Mohamad Feizi Dandenong Thunder SC 11 2
Nashir Hussainy Dandenong Thunder SC 3
Nathan Coe Bentleigh Greens SC 13
Nathan Cook Green Gully SC 5 1
Nathan Prince Dandenong Thunder SC 10
Nathanael Cavaliere Kingston City FC 10
Nathaniel Foster Bowen Melbourne Knights FC 26 8 3
Ndumba Makeche South Melbourne FC 7 2
Nenad Nikolic Northcote City FC 4
Nicholas Epifano South Melbourne FC 15 4 3
Nicholas Eres Heidelberg United FC 1
Nicholas Glavan Dandenong Thunder SC 7 1
Nicholas Hegarty Hume City FC 24 7 3
Nicholas Jurcic Melbourne Knights FC 17 2
Nicholas Krousoratis Green Gully SC 23 10 4
Nicholas Minas Pascoe Vale FC 5
Nicholas Symeoy Green Gully SC 13 1
Nicholas Voulgaris FC Bulleen Lions 16 1 6
Nicolas Abot Pascoe Vale FC 14 7 2
Nicolas Gonzalez Pascoe Vale FC 7
Nikola Roganovic South Melbourne FC 12 2
Nishan Velupillay Bentleigh Greens SC 2
Noah Calamatta Dandenong Thunder SC 4
Noah Mihailidis Northcote City FC 8
Oliver Kubilay Hume City FC 14 2 1
Oliver Thoma Minatel South Melbourne FC 25 7 4
Oliver White Kingston City FC 26 9 4
Otman Benhaddou Northcote City FC 4
Pablo Caceres FC Bulleen Lions 13
Paul Koutsakis Oakleigh Cannons FC 3
Paul O'Brien Heidelberg United FC 16 1
Paul Scopelliti FC Bulleen Lions 22
Perry Lambropoulos Port Melbourne Sharks SC 26 5
Peter Koufidis Port Melbourne Sharks SC 1
Peter Marinkovic Port Melbourne Sharks SC 1
Philippe Bernabo-Madrid Pascoe Vale FC 23 5 5
Phillip Petrovski Northcote City FC 26 1
Phillip Riccobene Avondale FC 20 4
Pierce Clark Bentleigh Greens SC 12
Ramazan Tavsancioglu Avondale FC 27 1 5
Randolph Gonpue Heidelberg United FC 1
Reuben Way Heidelberg United FC 26 5 8
Riley Dillon Bentleigh Greens SC 12 1
Rodrigo Vargas FC Bulleen Lions * 15 4
Rory Brian South Melbourne FC 11
Ross Archibald Avondale FC 28 1 7
Ryan Love Kingston City FC 9 1
Ryan Scott Bentleigh Greens SC 27 3
Sami Nour Kingston City FC 21 2
Samual Butcher Melbourne Knights FC 2
Samuel Catherine Dandenong Thunder SC 25 2 5
Samuel Logozzo Pascoe Vale FC 21 1
Samuel Mitchinson Green Gully SC 26 2
Sanih Zijai Dandenong Thunder SC 13 3
Sean Ellis Heidelberg United FC 19 5 2
Sevdim Ismaili Dandenong Thunder SC 19
Shane Viitakangas FC Bulleen Lions 23 1
Shayan Alinejad Oakleigh Cannons FC 14
Simo Jovanovic Kingston City FC 3
Simon Colosimo FC Bulleen Lions 13 1
Stefan Cardamone FC Bulleen Lions 3
Stephen Angeloudas Bentleigh Greens SC 2
Stephen Hatzikostas Pascoe Vale FC 9 1 1
Stephen Hatzikourtis Kingston City FC 26 1
Stephen Tonios Kingston City FC 3
Steve Pantelidis Oakleigh Cannons FC 7 4
Steven Pace Heidelberg United FC 25 2 2
Stipo Andrijasevic Bentleigh Greens SC 5
Teeboy Kamara Melbourne Knights FC 12 2 2
Theodore Aresti Pascoe Vale FC 7
Theodore Markelis Dandenong Thunder SC 26 3 4
Thomas Barforosh Hume City FC * 18 3 1
Thomas Cahill Heidelberg United FC 26 14 5
Thomas Matthews Oakleigh Cannons FC 28 4
Thomas Podaridis Oakleigh Cannons FC 7 1
Thomas Skoff Melbourne Knights FC 3
Timmy Purcell Melbourne Knights FC 23 3
Tyson Holmes Bentleigh Greens SC 23 2
Umut Bozdugan Hume City FC 14 3
Valli Cesnik Port Melbourne Sharks SC * 22 1 2
Vasilios Floros Oakleigh Cannons FC 3
Velibor Mitrovic Bentleigh Greens SC 26 9 1
Veton Korcari Dandenong Thunder SC 16 1
Wade Dekker Oakleigh Cannons FC 28 10 2
Wayne Wallace Oakleigh Cannons FC 23 5 8
Will Hendon Hume City FC 12
Will Orford South Melbourne FC 8
William Abbott FC Bulleen Lions 5 1 1
William Hoskins Northcote City FC 8 1
William Tsiamis Green Gully SC 7
Wyatt Chant FC Bulleen Lions 26
Xavier Nardone FC Bulleen Lions 16 2 2
Yahya Khalif Northcote City FC 3
Yaren Sozer Pascoe Vale FC 18 2
Yianni Skliros Pascoe Vale FC 6
Yitay Towns Avondale FC 29 2 1
Zachary Sukunda Hume City FC 13 1
Zois Galanopoulos Dandenong Thunder SC 11 1 4

* Player played for multiple teams in same competition