Geelong United Basketball
Home
About us
Contact
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Basketball Geelong
/
S20 Wednesday 16 Boys 1
Filter by season
2020 Summer (S20)
Filter by competition
Select a Competition
S20 Friday - Social Boys
S20 Monday 12 Boys 1
S20 Monday 12 Boys Championship
S20 Monday 14 Boys 1
S20 Monday 14 Boys 2
S20 Monday 14 Boys 3
S20 Monday 14 Boys 4
S20 Monday 14 Boys 5
S20 Monday 14 Boys 6
S20 Monday 14 Boys 7
S20 Monday 14 Boys 8
S20 Monday 14 Boys Championship
S20 Monday Men 1
S20 Monday Men 2
S20 Monday Men 3
S20 Monday Men 4
S20 Monday Women 1
S20 Monday Women 2
S20 Monday Women 3
S20 Saturday 10 Boys 1
S20 Saturday 10 Boys 2
S20 Saturday 10 Boys 3
S20 Saturday 10 Boys 4
S20 Saturday 10 Boys 5
S20 Saturday 10 Girls 1
S20 Saturday 10 Girls 2
S20 Saturday 12 Boys 1
S20 Saturday 12 Boys 2
S20 Saturday 12 Boys 3
S20 Saturday 12 Boys 4
S20 Saturday 12 Boys 5
S20 Saturday 12 Girls 1
S20 Sunday Social Mixed 1
S20 Sunday Social Mixed 2
S20 Sunday Social Mixed 3
S20 Thursday 12 Girls 1
S20 Thursday 12 Girls Championship
S20 Thursday 20 Boys 1
S20 Thursday 20 Boys Championship
S20 Thursday 23 Boys 1
S20 Thursday 23 Boys 2
S20 Thursday 23 Boys Championship
S20 Thursday Grade 3-4 All-Stars
S20 Thursday Grade 3-4 Future Stars
S20 Thursday Grade 3-4 Rookies
S20 Thursday Grade 5-6 All-Stars
S20 Thursday Grade 5-6 Future Stars
S20 Thursday Grade 5-6 Rookies
S20 Thursday Grade P-2 All-Stars
S20 Thursday Grade P-2 Rookies
S20 Thursday Men 1
S20 Thursday Social Men's 1
S20 Thursday Social Men's 2
S20 Thursday Social Men's 3
S20 Thursday Social Men's 4
S20 Thursday Social Men's 5
S20 Thursday Social Men's 6
S20 Tuesday 14 Girls 1
S20 Tuesday 14 Girls 2
S20 Tuesday 14 Girls 3
S20 Tuesday 14 Girls 4
S20 Tuesday 14 Girls Championship
S20 Tuesday 16 Girls 1
S20 Tuesday 16 Girls 2
S20 Tuesday 16 Girls 3
S20 Tuesday 16 Girls Championship
S20 Tuesday 20 Girls 1
S20 Tuesday 20 Girls 2
S20 Tuesday 20 Girls Championship
S20 Tuesday Men 1
S20 Tuesday Men 2
S20 Tuesday Men 3
S20 Tuesday Men's Championship
S20 Tuesday Social Men's 1
S20 Tuesday Social Men's 2
S20 Tuesday Social Men's 3
S20 Tuesday Social Women's 1
S20 Tuesday Social Women's 2
S20 Tuesday Women's Championship
S20 Wednesday Social Men's 1
S20 Wednesday Social Men's 2
S20 Wednesday Social Men's 3
S20 Wednesday Social Men's 4
S20 Wednesday Social Men's 5
S20 Wednesday Social Men's 6
S20 Wednesday Social Men's 7
S20 Wednesday Social Men's 8
S20 Wednesday 16 Boys Championship
S20 Wednesday 16 Boys 1
S20 Wednesday 16 Boys 2
S20 Wednesday 16 Boys 3
S20 Wednesday 16 Boys 4
S20 Wednesday 16 Boys 5
S20 Wednesday 16 Boys 6
S20 Wednesday 16 Boys 7
S20 Wednesday 18 Boys Championship
S20 Wednesday 18 Boys 1
S20 Wednesday 18 Boys 2
S20 Wednesday 18 Boys 3
S20 Wednesday 18 Boys 4
Fixtures/Results
S20 Wednesday 16 Boys 1
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
B Crompton
Bobcats Le
11
36
F Hoey
Pivot Pist
12
28
J Anderson
Surfcoaste
11
27
M Rudd
YMCA
10
26
S Breuer
Pivot Pist
11
25
N Dowling
YMCA Couga
11
24
N Gillatt
Dolphins
8
24
O Leavold
Dolphins
10
24
T Ryan
YMCA Couga
12
24
T Peirce
Rovers
12
23
A Pitt
Surfcoaste
10
22
C Glance
Try Boys B
11
22
W Daffy
YMCA
11
22
W Eggins
YMCA Couga
11
22
E Powe
Try Boys B
11
20
B Phillips
Pivot Pist
12
19
L Copic
YMCA
10
19
M Adams
Surfcoaste
11
19
O Kopec-Teague
Try Boys B
12
19
R Page
Surfcoaste
6
19
J Favaloro
Pivot Raid
12
18
L Agius
Surfcoaste
10
18
M Jolly
Rovers
12
18
M Jones
Pivot Pist
11
18
M O'Neil
Surfcoaste
11
18
A Hanley
Surfcoaste
10
17
B Artis
CC Eagles
12
17
B Avery
Surfcoaste
12
17
D Hegyesi
CC Eagles
10
17
H Cook
YMCA
11
17
T Kiddle
Bobcats Le
9
17
C Crouch
CC Eagles
11
16
J Elliott
Bobcats Le
11
16
J Hallam
Bobcats Le
10
16
M Saunders
Rovers
12
16
N Caracella
YMCA Couga
11
16
O Hewlett-Griggs
CC Eagles
6
16
J Egan
Try Boys B
12
15
L Jones
Surfcoaste
11
15
M Duyker
Pivot Raid
11
15
N Dodds
Surfcoaste
10
15
R Hanrahan
Pivot Raid
12
15
R B O'Shea
Rovers
12
15
S Mccleish
Dolphins
10
15
F Luke
YMCA
10
14
L Alsop
YMCA
11
14
L Devlin
YMCA Couga
10
14
A Dow
Rovers
10
13
E Juros
Try Boys B
8
13
H Codd
Dolphins
11
13
O Prussner
Bobcats Le
12
13
J Stevens
YMCA Couga
11
12
M Wharton
Pivot Raid
12
12
M Mansaray
Try Boys B
9
12
R Roberts
Bobcats Le
11
12
X Mcgowan
Surfcoaste
8
12
A Taylor
Surfcoaste
12
11
I Gleeson
Rovers
10
11
J Stephenson
YMCA Couga
10
11
J Mellor
Dolphins
9
11
T Mccarthy
Bobcats Le
5
11
X Nelson
CC Eagles
10
11
E Brown
Surfcoaste
12
10
T Devlin
YMCA
6
10
W Montebello
Surfcoaste
10
10
A V D Klooster
Pivot Pist
12
9
A Hodgkins
Surfcoaste
9
9
C Dolder
YMCA
10
9
M Mckeegan
Surfcoaste
10
9
R Solly
Pivot Raid
8
9
X Reed
Rovers
12
9
C Green
CC Eagles
10
8
C Pretlove
CC Eagles
7
8
J Reed
Dolphins
10
8
W Stein
Dolphins
9
8
A Reed-Broekman
Pivot Raid
11
6
C Darcy
Pivot Pist
10
6
J Adams
Surfcoaste
11
6
O Wookey
Try Boys B
6
6
M Mckenzie
Pivot Pist
9
5
A Pearson
Bobcats Le
11
4
E Fisher
CC Eagles
6
4
J Willson
Pivot Raid
10
4
J Belcher
Try Boys B
7
4
J Natonewski
Bobcats Le
1
4
J Lisz
Rovers
11
4
N Dawson
Pivot Raid
7
4
D Alcorace
Pivot Pist
11
2
N Blood
CC Eagles
3
2
A Gatt
Surfcoaste
4
1
B Starinskas
YMCA Couga
1
B Hayward
Pivot Raid
1
M Walsh
Dolphins
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started