Fixtures/Results

PS4 NPL VIC

Scoring Summary

Player Name Team M GOALS YC RC
Milos Lujic South Melbourne FC 24 18 6
Liam Boland Green Gully SC * 19 14 1
Christopher Lucas Bentleigh Greens SC 25 12 3
Mathew Sanders Avondale FC * 25 12 1
Daniel Heffernan Heidelberg United FC 21 11 2
Joseph Youssef Pascoe Vale FC 24 10 3
Stipo Andrijasevic Melbourne Knights FC 24 10 8
Andrew Barisic Melbourne Knights FC 14 9 7
Jai Ingham Hume City FC 26 9 4
James Kalifatidis Northcote City FC 25 9 2
Matthew Thurtell Bentleigh Greens SC 12 9
Oleksiy Khrapko Avondale FC 24 9 6
Davey Van'T Schip Pascoe Vale FC 26 8 3
Mirjan Pavlovic Oakleigh Cannons FC 13 8
Nicholas Hegarty Hume City FC 26 8 1
Robert Zadworny Melbourne Knights FC * 24 8 2
Theodore Markelis Hume City FC 15 8 1
Yusuf Ahmed Dandenong Thunder SC 18 8
Dusan Bosnjak Oakleigh Cannons FC 22 7 4
Kaine Sheppard Heidelberg United FC 21 7 1
Kamal Ibrahim Port Melbourne Sharks SC 25 7 3
Matthew Breeze Green Gully SC 21 7 3
Nicholas Krousoratis Port Melbourne Sharks SC 23 7 2
Andreas Govas Heidelberg United FC 23 6
Iqbal Jawadi South Melbourne FC 25 6 4
Jake Nakic Pascoe Vale FC 12 6 1
Marcus Schroen Hume City FC 24 6 4
Nicholas Epifano South Melbourne FC 20 6 5
Tyson Holmes Bentleigh Greens SC 24 6 3
Alon Blumgart Green Gully SC 25 5
Calvin Mbarga Northcote City FC * 23 5 1
Gareth Richards North Geelong Warriors FC 10 5 1
Jacob Colosimo Avondale FC * 22 5 1
Ken Athiu Heidelberg United FC 23 5
Liam Mccormick Bentleigh Greens SC 24 5 2
Reuben Way Heidelberg United FC 25 5 2 1
Andy Brennan South Melbourne FC 15 4
David Stirton South Melbourne FC 19 4
Dean Piemonte Oakleigh Cannons FC 25 4 3 1
Evan Christodoulou Green Gully SC * 16 4 2
Evan Kounavelis Northcote City FC 25 4 10
Goran Zoric Oakleigh Cannons FC 16 4
Jarod Blackbourn Dandenong Thunder SC 12 4
Marino Gasparis Northcote City FC 25 4 2 1
Matthew Lazarides Pascoe Vale FC 20 4 1
Matthew Townley North Geelong Warriors FC 25 4 2
Reardo Luka North Geelong Warriors FC 21 4 4
Trent Rixon Port Melbourne Sharks SC 14 4 3
Alan Kearney Port Melbourne Sharks SC 24 3 4
Andrew Cartanos Heidelberg United FC 20 3
Andrija Kecojevic South Melbourne FC 22 3 1
Aron Handakas Northcote City FC 12 3 2 1
Christopher Cristaldo Werribee City FC 11 3 2
Christopher Irwin South Melbourne FC * 24 3 3
Christopher Talajic Melbourne Knights FC 24 3 1
Connor Boland Green Gully SC 4 3
Daniel Vasilevski Heidelberg United FC 18 3 2
Daniel Visevic Bentleigh Greens SC 24 3 3
Jamie De Abreu Bentleigh Greens SC 24 3 1
Jonathan Munoz Avondale FC 21 3 4
Juso Julardzija North Geelong Warriors FC 21 3 1
Marijan Cvitkovic Melbourne Knights FC 17 3 2
Michael Anderson North Geelong Warriors FC 25 3 5
Paul Harvey Hume City FC 5 3 1
Ryan Oppermann Port Melbourne Sharks SC 22 3
Simon Zappia Werribee City FC 20 3
Steven Pace Heidelberg United FC 24 3 3
Tomislav Milardovic Pascoe Vale FC 24 3 4
Tomislav Uskok Melbourne Knights FC 20 3 8
Veton Korcari Dandenong Thunder SC 24 3 5
Wayne Wallace Bentleigh Greens SC 21 3 5
Abdigafar Omar Green Gully SC 8 2
Bradley Norton South Melbourne FC 24 2 4 1
Brodie Paterson Dandenong Thunder SC 13 2 3
Deang Aguek Werribee City FC * 16 2 2
Faisal Sakhizada Dandenong Thunder SC 25 2 2
Jack Webster Bentleigh Greens SC 24 2 3
James Mcgarry Melbourne Knights FC 24 2 7 1
Jeffrey Fleming Avondale FC 26 2 2
Jonathan Bounas Northcote City FC 23 2 3
Leigh Minopoulos South Melbourne FC 25 2
Luca Santilli Pascoe Vale FC 26 2 4
Luke Adams South Melbourne FC 22 2 1
Massimo Murdocca Avondale FC 11 2
Matthew Theodore South Melbourne FC 20 2 2
Michael Eagar South Melbourne FC 24 2 6 1
Michael Grgic North Geelong Warriors FC 22 2 7
Milan Savic Werribee City FC 24 2 8
Nikola Markovski Northcote City FC * 22 2 4
Rinor Muriqi Green Gully SC 23 2 2
Ryan De Vries Bentleigh Greens SC 12 2 1
Sean Rooney Oakleigh Cannons FC 8 2 1
Shaun Timmins Hume City FC 23 2
Simon Tolli Green Gully SC * 19 2 2 1
Steven Cudrig Werribee City FC 25 2 4
Zoran Pajic Avondale FC 16 2 3
Aaron Ward Northcote City FC 19 1
Abdirahman Ahmed Dandenong Thunder SC 12 1
Adam Nakic Pascoe Vale FC 25 1 4
Adam Petko Dandenong Thunder SC 20 1 5
Adrian Talarico Pascoe Vale FC 26 1 1
Adrian Zahra Port Melbourne Sharks SC * 22 1 1
Alan Mulcahy Port Melbourne Sharks SC * 20 1 6
Alec Goodwin Port Melbourne Sharks SC 8 1 1
Andrew Milicevic Port Melbourne Sharks SC 23 1 1
Anthony Fallone Avondale FC 21 1 3 1
Aron Wilford Oakleigh Cannons FC 22 1 1
Ben Clarke Oakleigh Cannons FC 10 1 1
Ben Surey Melbourne Knights FC 21 1 8
Bobby Vidanoski Werribee City FC 23 1 3
Brendan Elmazovski Dandenong Thunder SC 26 1 4
Brent Fisher Port Melbourne Sharks SC 16 1
Chris Grossman Port Melbourne Sharks SC 20 1 2
Daniel Jones Green Gully SC 23 1 7 1
Dean Campelj Avondale FC 6 1 1
Dean Tomeski Werribee City FC * 18 1 1
Dominic D'Angelo Oakleigh Cannons FC 12 1 2
Erhan Yalaz Port Melbourne Sharks SC 12 1 2
Fahad Alghazaly Goulburn Valley Suns FC 4 1
Francesco Stella Avondale FC 10 1
George Krommidas Port Melbourne Sharks SC * 18 1 2
Hakeem Alaraibi Green Gully SC 13 1 1
Isiyan Erdogan Hume City FC 24 1 8
Ivan Grgic Melbourne Knights FC 22 1 1
Jacob Eliopoulos Northcote City FC 26 1 5
Jakob Williams Oakleigh Cannons FC * 22 1 4
James Goulopoulos Dandenong Thunder SC 6 1 1
James Riccobene Port Melbourne Sharks SC 20 1
Jason Principato Avondale FC 23 1 3 1
John Black Oakleigh Cannons FC 18 1 4
Jordan Wilkes Northcote City FC 25 1 2
Joshua Brekalo Melbourne Knights FC 19 1 4
Joshua Pugh North Geelong Warriors FC 24 1 3
Julien Cassano Werribee City FC 14 1 3
Julius Davies Port Melbourne Sharks SC 21 1 1
Kostas Kanakaris Heidelberg United FC 21 1 6
Lampros Honos Oakleigh Cannons FC 24 1 4
Leslie Doumbalis Heidelberg United FC 23 1 2
Liam Scott Green Gully SC 20 1 3
Luc Jeggo Green Gully SC 9 1 1
Luis Covarrubias Melbourne Knights FC 13 1 1
Mark Paleka North Geelong Warriors FC 12 1 1
Mark Pistininzi Pascoe Vale FC 22 1 3
Matthew Reid Green Gully SC 22 1 6
Michael Ferrante Pascoe Vale FC 21 1 6
Michael Gerace Dandenong Thunder SC 19 1
Michele-Emanuele Crazia Avondale FC 26 1 7
Milan Batur Melbourne Knights FC 25 1 3
Mitchell Bissinger Northcote City FC 15 1 3
Nejc Kolman Heidelberg United FC 21 1 5
Nicholas Kokolakis Northcote City FC 20 1 2
Nikola Jurkovic North Geelong Warriors FC 22 1 13
Petar Franjic Hume City FC 23 1 7
Ramazan Tavsancioglu Dandenong Thunder SC 25 1 6
Robert Naumoski Werribee City FC 24 1 3 1
Rodrigo Vargas Green Gully SC 19 1 1 1
Ryan Filipovic Werribee City FC 15 1 2 1
Shane Rexhepi Hume City FC 26 1 5
Shaun Kelly Port Melbourne Sharks SC 21 1 2 2
Simon Colosimo Werribee City FC 18 1 4
Tomislav Kolic Melbourne Knights FC 1 1 1
Tremayne Sadler Oakleigh Cannons FC 24 1
Troy Ruthven Bentleigh Greens SC 23 1 4
Aaron Cohen Green Gully SC 21 2 1
Aaron Turner Pascoe Vale FC * 16 1 1
Adam Hodor Avondale FC 1
Adam Le Cornu Oakleigh Cannons FC 23 4
Adrian Del Monaco Melbourne Knights FC 8 1
Adriano Chiappetta Oakleigh Cannons FC 2 2
Alastair Bray Bentleigh Greens SC 22 1
Alexander Dao Melbourne Knights FC 15 1
Alexander Pavlidis Pascoe Vale FC 22
Alistair Dunlop Pascoe Vale FC 2
Alpay Suat Dandenong Thunder SC 1
Amadu Koroma Green Gully SC 14
Aminta Makalovski Northcote City FC 1
Andrew Bevin South Melbourne FC 6
Andrew Le Page Avondale FC 3
Andrew Paraskevas Northcote City FC 3
Andrew Scicluna Pascoe Vale FC 7
Andrew Viola Port Melbourne Sharks SC 14 1
Angus Martin Werribee City FC 17
Anil Muharemovic Werribee City FC 6 1
Anthony Banovac North Geelong Warriors FC 17
Anthony Colosimo Melbourne Knights FC 24 3
Anthony Dezic Melbourne Knights FC 3
Anthony Katiforis Melbourne Knights FC 9
Anthony Madafferi Bentleigh Greens SC 2
Anthony Marafioti Green Gully SC 6
Anthony Ragusa Werribee City FC 23
Anthony Ramzy Northcote City FC 20 1
Anthony Saric Dandenong Thunder SC * 25 1
Anthony Strano Avondale FC 19 2
Ariel Ritz Dandenong Thunder SC 9
Arturo Ymeri Werribee City FC 5 1
Austin Wong Bentleigh Greens SC 8
Aydin Sayan Hume City FC 3
Ayodeji Omoboye Dandenong Thunder SC 5
Ben Morella Port Melbourne Sharks SC 4
Berkan Yurdakul Green Gully SC 7 1
Billy Argyros North Geelong Warriors FC 1
Bonel Obradovic Northcote City FC * 25 3
Brayden Hawkins Dandenong Thunder SC 1
Brian Vanega Oakleigh Cannons FC 2
Burakhan Koca Avondale FC 23
Cameron Dyer Green Gully SC 3
Carl Recchia Pascoe Vale FC 14 1
Carlos Matti Pascoe Vale FC 7
Chris England Dandenong Thunder SC 9
Chris Oldfield Hume City FC 26 1
Christopher Droutsas Bentleigh Greens SC 1
Christopher Galea Werribee City FC * 3
Christopher May Melbourne Knights FC 25 3
Christopher Maynard Avondale FC * 22
Christopher Theodoridis Northcote City FC 26 3
Christopher Van Corler Bentleigh Greens SC 1
Cody Martindale South Melbourne FC 6 1
Connor Kass Werribee City FC * 11
Conor Reddan Port Melbourne Sharks SC 16 1
Damir Stoilovic Dandenong Thunder SC 4
Dane Milovanovic South Melbourne FC 14 4
Daniel Chaabani Hume City FC * 23 7
Daniel Clark Hume City FC 13
Daniel Eksiyan Bentleigh Greens SC 2
Daniel Slovacek Avondale FC 16
Daniel Trajkoski Green Gully SC 4
Daniel Zilic North Geelong Warriors FC 24
Darcy Rapa Port Melbourne Sharks SC 1
Darren Lewis North Geelong Warriors FC 24 6 1
David Herrera Chantire Melbourne Knights FC 2
David Thomson Werribee City FC 8
Davide Cardamone Bentleigh Greens SC 2 1 1
Dean Papatsikas Bentleigh Greens SC 1 1
Delarno Pharoe Oakleigh Cannons FC 5
Dennys Martin Pascoe Vale FC 12
Dillon Jakupi Dandenong Thunder SC 4
Dimitar Mitkov Bentleigh Greens SC 2
Dion Kirk Bentleigh Greens SC 24 1
Djordje Aleksic Werribee City FC 3
Domenico Marafioti Avondale FC 3
Evan Batsis Werribee City FC 24
Evan Kraloglou Oakleigh Cannons FC 9
Evan Markogiannakis Heidelberg United FC 2
Festim Elmazi Werribee City FC 6
Feston Azizi Dandenong Thunder SC 10
Fitim Ibraimi Dandenong Thunder SC 16 2 1
Frano Saric Werribee City FC 25
Fraser Maclaren South Melbourne FC 10
Frazer Siddall Avondale FC 25
Gazmend Ajdini Werribee City FC 3
Gianluca Fantacci Northcote City FC 3
Gideon Sweet Dandenong Thunder SC 11 1
Gregory Lombardo Northcote City FC 25 6
Griffin Mcmaster Heidelberg United FC 24
Hamish Flavell North Geelong Warriors FC 15
Hayden D'Agostino Northcote City FC 8
Hrvoje Cakarun Melbourne Knights FC 9 1
Isaiah Joseph Dandenong Thunder SC 3
Ismael Mohamed Northcote City FC 4
Ivan Pavlak Hume City FC 24
Jack Petrie Heidelberg United FC 24 7
Jake Barker-Daish South Melbourne FC 18 3
Jake Halliday Pascoe Vale FC 26 1
Jake Lever Werribee City FC 4
Jake Mclean Oakleigh Cannons FC 25 2
James Bouziotis Oakleigh Cannons FC 2
James Cumming Heidelberg United FC 24 2
Jarryd Barnes Dandenong Thunder SC 23 4
Jason Giccominato South Melbourne FC 1
Jason Hayne Northcote City FC 8 1
Jason Koutsodontis Heidelberg United FC 13
Jayden Allan Pascoe Vale FC 5
Jem Berkant Green Gully SC 15 1
Jesse Demetri Bentleigh Greens SC 1 1
Joel Charles Green Gully SC 1
John Honos Oakleigh Cannons FC 24 1
John Lazaridis Heidelberg United FC 9
Jonathan Voulgaris Heidelberg United FC 7 1
Jordan Fahim Hume City FC 1
Jordan Gifkins Northcote City FC 6
Joseph Franjic Hume City FC 13 3
Joseph Zanti Port Melbourne Sharks SC 1
Joshua Berrios Melbourne Knights FC 4
Joshua Caruana Dandenong Thunder SC 2
Joshua Jokic Werribee City FC 6
Joshua Markovski Hume City FC 4
Joshua Napolitano Port Melbourne Sharks SC 1
Julian Cringasu Werribee City FC 2
Julian De Thomasis Oakleigh Cannons FC 2
Julien Cannizzaro Avondale FC 11 3
Jungho Kim Avondale FC 9
Kieran Critchley Dandenong Thunder SC 3
Kieran Gonzalez Green Gully SC 6
Kobbie Boahene Werribee City FC * 20 1 1
Kofi Danning Oakleigh Cannons FC 10
Kostas Droutsas Bentleigh Greens SC 1
Kristian Konstantinidis South Melbourne FC 4 1
Kristian Trajceski Hume City FC 3
Kristopher Kioussis Port Melbourne Sharks SC * 20 2
Lajos Hun Oakleigh Cannons FC 19 1
Lewis Foster Dandenong Thunder SC 19 1
Liam Heilberg Bentleigh Greens SC 1
Liam Newman Hume City FC 15
Lirim Elmazi Werribee City FC 5
Lisandro Paz Port Melbourne Sharks SC 2
Louis Paraskevas Oakleigh Cannons FC 1
Luke Byles Heidelberg United FC 25 7
Luke Colaianni Avondale FC 3 1
Luke Ellul Dandenong Thunder SC 1
Luke Jurcic Melbourne Knights FC 18 1
Luke O'Dea Bentleigh Greens SC 7
Luke Pilkington Bentleigh Greens SC 23 7
Marcelo Arapis Dandenong Thunder SC 1
Marinos Panayi Bentleigh Greens SC 1
Mark Mcgough Heidelberg United FC 5 1
Mark Spiteri Avondale FC 4
Mason Interlandi Northcote City FC 17
Massimo Pesce South Melbourne FC 3
Matija Dragovic North Geelong Warriors FC 11
Matthew Conversano Pascoe Vale FC 4
Matthew Foschini Oakleigh Cannons FC 6
Matthew Hennessey Hume City FC 20
Max Perrins Melbourne Knights FC 1
Mehmet Balci Green Gully SC 2
Michael Gross Bentleigh Greens SC 1
Michael Ofarrell Melbourne Knights FC 16
Michael Simms Werribee City FC 16 1
Michael Stark Port Melbourne Sharks SC 25
Milan Sekulic North Geelong Warriors FC 3
Milos Ilic Heidelberg United FC 3
Mitchell Trajcevski Green Gully SC 2
Mitchell Vasilj Avondale FC 3
Mitchell Walsh Heidelberg United FC * 6
Muhamed Fezollari Dandenong Thunder SC 3
Muhammed Uzumcu Green Gully SC 11
Nabi Tuna Werribee City FC 2
Nashir Hussainy South Melbourne FC 2
Nathan Fox Green Gully SC 7
Nathan Long North Geelong Warriors FC 8
Nathen Megic Pascoe Vale FC 26 3
Nelson Salvatore Dandenong Thunder SC 8
Nicholas Bavcar Northcote City FC 6 1
Nicholas Jurcic North Geelong Warriors FC 25 2
Nicholas Kozdra Green Gully SC 4
Nicholas Morton South Melbourne FC 3
Nick Tzoulis Port Melbourne Sharks SC 11 2
Nickolas Vouloumanos Dandenong Thunder SC 2
Nicola Carofiglio Werribee City FC 12 2
Nikola Roganovic South Melbourne FC 24
Nikos Jackson-Tserexidis Hume City FC 7
Omar Ammache Avondale FC 15
Peter Paganis Werribee City FC 4 1
Phillip Riccobene Avondale FC 21 4
Phillip Vaiopoulos Heidelberg United FC * 2
Rani Dowisha Green Gully SC 25 1
Rayane Frihi Port Melbourne Sharks SC 2
Resit Culculoglu Avondale FC 6
Reuben Quinn-Walters Melbourne Knights FC 2
Ridvan Saglam North Geelong Warriors FC 14
Robert Kilmartin Werribee City FC 6 1
Robert Mckenna Bentleigh Greens SC 1
Rory Brian South Melbourne FC 7
Rowan Mcnamee Oakleigh Cannons FC 14
Ryan Go Northcote City FC 19 2
Ryan Losty Bentleigh Greens SC 1
Ryan Love Bentleigh Greens SC 14
Ryan Scott Bentleigh Greens SC 24
Sam Beninato Hume City FC 17 1
Sebastian Mattei Green Gully SC 12
Sermin Sadikovski Dandenong Thunder SC 3
Shpetim Mala South Melbourne FC 24 5 1
Stefaan Sardelic Pascoe Vale FC 12
Stefan Di Benedetto Bentleigh Greens SC 1
Stephen Frantzeskakis Oakleigh Cannons FC 3
Stephen Hatzikostas South Melbourne FC 8 2
Steve Pantelidis Oakleigh Cannons FC 21 4
Steven Topalovic Bentleigh Greens SC 22 8 1
Stjepan Gal Port Melbourne Sharks SC 18
Stjepan Trbuhovich North Geelong Warriors FC 9
Tapiwanashe Munyanyiwa Bentleigh Greens SC 1
Theo Papageorgiou Oakleigh Cannons FC 4
Thomas Banfield Hume City FC 25
Thomas Black Pascoe Vale FC 20 2
Thomas Demelis Northcote City FC 2 1
Thomas Lakic South Melbourne FC 8 2
Thomas Matthews Bentleigh Greens SC 10 1
Timmy Purcell Dandenong Thunder SC 13
Timothy Paton Port Melbourne Sharks SC 3
Todd Dekker Northcote City FC 3
Tomas Murphy Green Gully SC 20 5
Tomislav Trbuhovich North Geelong Warriors FC 4
Tonio Baresic-Nikic North Geelong Warriors FC 12
Trent Manicas Port Melbourne Sharks SC 1
Viktor Medini Dandenong Thunder SC 13
Vito Simon Cichello North Geelong Warriors FC 23 9
Vojislav Milojevic Avondale FC 2
William Webb Northcote City FC 4
Yusuf Yusuf North Geelong Warriors FC 14
Zaim Zeneli Dandenong Thunder SC 24

* Player played for multiple teams in same competition