Default win to AWAY Team

Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat)
(Default win to Pukekohe)
11:00 (Grading 12th Orange) Metro FC 12/1B Wynrs   def. by   Pukekohe AFC 12/1B Avengers
01/04/17 (Sat)
(DEFAULT TO BBAFC)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Bucklands Beach AFC (M6) Red Bulls
01/04/17 (Sat)
(Default win to Fencibles)
13:00 (Grading 17th Grade Division 3) Onehunga Mangere Utd AFC 17/3 Pumas   def. by   Fencibles Utd AFC 17/3
02/04/17 (Sun)
(Default win to Manurewa AFC)
14:45 (19th Grade Sunday Division 1) Ellerslie AFC 19/S1 Black   def. by   Manurewa AFC 19S2
08/04/17 (Sat)
(DEFAULT TO PUKEKOHE)
14:45 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Pukekohe AFC (M6) 4ths
22/04/17 (Sat)
(DEFAULT TO UNI MT)
13:00 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Unimount (M6) Red Devils
29/04/17 (Sat)
(Default win to Bay Olympic)
10:00 (Grading 11th Orange) Beachlands Maraetai AFC 11/3A Real Madrid   def. by   Bay Olympic 11/1B 747s
29/04/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
10:00 (Grading 11th White) Papakura City FC 11/4B   def. by   Western Springs 11/4A Phoenix
29/04/17 (Sat)
(DEFAULT TO OTAHUHU)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Otahuhu Utd AFC (M6) Tivaros
29/04/17 (Sat)
(Default win to Bay Olympic)
13:00 (AFF Mens Over 30 Group 1) Western Springs M30/3 Stuntmen   def. by   Bay Olympic (M30/1) Clowns
29/04/17 (Sat)
(Default win to Beachlands Maraetai)
13:00 (AFF Mens Over 35 Division 3) Papatoetoe AFC (M35/3) Red Mist   def. by   Beachlands Maraetai AFC (M35/3) Legionnaires
06/05/17 (Sat)
(DEFAULT TO METRO)
15:00 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Metro FC (M6) Hawthorne
13/05/17 (Sat)
(Default win to Manurewa AFC)
11:00 (Girls Grading 16th Division 2) Clevedon FC G16/2 Crystals   def. by   Manurewa AFC G16/2 Diamonds
13/05/17 (Sat)
(DEFAULT TO PUKEKOHE)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Pukekohe AFC (M6) 4ths
27/05/17 (Sat)
(DEFAULT TO PUTD)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Papatoetoe United FC (M6)
28/05/17 (Sun)
(Default win to Ellerslie)
13:00 (19th Grade Sunday Division 1) Forrest Hill Milford 19S   def. by   Ellerslie AFC 19/S1 Red
03/06/17 (Sat)
(Default win to Fencibles)
13:00 (2017 Mens Over 30's Knockout Cup) Western Springs M30/3 Stallions   def. by   Fencibles Utd AFC (M30/2) New Asian
03/06/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
13:00 (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) Papatoetoe United FC (M40/3S) Ole Roosters   def. by   Western Springs M40/3M Mercenaries
03/06/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
13:00 (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) Ellerslie AFC (M40C) Metro   def. by   Western Springs M40C Hoops
03/06/17 (Sat)
(Default win to Eastern Suburbs)
13:00 (2017 Northern KO Cup) Three Kings Utd (M8) Ramrod   def. by   Eastern Suburbs AFC (M1) Iguanas
03/06/17 (Sat)
(Default Win to SAR)
14:45 (2017 Counties Manukau KO Cup) Papatoetoe United FC (M6)   def. by   SAR AFC (M6) For-Play
03/06/17 (Sat)
(Default win to Bay Olympic.)
14:45 (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) Beachlands Maraetai AFC (M40/3S) Lions   def. by   Bay Olympic (M40/3S) Misfits
03/06/17 (Sat)
(Default win to Fencibles)
14:45 (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) Papatoetoe AFC (40/2) DJ Classicdaddy   def. by   Fencibles Utd AFC (M40C) Dogbolters
03/06/17 (Sat)
(Default win to Uni Mt Wellington)
14:45 (2017 Northern KO Cup) Ellerslie AFC (M4) Revolution   def. by   Unimount (M6) Pittas
03/06/17 (Sat)
(Default win to Three Kings)
14:45 (2017 Northern KO Cup) Ellerslie AFC (M3) Fake Madrid   def. by   Three Kings Utd (M1)
03/06/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
14:45 (2017 Northern KO Cup) Western Springs (M3) Wanderers   def. by   Western Springs (MCD) Olys
04/06/17 (Sun)
(Default win to Drury)
10:45 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Lynn Avon (WConR)   def. by   Drury Utd (W4) Sterling Sports
04/06/17 (Sun)
(Default Win to Claudelands)
10:45 (NRFL Womens Premier Reserves KOCup) Hamilton Wanderers (NRFLWR)   def. by   Claudelands Rovers (NRFLWR)
04/06/17 (Sun)
(Default win to Onehunga Mangere)
11:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Papatoetoe United FC (W3)   def. by   Onehunga Mangere (W3) Dunks
04/06/17 (Sun)
(Default win to Metro)
11:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Metro FC (W4) Moxies   def. by   Metro FC (W2) Frankcom
04/06/17 (Sun)
(Default win to Bay Olympic)
11:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Papatoetoe AFC (W3) Cougars and Cubs   def. by   Bay Olympic (W2) Blue
04/06/17 (Sun)
(Default win to Bay Olympic.)
11:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Lynn-Avon Utd AFC (W3)   def. by   Bay Olympic (W3) Green
04/06/17 (Sun)
(Default win to Western Springs)
11:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Papatoetoe AFC (W4) Angels   def. by   Western Springs (W4) Gypsies
04/06/17 (Sun)
(Default win to Metro)
13:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Pukekohe AFC (WCon)   def. by   Metro FC (W2) MacCallum
04/06/17 (Sun)
(Default win to Glen Eden)
14:45 (19th Grade Sunday Division 1) Ellerslie AFC 19/S1 Black   def. by   Glen Eden Rangers 19S2
05/06/17 (Mon)
(Default Win to Manurewa)
13:00 (Grading 13th Grade Division 2 Town) Manukau City AFC 13/2B   def. by   Manurewa AFC 13/2B Panthers
10/06/17 (Sat)
(DEFAULT TO OTAHUHU)
13:00 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Otahuhu Utd AFC (M6) Tivaros
10/06/17 (Sat)
(Default win to Fencibles)
13:00 (Championship 16th Grade Division 1) Clevedon FC 16/1 Coyotes   def. by   Fencibles 16/1 Winchester
11/06/17 (Sun)
(Default win to Onehunga Mangere)
11:00 (AFF Womens Division 2/3 Group 2) SAR AFC (W2/3/2)   def. by   Onehunga Mangere (W2) Scarlets
11/06/17 (Sun)
(Default win to iNternationale)
12:00 (ASFA 2017 Premiership Division ) A1 The Patriot   def. by   A1 Internationale FC
17/06/17 (Sat)
(DEFAULT TO UNI MT)
13:00 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Unimount (M6) Pittas
24/06/17 (Sat)
(Default win to Eastern Suburbs)
12:30 (NRFL Reserves Knock Out Plate) North Shore Utd (NRFL1R)   def. by   Eastern Suburbs AFC (NRFLPR)
24/06/17 (Sat)
(Default Win to Manurewa)
14:30 (AFF Mens Division 5) Waiheke Utd AFC (M5)   def. by   Manurewa AFC (M5)
24/06/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
14:45 (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) Eastern Suburbs AFC (M40/3M) Hoppers   def. by   Western Springs M40C Kosmos
25/06/17 (Sun)
(Default win to Papakura)
11:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) Drury Utd (W4) Sterling Sports   def. by   Papakura City FC (WCon)
25/06/17 (Sun)
(Default win to Bucklands Beach)
14:45 (19th Grade Sunday KO Cup) Ellerslie AFC 19/S1 Black   def. by   Bucklands Beach AFC 19/S2 Yellow
01/07/17 (Sat)
(Default win to Ellerslie)
10:00 (Championship 11th Grade Division 4B) Manurewa AFC 11/4B Hornets   def. by   Ellerslie AFC 11/4B Yellow
01/07/17 (Sat)
(Default Win to Western Springs)
10:00 (Championship 11th Grade Division 5) Drury Utd 11/5 Magpies   def. by   Western Springs 11/5 Barcelona
01/07/17 (Sat)
(DEFAULT TO UNI MT)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Unimount (M6) Red Devils
01/07/17 (Sat)
(Default win to Onehunga Mangere)
14:45 (AFF Mens Division 4) Ellerslie AFC (M4) Revolution   def. by   Onehunga Mangere (M4) Prestige
08/07/17 (Sat)
(Default Win to Central Utd)
12:30 (NRFL Premier Reserves League) Eastern Suburbs AFC (NRFLPR)   def. by   Central Utd (NRFLPR)
08/07/17 (Sat)
(Default win to Papakura)
14:30 (AFF Mens Division 5) Waiheke Utd AFC (M5)   def. by   Papakura City FC (M5) Lami
09/07/17 (Sun)
(DEFAULT TO CENTRAL)
10:45 (AFF/NFF Womens Conference Reserves)   Onehunga Sports (WConR)   vs   Central Utd (WConR)  
09/07/17 (Sun)
(DEFAULT TO EAFC)
10:45 (AFF/NFF Womens Conference Reserves) Pukekohe AFC (WConR)   def. by   Ellerslie AFC (WConR)
09/07/17 (Sun)
(DEFAULT TO EAFC)
13:00 (AFF/NFF Womens Conference) Pukekohe AFC (WCon)   def. by   Ellerslie AFC (WCon)
15/07/17 (Sat)
(DEFAULT TO PUTD)
14:45 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Papatoetoe United FC (M6)
15/07/17 (Sat)
(Default Win to SAR)
14:45 (AFF Mens Over 40 Division 1) Three Kings Utd M40/1 SomeKaos   def. by   SAR AFC (M40/1) Nadro
22/07/17 (Sat)
(Default win to Bay Olympic.)
10:00 (Championship 11th Grade Division 4B) Papakura City FC 11/4B   def. by   Bay Olympic 11/4B Aces
22/07/17 (Sat)
(Default Win to Manurewa)
11:00 (10th Grade Division 3 A)   Central Utd 10/3A Dolphins   vs   Manurewa AFC 10/3A Jaguars  
22/07/17 (Sat)
(Default win to Ellerslie)
13:00 (AFF Mens Division 1) Metro FC (M1) Wrimac   def. by   Ellerslie AFC (M1) Boylan
22/07/17 (Sat)
(DEFAULT TO UNI MT)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Unimount (M6) Pittas
22/07/17 (Sat)
(Default win to Eastern Suburbs)
14:30 (AFF Mens Division 5) Waiheke Utd AFC (M5)   def. by   Eastern Suburbs AFC (M5) Brazil
29/07/17 (Sat)
(DEFAULT TO BBAFC)
14:45 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Bucklands Beach AFC (M6) Red Bulls
30/07/17 (Sun)
(Default Win to Western Springs)
13:00 (17th Grade Metro) Birkenhead Utd 17M   def. by   Western Springs 17M
30/07/17 (Sun)
(Default win to Glenfield Rovers)
14:45 (19th Grade Championship Sunday Division 1) Waitakere City 19S   def. by   Glenfield Rovers 19S
05/08/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
13:00 (AFF Mens Division 1) Metro FC (M1) Wrimac   def. by   Western Springs (M1) TYO
05/08/17 (Sat)
(Default win to Three Kings)
14:30 (AFF Mens Division 5) Waiheke Utd AFC (M5)   def. by   Three Kings Utd (M5) Seadogs
06/08/17 (Sun)
(Default win to Manurewa AFC)
12:00 (15th Grade Metro 2nd Round) East Coast Bays 15M Poore   def. by   Manurewa AFC 15M
12/08/17 (Sat)
(DEFAULT TO CLENDON)
14:45 (AFF Mens Division 6) Manukau City AFC (M6) Honey Badgers   def. by   Clendon Utd (M6) Island Force
12/08/17 (Sat)
(Default Win to SAR)
14:45 (AFF Mens Over 40 Division 1) Western Springs M40/1 Galacticos   def. by   SAR AFC (M40/1) Nadro
13/08/17 (Sun)
(Default win to Waiheke)
13:00 (17th Grade Metro) Birkenhead Utd 17M   def. by   Waiheke Utd AFC 17M
13/08/17 (Sun) 15:00 (AFF/NFF Womens Championship Bottom 6) Eastern Suburbs AFC (WChamp)   def. by   Ellerslie AFC (WChamp) Rebels
19/08/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
12:00 (Girls 16th Premier) Forrest Hill Milford G16/P Footy Chix   def. by   Western Springs G16/P Chelsea
19/08/17 (Sat)
(Default win to Eastern Suburbs)
13:00 (AFF Mens Division 1) Metro FC (M1) Wrimac   def. by   Eastern Suburbs AFC (M1) Iguanas
19/08/17 (Sat)
(DEFAULT TO METRO)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Metro FC (M6) Hawthorne
19/08/17 (Sat)
(Default win to MAP)
14:45 (AFF Mens Over 35 Division 2 Subsidiary) Otahuhu Utd AFC (M35/2) AK BA   def. by   Mt Albert-Ponsonby AFC (M35/2) Young Stallions
20/08/17 (Sun)
(DEFAULT TO LAU)
10:45 (AFF/NFF Womens Conference Reserves) Pukekohe AFC (WConR)   def. by   Lynn Avon (WConR)
20/08/17 (Sun)
(DEFAULT TO LAU)
13:00 (AFF/NFF Womens Conference) Pukekohe AFC (WCon)   def. by   Lynn Avon (WCon)
26/08/17 (Sat)
(Default win to Fencibles)
10:00 (11th Grade Division 4B Subsidary) Tuakau Soccer Club 11/4B   def. by   Fencibles 11/4B Collie
26/08/17 (Sat)
(Default win to Bay Olympic.)
11:00 (14th Grade Division 3 Subsidiary) Fencibles 14/3 White   def. by   Bay Olympic 14/3 Commodores
26/08/17 (Sat)
(Default win to Western Springs)
12:30 (NRFL Division 1 Reserves) Tauranga City Utd (NRFL1R)   def. by   Western Springs AFC (NRFL1R)
26/08/17 (Sat)
(Default win to Onehunga Sports)
13:00 (AFF Mens Division 1) Metro FC (M1) Wrimac   def. by   Onehunga Sports (M1)
26/08/17 (Sat)
(DEFAULT TO CLENDON)
13:00 (AFF Mens Division 6) SAR AFC (M6) For-Play   def. by   Clendon Utd (M6) Island Force
26/08/17 (Sat)
(Default win to Three Kings)
13:00 (Girls Championship 16th Grade Division 1) Fencibles G16/2 Red   def. by   Three Kings Utd G17/1 Inkpen
26/08/17 (Sat)
(Default win to Pukekohe)
14:30 (AFF Mens Division 5) Waiheke Utd AFC (M5)   def. by   Pukekohe AFC (M5) Reserves
26/08/17 (Sat)
(Default win to Ellerslie AFC)
14:45 (19th Grade Saturday Division 1) Albany Utd 19/1 Windsor   def. by   Ellerslie AFC 19/1 Gold (Saturday)
26/08/17 (Sat)
(Default win to Pukekohe)
14:45 (AFF Mens Division 6) Papatoetoe United FC (M6)   def. by   Pukekohe AFC (M6) 4ths
26/08/17 (Sat)
(Default Win to Takapuna)
14:45 (AFF/NFF Mens Over 40 Conference) Unimount (M40C) Villa   def. by   Takapuna AFC (M40C) Brasilia
02/09/17 (Sat)
(Default win to Beachlands Maraetai)
12:00 (Girls Championship 16th Grade Division 1) Bucklands Beach AFC G16/1 Blue   def. by   Beachlands Maraetai AFC 17/1 Girls
02/09/17 (Sat)
(Default win to Ellerslie AFC)
13:00 (AFF Mens Division 3) Ellerslie AFC (M3) Fake Madrid   def. by   Ellerslie AFC (M3) Business Time
02/09/17 (Sat)
(Default win to Eastern Suburbs)
13:00 (AFF Mens Division 8) Three Kings Utd (M8) Ramrod   def. by   Eastern Suburbs AFC (M8) Kayne East)
03/09/17 (Sun)
(Default win to Ranui Swanson)
12:00 (15th Grade Conference) Hibiscus Coast AFC 15C   def. by   Ranui Swanson 15C Flames
03/09/17 (Sun)
(INELIGIBLE PLAYER - FENCIBLES)
14:45 (15th Grade Metro 2nd Round) Fencibles Utd 15M   def. by   Waitakere City 15M
09/09/17 (Sat)
(DEFAULT TO WSAFC)
14:30 (AFF Mens Division 5) Clevedon FC (M5)   def. by   Western Springs (M5) Hardly Athletic
16/09/17 (Sat)
(DEFAULT TO EAFC)
17:30 (AFF/NFF Mens Over 40 Conference) Unimount (M40C) Villa   def. by   Ellerslie AFC (M40C) Metro
17/09/17 (Sun)
(DEFAULT TO PUTD)
11:00 (AFF Womens Division 3) Pukekohe AFC (W3) 3rds   def. by   Papatoetoe United FC (W3)
17/09/17 (Sun)
(INELIGIBLE PLAYER - FENCIBLES)
12:00 (15th Grade Metro 2nd Round) Fencibles Utd 15M   def. by   Manurewa AFC 15M
24/09/17 (Sun)
(DEFAULT TO PAFC)
11:00 (AFF Womens Division 3) Pukekohe AFC (W3) 3rds   def. by   Papatoetoe AFC (W3) Cougars and Cubs

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News