Crossfield Reserve 5 A

Venue Address
83 Crossfields Rd

Glendowie
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 09:00 (Grading 12th Orange) 3     Eastern Suburbs AFC 12/1B Yellow   vs   Fencibles 12/1B Topham
01/04/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th Grey) 8     Eastern Suburbs AFC 11/2A Blue   def.   Ellerslie AFC 11/2B Gold
01/04/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Green) 3     Eastern Suburbs AFC 12/P White   def. by   Western Springs 12/P Nero
01/04/17 (Sat) 12:00 (Girls 13th Premier) 3     Eastern Suburbs AFC G13/P Lilywhites   def.   Three Kings Utd G13/P Philpot
08/04/17 (Sat) 09:00 (Grading 12th Blue) 4     Eastern Suburbs AFC 12/P Gold   def.   Fencibles 12/P Brown
08/04/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th Orange) 20     Eastern Suburbs AFC 11/1A Yellow   def.   Beachlands Maraetai AFC 11/3A Real Madrid
08/04/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Lime) 1     Eastern Suburbs AFC 12/2A Black   def. by   Fencibles 12/2A Maiava
29/04/17 (Sat) 09:00 (Grading 11th Green) 3     Eastern Suburbs AFC 11/P Gold   def.   Fencibles 11/P Brown
29/04/17 (Sat) 10:00 (Grading 12th Orange) Eastern Suburbs AFC 12/1B Yellow   def. by   Papakura City FC 12/1A Juventus
29/04/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grey) 10     Eastern Suburbs AFC 12/2B Blue   def.   Central Utd 12/2B Pumas
29/04/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 12th Blue) 6     Eastern Suburbs AFC G12/1 Lilywhites   def.   Fencibles G12/1 Ferns
06/05/17 (Sat) 09:00 (Grading 11th Orange) 2     Eastern Suburbs AFC 11/1A Yellow   def. by   Western Springs 11/1A Forza
06/05/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th Blue) 4     Eastern Suburbs AFC 11/P White   def. by   Manurewa AFC 11/P SAE Blue
06/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Lime) 2     Eastern Suburbs AFC 12/2A Black   def.   Metro FC 12/2A Falcons
06/05/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 13th Division 1 City) 1     Eastern Suburbs AFC G13/2 Yellow   def.   Onehunga Sports G13/2 Diamonds
13/05/17 (Sat) 09:00 (Grading 12th Green) 2     Eastern Suburbs AFC 12/P White   def. by   Bucklands Beach AFC 12/P Yellow
13/05/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th Grey) 2     Eastern Suburbs AFC 11/2A Blue   def.   Beachlands Maraetai AFC 11/2B Saint Germain
13/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 12th Orange) 2     Eastern Suburbs AFC 12/1B Yellow   def. by   Ellerslie AFC 12/1A Black
13/05/17 (Sat) 12:00 (Girls 13th Premier) 4     Eastern Suburbs AFC G13/P Lilywhites   def.   Bucklands Beach AFC G13/P Yellow
20/05/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Premier Division )   Eastern Suburbs AFC 9/P White   vs   Eastern Suburbs AFC 9/P Black  
20/05/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th Lime) 4     Eastern Suburbs AFC 11/2A Black   def.   Papatoetoe United FC 11/2B Hunters
20/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 11th Blue) 6     Eastern Suburbs AFC 11/P White   def.   Papatoetoe United FC 11/1A Giants
20/05/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 13th Division 1 City) 1     Eastern Suburbs AFC G13/1 White   def. by   Western Springs G13/P Emeralds
27/05/17 (Sat) 09:00 (Grading 12th Blue) Eastern Suburbs AFC 12/P Gold   def. by   Onehunga Sports 12/P Rangers
27/05/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th Green) 10     Eastern Suburbs AFC 11/P Gold   def.   Bucklands Beach AFC 11/1A Blue
27/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 13th Division 1 City) Eastern Suburbs AFC G13/2 Yellow   def. by   Ellerslie AFC Girls G13/2 Black
10/06/17 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 1     Eastern Suburbs AFC 12/P White   def. by   Western Springs 12/P Nero
10/06/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division) Eastern Suburbs AFC 11/P White   def. by   Onehunga Sports 11/P Gunners
10/06/17 (Sat) 11:00 (Girls 13th Premier) 2     Eastern Suburbs AFC G13/P Lilywhites   def.   Ellerslie AFC G13/P Red
17/06/17 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 5     Eastern Suburbs AFC 12/P Gold   def.   Eastern Suburbs AFC 12/P White
17/06/17 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 3     Eastern Suburbs AFC 12/1B Yellow   def. by   Bay Olympic 12/1B Everests
17/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 2     Eastern Suburbs AFC 12/2A Black   def.   Metro FC 12/2A Falcons
24/06/17 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 6     Eastern Suburbs AFC 12/P White   def.   Fencibles 12/P Wyers
24/06/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division) 3     Eastern Suburbs AFC 11/P White   def. by   Bucklands Beach AFC 11/P Yellow
24/06/17 (Sat) 11:00 (Girls 13th Premier) 6     Eastern Suburbs AFC G13/P Lilywhites   def.   Western Springs G13/P Emeralds
01/07/17 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 1     Eastern Suburbs AFC 12/P Gold   def. by   Fencibles 12/P Brown
01/07/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division) 5     Eastern Suburbs AFC 11/P Gold   def.   Ellerslie AFC 11/P Red
01/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 2     Eastern Suburbs AFC 12/2A Black   def.   Three Kings Utd 12/2A Raynor [Silver]
22/07/17 (Sat)
(Rescheduled)
09:00 (Championship 11th Grade Division 2A)   Eastern Suburbs AFC 11/2A Black   vs   Ellerslie AFC 11/2A Black  
22/07/17 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 3     Eastern Suburbs AFC 12/2A Black   def.   Western Springs 12/2A Jedis
22/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 13th Grade Division 1) Eastern Suburbs AFC G13/1 White   def. by   Papakura City FC G13/1 Piranhas
29/07/17 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 1     Eastern Suburbs AFC 12/P Gold   def. by   Ellerslie AFC 12/P Red
29/07/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division) 3     Eastern Suburbs AFC 11/P White   vs   Manurewa AFC 11/P SAE Blue
29/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 2     Eastern Suburbs AFC 12/2A Black   def.   Beachlands Maraetai AFC 12/2A Raptors
29/07/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 13th Grade Division 2) Eastern Suburbs AFC G13/2 Yellow   def. by   Drury Utd G13/2 Panthers
05/08/17 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 1     Eastern Suburbs AFC 12/P White   def. by   Fencibles 12/P Brown
05/08/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division) 5     Eastern Suburbs AFC 11/P Gold   def.   Fencibles 11/P Brown
05/08/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2B) 1     Eastern Suburbs AFC 12/2B Blue   def. by   Three Kings Utd 12/2B Spencer
06/08/17 (Sun) 09:00 (10th Grade Premier Division)   Eastern Suburbs AFC 10/P Gold   vs   Eastern Suburbs AFC 10/P White  
07/08/17 (Mon) 17:00 (Championship 11th Grade Premier Division) Eastern Suburbs AFC 11/P White   def. by   Eastern Suburbs AFC 11/P Gold
12/08/17 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 2     Eastern Suburbs AFC 12/P Gold   def. by   Onehunga Sports 12/P Phoenix
12/08/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division) 3     Eastern Suburbs AFC 11/P White   vs   Ellerslie AFC 11/P Red
12/08/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 3     Eastern Suburbs AFC 12/2A Black   def.   Manukau City AFC 12/2A
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
09:00 (Championship 12th Grade Premier Division) 6     Eastern Suburbs AFC 12/P White   def.   Western Springs 12/P Blanco
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
10:00 (Championship 11th Grade Division 1A)   Eastern Suburbs AFC 11/1A Yellow   vs   Papakura City FC 11/1A storm  
26/08/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division)   Eastern Suburbs AFC 11/P Gold   vs   Western Springs 11/P Vitesse  
26/08/17 (Sat) 11:00 (Girls 13th Premier)   Eastern Suburbs AFC G13/P Lilywhites   vs   Norwest Utd G13/P Firebirds  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News