FFV comp 2015

FORFEIT

Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
19/03/17 (Sun) 12:00 (Team App Cup 2017) 3     Point Cook SC   def.   Old Mentonians SC
26/03/17 (Sun) 12:00 (Team App Cup 2017) 3     Melbourne Knights FC   def.   Seaford United SC
26/03/17 (Sun) 15:00 (Team App Cup 2017) 3     Mooroolbark SC   def.   Whitehorse United SC
23/04/17 (Sun) (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies Red) 3     Croydon City Arrows SC Cobras   def.   Waverley Victory FC
23/04/17 (Sun) (Sportsmart Boys' South 16A) Beaumaris SC   def. by   Keysborough SC
23/04/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 11 Joeys Red)   Newmarket Phoenix FC Yellow   vs   Brunswick City SC  
23/04/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 11 Joeys Red)   Newmarket Phoenix FC Green   vs   Yarra Jets FC Red  
23/04/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 9 Joeys Green)   Newmarket Phoenix FC   vs   Essendon Royals SC GOLD  
23/04/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' West 12 Wallabies Red) Sydenham Park SC   def. by   Essendon United FC Orange
23/04/17 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday North 9 Joeys)   Darebin Falcons Womens SC Blue   vs   Yarra Jets FC Pink  
23/04/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) 3     Fitzroy City SC   def.   Greenvale United SC Blue
23/04/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Blue) Clarinda United FC   def. by   Elwood City SC
23/04/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Yellow) Berwick City Lions   def. by   Hampton JSC Shooters
23/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 12 Kangaroos) 3     Collingwood City FC (Andrea)   def.   South Yarra SC Red
23/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 13C) Mazenod United FC   def. by   St Kilda Soccer Club Green
23/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' North 12 Wallabies) 3     Fawkner SC Blue   def.   Banyule City SC Red
23/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' North 13C) Newmarket Phoenix FC   def. by   Brunswick Zebras FC Green
23/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 12 Joeys Green) 3     Chelsea FC Strikers   def.   Hampton JSC Devils
23/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 13D) 3     Hampton Park United Sparrows FC   def.   Baxter SC
23/04/17 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' South 13F) Rosebud Heart Junior SC   def. by   Sandringham Warriors
23/04/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' East 16B) 3     Monbulk Rangers SC Stingers   def.   East Kew Junior FC
23/04/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) 3     Monbulk Rangers SC Spells   def.   Brighton BK's
23/04/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Old Trinity Grammarians SC   def.   Old Melburnians SC Flack
23/04/17 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' South 14B) 3     Mornington SC   def.   Beaumaris SC
23/04/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 13D) Ashburton Utd   def. by   Collingwood City FC ( Chris)
23/04/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 14C) Glen Waverley Thunder United   def. by   Wonga Wizards JFC
23/04/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 15D) 3     Ashburton Utd   def.   Wonga Wizards JFC
23/04/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' North 15C) Newmarket Phoenix FC   def. by   Banyule City SC
23/04/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 14E) Casey Comets FC   def. by   Narre Warren South Soccer Club
23/04/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) Yarra Jets FC   def. by   Brunswick Zebras FC
23/04/17 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) 3     Eltham Redbacks FC   def.   Newmarket Phoenix FC
23/04/17 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' South 14C) Keysborough SC   def. by   South Springvale
23/04/17 (Sun) 12:00 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) 3     Aspendale SC   def.   Brighton Early
23/04/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Girls' North-West 13-14C) 3     Barnstoneworth United Junior FC (VIC)   def.   Spring Hills FC
23/04/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' North 13E) Moreland Eagles FC   def. by   Alphington FC
23/04/17 (Sun) 13:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters North) Brunswick Zebras FC   def. by   Whittlesea United SC
23/04/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 4 North-West) 3     Yarraville FC   def.   Western Suburbs SC
23/04/17 (Sun) 13:15 (Sportsmart Boys' West 14B) Westgate FC   def. by   Cairnlea FC
23/04/17 (Sun) 13:15 (Sportsmart Girls' South 15-16C) 3     Glen Eira (Gladiators)   def.   Chisholm United FC
23/04/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 14B) Endeavour United SC   def. by   Hampton JSC Hornets
23/04/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 15C) 3     Peninsula Strikers Junior FC   def.   Mt Martha White
23/04/17 (Sun) 14:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14D) Brighton SC Blue Bullets   def. by   Collingwood City FC
23/04/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 4 South-East) Eltham Redbacks FC   def. by   Brighton Sunday Reserves
23/04/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) 3     Hume United FC   def.   Darebin United SC
23/04/17 (Sun) 15:00 (Women's State League 3 West) Meadow Park SC   def. by   Melbourne University SC
23/04/17 (Sun) 15:15 (Summerland Metropolitan League 1) 3     South Yarra SC   def.   St Kilda Soccer Club
29/04/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) 3     Meadow Park SC   def.   Reservoir Yeti SC
29/04/17 (Sat) 15:00 (Men's State League 5 North) 3     Meadow Park SC   def.   Reservoir Yeti SC
30/04/17 (Sun) (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies Red) Waverley Victory FC   def. by   Knox United SC Red
30/04/17 (Sun) (Sportsmart Boys' South 16A) 3     Endeavour United SC   def.   Beaumaris SC
30/04/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 12 Kangaroos) South Yarra SC Red   def. by   Boroondara Eagles FC (JD)
30/04/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 14A) Sandringham SC   def. by   Peninsula Strikers Junior FC
30/04/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' West 12 Wallabies Red) Sydenham Park SC   def. by   Hoppers Crossing SC
30/04/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday North 10 Joeys Yellow)   Fawkner SC   vs   Upfield SC  
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 13C) 3     North Caulfield Junior FC Colts B   def.   Mazenod United FC
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 13D) 3     Whitehorse United SC   def.   Ashburton Utd
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 14C) 3     Malvern City FC   def.   Glen Waverley Thunder United
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 12 Joeys Green) Hampton JSC Devils   def. by   Bunyip District SC
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 13D) Baxter SC   def. by   Casey Comets
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Sandringham Scorpions   def.   Rosebud Heart Junior SC
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' West 13A) Spring Hills FC Red   def. by   Gisborne SC
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' West 13A) 3     Cairnlea FC Red   def.   Essendon United FC White
30/04/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' South-East 13-14D) 3     Aspendale SC   def.   Brighton SC Blue Bullets
30/04/17 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' North 12 Wallabies) Banyule City SC Red   def. by   Nillumbik Junior SC
30/04/17 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Yellow) 3     South Springvale   def.   Berwick City Lions
30/04/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) Old Melburnians SC Flack   def. by   Swinburne FC Thirds
30/04/17 (Sun) 11:00 (Women's State League 3 West) 3     FC Strathmore   def.   Meadow Park SC
30/04/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Blue) 3     East Bentleigh Sharks   def.   Clarinda United FC
30/04/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Girls' South-East 13-14C) 3     Bayside Argonauts FC   def.   Ashburton Utd
30/04/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 15D) Wonga Wizards JFC   def. by   Whitehorse United SC
30/04/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' South 15C) Mt Martha White   def. by   Mt Martha Blue
30/04/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 14C) 3     Peninsula Strikers Junior FC   def.   Keysborough SC
30/04/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 14E) 3     Noble Park SC   def.   Casey Comets FC
30/04/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 16B) East Kew Junior FC   def. by   Waverley Wanderers FC
30/04/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South 15-16C) Chisholm United FC   def. by   Peninsula Strikers Junior FC
30/04/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 1) St Kilda Soccer Club   def. by   Chelsea FC
30/04/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) Darebin United SC   def. by   Westvale SC Blue
30/04/17 (Sun) 13:00 (Women's Metro Sevens North-West) Brimbank Stallions FC   vs   Mitchell Rangers SC
30/04/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 East) 3     Old Xaverians SC   def.   Albert Park SC
30/04/17 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' South 14B) Beaumaris SC   def. by   Glen Eira (Warriors)
30/04/17 (Sun) 14:15 (Sportsmart Boys' East 14D) Boroondara Eagles FC (PB)   def. by   Whitehorse United SC
30/04/17 (Sun) 14:30 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) Brighton Early   def. by   Mount Waverley City SC
30/04/17 (Sun) 15:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters North) 3     Heidelberg Eagles SC Red   def.   Brunswick Zebras FC
07/05/17 (Sun) (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies Red) 3     Ringwood City FC Orange   def.   Waverley Victory FC
07/05/17 (Sun) (Sportsmart Boys' South 16A) Beaumaris SC   def. by   Mornington SC Red
07/05/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' West 13A) 3     Spring Hills FC   def.   Spring Hills FC Red
07/05/17 (Sun) 09:30 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) 3     Northern Falcons SC   def.   Greenvale United SC Blue
07/05/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Yellow) Berwick City Lions   def. by   Beaumaris Cosmos
07/05/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' East 12 Kangaroos) 3     Manningham United Blues FC   def.   South Yarra SC Red
07/05/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' North 12 Wallabies) 3     FC Birrarung Red   def.   Banyule City SC Red
07/05/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 12 Joeys Green) 3     Casey Comets Joeys   def.   Hampton JSC Devils
07/05/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Blue) Clarinda United FC   def. by   Casey Comets
07/05/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 13F) Rosebud Heart Junior SC   def. by   White Star Dandenong SC
07/05/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' West 13A) Essendon United FC White   def. by   Altona City SC Maroon
07/05/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' West 12 Wallabies Red) 3     Brimbank Stallions FC Red   def.   Sydenham Park SC
07/05/17 (Sun) 11:00 (Women's State League 4 East) 3     Old Trinity Grammarians SC   def.   Whitehorse United SC
07/05/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 13D) Ashburton Utd   def. by   Boroondara Eagles FC (DB)
07/05/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 14C) 3     North Caulfield Junior FC Blue   def.   Glen Waverley Thunder United
07/05/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Girls' South-East 13-14C) Ashburton Utd   def. by   Sandringham SC
07/05/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' South 14A) 3     Brighton United   def.   Sandringham SC
07/05/17 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' East 13C) Mazenod United FC   def. by   Knox United SC
07/05/17 (Sun) 11:50 (Sportsmart Boys' South 13D) 3     Endeavour United SC   def.   Baxter SC
07/05/17 (Sun) 11:50 (Sportsmart Boys' South 14C) 3     Berwick City Tigers   def.   Keysborough SC
07/05/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' East 15D) 3     Boroondara Eagles FC (NC)   def.   Wonga Wizards JFC
07/05/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 14E) 3     Peninsula Strikers Junior FC   def.   Casey Comets FC
07/05/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' South 15C) Mt Martha White   def. by   Berwick City Lions
07/05/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' East 14D) 3     Wonga Wizards JFC   def.   Boroondara Eagles FC (PB)
07/05/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' South 14B) 3     Harrisfield Hurricanes SC   def.   Beaumaris SC
07/05/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South 15-16C) 3     Bentleigh Greens SC   def.   Chisholm United FC
07/05/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) Darebin United SC   def. by   Cairnlea FC
07/05/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Mt Lilydale Old Collegians SC   def.   Old Melburnians SC Flack
07/05/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 South) 3     Morwell Pegasus SC   def.   North Caulfield JFC Women B
07/05/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' East 16B) 3     North Caulfield Junior FC   def.   East Kew Junior FC
07/05/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 14B) Endeavour United SC   def. by   Aspendale SC Blue
07/05/17 (Sun) 14:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14D) Brighton SC Blue Bullets   def. by   Dandenong Thunder SC
07/05/17 (Sun) 14:30 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) 3     Mt Martha Maroon   def.   Brighton Early
07/05/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 1) 3     North Sunshine Eagles SC   def.   St Kilda Soccer Club
08/05/17 (Mon) (Sportsmart Girls' North 12 Joeys) Bundoora United FC   def. by   Eltham Redbacks FC
08/05/17 (Mon) (Sportsmart Girls' North 12 Joeys) Bundoora United FC   def. by   Kensington Junior Girls SC
08/05/17 (Mon) (Sportsmart Girls' North 12 Joeys) 3     Plenty Valley Lions FC   def.   Bundoora United FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' North 13D) 3     Yarra Jets FC   def.   Coonans Hill SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' North 13D) Coonans Hill SC   def. by   Heidelberg Stars SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' North 13D) 3     Bundoora United FC   def.   Coonans Hill SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 12 Joeys) 3     Western Eagles SC   def.   Keilor Wolves SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 12 Joeys) 3     Truganina Hornets SC   def.   Ascot Vale Vikings FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 12 Joeys) 3     Tarneit United SC   def.   Ascot Vale Vikings FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 12 Joeys) 3     Tarneit United SC   def.   Keilor Wolves SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 12 Joeys) 3     Barnstoneworth United Junior FC   def.   Keilor Wolves SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 12 Joeys) Ascot Vale Vikings FC   def. by   West Point SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13A) 3     Point Cook SC   def.   Essendon United FC White
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13A) Spring Hills FC Red   def. by   Essendon United FC Yellow
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13B) 3     Satellite City United SC Blue   def.   Sydenham Park SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13B) Sydenham Park SC   def. by   Point Cook SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13B) 3     North Sunshine Eagles SC   def.   Altona Magic SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13B) Sydenham Park SC   def. by   Brimbank Stallions FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13B) Altona Magic SC   def. by   Keilor Park SC Hawks
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Boys' West 13B) 3     Satellite City United SC Blue   def.   Altona Magic SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) Ashburton Utd   def. by   Glen Waverley SC Flames
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) Manningham United Blues FC   def. by   Monbulk Rangers SC Spells
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) 3     Wonga Wizards JFC   def.   Manningham United Blues FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) 3     Monbulk Rangers SC Spells   def.   Ashburton Utd
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) Ashburton Utd   def. by   East Bentleigh U12G Strikers
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) 3     Glen Waverley SC Flames   def.   Manningham United Blues FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 15-16B) Werribee City FC   def. by   Fawkner SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 15-16B) 3     Point Cook SC   def.   Werribee City FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 15-16B) Werribee City FC   def. by   Keilor Park SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) West Point SC   def. by   Sunshine Heights Junior SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) 3     Diamond Valley United SC   def.   West Point SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) Moreland City SC   def. by   Yarra Jets FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) 3     Northern Falcons FC   def.   Moreland City SC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) West Point SC   def. by   Yarraville FC
08/05/17 (Mon) 01:00 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) 3     Craigieburn City FC   def.   Moreland City SC
08/05/17 (Mon) 09:00 (Sportsmart Girls' West 15-16C) 3     Gisborne SC   def.   Moreland Zebras/Moreland Youth
08/05/17 (Mon) 10:10 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) 3     Watsonia Heights FC   def.   FC Birrarung Blue
08/05/17 (Mon) 10:30 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) FC Birrarung Blue   def. by   Eltham Redbacks FC
08/05/17 (Mon) 11:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Wallabies) FC Birrarung   def. by   Langwarrin SC
08/05/17 (Mon) 11:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Wallabies) FC Birrarung   def. by   Templestowe United FC
08/05/17 (Mon) 11:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Wallabies) FC Birrarung   def. by   Ringwood City U12girls Orange
08/05/17 (Mon) 11:20 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Kangaroos) 3     Sandringham SC   def.   Westside Strikers Caroline Springs FC
08/05/17 (Mon) 11:20 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Kangaroos) Westside Strikers Caroline Springs FC   def. by   Brighton Victory
08/05/17 (Mon) 12:00 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) 3     FC Clifton Hill   def.   FC Birrarung Blue
08/05/17 (Mon) 12:30 (Sportsmart Girls' West 15-16C) Moreland Zebras/Moreland Youth   def. by   Sunbury United FC
08/05/17 (Mon) 13:00 (Sportsmart Boys' North 16C) 3     Campbellfield Lions Soccer Club   def.   Greenvale United SC Blue
08/05/17 (Mon) 13:00 (Sportsmart Boys' North 16C) Greenvale United SC Blue   def. by   Meadow Park SC
08/05/17 (Mon) 13:00 (Sportsmart Boys' North 16C) Greenvale United SC Blue   def. by   Heidelberg Stars SC
08/05/17 (Mon) 13:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Kangaroos) 3     Darebin Falcons Womens SC   def.   Westside Strikers Caroline Springs FC
08/05/17 (Mon) 13:00 (Sportsmart Girls' West 15-16C) 3     Sydenham Park SC   def.   Moreland Zebras/Moreland Youth
13/05/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 2 North-West Reserves) 3     Geelong Rangers SC   def.   Sporting Whittlesea FC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13E) Mount Eliza Blue   def. by   South Springvale
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13E) 3     Skye United FC Blue   def.   Mount Eliza Blue
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13E) Mount Eliza Blue   def. by   Mornington SC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13F) Doveton SC   def. by   Rosebud Heart Junior SC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13F) Keysborough SC   def. by   White Star Dandenong SC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Seaford United SC   def.   Doveton SC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13F) Keysborough SC   def. by   Berwick City Eagles
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Bunyip District SC   def.   Keysborough SC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 13F) Doveton SC   def. by   Sandringham Warriors
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 14E) 3     Glen Eira (Giants)   def.   Westernport SC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 14E) Westernport SC   def. by   Pakenham United FC
14/05/17 (Sun) 01:00 (Sportsmart Boys' South 14E) 3     Narre Warren South Soccer Club   def.   Westernport SC
14/05/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' East 14D) Ringwood City FC Blue   def. by   Boroondara Eagles FC (PB)
14/05/17 (Sun) 11:15 (Summerland Men's Metropolitan Masters East) 3     South Yarra SC   def.   Healesville SC
14/05/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 14E) Skye United FC   def. by   Parkmore SC
14/05/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 14E) 3     Seaford United SC   def.   Skye United FC
14/05/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 14E) Skye United FC   def. by   Peninsula Strikers Junior FC
14/05/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 1) 3     La Trobe University SC Old Boys   def.   Chelsea FC
14/05/17 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 East) Albert Park SC   def. by   Ringwood City FC SW Blue
21/05/17 (Sun) 12:00 (Women's State League 4 East) 3     Whitehorse United SC   def.   Albert Park SC
22/05/17 (Mon) (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Red) 3     Bundoora United FC Gold   def.   Brunswick Zebras FC Green
22/05/17 (Mon) (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Red) Brunswick Zebras FC Green   def. by   Mill Park SC Yellow
22/05/17 (Mon) (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Red) Brunswick Zebras FC Green   def. by   Mitchell Rangers SC Blue
22/05/17 (Mon) 10:00 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Red) 3     Upfield SC   def.   Brunswick Zebras FC Green
22/05/17 (Mon) 10:00 (Sportsmart Boys' South 14B) 3     Chelsea FC   def.   Endeavour United SC
22/05/17 (Mon) 11:20 (Sportsmart Boys' North 14D) 3     Greenvale United SC Blue   def.   Upfield SC
22/05/17 (Mon) 12:30 (Sportsmart Boys' North 14D) Upfield SC   def. by   FC Birrarung Gold
22/05/17 (Mon) 12:45 (Sportsmart Boys' North 14D) Upfield SC   def. by   North City Wolves FC
27/05/17 (Sat) 13:00 (Women's Metro Sevens South Masters) 3     Brighton SC (VIC) Blue   def.   Brighton SC (VIC) Gold
27/05/17 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East) 3     Sandringham SC   def.   Middle Park FC
28/05/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) 3     Westvale SC Blue   def.   Moreland United SC
28/05/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' Metropolitan 20) 3     Westside Strikers Caroline Springs FC   def.   Casey Panthers SC 20 Boys
28/05/17 (Sun) 13:20 (Women's State League 2 South-East) 3     Whitehorse United SC   def.   Beaumaris SC
04/06/17 (Sun) 14:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters East) Healesville SC   def. by   South Yarra SC
09/06/17 (Fri) 19:30 (Summerland Men's Metropolitan Masters West) 3     Point Cook SC Blue   def.   Essendon United FC
11/06/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday West 8 Joeys Red)   Melton Phoenix FC Blue   vs   Sunbury United FC Red  
11/06/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 14E) 3     Glen Eira (Giants)   def.   Skye United FC
11/06/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' East 12 Joeys) 3     Glen Waverley SC Flames   def.   Monbulk Rangers SC Spells
11/06/17 (Sun) 10:15 (Sportsmart Boys' South 13E) 3     Mt Martha Red   def.   Brighton Centaurs
11/06/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 8 South-East) 3     Keysborough SC Metro   def.   Yarra Jets FC
11/06/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Girls' South-East 13-14D) 3     Bayside Argonauts FC   def.   Collingwood City FC
11/06/17 (Sun) 12:00 (ALDI Girls' Sunday North 11 Joeys Red)   Diamond Valley United SC Silver   vs   Kensington Junior Girls SC u11 Red  
11/06/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) 3     Mt Martha Maroon   def.   Mount Waverley City SC
11/06/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' West 13B) 3     Spring Hills FC Blue   def.   Tarneit United SC
11/06/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 1 South-East Reserves) Elwood City SC Reserves   def. by   Brighton SC
11/06/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 South) 3     Morwell Pegasus SC   def.   Sandringham SC
11/06/17 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' North-West 18B) 3     Campbellfield Lions Soccer Club   def.   Diamond Valley United SC
11/06/17 (Sun) 14:00 (Sportsmart Girls' North 15-16C) 3     Whittlesea Ranges FC   def.   Mitchell Rangers SC
11/06/17 (Sun) 15:30 (Women's State League 3 West) 3     RMIT FC   def.   Meadow Park SC
11/06/17 (Sun) 17:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters North) 3     Fitzroy City SC   def.   Banyule City SC
18/06/17 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Joeys Red)   Melton Phoenix FC   vs   Western Suburbs SC  
18/06/17 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday West 11 Joeys Red)   Brimbank Stallions FC   vs   Keilor Wolves SC  
18/06/17 (Sun) 11:00 (ALDI Girls' Sunday West 10 Joeys)   Melbourne Knights FC   vs   Gisborne SC  
18/06/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' West 16) 3     Cairnlea FC   def.   Brimbank Stallions FC Yellow
18/06/17 (Sun) 14:45 (Women's State League 4 West) 3     Kyneton District SC   def.   Spring Hills FC
18/06/17 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' North-West 18B) Diamond Valley United SC   def. by   Essendon Royals SC
23/06/17 (Fri) 19:00 (Women's State League 3 South) 3     Knox City FC   def.   Boronia SC
24/06/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 South Reserves) Bunyip District SC   def. by   Lyndale United FC
25/06/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 8 Joeys Red)   Fawkner SC Red   vs   Coonans Hill SC Blue  
25/06/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday South 7 Joeys/Wallabies)   White Star Dandenong SC   vs   Heatherton United SC  
25/06/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday North 10 Joeys Yellow)   Fawkner SC   vs   Essendon Royals SC  
25/06/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday North 11 Joeys Red)   Newmarket Phoenix FC   vs   Yarra Jets FC Red  
25/06/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday North 9 Kangaroos)   Fawkner SC Blue   vs   Northcote City FC  
25/06/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) 3     FC Birrarung Blue   def.   Heidelberg Stars SC
25/06/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' North 12 Joeys Blue) Newmarket Phoenix FC   def. by   FC Birrarung Green
25/06/17 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday North 11 Joeys Blue)   FC Clifton Hill   vs   North City Wolves FC  
25/06/17 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Kangaroos Red)   Melbourne Knights FC   vs   North Sunshine Eagles SC  
25/06/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' North 14C) 3     Greenvale United SC Green   def.   Heidelberg Stars SC Blue
25/06/17 (Sun) 11:00 (Women's State League 4 South) 3     Beaumaris SC   def.   Casey Comets FC
25/06/17 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' North 13D) 3     Bundoora United FC   def.   Heidelberg Stars SC
25/06/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Girls' North-West 13-14D) 3     Gisborne SC   def.   Craigieburn City FC
25/06/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Girls' South-East 13-14D) 3     Bayside Argonauts FC   def.   Dandenong Thunder SC
25/06/17 (Sun) 12:00 (Sportsmart Boys' South 13E) 3     Warragul United SC   def.   Brighton Phoenix
25/06/17 (Sun) 12:15 (Sportsmart Boys' West 13D) 3     Satellite City United SC Yellow   def.   Hoppers Crossing SC
25/06/17 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' East 15D) 3     Knox United SC   def.   Ashburton Utd
25/06/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' South 14A) Sandringham SC   def. by   Glen Eira (Condors)
25/06/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South 15-16C) 3     Peninsula Strikers Junior FC   def.   Chisholm United FC
25/06/17 (Sun) 13:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters North) 3     Whittlesea United SC   def.   Banyule City SC
25/06/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 5 South-East) 3     Kings Domain FC   def.   Glen Waverley SC Thirds
25/06/17 (Sun) 13:00 (Women's Metro Sevens South-East)   Healesville SC   vs   Manningham United Blues FC  
25/06/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 3 East) 3     Kings Domain FC   def.   Mount Waverley City SC
25/06/17 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' North 14D) 3     Diamond Valley United SC   def.   North City Wolves FC
25/06/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' North 15A) Sporting Whittlesea FC   def. by   Greenvale United SC
25/06/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Girls' North-West 13-14C) 3     Hoppers Crossing SC   def.   Greenvale United SC
25/06/17 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' East 15D) Healesville SC   def. by   Wonga Wizards JFC
25/06/17 (Sun) 15:00 (Women's State League 4 South) 3     Glen Eira (Sirens)   def.   Dandenong Thunder SC
25/06/17 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' North-West 18B) 3     Barnstoneworth United Junior FC (VIC)   def.   Diamond Valley United SC
25/06/17 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South-East 18B) 3     Mount Waverley City SC   def.   Mornington SC
25/06/17 (Sun) 19:30 (Summerland Men's Metropolitan Masters East) 3     Templestowe United FC   def.   Healesville SC
30/06/17 (Fri) 19:00 (Women's State League 3 South) 3     Knox City FC   def.   Casey Panthers SC
01/07/17 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Kangaroos Yellow)   Beaumaris Wolves   vs   Brighton Force  
01/07/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 East Reserves) 3     Ashburton United SC   def.   Old Camberwell Grammarians SC
02/07/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 13D) 3     Malvern City FC   def.   Boroondara Eagles FC (MC)
02/07/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 12 Joeys Red) 3     Harrisfield Hurricanes SC   def.   Sandringham Steel
02/07/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Blue) Elwood City SC   def. by   Clarinda United FC
02/07/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 12 Wallabies) 3     Ringwood City U12girls Orange   def.   Brighton Blue Lightning
02/07/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' South-East 13-14D) 3     Casey Panthers SC 13/14D Girls   def.   Riversdale SC
02/07/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 15-16A) 3     Casey Comets FC   def.   South Melbourne Womens FC
02/07/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 14B) Brighton Bulls   def. by   Glen Eira (Warriors)
02/07/17 (Sun) 12:15 (Sportsmart Boys' South 15C) 3     Chelsea FC   def.   Mornington SC
02/07/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Girls' East 15-16C) Boroondara Eagles FC (AV)   def. by   Monash City FC
02/07/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 14C) Bayside Argonauts FC   def. by   Berwick City Lions
02/07/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 8 South-East) Mazenod United Football Club   def. by   Endeavour United SC - 2nds
02/07/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 3 West) St Albans Saints SC   def. by   Hoppers Crossing SC
02/07/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 South) 3     Morwell Pegasus SC   def.   Brighton Bobcats
02/07/17 (Sun) 13:30 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) 3     Knox United SC   def.   Mount Waverley City SC
02/07/17 (Sun) 14:30 (Summerland Metropolitan League 7 North-West) 3     Point Cook SC   def.   Uni Hill Eagles FC
02/07/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Aspendale SC   def.   Collingwood City FC (CCFC)
02/07/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Dandenong South SC   def.   Old Melburnians SC
02/07/17 (Sun) 15:00 (Women's State League 2 South-East) 3     Mazenod United Football Club   def.   Brandon Park SC
02/07/17 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South-East 18B) Knox United SC   def. by   Mount Waverley City SC
02/07/17 (Sun) 15:15 (Women's State League 4 North) Diamond Valley United SC   def. by   Hume City FC
08/07/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 North-West Reserves) 3     Heidelberg Stars SC   def.   Melbourne City FC
09/07/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Red) 3     Ashburton Utd (GD)   def.   Riversdale SC
09/07/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South 12 Joeys) 3     Dandenong Thunder SC   def.   Hampton JSC Royals
09/07/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) 3     Mt Martha Maroon   def.   Mount Waverley City SC
09/07/17 (Sun) 12:15 (Sportsmart Boys' South 16B) Langwarrin SC   def. by   Berwick City SC
15/07/17 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Blue)   Beaumaris Tigers   vs   Hampton JSC Invaders  
16/07/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 7 Joeys Yellow)   Uni Hill Eagles FC   vs   Plenty Valley Lions FC  
16/07/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Green) 3     Wonga Wizards JFC   def.   Boroondara Eagles FC (JS)
16/07/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 12 Joeys Blue) Brighton Bulls   def. by   Heatherton United SC
16/07/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Joeys)   Wonga Wizards JFC Warriors   vs   Manningham United Blues FC  
16/07/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday North 10 Joeys Orange)   Brunswick Zebras FC Orange   vs   FC Birrarung Green  
16/07/17 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday South 11 Joeys Blue)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton SC Saints  
16/07/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies Blue) North Caulfield Junior FC Orange   def. by   Ashburton Utd
16/07/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' East 14C) 3     Chisholm United FC   def.   Riversdale SC
16/07/17 (Sun) 10:00 (Sportsmart Girls' North-West 13-14C) Williamstown SC   def. by   Spring Hills FC
16/07/17 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' East 12 Wallabies Red) 3     Monbulk Rangers SC Lions   def.   Boroondara Eagles FC (DT)
16/07/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Dandenong South SC   def.   Collingwood City FC (CCFC)
16/07/17 (Sun) 11:00 (Women's State League 4 West) 3     Castlemaine Goldfields FC   def.   Spring Hills FC
16/07/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 16B) 3     Glen Waverley PA   def.   East Kew Junior FC
16/07/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Girls' South 15-16B) 3     Mornington SC   def.   Brighton Barbarians
16/07/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 South) North Caulfield JFC Women B   def. by   Dandenong Thunder SC
16/07/17 (Sun) 14:00 (Women's State League 3 East) 3     Manningham United Blues FC   def.   Mount Waverley City SC
16/07/17 (Sun) 14:15 (Sportsmart Boys' North-West 17B) 3     Tarneit United SC   def.   Watsonia Heights FC
16/07/17 (Sun) 17:30 (Women's State League 2 North-West) 3     Templestowe United FC   def.   Maidstone United SC
22/07/17 (Sat) 10:00 (All Abilities - Kangaroos Metro League)   FFV State Team Yellow   vs   FFV State Team Green  
22/07/17 (Sat) 11:00 (All Abilities - Kangaroos Metro League)   Doveton SSS   vs   FFV State Team Yellow  
22/07/17 (Sat) 12:00 (All Abilities - Kangaroos Metro League)   FFV State Team Green   vs   Doveton SSS  
23/07/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Collingwood City FC (CCFC)   def.   Old Trinity Grammarians SC
23/07/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 8 South-East) 3     Keysborough SC Metro   def.   Mazenod United Football Club
23/07/17 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' South 13E) 3     Warragul United SC   def.   Brighton Centaurs
23/07/17 (Sun) 13:15 (Sportsmart Boys' South 17B) Brighton Mavericks   def.   Dingley Stars FC
23/07/17 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' Metropolitan 20) 3     Essendon Royals SC   def.   Casey Panthers SC 20 Boys
23/07/17 (Sun) 15:30 (Sportsmart Girls' North 15-16C) 3     Brunswick City SC   def.   Preston Lions FC
29/07/17 (Sat) 10:00 (ALDI Boys' Saturday South 7 Wallabies/Joeys)   Lyndale United Football Club   vs   Chelsea FC Blue  
29/07/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) 3     Keon Park FC   def.   Reservoir Yeti SC
29/07/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 South Reserves) 3     Somerville Eagles SC   def.   Dandenong Warriors FC
30/07/17 (Sun) 12:00 (Sportsmart Boys' North 15A) 3     FC Clifton Hill   def.   Sporting Whittlesea FC
30/07/17 (Sun) 13:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Blue)   Manningham United Blues FC   vs   Box Hill United Pythagoras SC  
30/07/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 15A) 3     Gippsland Football Club   def.   Beaumaris SC
30/07/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 1 South-East Reserves) 3     Casey Comets Women Reserves   def.   Elwood City SC Reserves
30/07/17 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' South 15C) 3     Peninsula Strikers Junior FC   def.   Chelsea FC Blue
30/07/17 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' West 16) 3     Point Cook SC   def.   Keilor Park SC Hawks
05/08/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 2 North-West Reserves) Sporting Whittlesea FC   def. by   Geelong Rangers SC
05/08/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 North-West Reserves) 3     Williamstown SC   def.   Heidelberg Stars SC
06/08/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday North 10 Kangaroos Red)   Whittlesea Ranges FC   vs   Sporting Whittlesea FC  
06/08/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' North 14D) North City Wolves FC   def. by   FC Clifton Hill
06/08/17 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday North 11 Joeys Blue)   Upfield SC   vs   Pascoe Vale FC Girls 11 Joeys  
06/08/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) Collingwood City FC (CCFC)   def. by   Mt Lilydale Old Collegians SC
06/08/17 (Sun) 11:00 (Women's Metro Sevens North-West) 3     Uni Hill Eagles FC   def.   Melton Phoenix FC
06/08/17 (Sun) 12:00 (Women's Metro Sevens North-West) Brimbank Stallions FC   def. by   Mitchell Rangers SC
06/08/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' South 15A) Mornington SC   def. by   Peninsula Strikers Junior FC
06/08/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 16C) 3     Sandringham Reds   def.   Mt Martha Mariners
06/08/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) 3     Gisborne SC   def.   Darebin United SC
06/08/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 8 South-East) 3     Springvale City SC   def.   Montrose SC
06/08/17 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' 18A Yellow) 3     Berwick City SC   def.   Chisholm United FC
13/08/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' East 12 Joeys Green) 3     Wonga Wizards JFC   def.   Ashburton Utd (JK)
13/08/17 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 13F) 3     Keysborough SC   def.   Sandringham Scorpions
13/08/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 14A) 3     Ashburton Utd (MB)   def.   Glen Waverley Gunners
13/08/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 12 Wallabies Yellow) 3     Mt Martha Red   def.   Elwood City SC Red
13/08/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 13C) 3     Langwarrin SC   def.   Hampton JSC Hammers
13/08/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Girls' Metropolitan 15-16B) 3     Fawkner SC   def.   Glen Waverley Girls Wolves
13/08/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' North 15-16C) Mitchell Rangers SC   def. by   Lalor United Junior SC
13/08/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 South) 3     Old Mentonians SC   def.   North Caulfield JFC Women B
13/08/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 14B) 3     Endeavour United SC   def.   Brighton Bulls
13/08/17 (Sun) 13:45 (Sportsmart Boys' South 14C) Mt Martha White   def. by   Keysborough SC
13/08/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 2 South-East) 3     Monash Uni Mens U23   def.   St Kilda SC
13/08/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 7 North-West) 3     Moonee Valley Knights FC   def.   Uni Hill Eagles FC
13/08/17 (Sun) 17:00 (Women's State League 4 South) 3     Casey Panthers SC State 4 Womens   def.   Elwood City SC
19/08/17 (Sat) 09:30 (ALDI Boys' Saturday South 10 Joeys Yellow)   Mornington SC Black   vs   Langwarrin SC  
19/08/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 West Reserves) 3     Surf Coast FC   def.   Newmarket Phoenix FC
19/08/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 South Reserves) Dandenong Warriors FC   def. by   Drouin Dragons SC
19/08/17 (Sat) 15:00 (Men's State League 4 West) 3     Surf Coast FC   def.   Newmarket Phoenix FC
20/08/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday West 10 Kangaroos Red)   Green Gully SC   vs   Essendon United FC Crusaders  
20/08/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 2 South-East) 3     Old Scotch SC   def.   St Kilda SC
20/08/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) 3     Cairnlea FC   def.   Gisborne SC
20/08/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) 3     Old Xaverians SC - Thirds   def.   Westvale SC Blue
20/08/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 13A) Clarinda United FC   def. by   Doveton SC
20/08/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' North 15A) 3     Bundoora United FC Gold   def.   Sporting Whittlesea FC
20/08/17 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' West 16) Gisborne SC   def. by   Point Cook SC
20/08/17 (Sun) 13:00 (Women's Metro Sevens North-West) Melton Phoenix FC   def. by   Brimbank Stallions FC
20/08/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 North) Watsonia Heights FC   def. by   Hume City FC
20/08/17 (Sun) 13:15 (Sportsmart Boys' North-West 18B) 3     Brimbank Stallions FC   def.   Barnstoneworth United Junior FC (VIC)
26/08/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 North-West Reserves) Melbourne City FC   def. by   Heidelberg Stars SC
26/08/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 South Reserves) 3     Somerville Eagles SC   def.   White Star Dandenong SC
27/08/17 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South 10 Joeys)   Hampton JSC Bolts   vs   Beaumaris SC  
27/08/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 7 North-West) 3     Castlemaine Goldfields FC   def.   Uni Hill Eagles FC
27/08/17 (Sun) 20:30 (Summerland Men's Metropolitan Masters West) Essendon United FC   vs   Essendon Royals SC
01/09/17 (Fri) 19:30 (Summerland Metropolitan League 3 North-West) 3     Hoppers Crossing SC   def.   Heidelberg Stars SC Thirds
02/09/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 West Reserves) 3     Newmarket Phoenix FC   def.   Western Eagles SC
02/09/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 5 North Reserves) 3     Uni Hill Eagles FC   def.   Mitchell Rangers SC
02/09/17 (Sat) 15:00 (Men's State League 4 West) 3     Newmarket Phoenix FC   def.   Western Eagles SC
03/09/17 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday West 7 Wallabies)   Fox St Blues FC Aqua   vs   West Point SC Blue  
03/09/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 4 North-West) 3     Melbourne University SC   def.   Yarraville FC
03/09/17 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' South 16B) 3     Casey Panthers   def.   Hampton Park United Sparrows FC
03/09/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' North 14D) 3     FC Birrarung Gold   def.   Diamond Valley United SC
03/09/17 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' South 15C) 3     Chelsea FC   def.   Chelsea FC Blue
03/09/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South-East 18B) 3     Mooroolbark SC   def.   South Springvale U18s
03/09/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) Aspendale SC   def. by   Ringwood City FC U15-16 girls Blue
03/09/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 8 South-East) Mazenod United Football Club   def. by   Springvale City SC
03/09/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 8 South-East) 3     Springvale City SC Red   def.   Montrose SC
03/09/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 1 North-West Reserves) 3     South Yarra SC   def.   Bundoora United FC
03/09/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 1 South-East Reserves) 3     Elwood City SC Reserves   def.   Monbulk Rangers SC
03/09/17 (Sun) 13:30 (Women's Metro Sevens North-West) 3     Melton Phoenix FC   def.   Satellite City United SC
03/09/17 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' North 15A) 3     Eltham Redbacks FC   def.   Sporting Whittlesea FC
03/09/17 (Sun) 14:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters East) 3     Healesville SC   def.   Central Park Rangers O35s
03/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters North) Heidelberg Eagles SC Red   def. by   Lalor United Senior FC
03/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 3 South-East) Endeavour United SC - 3rds   def. by   Albert Park SC
03/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Dandenong South SC   def.   Mt Lilydale Old Collegians SC
03/09/17 (Sun) 15:15 (Sportsmart Girls' South 15-16B) 3     Dandenong City SC   def.   Skye United FC
03/09/17 (Sun) 15:30 (Women's State League 4 North) 3     Hume City FC   def.   Craigieburn City FC
08/09/17 (Fri) 19:00 (Summerland Metropolitan League 4 North-West) 3     Balmoral FC   def.   Darebin United SC
09/09/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 North-West Reserves) 3     Whittlesea United SC   def.   Melbourne City FC
09/09/17 (Sat) 13:00 (Men's State League 4 East Reserves) 3     Whitehorse United SC   def.   Yarra Jets FC
09/09/17 (Sat) 13:00 (Sportsmart Boys' Metropolitan 20) 3     Mount Waverley City SC   def.   Westside Strikers Caroline Springs FC
10/09/17 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' West 13A) 3     Spring Hills FC   def.   Essendon United FC Yellow
10/09/17 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday West 11 Joeys Red)   Gisborne SC   vs   Spring Hills FC Red  
10/09/17 (Sun) 10:30 (ALDI Girls' Sunday North 11 Joeys Blue)   Heidelberg United SC   vs   Kensington Junior Girls SC u11 Blue  
10/09/17 (Sun) 11:00 (ALDI Girls' Sunday North 11 Joeys Blue)   Lalor United Junior SC   vs   Upfield SC  
10/09/17 (Sun) 11:00 (Summerland Metropolitan League 7 South-East) 3     Collingwood City FC (CCFC)   def.   Old Melburnians SC Flack
10/09/17 (Sun) 11:00 (Women's State League 4 South) Casey Comets FC   def. by   Monash Uni Womens 3rds
10/09/17 (Sun) 11:15 (Sportsmart Girls' East 15-16C) North Caulfield Junior FC   def. by   South Yarra SC
10/09/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' South 14C) 3     Berwick City Lions   def.   Sandringham SC
10/09/17 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' South 15B) 3     Rosebud Heart Junior SC   def.   Hampton JSC
10/09/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' Metropolitan 18) 3     Watsonia Heights FC   def.   Westside Strikers Caroline Springs FC
10/09/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South-East 15-16D) 3     Rosebud Heart Junior SC   def.   Aspendale SC
10/09/17 (Sun) 13:00 (Summerland Metropolitan League 6 South-East) 3     Montrose SC   def.   Baxter SC
10/09/17 (Sun) 13:00 (Women's Metro Sevens North-West) 3     Mitchell Rangers SC   def.   Brimbank Stallions FC
10/09/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 1 South-East Reserves) 3     Mooroolbark SC Reserves   def.   Elwood City SC Reserves
10/09/17 (Sun) 13:00 (Women's State League 4 South) North Caulfield JFC Women B   def. by   Glen Eira (Sirens)
10/09/17 (Sun) 14:30 (Sportsmart Boys' North 14A) Sporting Whittlesea FC   def. by   Bundoora United FC Orange
10/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Men's Metropolitan Masters East) 3     Juventus Old Boys SC   def.   Healesville SC
10/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) 3     Hume United FC   def.   Westvale SC Blue
10/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 5 North-West) 3     Sunbury United FC   def.   Darebin United SC
10/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 8 South-East) 3     Springvale City SC   def.   Aspendale SC
11/09/17 (Mon) 18:30 (Sportsmart Girls' North 12 Joeys) Nillumbik Junior SC   def. by   Fawkner SC
14/09/17 (Thu) 19:30 (Sportsmart Boys' East 17B) 3     Glen Waverley U17 Renegades   def.   Chisholm United FC Blue
17/09/17 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South-East 18B) Peninsula Strikers Junior FC   def. by   Monbulk Rangers SC Raptors
17/09/17 (Sun)
(Semi Final 1: North Winner vs. West Winner)
13:30 (Sportsmart Boys' 12 Kangaroos) 3     Bundoora United FC   def.   Essendon United FC Blue
17/09/17 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' South 15D) 3     Heatherton United SC   def.   Glen Eira (Eclipse)
17/09/17 (Sun) 13:30 (Sportsmart Girls' South 15-16C) Peninsula Strikers Junior FC   def. by   Berwick City SC
17/09/17 (Sun) 15:00 (Summerland Metropolitan League 5 South-East) 3     Peninsula Strikers Senior FC   def.   Old Camberwell Grammarians SC
17/09/17 (Sun)
(WSL4 Semi-Final: WSL4S 1st vs. WSL4E 1st)
15:10 (Women's State League Finals) 3     Morwell Pegasus SC   def.   Old Trinity Grammarians SC
17/09/17 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South 16C) Mount Eliza Blue   def. by   Pakenham United FC
24/09/17 (Sun) 11:00 (Women's Metro Sevens South-East) 3     Monash Uni Womens 7s   def.   St Kilda Soccer Club
24/09/17 (Sun)
(WSL3 Final: SF1 Winner vs. SF2 Winner)
12:00 (Women's State League Finals) 3     Moreland Zebras FC   def.   Knox City FC
24/09/17 (Sun) 13:00 (Women's Metro Sevens North-West)   Brimbank Stallions FC   vs   Melton Phoenix FC  
24/09/17 (Sun)
(WSL2/3 Playoff: Winner WSL3SvE Playoff vs. WSL2SE 8th)
14:30 (Women's State League Playoffs) 3     Ashburton United SC   def.   Brandon Park SC
24/09/17 (Sun)
(WSL2/3 Playoff: Winner WSL3NvW Playoff vs. WSL2NW 8th)
14:30 (Women's State League Playoffs) 3     Hoppers Crossing SC   def.   Yarraville FC