FFV-Metropolitan

Timber Ridge Reserve - Pitch 2

Venue Address:
Manningham United FC, Anthony Avenue, Doncaster
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
07/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   FC Bulleen Lions Blue  
07/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   FC Bulleen Lions Blue  
07/04/19 (Sun) 10:30 (Sportsmart Boys' East 14A) 2     Macedon Blues United FC - U14A   vs   Boroondara Eagles FC (ML)
07/04/19 (Sun) 12:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Macedon Blues United FC - U13/14B Girls   def. by   Glen Eira (Melinas)
07/04/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 15A) Macedon Blues United FC u15a   def. by   Collingwood City FC (JI)
14/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   Brandon Park SC  
14/04/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 8 Joeys Blue)   Macedon Blues United FC U8j green   vs   Ashburton United SC (JH)  
14/04/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) 1     Macedon Blues United FC u12k   def. by   Croydon City Arrows SC Hawks 10 
14/04/19 (Sun) 11:10 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) 3     Macedon Blues United FC U12w   def. by   Whitehorse United SC (Simon)
28/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Joeys Red)   Macedon Blues United FC U9w Paul R   vs   Brandon Park SC  
28/04/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) Macedon Blues United FC- U12W Girls   def. by   Knox City FC
28/04/19 (Sun) 11:00 (Metropolitan League 10 South-East) 3     Macedon Blues United FC - Metro 10   def.   Lynbrook Falcons Sports Club
28/04/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Girls' South-East 18) 3     Macedon Blues United FC - U18A Girls   def.   North Caulfield FC Girls U18 Gold
12/05/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   Oakleigh Cannons FC Sam  
12/05/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w Red   vs   Port Melbourne Soccer Club  
12/05/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   Box Hill United Pythagoras SC  
12/05/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w green   vs   Mazenod Victory Football Club  
12/05/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 15C) 2     Macedon Blues United FC U15c   vs   Knox United SC
12/05/19 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' East 16B) 8     Macedon Blues United FC U16b   def.   Glen Waverley Thunder United
12/05/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 17A) 3     Macedon Blues United FC- U17A Red - Cor   def.   Macedon Blues United FC U17A - Rob
19/05/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   Eastern Lions SC  
19/05/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC U9w blue   vs   Ashburton UTD (AD)  
19/05/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   Monash City FC  
19/05/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   North Caulfield FC Girls U11 Comets  
19/05/19 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   Oakleigh Cannons FC Mitch  
19/05/19 (Sun) 11:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   Malvern City FC  
19/05/19 (Sun) 12:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) 1     Macedon Blues United FC - U13/14B Girls   def. by   Rowville Eagles SC
19/05/19 (Sun) 13:30 (Sportsmart Boys' East 17A) 3     Macedon Blues United FC U17A - Rob   def.   Mount Waverley City SC Blue - U17 Nick
19/05/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Girls' South-East 18) Macedon Blues United FC - U18A Girls   vs   Chisholm United FC Paul
26/05/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) 3     Macedon Blues United FC- U12W Girls   def.   Glen Eira (Storm)
26/05/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) 1     Macedon Blues United FC u12k   def. by   Riversdale U12 Blue
26/05/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) Macedon Blues United FC U12w   def. by   Boronia SC Blue
26/05/19 (Sun) 11:20 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   Monash City FC  
26/05/19 (Sun) 11:20 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Boroondara Eagles FC (TVR)  
02/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   Ashburton Utd (MA)  
02/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   Knox United SC  
02/06/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   Monash City FC  
02/06/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) Macedon Blues United FC - U13/14B Girls   def. by   Bentleigh Greens SC
02/06/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South-East 18) 8     Macedon Blues United FC - U18A Girls   def.   Glen Eira (Fury)
02/06/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' South-East 20A) 2     Macedon Blues United FC U20a   vs   Nunawading City FC
09/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   FC Bulleen Lions Green  
09/06/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) 1     Macedon Blues United FC U12w   def. by   Mazenod Victory Football Club
09/06/19 (Sun) 10:10 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   Hampton Thunder  
09/06/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) 3     Macedon Blues United FC- U12W Girls   def.   Brighton The Bees
09/06/19 (Sun) 11:45 (Sportsmart Boys' East 14A) 2     Macedon Blues United FC - U14A   def. by   Ringwood City FC
09/06/19 (Sun) 13:15 (Sportsmart Boys' East 16B) 3     Macedon Blues United FC U16b   def.   Malvern City FC 16B
09/06/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' South-East 20A) Macedon Blues United FC U20a   def. by   Berwick City SC
16/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   Oakleigh Cannons FC George  
16/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   Chisholm United FC  
16/06/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   Knox United SC  
16/06/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) Macedon Blues United FC u12k   def. by   Boroondara Eagles FC (JW)
16/06/19 (Sun) 12:00 (Sportsmart Girls' South-East 18) 4     Macedon Blues United FC - U18A Girls   def.   South Yarra SC
16/06/19 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' South-East 20A) Macedon Blues United FC U20a   def. by   Whitehorse United SC (Jerry)
23/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   FC Bulleen Lions Blue  
23/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   Macedon Blues United FC U11w Blue  
23/06/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) 2     Macedon Blues United FC u12k   def. by   Ringwood City FC
23/06/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) 2     Macedon Blues United FC U12w   vs   Monbulk Rangers Spartans
23/06/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Boys' East 15A) 1     Macedon Blues United FC u15a   def. by   Glen Waverley Spartans
30/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   North Caulfield FC Boys U10 Tigers  
30/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   North Caulfield FC Boys U11 Tigers  
30/06/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   North Caulfield FC Boys U11 Rockets  
30/06/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Collingwood City FC (Roberto and Adam)  
30/06/19 (Sun) 11:00 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   FC Bulleen Lions Green  
30/06/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) 10     Macedon Blues United FC- U12W Girls   def.   North Caulfield FC Girls U12 Blaze
30/06/19 (Sun) 12:10 (Sportsmart Boys' East 15C) 1     Macedon Blues United FC U15c   def. by   Ashburton Utd (SK)
30/06/19 (Sun) 13:40 (Sportsmart Boys' East 16A) 3     Macedon Blues United FC u16a   def.   Nunawading City FC
30/06/19 (Sun) 15:15 (Sportsmart Boys' East 17A) 3     Macedon Blues United FC U17A - Rob   vs   Glen Waverley SC
14/07/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   Ashburton United SC (FH)  
14/07/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) 1     Macedon Blues United FC u12k   def. by   Nunawading City FC
14/07/19 (Sun) 11:10 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) 5     Macedon Blues United FC- U12W Girls   def.   Langwarrin SC
14/07/19 (Sun) 15:00 (Sportsmart Boys' South-East 20A) 2     Macedon Blues United FC U20a   def. by   Casey Comets FC
21/07/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U9k   vs   Old Scotch SC  
21/07/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w green   vs   Monash City FC  
21/07/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC U9w blue   vs   Malvern City FC  
21/07/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday East 9 )   Macedon Blues United FC - U9W Girls - Ray   vs   South Melbourne Womens FC  
21/07/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Boys' East 14A) Macedon Blues United FC - U14A   def. by   Richmond SC
21/07/19 (Sun) 12:30 (Sportsmart Boys' East 15A) 1     Macedon Blues United FC u15a   def. by   Whitehorse United SC (Luke M)
21/07/19 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' East 16A) 3     Macedon Blues United FC u16a   def.   Mazenod Victory FC
21/07/19 (Sun) 15:30 (Sportsmart Boys' East 18A) 3     Macedon Blues United FC U18a   def.   Ringwood City FC
28/07/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday East 11 Joeys)   Macedon Blues United FC - U11 J Girls - Tara   vs   Whitehorse United SC (Domenic)  
28/07/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) 1     Macedon Blues United FC U12w   def.   Montrose SC
28/07/19 (Sun) 11:20 (ALDI Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green)   Macedon Blues United FC U10k   vs   Box Hill United Pythagoras SC  
04/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   East Kew FC Justice League  
04/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   Eastern Lions SC  
04/08/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   Port Melbourne Soccer Club  
04/08/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   East Kew Panthers  
04/08/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South-East 13-14B) 3     Macedon Blues United FC - U13/14B Girls   def.   Ashburton United SC
18/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   FC Bulleen Lions Blue  
18/08/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) 2     Macedon Blues United FC U12w   def. by   Knox United SC
18/08/19 (Sun) 10:10 (ALDI Boys' Sunday East 10 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC- U10W   vs   Middle Park FC Gold (Patrick)  
18/08/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) Macedon Blues United FC u12k   def. by   North Caulfield FC Boys U12 Rockets
18/08/19 (Sun) 11:20 (Sportsmart Boys' East 15C) 1     Macedon Blues United FC U15c   def. by   Glen Waverley U15 MT
18/08/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' East 13C) 1     Macedon Blues United FC - U13   def. by   Knox City FC U13 Blue
18/08/19 (Sun) 14:30 (Sportsmart Boys' East 16B) 1     Macedon Blues United FC U16b   def. by   Riversdale U16 Blue
25/08/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11W red   vs   Brandon Park SC  
25/08/19 (Sun) 10:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U11w Blue   vs   Eastern Lions SC  
25/08/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Kangaroos Green) 4     Macedon Blues United FC u12k   def.   Whitehorse United SC (John K)
25/08/19 (Sun) 11:15 (Sportsmart Boys' East 15A) 2     Macedon Blues United FC u15a   def. by   North Caulfield FC U15 Colts
25/08/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Girls' South-East 18) 3     Macedon Blues United FC - U18A Girls   def.   Bentleigh Greens SC
01/09/19 (Sun) 09:00 (ALDI Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue)   Macedon Blues United FC U11K   vs   Box Hill United Pythagoras SC Blue  
01/09/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' Sunday East 12 Wallabies Yellow) 2     Macedon Blues United FC U12w   def. by   Monash City FC
01/09/19 (Sun) 10:10 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Blue)   Macedon Blues United FC U9w blue   vs   Box Hill United Pythagoras SC  
01/09/19 (Sun) 10:10 (ALDI Girls' Sunday South-East 11 Kangaroos/Wallabies)   Macedon Blues United FC - U11K Comets - Girls   vs   Glen Eira (Bubs)  
01/09/19 (Sun) 11:30 (ALDI Boys' Sunday East 9 Wallabies Red)   Macedon Blues United FC U9w Red   vs   Port Melbourne Soccer Club  
01/09/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Girls' South-East 12 Wallabies) Macedon Blues United FC- U12W Girls   def. by   Nunawading City FC A
01/09/19 (Sun) 14:00 (Sportsmart Boys' East 16B) 1     Macedon Blues United FC U16b   def.   Knox United SC
08/09/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' 14C Finals) 3     Mooroolbark SC   def.   Keysborough SC
08/09/19 (Sun) 10:50 (Sportsmart Girls’ 13-14C Finals) Beaumaris SC   def. by   South Melbourne Womens FC
08/09/19 (Sun) 12:45 (Sportsmart Boys' 13E Finals) 2     Newmarket Phoenix FC   def.   Casey Comets FC