FFV-Metropolitan

Shipston Reserve - Pitch 1

Venue Address:
Bayside Argonauts FC, Crawford Street, Cheltenham
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
06/04/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Joeys Orange)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton Red Roadrunners  
06/04/19 (Sat) 10:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Green)   Bayside Argonauts FC   vs   East Bentleigh U10 Scorpions  
06/04/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves) 2     Bayside Argonauts FC   def.   Collingwood City FC
06/04/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East) Bayside Argonauts FC   def. by   Collingwood City FC
07/04/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South 10 Joeys)   Bayside Argonauts FC   vs   Mt Martha Girls U10 Mariners  
07/04/19 (Sun) 13:30 (Men's Metropolitan Masters South) Bayside Argonauts FC   def. by   Kingston City FC
14/04/19 (Sun) 09:30 (Sportsmart Girls' South 15-16C) Bayside Argonauts FC   def. by   Casey Panthers SC
14/04/19 (Sun) 11:15 (Sportsmart Girls' South-East 15-16B) 4     Bayside Argonauts FC   def.   Aspendale SC
14/04/19 (Sun) 13:00 (Women's State League 3 South) 4     Bayside Argonauts FC   def.   Old Mentonians SC
20/04/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves) 4     Bayside Argonauts FC   def. by   Middle Park FC
20/04/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East) 1     Bayside Argonauts FC   def.   Middle Park FC
27/04/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Green)   Bayside Argonauts FC   vs   Parkmore SC  
27/04/19 (Sat) 10:00 (Sportsmart Boys' Saturday South 12 Joeys Green) 4     Bayside Argonauts FC   def.   Glen Eira (Velocity)
27/04/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves) 4     Bayside Argonauts FC   def.   Diamond Valley United SC
27/04/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East) 1     Bayside Argonauts FC   def.   Diamond Valley United SC
28/04/19 (Sun) 11:30 (Sportsmart Girls' South-East 15-16B) 2     Bayside Argonauts FC   def. by   Ashburton United SC (N.O)
05/05/19 (Sun) 15:00 (Men's Metropolitan Masters South) 3     Bayside Argonauts FC   vs   Kingston City FC
11/05/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Joeys Orange)   Bayside Argonauts FC   vs   Berwick City Sharks  
11/05/19 (Sat) 10:00 (ALDI Boys' Saturday South 11 Wallabies Blue)   Bayside Argonauts FC   vs   Baxter SC  
12/05/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Girls' South 15-16C) 2     Bayside Argonauts FC   vs   FC Noble Hurricanes
12/05/19 (Sun) 12:00 (Women's State League 3 South) 2     Bayside Argonauts FC   def. by   Caulfield United Cobras SC
18/05/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Green)   Bayside Argonauts FC   vs   Sandringham Strikers  
18/05/19 (Sat) 10:00 (Sportsmart Boys' Saturday South 12 Joeys Green) 2     Bayside Argonauts FC   def.   Glen Eira (Samurai)
18/05/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves) 1     Bayside Argonauts FC   vs   Whitehorse United SC
18/05/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East) 2     Bayside Argonauts FC   def. by   Whitehorse United SC
19/05/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 13E) 2     Bayside Argonauts FC   def. by   Casey Comets FC
19/05/19 (Sun) 10:45 (Sportsmart Girls' South 13-14D) 4     Bayside Argonauts FC   def.   Casey Panthers SC
19/05/19 (Sun) 12:00 (Women's State League 3 South) 4     Bayside Argonauts FC   def.   Boronia SC
19/05/19 (Sun) 15:00 (Men's Metropolitan Masters South) 3     Bayside Argonauts FC   def.   Caulfield United Cobras SC
25/05/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Joeys Orange)   Bayside Argonauts FC   vs   Casey Panthers SC  
25/05/19 (Sat) 10:00 (ALDI Boys' Saturday South 11 Wallabies Blue)   Bayside Argonauts FC   vs   Peninsula Strikers JFC - mambas  
26/05/19 (Sun) 10:00 (ALDI Girls' Sunday South 10 Joeys)   Bayside Argonauts FC   vs   Glen Eira (Mindys)  
26/05/19 (Sun) 11:00 (Sportsmart Girls' South 13-14D) 1     Bayside Argonauts FC   def.   Mt Martha Girls U13/14 Destroyers
01/06/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Green)   Bayside Argonauts FC   vs   Elwood City SC  
01/06/19 (Sat) 10:00 (Sportsmart Boys' Saturday South 12 Joeys Green) 1     Bayside Argonauts FC   def.   Brighton Blue Thunder
01/06/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves) Bayside Argonauts FC   def. by   Ashburton United SC
01/06/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East) Bayside Argonauts FC   def. by   Ashburton United SC
02/06/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Girls' South 15-16C) 5     Bayside Argonauts FC   def.   Bunyip District SC
02/06/19 (Sun) 12:00 (Women's State League 3 South) 1     Bayside Argonauts FC   def. by   Beaumaris SC
08/06/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Joeys Orange)   Bayside Argonauts FC   vs   Caulfield United Cobras SC  
09/06/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 13E) 1     Bayside Argonauts FC   def.   Aspendale SC
15/06/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Green)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton Banshees  
15/06/19 (Sat) 10:00 (ALDI Boys' Saturday South 11 Wallabies Blue)   Bayside Argonauts FC   vs   Aspendale Bounty Hunters  
16/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South 10 Joeys)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton Blue Waves  
16/06/19 (Sun) 10:30 (Sportsmart Girls' South 13-14D) Bayside Argonauts FC   def. by   Brighton Wave
16/06/19 (Sun) 12:00 (Women's State League 3 South) 13     Bayside Argonauts FC   def.   Narre Warren City FC
16/06/19 (Sun) 15:00 (Men's Metropolitan Masters South) Bayside Argonauts FC   vs   Beaumaris SC
23/06/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South 10 Joeys)   Bayside Argonauts FC   vs   Mt Martha Girls U10 Mariners  
23/06/19 (Sun) 10:45 (Sportsmart Girls' South 12 Joeys Blue) 5     Bayside Argonauts FC   def.   Seaford United SC
23/06/19 (Sun) 12:00 (Women's State League 3 South) 2     Bayside Argonauts FC   def.   Casey Panthers SC
29/06/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves)   Bayside Argonauts FC   vs   Frankston Pines FC  
29/06/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East)   Bayside Argonauts FC   vs   Frankston Pines FC  
30/06/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' South 13E)   Bayside Argonauts FC   vs   Skye United FC  
30/06/19 (Sun) 11:15 (Sportsmart Girls' South-East 15-16B)   Bayside Argonauts FC   vs   Peninsula Strikers Junior FC  
30/06/19 (Sun) 15:00 (Men's Metropolitan Masters South)   Bayside Argonauts FC   vs   Mornington SC  
07/07/19 (Sun) 13:00 (Men's Metropolitan Masters South)   Bayside Argonauts FC   vs   Bentleigh Greens SC  
13/07/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Joeys Orange)   Bayside Argonauts FC   vs   Hampton Platypus  
13/07/19 (Sat) 10:00 (ALDI Boys' Saturday South 9 Wallabies Blue)   Bayside Argonauts FC   vs   Langwarrin SC  
13/07/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves)   Bayside Argonauts FC   vs   South Yarra SC  
13/07/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East)   Bayside Argonauts FC   vs   South Yarra SC  
14/07/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' South-East 15-16B)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton Hailstorm  
14/07/19 (Sun) 12:00 (Women's State League 3 South)   Bayside Argonauts FC   vs   Monash Uni Womens 2nds  
21/07/19 (Sun) 09:00 (ALDI Girls' Sunday South 10 Joeys)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton Blue Bolts  
21/07/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Boys' South 13E)   Bayside Argonauts FC   vs   Caulfield United Cobras  
21/07/19 (Sun) 15:00 (Men's Metropolitan Masters South)   Bayside Argonauts FC   vs   White Star Dandenong SC Masters  
27/07/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves)   Bayside Argonauts FC   vs   Skye United FC Reserves  
27/07/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East)   Bayside Argonauts FC   vs   Skye United FC Seniors  
28/07/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Girls' South 13-14D)   Bayside Argonauts FC   vs   South Springvale SC  
28/07/19 (Sun) 11:15 (Sportsmart Girls' South 15-16C)   Bayside Argonauts FC   vs   Westernport SC  
03/08/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 10 Wallabies Green)   Bayside Argonauts FC   vs   Beaumaris Vipers  
03/08/19 (Sat) 10:00 (Sportsmart Boys' Saturday South 12 Joeys Green)   Bayside Argonauts FC   vs   East Bentleigh U12 Titans  
03/08/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves)   Bayside Argonauts FC   vs   Monash Uni Mens Reserves  
03/08/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East)   Bayside Argonauts FC   vs   Monash Uni Mens Seniors  
04/08/19 (Sun) 09:00 (Sportsmart Boys' South 13E)   Bayside Argonauts FC   vs   Pakenham United FC Yellow  
04/08/19 (Sun) 10:10 (Sportsmart Girls' South-East 15-16B)   Bayside Argonauts FC   vs   Ashburton United SC  
04/08/19 (Sun) 12:00 (Women's State League 3 South)   Bayside Argonauts FC   vs   Mornington SC  
11/08/19 (Sun) 13:00 (Men's Metropolitan Masters South)   Bayside Argonauts FC   vs   Caulfield United Cobras SC  
17/08/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Joeys Orange)   Bayside Argonauts FC   vs   Elwood City SC  
18/08/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' South 13E)   Bayside Argonauts FC   vs   East Bentleigh U13 Lightning  
18/08/19 (Sun) 12:00 (Sportsmart Boys' South 16C)   Bayside Argonauts FC   vs   Endeavour United SC  
24/08/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton SC Reserves  
24/08/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton SC Firsts  
25/08/19 (Sun) 11:00 (Women's State League 3 South)   Bayside Argonauts FC   vs   Casey Comets FC  
25/08/19 (Sun) 13:00 (Sportsmart Boys' South 16C)   Bayside Argonauts FC   vs   Pakenham United FC  
31/08/19 (Sat) 09:00 (ALDI Boys' Saturday South 8 Joeys Orange)   Bayside Argonauts FC   vs   Berwick City Bears  
31/08/19 (Sat) 10:00 (Sportsmart Boys' Saturday South 12 Joeys Green)   Bayside Argonauts FC   vs   Brighton Tornadoes  
01/09/19 (Sun) 10:00 (Sportsmart Boys' South 13E)   Bayside Argonauts FC   vs   Chelsea FC Wildcats  
07/09/19 (Sat) 13:00 (Men's State League 3 South-East Reserves)   Bayside Argonauts FC   vs   Elwood City SC  
07/09/19 (Sat) 15:00 (Men's State League 3 South-East)   Bayside Argonauts FC   vs   Elwood City SC