Waverley Park - Oval No.2 (Synthetic)

Venue Address
Cnr Bondi Rd, Park Pde & Birrell St

Bondi
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
06/04/18 (Fri) 19:00 (Men's Championship First Grade) 3     Waverley Old Boys Championship First Grade   def.   Glebe Gorillas FC Championship First Grade
07/04/18 (Sat) 14:00 (U14 Championship 2018) 6     Maccabi Hakoah U14 A   def.   Glebe Wanderers U14
07/04/18 (Sat) 15:30 (U14 Division 02 2018) 4     Maccabi Hakoah U14 B   def.   Pagewood Botany FC U14 D
08/04/18 (Sun) 11:00 (Women's Division 4) 5     Queens Park FC AAW4   def.   Maccabi Hakoah AAW4 A
08/04/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 3) 5     Queens Park FC AAM3   def.   UNSW AAM3
08/04/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 1) 2     Waverley Old Boys AAM1   def.   Barnstoneworth United FC AAM1
15/04/18 (Sun) 11:00 (Women's Division 5) 3     Queens Park FC AAW5   def.   Pagewood Botany FC AAW5
15/04/18 (Sun) 13:00 (Women's Division 4) 5     Queens Park FC AAW4   def.   Maccabi Hakoah AAW4 B
15/04/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 4) 3     Waverley Old Boys AAM4   def.   UNSW AAM4
20/04/18 (Fri) 19:00 (Men's Championship First Grade) 5     Waverley Old Boys Championship First Grade   def.   Glebe Wanderers Championship First Grade
21/04/18 (Sat) 10:45 (U18 Championship 2018) 1     Maccabi Hakoah U18 White*   def. by   Maccabi Hakoah U18 Green*
21/04/18 (Sat) 13:00 (Men's Championship Reserve Grade) 2     Waverley Old Boys Championship Reserve Grade   vs   Glebe Wanderers Championship Reserve Grade
22/04/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 5) 4     Queens Park FC AAM5   def.   Lokomotiv Cove AAM5 B
22/04/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 3) Queens Park FC AAM3   def. by   Coogee United FC AAM3
22/04/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 4) 2     Waverley Old Boys AAM4   def.   Dunbar Rovers FC AAM4
27/04/18 (Fri) 19:00 (O35 Championship ) 5     Dunbar Rovers FC O35M A   def.   Mascot Kings O35M
28/04/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 02 2018) 2     Maccabi Hakoah U13 Eagles   def.   South East Eagles U13*
28/04/18 (Sat) 15:15 (U14 Division 02 2018) 1     Maccabi Hakoah U14 B   def.   Maroubra United U14*
29/04/18 (Sun) 11:00 (O45 Division 2) 7     Queens Park FC O45M   def.   Maroubra United O45M Gold
29/04/18 (Sun) 13:00 (Women's Division 2) Queens Park FC AAW2   def. by   Coogee United FC AAW2
29/04/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 1) 1     Waverley Old Boys AAM1   def. by   Maccabi Hakoah AAM1 A
04/05/18 (Fri) 19:00 (Men's Championship First Grade) 4     Waverley Old Boys Championship First Grade   def.   Pagewood Botany FC Championship First Grade
05/05/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 03 2018) 3     Maccabi Hakoah U13 Amigos   def.   Maroubra United U13 Red
05/05/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) 4     Maccabi Hakoah U14 A   def.   Heffron Hawks U14 Yellow
06/05/18 (Sun) 11:30 (G16 Championship 2018) Queens Park FC G16 Barcelona Red   def. by   Easts FC G16 Blue
06/05/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 5) 1     Queens Park FC AAM5   def. by   Mascot Kings AAM5
06/05/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 9) 4     Waverley Old Boys AAM9   def.   Lokomotiv Cove AAM9 B
11/05/18 (Fri) 19:00 (O35 Championship ) 4     Dunbar Rovers FC O35M A   def.   Pagewood Botany FC O35M
12/05/18 (Sat) 13:00 (U12 Championship 2018) 2     Maccabi Hakoah U12   def. by   Easts FC U12 Dynamo
12/05/18 (Sat) 14:00 (U14 Division 02 2018) 5     Maccabi Hakoah U14 B   def.   Pagewood Botany FC U14 C
12/05/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) 1     Maccabi Hakoah U14 A   vs   Redfern Raiders U14*
13/05/18 (Sun) 09:30 (G16 Championship 2018) Queens Park FC G16 Barcelona Red   def. by   Queens Park FC G16 Barcelona Black
13/05/18 (Sun) 11:00 (O35 Division 2) Queens Park FC O35M   def. by   Dunbar Rovers FC O35M B
13/05/18 (Sun) 13:00 (Women's Division 2) Queens Park FC AAW2   def. by   Pagewood Botany FC AAW2
13/05/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 1) 4     Waverley Old Boys AAM1   def.   Mascot Kings AAM1
18/05/18 (Fri) 19:00 (G12 Championship 2018) 1     Waverley Old Boys G12 Strikers   def. by   Waverley Old Boys G12 Phoenix
19/05/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 03 2018) 6     Maccabi Hakoah U13 Amigos   def.   Queens Park FC U13 Dragons
19/05/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) Maccabi Hakoah U14 B   def. by   Redfern Raiders U14*
20/05/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 4) 1     Queens Park FC AAM4   def. by   Heffron Hawks AAM4
20/05/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 3) 4     Queens Park FC AAM3   def.   Dunbar Rovers FC AAM3
20/05/18 (Sun) 15:00 (O35 Division 2) 1     Waverley Old Boys O35M   def. by   Maroubra United O35M
25/05/18 (Fri) 19:00 (O35 Championship ) 9     Dunbar Rovers FC O35M A   def.   Coogee United FC O35M A
26/05/18 (Sat) 13:00 (Men's Championship Reserve Grade) 1     Waverley Old Boys Championship Reserve Grade   vs   Randwick City FC Championship Reserve Grade
26/05/18 (Sat) 15:00 (Men's Championship First Grade) 3     Waverley Old Boys Championship First Grade   def.   Randwick City FC Championship First Grade
27/05/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 7) 2     Queens Park FC AAM7   def.   Lions FC AAM7 White
27/05/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 6) 4     Queens Park FC AAM6   def.   Maroubra United AAM6
27/05/18 (Sun) 15:00 (Women's Division 3) 1     Waverley Old Boys AAW3   def. by   Easts FC AAW3
02/06/18 (Sat) 13:00 (U12 Championship 2018) 1     Maccabi Hakoah U12   def. by   Pagewood Botany FC U12 A
02/06/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 02 2018) 2     Maccabi Hakoah U13 Eagles   vs   Pagewood Botany FC U13 C
02/06/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) Maccabi Hakoah U14 A   def. by   Dunbar Rovers FC U14 A*
03/06/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 4) Queens Park FC AAM4   def. by   Coogee United FC AAM4 A
03/06/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 3) 3     Queens Park FC AAM3   def.   Maccabi Hakoah AAM3 B
03/06/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 6) 4     Waverley Old Boys AAM6   def.   Queens Park FC AAM6
09/06/18 (Sat) 13:00 (Men's Championship Reserve Grade) 2     Waverley Old Boys Championship Reserve Grade   def.   Lokomotiv Cove Championship Reserve Grade
09/06/18 (Sat) 15:00 (Men's Championship First Grade) 1     Waverley Old Boys Championship First Grade   def. by   Lokomotiv Cove Championship First Grade
10/06/18 (Sun) 11:00 (O45 Division 2) 1     Queens Park FC O45M   def. by   Redfern Raiders O45M
10/06/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 6) Queens Park FC AAM6   vs   UNSW AAM6
10/06/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 4) 1     Waverley Old Boys AAM4   def.   Queens Park FC AAM4
16/06/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 03 2018) 4     Maccabi Hakoah U13 Amigos   def.   Pagewood Botany FC U13 E
16/06/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) Maccabi Hakoah U14 A   def. by   Redfern Raiders U14*
17/06/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 5) 8     Queens Park FC AAM5   def.   Heffron Hawks AAM5
17/06/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 4) 1     Queens Park FC AAM4   def. by   Dunbar Rovers FC AAM4
17/06/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 1) Waverley Old Boys AAM1   def. by   South East Eagles AAM1
23/06/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 03 2018) 6     Maccabi Hakoah U13 Amigos   def.   Maroubra United U13 Red
23/06/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) 6     Maccabi Hakoah U14 A   def.   Maccabi Hakoah U14 B
24/06/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 8) 2     Queens Park FC AAM8   def.   Heffron Hawks AAM8
24/06/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 9) 3     Queens Park FC AAM9   def.   Lokomotiv Cove AAM9 B
24/06/18 (Sun) 15:00 (Women's Division 3) 2     Waverley Old Boys AAW3   def.   Queens Park FC AAW3
30/06/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 02 2018) 5     Maccabi Hakoah U13 Eagles   def.   Queens Park U13 Rangers
30/06/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) 2     Maccabi Hakoah U14 A   def.   Dunbar Rovers FC U14 A*
01/07/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 4) 3     Queens Park FC AAM4   def.   Coogee United FC AAM4 B
01/07/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 3) 1     Queens Park FC AAM3   def.   Maccabi Hakoah AAM3 A
01/07/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 6) 3     Waverley Old Boys AAM6   vs   Heffron Hawks AAM6
06/07/18 (Fri) 19:00 (O35 Championship ) 3     Dunbar Rovers FC O35M A   def.   Coogee United FC O35M A
07/07/18 (Sat) 14:00 (U13 Division 03 2018) 4     Maccabi Hakoah U13 Amigos   def.   Pagewood Botany FC U13 F
08/07/18 (Sun) 11:00 (O45 Division 2) 5     Queens Park FC O45M   def.   Randwick City FC O45M Wanderers
08/07/18 (Sun) 13:00 (Women's Division 2) 2     Queens Park FC AAW2   def. by   Maccabi Hakoah AAW2
08/07/18 (Sun) 15:00 (Women's Division 4) 4     Waverley Old Boys AAW4   def.   Coogee United FC AAW4
15/07/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 5) 3     Queens Park FC AAM5   def. by   UNSW AAM5
15/07/18 (Sun) 13:00 (O35 Division 2) 1     Queens Park FC O35M   vs   Waverley Old Boys O35M
15/07/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 9) 7     Waverley Old Boys AAM9   def.   Lokomotiv Cove AAM9 A
22/07/18 (Sun) 11:00 (Women's Division 3) Queens Park FC AAW3   def. by   South East Eagles AAW3
22/07/18 (Sun) 13:00 (Women's Division 2) Queens Park FC AAW2   def. by   Lokomotiv Cove AAW2
22/07/18 (Sun) 15:00 (Women's Division 2) 2     Waverley Old Boys AAW2   def.   Pagewood Botany FC AAW2
25/07/18 (Wed) 18:30 (Women's Division 3) Queens Park FC AAW3   vs   Sydney Uni AAW3
27/07/18 (Fri) 19:00 (O35 Championship ) 3     Dunbar Rovers FC O35M A   def.   Pagewood Botany FC O35M
28/07/18 (Sat) 14:15 (U14 Championship 2018) 1     Maccabi Hakoah U14 B   def. by   Glebe Wanderers U14
28/07/18 (Sat) 15:30 (U13 Division 03 2018) 4     Maccabi Hakoah U13 Amigos   def.   Waverley Old Boys U13
29/07/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 6) 2     Queens Park FC AAM6   vs   Lokomotiv Cove AAM6
29/07/18 (Sun) 13:00 (Women's Division 4) 5     Queens Park FC AAW4   def.   South East Eagles AAW4
29/07/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 1) 1     Waverley Old Boys AAM1   def. by   Dunbar Rovers FC AAM1
04/08/18 (Sat) 15:15 (U14 Championship 2018) 1     Maccabi Hakoah U14 B   vs   Maccabi Hakoah U14 A
05/08/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 7) 1     Queens Park FC AAM7   def. by   Heffron Hawks AAM7
05/08/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 4) 1     Queens Park FC AAM4   vs   Lokomotiv Cove AAM4
11/08/18 (Sat)
(Semi Final 1)
15:15 (U13 Division 03 2018) 6     Maccabi Hakoah U13 Amigos   def.   Waverley Old Boys U13
12/08/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 7) 3     Queens Park FC AAM7   vs   Lions FC AAM7 Green
12/08/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 8) 2     Queens Park FC AAM8   def. by   South East Eagles AAM8
12/08/18 (Sun) 15:00 (Men's Division 1) 4     Waverley Old Boys AAM1   def.   Coogee United FC AAM1 B
19/08/18 (Sun) 11:00 (Men's Division 8) Queens Park FC AAM8   def. by   Lokomotiv Cove AAM8
19/08/18 (Sun) 13:00 (Men's Division 6) Queens Park FC AAM6   def. by   Waverley Old Boys AAM6
19/08/18 (Sun) 15:00 (O35 Division 2) 1     Waverley Old Boys O35M   def. by   Queens Park FC O35M
24/08/18 (Fri) 19:00 (O35 Championship ) 5     Dunbar Rovers FC O35M A   def.   UNSW O35M
26/08/18 (Sun) 11:00 (O45 Division 2) 6     Queens Park FC O45M   def.   Randwick City FC O45M Wanderers
26/08/18 (Sun)
(Semi Final 2)
12:45 (Men's Division 7) 1     Queens Park FC AAM7   def. by   Lions FC AAM7 Green
26/08/18 (Sun)
(Preliminary)
14:45 (Women's Division 2) 3     Waverley Old Boys AAW2   def.   Pagewood Botany FC AAW2
02/09/18 (Sun)
(Preliminary)
10:00 (Men's Division 8) 1     Lokomotiv Cove AAM8   def. by   Queens Park FC AAM8
02/09/18 (Sun)
(Preliminary)
12:15 (Men's Division 7) 5     Queens Park FC AAM7   def.   Lions FC AAM7 White
02/09/18 (Sun)
(Semi Final 2)
14:30 (Men's Division 3) 2     Queens Park FC AAM3   def.   Maccabi Hakoah AAM3 A