Michaels Ave 6 (DTA) (Football Turf, see rules for use)

Venue Address
Michaels Ave

Ellerslie
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
03/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kakariki (Yellow)   vs   Ellerslie AFC T7 Kakapo (Gold)  
03/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kotuku (White)   vs   St Michaels T7 Falcons  
03/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Takahe (Black)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Orcas  
03/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Remuera Primary T7 Eagles (Blue)   vs   Onehunga Sports T7 Jedis  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Piopio (White)   vs   Ellerslie AFC T7 Kotuku (White)  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   St Michaels T7 Falcons   vs   Ellerslie AFC T7 Kiwi (Bottle Green)  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Takahe (Black)   vs   Ellerslie AFC T7 Kakariki (Yellow)  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Pink (Royal Blue)   vs   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Condors (Green)  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kakariki (Yellow)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Orcas  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Remuera Primary T7 Eagles (Blue)   vs   Ellerslie AFC T7 Weka (Light Blue)  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   St Michaels T7 7th Girls Swans   vs   Onehunga Sports T7 Girls Rock  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kea (Black)   vs   Onehunga Sports T7 Sharks  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Pumas (Bottle Green)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Panthers  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Titans   vs   Remuera Primary T8 Ninja (Royal Blue)  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   St Michaels T7 7th Girls Swans   vs   St Michaels T7 Pukeko  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kereru (Emerald Green)   vs   Ellerslie AFC T7 Piopio (White)  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Ruru (Red)   vs   Onehunga Sports T7 Girls Rock  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kiwi (Bottle Green)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Sharks  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 9th Girls Poppies (Royal Blue)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Panthers  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Cougars (White)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Leopards  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Tui (Royal Blue)   vs   St Michaels T7 7th Girls Swans  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   St Michaels T7 Moreporks   vs   Ellerslie AFC T7 Kea (Black)  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Weka (Light Blue)   vs   Onehunga Sports T7 Jedis  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Remuera Primary T7 Eagles (Blue)   vs   Onehunga Sports T7 Sharks  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Red Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Leopards (Royal Blue)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Tigers  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Jaguars (White)   vs   Onehunga Sports T8 Ninjas  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Titans   vs   Ellerslie AFC T8 9th Girls Poppies (Royal Blue)  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Lions (Black)   vs   St Michaels T8 Saints  
08/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Ruru (Red)   vs   Ellerslie AFC T7 Tui (Royal Blue)  
08/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Remuera Primary T7 Hawks   vs   Ellerslie AFC T7 Weka (Light Blue)  
08/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   St Michaels T7 Pukeko   vs   Onehunga Sports T7 Girls Rock  
08/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   St Michaels T7 Moreporks   vs   Onehunga Sports T7 Jedis  
08/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Ninja (Royal Blue)   vs   Onehunga Sports T8 Ghost Busters  
08/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Pumas (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T8 9th Girls Poppies (Royal Blue)  
22/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   St Michaels T7 Falcons   vs   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Pink (Royal Blue)  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Pink (Royal Blue)   vs   Ellerslie AFC T7 Kiwi (Bottle Green)  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kereru (Emerald Green)   vs   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Condors (Green)  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kakapo (Gold)   vs   Onehunga Sports T7 Black Widows  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Takahe (Black)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Stingrays  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 9th Girls Poppies (Royal Blue)   vs   Onehunga Sports T8 Ghost Busters  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Jedi   vs   St Michaels T8 Saints  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Ninja (Royal Blue)   vs   Remuera Primary T8 Titans  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kea (Black)   vs   Remuera Primary T7 Hawks  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Condors (Green)   vs   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Pink (Royal Blue)  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Red Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Knights   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Tigers  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Tui (Royal Blue)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Dolphins  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Titans   vs   Onehunga Sports T8 Ghost Busters  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Lions (Black)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Leopards  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Red Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Lynx (Maroon)   vs   Ellerslie AFC T8 Panthers (Gold)  
05/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Red Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Leopards (Royal Blue)   vs   St Michaels T8 Strikers  
12/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Red Group Fun Football)   Remuera Primary T7 Hawks   vs   St Michaels T7 Moreporks  
12/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kiwi (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Condors (Green)  
12/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kakapo (Gold)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Orcas  
12/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Pink (Royal Blue)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Sharks  
12/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Ninja (Royal Blue)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Panthers  
12/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Red Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Panthers (Gold)   vs   Remuera Primary T8 Knights  
19/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Piopio (White)   vs   Ellerslie AFC T7 Kereru (Emerald Green)  
19/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kotuku (White)   vs   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Pink (Royal Blue)  
19/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Blue Group Fun Football)   St Michaels T7 7th Girls Swans   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Dolphins  
19/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Takahe (Black)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Orcas  
19/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 9th Girls Poppies (Royal Blue)   vs   Ellerslie AFC T8 Pumas (Bottle Green)  
19/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Jedi   vs   Onehunga Sports T8 Ninjas  
19/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Jaguars (White)   vs   Ellerslie AFC T8 Lions (Black)  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
08:30 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Takahe (Black)   vs   Ellerslie AFC T7 Kakariki (Yellow)  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
08:30 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   St Michaels T7 Falcons   vs   Ellerslie AFC T7 Kereru (Emerald Green)  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:00 (Tamaki 7th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 Kakapo (Gold)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Stingrays  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:00 (Tamaki 7th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T7 8th Grade Girls Condors (Green)   vs   Onehunga Mangere Utd AFC Sharks  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Remuera Primary T8 Ninja (Royal Blue)   vs   Ellerslie AFC T8 9th Girls Poppies (Royal Blue)  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
09:30 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Cougars (White)   vs   Remuera Primary T8 Jedi  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT2)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Green Group Fun Football)   Ellerslie AFC T8 Pumas (Bottle Green)   vs   Remuera Primary T8 Titans  
26/08/17 (Sat)
(Sub Field AT3)
10:15 (New World Stonefields Tamaki 8th Grade Yellow Group Fun Football)   St Michaels T8 Saints   vs   Ellerslie AFC T8 Lions (Black)  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News